reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

ile kosztuje prawo jazdy ???
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hasimoto

Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 18
Skąd: Trojmiasto
PostWysłany: 12 Lis 2006, 17:34    Temat postu: ile kosztuje prawo jazdy ??? Odpowiedz z cytatem

przepraszam z gory jesli ten temat byl juz poruszany ale szukalem troszke i nie rzucilo mi sie w oczy zeby ktos pisal cos konkretnie na ten temat wiec oto i jest:)

pozdrawiam lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
police55
Gość
PostWysłany: 12 Lis 2006, 17:44    Temat postu: Re: ile kosztuje prawo jazdy ??? Odpowiedz z cytatem

Hasimoto napisał:
przepraszam z gory jesli ten temat byl juz poruszany ale szukalem troszke i nie rzucilo mi sie w oczy zeby ktos pisal cos konkretnie na ten temat wiec oto i jest:)

pozdrawiam lol


Ok. 1200 zl podobno, ale ciezko zdac egzamin. Zreszta nie wiem dokladnie. W Islandii latwiej. W iIslandii kosztuje ok. 30000 ISK bez nauki nauki jazdy.
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 12 Lis 2006, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawo jazdy w naszej miescince kosztuje okolo 90 tys -razem z egzaminem.Egzamin pisemny jesli sie nie myle to 5 tys .jazda -kazda godz to 4-5 tys a chyba najmniejsza ilosc godzin to 16 .Tz Ăśkuskoli-czyli nauka w szkolnej lawie to 10 tys(2 lata temu).Podobno w rvk drozej bo wiecej godzin musisz wyjezdzic.Nie pamietam ile za ustnyi egzamin z jazdy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 13 Lis 2006, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurs teorii 2 razy po 12 godzin 16 tysiecy

nauka jazdy minimum 16 godzin po okolo 5 tysiecy (od troche ponizej 5 az po 5700, takie ceny uslyszalem gdy sie dowiadywalem)

egzamin pisemny i praktyczny okolo 5000-7500 (razem. pisemny jest chyba troche drozszy i mozna zdawac najpierw pisemny a egzamin z jazdy dopiero po jakims czasie)

mozna jezdzic od razu chociaz samo prawo jazdy dostaje sie po +- dwoch tygodniach.

pierwsze prawo jazdy jest tymczasowe na dwa lata i potem trzeba zdawac ponownie.

pisemny mozna zdawac po islandzku albo po angielsku. dla osob nie znajacych tych jezykow jest mozliwosc zdawania w jezyku ojczystym o ile osoba zdajaca zalatwi sobie tlumacza czyli mozna tez zdawac po polsku.

nie jestem pewien czy nie ma ograniczen w dlugosci pobytu na islandii dla obcokrajowcow (minimum rok).

niektorzy islandzczycy jezdza tylko 10 godzin z instruktorem (platne godziny) a pozostale 6 z inna osoba ktora ma prawo jazdy (za te nie placa)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misia_polarna

Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 4
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 5 Sty 2007, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a powiedzcie mi prosze czy w rvk jest tylko jeden osrodek szkolenia kierowcow? podpowiedzcie mi gdzie mam zapukac, chce zrobic prawko, moze ktos ma namiary na dobrego i niedrogiego instruktora i tlumacza a i tlumacza wynajmujemy prywatnie czy osrodek egzaminacyjny??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fryda3l
Gość
PostWysłany: 10 Sty 2007, 0:28    Temat postu: powiem wprost Odpowiedz z cytatem

calosc ze wszystkim - od 70.000 do 110.ooo ISK ja znalazlem.
za okolo 47.000 znalazlem po znajomosci prywatnie Smile
Powrót do góry
Navijka

Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 39
Skąd: 110 Rvk
PostWysłany: 30 Mar 2007, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie....poszukuje namiarow na tlumacza....takiego na egzamin pisemny z reszta sobie poradze.

Prosze o kontakt na priv
Z gory dzieki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bartqw

Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 50
Skąd: Akranes
PostWysłany: 30 Mar 2007, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Akranes miedzy 100tys a 120tys. Wszystko jest po angielsku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Navijka

Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 39
Skąd: 110 Rvk
PostWysłany: 30 Mar 2007, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ja jestem w Reykajviku i potzrbuje tlumacza tylko na egzamin wszytsko inne mam juz za soba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 30 Mar 2007, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kontaktowalas Ahus?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 30 Mar 2007, 22:38    Temat postu: egzamin Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem tak ja u nas w reykjanebaer to jakies 80 tys. plus tlumacz 8000 co zdaje za ciebie test...w reykjaviku jest sylwester i tez bardzo bardzo pomaga... powiem tak ,,, ze teraz duzo latwiej jest zdawac tu. koszt ok 80 tys. zlezy czy umiesz jezdzic.najbardziej spawdzony facet islandczyk jest w sangderdii...Pietur sie nazywa polecam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Navijka

Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 39
Skąd: 110 Rvk
PostWysłany: 31 Mar 2007, 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIe wiem jak to daleko ale prosze o namiary Very Happy bo chodzi mi bardziej o kogos kto pomoze (kto sie na tym zna) niz o tlumacza z ahus.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jabba

Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 194
Skąd: NORGE/ISLAND
PostWysłany: 28 Kwi 2007, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://aka.is/ na mjodd ul Þarabakka 3
w szkole nauki jazdy mozna zrobic teorie potrzebna do dalszego egzaminu, no i co najlepsze jest to chyba pierwszy polsko jezyczny taki kurs, polecam Wink koszt takiego kursu to 26tysi brawa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bisiek
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 67
PostWysłany: 28 Kwi 2007, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dwa tygodnie temu otrzymalem islandzkie prawo jazdy poniewaz polskie poszlo mi sie p..... ogolny koszt wyrobienia wyniosl mnie dokladnie 126 600 koron....nie chce mi sie wyszczegolniac co i za ile....jak komus bardzo zalezy to moge mu napisac na priva
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anka
Gość
PostWysłany: 7 Cze 2008, 16:03    Temat postu: ??????? Odpowiedz z cytatem

a co z osobami ktore zdawaly prawko w polsce maja papiery ukonczenia kursu ale nie podeszly do egzaminu???? wszystko musza tu zdawac??? dajcie znac!!!!!
Powrót do góry
Rafal
Gość
PostWysłany: 7 Cze 2008, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie masz prawy jazdy ,a chcesz kupic juz samochod Twisted Evil

No to oki,proponowalbym tak: Najpierw osobiscie zapytaj tam gdzie sie zdaje prawo jazdy o to czy jak przedstawisz im przetlumaczone dokumenty swiadczace o tym,ze ukonczylas kurs prawa jazdy w Polsce to czy oni to uznaja,nr telefonu gdzie dzwoni sie i ustala termin egz to 570 9000,nie wiem czy osoba odbierajaca ten telefon jest kompetetna do odp Ci na Twoje pytania,najlepiej zadzwonic i zapytac o adres,a pozniej udac sie tam osobiscie.

Jezeli nie uznaja Ci kursu ,napisz ,dam Ci namiary gdzie bedziesz mogla zapytac o kurs po Pl oraz do instruktora jazdy u ktorego ilosc godzin zalezy jak jezdzisz.Niekoniecznie przepisowe 16
Powrót do góry
anka
Gość
PostWysłany: 7 Cze 2008, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcialam juz auto, bo maz ma prawo jazdy i moze daloby rade troszke mnie podszkolic przed kursem oczywiscie poza Reykjavikiem Smile Dzieki za info Smile
Powrót do góry
mickey

Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Bydgoszcz - Reykjavik
PostWysłany: 8 Lut 2009, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam pytanko odnosnie prawka tzn kursu na motorek... jak to tu z tym jest na islandii ktos cos moze powiedziec na ten temat...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 9 Mar 2009, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!!! a ja chciałem sie dowiedziec czegoś odnośnie prawka na kat.C ktos tu robił lub coś wie?????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 18 Mar 2009, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktos orientuje sie ile teraz instruktorzy biora za godzine jazdy??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron