reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

poszukuję chetnych na wyjazd
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
bartosz
Go
PostWysany: 26 Lis 2004, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bilety promowe w cenie 738 PLN w dwie strony (4,3 EUR). Dojazd do Hanstholmu 1.200 km (z Kalisza) to w moim przypadku jeden bak mojego auta. Objazd wyspy 2.500 km (dwa baki). Powrót 1.200 do Kalisza.
Przy założeniu,że diesel jest tańszy na Islandii niż w Polsce, ale nie biorąc tego pod uwagę to są minimu 4 baki po 270 PLN czyli 1.080 do podziału na 4.
W sumie 738 prom, 270 paliwo to 1000.
Oczywiście będą inne wydatki, ale 1500 jest realne. A tak naprawdę nie przeraża mnie 3000 i tak tam pojadę.
Z jednej strony stać mnie na dużo, z drugiej lubię niskie koszty podróży tak jak chyba tutaj wszyscy.
P.S : bilety juz zamówiłem wypływam 30.04.2005 lub 07.05 wracam 25.05.2005. Możesz się dołączyć mam jeszcze dwa wolne miejsca. Twoja opcja też jest do przyjęcia.
Powrt do gry
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 2 Gru 2004, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jako nowy forumowicz zacznę od przedstawienia się: Anna, Kraków, zainteresowania rzecz jasna m.in. podróżnicze, a ostatnio takie trochę ukierunkowane na Islandię.

A teraz, już jako "normalny", znany Wam doskonale forumowicz (hehe), przejdę do rzeczy:

Bartosz, byłabym wstępnie zainteresowana wyjazdem majowym.
Piszę "wstępnie", bo nie wiem jeszcze, czy samym transportem na miejsce, czy całą wyprawą.
Doświadczenie w podróżowaniu w rozmaitych warunkach chyba jakieś posiadam, coś tam w Europie i poza nią objeżdżałam, a zdecydowanie wolę wydać zamiast na hotel to właśnie na przykład na zdjęcia...

Pozdrawiam,
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
bartosz
Go
PostWysany: 3 Gru 2004, 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że jesteś zainteresowana. Na razie zamówiłem bilecik i podałem dwa nazwiska. Umówiłem się, że następne podam jak bedę płacił. Myślę, ,że zaliczkę w styczniu, a w marcu całą kwotę. Czyli jeszcze jest trochę czasu do namysłu.
pozdrawiam i nadal czekam na chętne.....osoby.
Powrt do gry
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 4 Gru 2004, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info, jesteśmy mniej więcej prawie umówieni. Mam nadzieję, że poszukiwanie następnych chętnych też Ci się uda - rany, jak ludzie to robili, kiedy nie było Internetu??? Very Happy

pzdr,
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
bartosz
Go
PostWysany: 9 Sty 2005, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w związku z zainteresowaniem transportem na wyspę informuję, że listę osób muszę podać do 30.03.2005. Na razie jest nas dwoje. Termin wypłymięcia 30.04.2005 powrót 25.05.2005. Cena 678 EUR czyli po 678 PLN przy 4 osobach w aucie (w dwie strony)
Powrt do gry
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 10 Sty 2005, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podtrzymuję zainteresowanie, przemejluję do Ciebie.
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
bartosz
Go
PostWysany: 14 Sty 2005, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiadomość z ostatniej chwili: mamy już 3 osoby w samochodzie, szukamy jeszcze jednej.
Wypływamy 30.04.2005, wracamy 21.05 (Polska), cena promu 687 PLN, ale wiem, że będzie szansa na niższą cenę.
Powrt do gry
alexcure
Go
PostWysany: 16 Sty 2005, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurde, byłabym chętna, ale nie w tym terminie... najlepiej lipiec...
Powrt do gry
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 16 Sty 2005, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo w tym cały jest ambaras
żeby czworo chciało naraz lol
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
bartosz
Go
PostWysany: 17 Sty 2005, 1:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale już jest wspaniale; ja jeden i dwie kobiety
Powrt do gry
JD
Go
PostWysany: 8 Lut 2005, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Nul za propozycję, ale mam chyba trochę nietypowe potrzeby. Przeczytałem wszystkie posty w temacie zaproponowanym przez Ciebie. Dotychczas podróżowałem sam po tym świecie i kawałek (świata oczywiście) widziałem (i nie tylko, można patrzeć nie tylko oczami).

Moja wiza podróży to:
• Nie wiedzieć dziś gdzie będę jutro (a nawet nie wiedzieć rano gdzie zmierzam i będę wieczorem). Można tak, znam to z autopsji i to jest piękne.
• Chcę uciec od ludzi być gdzie ich nie ma.
• Urządzić sobie krótką wędrówkę (lub przejażdżkę motocyklem lub rowerem w nieznane)
• Zobaczyć coś nowego, coś przeżyć, zapomnieć.
• I przeżyć erotyczną przygodę w Islandii (przelecieć się tam na paralotni)!!!!!!!!

A teraz poważnie, dotrę na Islandię w następujące możliwe sposoby:
• Motocyklem z paralotnią i ciężko byłoby zabrać kogokolwiek ze sobą jak również, nikt mnie w takiej postaci nie zabierze.
• Samochodem (mały dostawczy np. VW T4) z paralotnią i motocyklem enduro na pace (możliwa jest zamiana motor na rower). W tym przypadku byłbym zainteresowany, aby znaleźć kogoś na czas podróży na wyspę.

Korzystanie z czyjegoś samochodu jest niestety nierealne z powodu dużej objętości mojego bagażu, a poza tym, co zrobić, gdy z nim (znaczy z tym bagażem właśnie) zostanę. Ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo (kiedyś studiowałem matmę w Krakowie), że spotkamy się w czasie podróży tam i z powrotem (brzmi trochę Tolkienowsko), więc może się spotkamy i będziemy mieli okazję się poznać.
(kiedyś prowadziłem obóz wędrowny i zapodział mi się uczestnik gdzieś w lesie, więc go szukam. Słyszę ktoś się szamocze w krzakach. Podchodzę i pytam: TO TY. Słyszę odpowiedź: NIE TO NIE JA.).

A tak na marginesie, co myślą inni forumowicze na temat poruszania się po drogach małym enduro, lub na ciężkim turystyku np. Yamaha TDM przystosowanym do kiepskich dróg c(przede wszystkim tzw. szutrów niestety nie ma turystyka, który dobrze znosi głębsze błoto).
Liczę na informacje czy drogi gruntowe są choć trochę utwardzone (nie jest ważne czy wyboiste). Czy można bez większego problemu pozostawić gdzieś motocykl i pójść na kilka dni? Czy u ludzi można bezpiecznie pozostawić na przechowanie np. paralotnię? Gdzie znajdę miejsca inne, jakich tu (w Polsce) nie mamy (chodzi o krajobraz), w których spotkanie człowieka jest trudne, a jeśli się już kogoś spotyka to jest to ktoś, kogo cieszy samotność i cisza.

Liczę na życzliwość i dobre rady, nawet takie, z którymi się nie będę zgadzał. Na koniec tego nudzenia: DO ZOBACZENIA W MIEJSCACH NASZYCH MARZEŃ, jestem tylko małym włóczęgą i chcę przetuptać cały świat (ewentualnie przelecieć, na paralotni, oczywiście).
Powrt do gry
malwinka

Doczy: 01 Lip 2004
Posty: 53
Skd: Warszawa
PostWysany: 9 Lut 2005, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JD, nie chcesz spotykać ludzi, musisz wjechać w głąb wyspy i tyle :-) Nie znam się ani trochę na motocyklach, ale myślę, że jeśli to lubisz, będziesz miał dużo radochy. Drogi szutrowe są twarde, błota nie ma. Nie wiem jak motocykl nadaje się do pokonywania rzek w bród, ale musisz wziąć pod uwagę to, że jeśli oddalisz się od głównych dróg, to mostów nie spotkasz. Większość rzek ma na dnie kamienie, czasem jest płytko, czasem po pas (mój mąż i ja przemierzaliśmy Islandię w poprzek na piechotę, więc i rzeki tak pokonywaliśmy), nurt bywa bardzo szybki i niebezpieczny. Przez niektóre rzeki Islandczycy nawet nie przejeżdżają jeżeli są jednym samochodem. W maju, gdy słońce przygrzeje, może sporo wody spływać z lodowców.
Na stacjach benzynowych można kupić mapki dróg dla jeepów, spraw sobie taką, gdy będziesz na miejscu. My, idąc, czasami spotkaliśmy takie drogi, czasem były oznakowane i jakoś utwardzone, czasem były to po prostu w miare świeże ślady opon na żwirze.
Aha, no i spotkaliśmy też kilka razy gości na motorach, raz nawet ze 20 w kupie. A raz to w dzień, gdy obudziliśmy się w namiocie zasypanym śniegiem - to było na początku września, w maju możesz mieć to samo - pogoda na Islandii jest nieprzewidywalna i lepiej zrobisz przygotowując się na każdą. A już na pewno na deszcz i wianie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 10 Lut 2005, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JD, bede sie rozgladac za paralotnia tam i z powrotem Smile
Powodzenia!
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
JD
Go
PostWysany: 10 Lut 2005, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nul z góry więcej widac tylko jak mam poznać

pozdrawiam
JD
Powrt do gry
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 14 Lut 2005, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hihi JD dobre pytanie, zastanowię się, jeszcze mamy trochę czasu!

O, mam pomysł, zbieram żółwie (sztuczne!!!), wiec jeśli zobaczysz, że ktoś za pojazdem ciągnie przyczepkę wypełnioną żółwiami w różnej postaci, to to być może będziemy my... Very Happy
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Robert Hajdamowicz
Go
PostWysany: 4 Mar 2005, 9:09    Temat postu: czy dalej aktualne? Odpowiedz z cytatem

Czy dalej kompletujesz ekipę? Dysponuję Jeep-em i min. dwójką chętnych.
Robert
Powrt do gry
bartosz
Go
PostWysany: 23 Maj 2005, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróciłem. Napiszę krótko: ten kraj to REWELACJA
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 23 Maj 2005, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No przecież cały czas to mówie, ale mi nikt wierzyć nie chce lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ted

Doczy: 16 Wrz 2004
Posty: 60
Skd: katowice
PostWysany: 27 Maj 2005, 13:22    Temat postu: Do Bartosza! Odpowiedz z cytatem

Hej!A może coś więcej uda Ci się napisać?
Jak tam na promie?Jakie ceny np. żarcia?
Kontrola celna?
Gdzie spaliście?jakie ceny?
Temperatura w nocy?Czy dużo ludzi (turystów)?
I w ogóle co fajnego?A co bardzo fajnego???
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
bartosz
Go
PostWysany: 30 Maj 2005, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trochę mam mało czasu po powrocie, ale za tydzień coś napiszę.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron