reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Zakup mieszkania na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 23 Mar 2009, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie niepocieszajace Twisted Evil
Powrt do gry
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 23 Mar 2009, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
ale czy to sie oplaci kupowac? przeciez 21 grudnia 2012 ma byc koniec swiata Very Happy Very Happy


No to się właśnie opłaca wszystko na kredyt brać, wtedy jak za darmo, bo koniec świata zaraz i nie trzeba będzie spłacać :-]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 24 Mar 2009, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie po chrzescijansku Very Happy , za takie kombinacje nie zapracujesz na zbawienie i Twoja duszyczka bedzie cierpiec wieczne meki w ogniach piekielnych Twisted Evil
Powrt do gry
harmonka

Doczy: 04 Lut 2004
Posty: 30
PostWysany: 19 Kwi 2012, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co oznacza ahvilandi na poniższym przykładzie

Fasteignamat: 16.250.000 kr.
Brunabótam: 17.100.000 kr.
Áhvílandi: 19.833.832 kr.

Verð: 21.900.000 kr.

pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 19 Kwi 2012, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

harmonka napisa:
witam

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co oznacza ahvilandi na poniższym przykładzie

Fasteignamat: 16.250.000 kr.
Brunabótam: 17.100.000 kr.
Áhvílandi: 19.833.832 kr.

Verð: 21.900.000 kr.

pozdrawiam


ahvilandi oznacza ile ma wlasciciel kredytu na nieruchomosci, czyli sadzac po cenie chce 2mln wiecej niz ma kredytu, warto skladac oferty z nizsza planowana cena zakupu, sasiedzi wytargowali prawie 3mln od poczatkowej oferty
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
Blue

Doczy: 11 Wrz 2009
Posty: 37
PostWysany: 20 Kwi 2012, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="siewa26"]
harmonka napisa:
witam

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co oznacza ahvilandi na poniższym przykładzie

Fasteignamat: 16.250.000 kr.
Brunabótam: 17.100.000 kr.
Áhvílandi: 19.833.832 kr.

Verð: 21.900.000 kr.

pozdrawiam


ahvilandi oznacza ile ma wlasciciel kredytu na nieruchomosci, czyli sadzac po cenie chce 2mln wiecej niz ma kredytu, warto skladac oferty z nizsza planowana cena zakupu, sasiedzi wytargowali prawie 3mln od poczatkowej oferty[/quote

pozyczka na tym mieszkaniu wynosi 19 mln z hakiem
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
harmonka

Doczy: 04 Lut 2004
Posty: 30
PostWysany: 24 Kwi 2012, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedź.

Co do pożyczki na mieszkanie Bank czy Ibudalanasjodur? Jakie są rożnice?
Czy są jakieś zniżki na pierwsze mieszkanie?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Kasia89

Doczy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWysany: 10 Maj 2012, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

harmonka napisa:
Dziękuje za odpowiedź.

Co do pożyczki na mieszkanie Bank czy Ibudalanasjodur? Jakie są rożnice?
Czy są jakieś zniżki na pierwsze mieszkanie?


Wiesz co, sama dopiero sie przymierzam do kupna i zbieram informacje, ale z tego co podpytalam znajomych ktorzy juz to maja za soba, to wiekszosc wybrala Ibudalanasjodur, z racji tego ze daja kredyt do 85 proc. i pdoobno nie wymagaja zyrantow z nieruchomosciami, co ma miejsce w Bankach takich jak Sparisjodurinn czy Landsbannki. Ibudalan... poradzila nam tez paniw agencji, z racji tego ze z moim partnerem mamy dwa rozne konta w dwoch roznych bankach, no i przy sprawdzaniu kilku ofert typu "przejecie kredytu z doplata" zauwazylam, ze wiekszosc wlascicieli ma juz lreydty w tym Ibudalan... , czyli chyba nie moze byc tak zle.

Ale tez bylabym wdzieczna gdyby ktos napisal cos wiecej na ten temat, bo ten watek jest stary jak swiat i zapewne w 2006 roku wszystko inaczej wygladalo, niz teraz..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kasia89

Doczy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWysany: 10 Maj 2012, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tez z tego co sie zdazylam zorientowac to pomija cie splata podatkow od nabycia nieruchomosci przy pierwszym zakupie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skd: Akranes
PostWysany: 10 Maj 2012, 17:06    Temat postu: Íbúðalánasjóður Odpowiedz z cytatem

http://www.ils.is/polski/
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Justyna

Doczy: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysany: 24 Maj 2012, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystkie informacje są stare jak świat. Szkoda że juz nikt nic nie pisze na temat zakupu mieszkania na Islandii. Ja chciałabym kupić za 10mln ale martwi mnie ten wkład 20%. Czy nie da sie tego jakos ominąć? Czy można np. wziąć drugi kredyt na ten wkład (w moim przypadku 2mln)? Czy możliwe jest dostać kredyt na 100% wartosci mieszkania? Jestesmy z mezem na Islandii juz przeszło piec lat i caly czas pracujemy. Czy mamy szanse kupic to mieszkanie majac jedynie 500tys na koncie i żadnego żyranta??
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Pinezka

Doczy: 16 Gru 2009
Posty: 67
PostWysany: 24 Maj 2012, 22:17    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

mozesz kupic w opcji 100%przejmujac kredyt a te 500 tys bedzie na pokrycie prowizji i oplat
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Justyna

Doczy: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysany: 24 Maj 2012, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuje za szybką odpowiedź ,z której wnioskuje, że mogę tylko przejac od kogos kredyt ale mieszkanie ktore chcialabym kupić nie jest obecnie w kredycie. Czy to wyklucza moje możliwości na zakup mieszkania?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Justyna

Doczy: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysany: 21 Lip 2012, 0:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałabym się z Wami podzielić moim doświadczeniem w związku z zakupem domu. Wcześniej pytałam czy jest możliwość ominięcia 20% wkładu i teraz wiem że nie ma takiej opcji. Staralam się otrzymać dwa kredyty - jeden na te 20% i drugi - ten na dom ale w moim banku powiedzieli mi że tak mogą zrobić tylko dla Islanczyków a Polakom się boją bo mogą mieć problem gdy uciekną do Polski. Jakby tego było mało powiedzieli mi że jesli chcę u nich otrzymać kredyt na dom to jako Polka muszę im wpłacic 30% bo 20% jest tylko dla Islanczyków. Moim bakiem jest Arion banki. NIE POLECAM. Ostatecznie zdobyłam 20% wkładu i dostałam kredyt ale w ibudalanasjódur. Obecnie jestem w trakcie przeprowadzki :-)
Pozdrawiam wszystkich starających się o kredyt. Powodzenia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
garłoc

Doczy: 26 Wrz 2010
Posty: 100
Skd: Innri Njardvik
PostWysany: 21 Lip 2012, 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna napisa:
Chciałabym się z Wami podzielić moim doświadczeniem w związku z zakupem domu. Wcześniej pytałam czy jest możliwość ominięcia 20% wkładu i teraz wiem że nie ma takiej opcji. Staralam się otrzymać dwa kredyty - jeden na te 20% i drugi - ten na dom ale w moim banku powiedzieli mi że tak mogą zrobić tylko dla Islanczyków a Polakom się boją bo mogą mieć problem gdy uciekną do Polski. Jakby tego było mało powiedzieli mi że jesli chcę u nich otrzymać kredyt na dom to jako Polka muszę im wpłacic 30% bo 20% jest tylko dla Islanczyków. Moim bakiem jest Arion banki. NIE POLECAM. Ostatecznie zdobyłam 20% wkładu i dostałam kredyt ale w ibudalanasjódur. Obecnie jestem w trakcie przeprowadzki :-)
Pozdrawiam wszystkich starających się o kredyt. Powodzenia

my kupowalismy mieszkanie niecały rok temu za 24mln.kr właśnie na 100% (w remaxie w Keflaviku) i nie było żadnego problemu,a ten kredyt mamy w Ibudalanasjódur.Jedynie musielismy zapłacić ok.700tys.kr za te koszty związane z kupnem mieszkania...nie wiem może dlatego bo mamy razem wysoki dochód miesięczny i mąż jest 7lat w Islandii a ja 5... mąż na początku powiedział od razu że chce kupić mieszkanie na 100%, 3-4 herb.itd.i nic nawet nie mówili,że jest jakiś problem,żeby kupić mieszkanie na 100% i za jakiś czas zadzwonili do męża żeby przyjechał,facet dał nam z 10ofert mieszkań na 100% żeby sobie wybrać jakie chcemy oglądnąć...i wszystko się szybko potoczyło,ale wiem od znajomych,że nie jest tak łatwo jak to nam się udało...Smile
_________________
Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skd: reykjavik-
PostWysany: 21 Lip 2012, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej,Justyna to co przeczytalam to sie normalnie wkurzylam.niezle nas dyskryminuja. a powiedzcie mi do jakiej kwoty kredyt mozna zaciagnac w ibudalanasjódur?jakis czas temu znajomy mi powiedzial ze max 20mln kr.
a czy te 20%to wplacic trzeba od razu?pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Justyna

Doczy: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysany: 21 Lip 2012, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W październiku też minie mi już 7 lat na Islandii. Podobnie jak u Was bo mojemu mężowi 5 lat.
Nie wiem czy najwyższą kwotą jest 20mln ale na pewno min.20% w Ibudalanasjódur trzeba zapłacić od razu.
Na prawde nie wiem dlaczego tak mnie potraktowali w banku. Było mi baaardzo nieprzyjemnie. Spytałam gdzie mogę przeczytać o przepisach które tak bardzo różnia się w przyznawaniu kredytu Polakom i usłyszałam że nigdzie nie znajde takich przepisów. Może trafiłam na osobe która nieakceptuje obcokrajowców osiedlających sie na stałe na Islandii bo ich zwyczajnie nie lubi ale tak być nie powinno !!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dannyboy

Doczy: 26 Lis 2008
Posty: 18
PostWysany: 21 Lip 2012, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

garłoc napisa:

my kupowalismy mieszkanie niecały rok temu za 24mln.kr właśnie na 100% (w remaxie w Keflaviku) i nie było żadnego problemu,a ten kredyt mamy w Ibudalanasjódur.Jedynie musielismy zapłacić ok.700tys.kr za te koszty związane z kupnem mieszkania...nie wiem może dlatego bo mamy razem wysoki dochód miesięczny


skoro macie wysoki dochód miesięczny, a i tak kupujecie mieszkanie na 100% to raczej interes życia to nie jest...

Justyna: najlepiej zrobic tak jak garłoc pisała, pójśc do posrednika, powiedziec że chce się mieszkanie w 100% kredytu i niech juz oni się głowią, to jest ich interes (maja prowizję) gorzej jeśli upatrzyłaś sobie już jakieś konkretne mieszkanko i inne nie wchodzą w grę.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dannyboy

Doczy: 26 Lis 2008
Posty: 18
PostWysany: 21 Lip 2012, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry nie doczytałem że juz udało ci się kupić. gratulacje! :-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
garłoc

Doczy: 26 Wrz 2010
Posty: 100
Skd: Innri Njardvik
PostWysany: 22 Lip 2012, 2:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dannyboy napisa:
skoro macie wysoki dochód miesięczny, a i tak kupujecie mieszkanie na 100% to raczej interes życia to nie jest...

Hej- sory ale nie rozumie,dlaczego nie jest to interes ? nawet jakbyśmy byli w trakcie kupowania mieszkania.Dla mnie to jest interes,a jakbyśmy mieli niski dochód i kupili na 100% to byłby to interes lub mieszkanie byłoby na 80%,hmm,nie kumam...dla mnie kupno mieszkania jest dużo lepsze od wynajmowania więc jest to interes,tym bardziej,że zostajemy tu na stałe.Co ma nasz wysoki dochód do tego że kupiliśmy mieszkanie na 100%.Wiadomo,że jakby nasze mieszkanie było w ofercie na 80% to płaciłabym mniejsze raty teraz tylko co z tego jakbym musiała wpłacić te 20% wkladu własnego+czyli coś ponad 4.5mln.kr+za te koszty kupna ok.700tyś,to skąd bym wzięła te pieniądze... możesz wyjasnić co miałeś na myśli...Smile
_________________
Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron