reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Zakup mieszkania na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
dannyboy

Doczy: 26 Lis 2008
Posty: 18
PostWysany: 22 Lip 2012, 3:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

garłoc napisa:
,to skąd bym wzięła te pieniądze... możesz wyjasnić co miałeś na myśli...Smile


ze swojego wysokiego dochodu

rozumie ze wysoki dochód to dochód powyżej przeciętnej, przeciętna to teraz ponad 400 000 koron miesięcznie, wiec w dwójkę zarabiacie coś kolo miliona. chyba da się z tego uzbierać na te 20% zamiast płacić vextiry.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
garłoc

Doczy: 26 Wrz 2010
Posty: 100
Skd: Innri Njardvik
PostWysany: 22 Lip 2012, 4:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna Smile tak sobie teraz pomyślałam,że może to mieszkanie co chciałaś kupić nie było w ofercie na 100% tylko na 80% wiec dlatego nie było możliwosci kupna go na 100%.Coś nie chce mi się wierzyć,że to mieszkanie co chciałaś kupić było w ofercie na 100% a oni powiedzieli że możesz go kupić ale tylko z wkładem własnym 20% lub,że chciałaś kupić jakieś mieszkanie na 100% za tyle i tyle,a oni powiedzieli,że nie możesz kupić żadnego mieszkania na 100% hmm...Jak chce się kupić mieszkanie to pisze w ofercie na ile % to mieszkanie jest np.tutaj pisze,że mieszkanie jest na100% http://www.remax.is/property/8444?index=38&total=42&_=1742376323
chociaż widzę,że nie na każdej ofercie mieszkania jest to napisane na ile % (czy z wkładem własnym) Jeśli to mieszkanie co kupiłaś było na 80% czyli 20%wkladu własnego to wiadomo,że dlatego nie mogłaś je kupić na 100% jedynie można wtedy na te20% wziąść drugi kredyt ale niestety tak jak napisałaś ta opcja jest niestety teraz tylko dla Islandczyków,no chyba,że robią wyjątki lub trafiłaś na nieodpowiednia osobę która nie lubi obcokrajowców.Wiec najlepiej albo idzie się do pośredniaka i mówi,że chce się kupić mieszkanie na 100% albo wchodzi sie na fasteignasale i szuka się mieszkania na 100% i wtedy idzie do pośredniaka i mówi,że chce się kupić to i to mieszkanie.Tylko oczywiście jeśli to mieszkanie co się sobie wypatrzyło,będzie się mieściło w kwocie za jaką można bedzie je kupić,bo zależy jaką obliczą zdolność kredytową(na podstawie zarobków),bo wiadomo,że rodzina która ma dochód ok.300tyś/mieś.,nie bedzie mogła kupić mieszkania za 25-30mln,no chyba że teraz się coś zmieniło.To wiem na ten temat,bo nie chce żeby mi ktoś teraz napisał,że piszę bzdury,nikogo specjalnie w błąd nie wprowadzam,jeśli jest inaczej to niech inni się wypowiedzą... Smile Czyli,jeśli mieszkanie jest na 80% to nie ma możliwości ominięcia wkładu własnego, jedynie biorąc drugi kredyt na te 20%,co jak widać z tym jest problem,więc trzeba szukać mieszkania które jest na 100%...a ich jest niestety mniej... Wink
_________________
Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
garłoc

Doczy: 26 Wrz 2010
Posty: 100
Skd: Innri Njardvik
PostWysany: 22 Lip 2012, 5:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dannyboy napisa:
garłoc napisa:
,to skąd bym wzięła te pieniądze... możesz wyjasnić co miałeś na myśli...Smile

ze swojego wysokiego dochodu
rozumie ze wysoki dochód to dochód powyżej przeciętnej, przeciętna to teraz ponad 400 000 koron miesięcznie, wiec w dwójkę zarabiacie coś kolo miliona. chyba da się z tego uzbierać na te 20% zamiast płacić vextiry.

Hehe...więc chyba zle napisałam,że mamy wysoki dochód,dokładnie to mój mąż miał(ma) według mnie,a ja jestem na zasiłku ale według mnie to co mieliśmy razem jak kupowalismy mieszkanie to dla mnie wtedy był wysoki dochód.Z czego mi wiadomo,to teraz się zarabia ok.180-230tyś/mieś.netto,a skoro mój mąż zarabia(ał) dużo więcej to dla mnie jest i był to wysoki dochód ale jak sie to mówi,czym wiecej się ma to się więcej wydaje!!!..

[post edytowany na prośbę Autora]

No oczywiscie byłabym w stanie oszczędzić takie pieniądze,jakbym wynajmowała mieszkanie za 70tyś,nie kupowała nic do niego,nie kupowała nowego auta,gdzie samą ratę płacę teraz 30tyś,a wczesniej nawet 50-60tyś.przez ok.rok...nie leciała co prawie rok do Polski itd.i ogólnie oszczędzała,widzę,że chyba też dobrze zarabiasz skoro dla Ciebie wysoki dochód to ok.1mln.kr.(netto na 2os) Oczywiscie-tak dla mnie teraz w porównaniu z innymi znajomymi mielismy(mamy) wysoki dochód jak kupowalismy mieszkanie,dlatego tak napisałam,ale to nie znaczy że zawsze taki był.....i że byłabym w stanie odłozyć te 5ml.kr.Znam jednego Islandczyka co maja razem ok.600tyś dochodu netto,co dla mnie to bardzo dużo, i żyje z miesiąca na miesiąc...A przeciętna według Ciebie to 400tyś(do reki,netto) na osobe??,oj to nie wiem skąd ty takie zarobki wziąłeś...Z czego wiem,to teraz zarabia się ok.180-230tyś,średnio(netto) ile % Polaków zarabia w tych czasach ponad 250-300tyś.netto.Ok,nie dogadamy się jak dla Ciebie wysoki dochód to netto.1mln.kr.na 2os. Smile a skoro nie odłożyłam tych 5mln.to widocznie nie miałam z czego a te 700tyś.też skąd musielismy wziąść,z nieba mi nie spadły. Wink A...czyli według Ciebie zrobiłabym życiowy interes jakbym wpłaciła te 4.5ml.kr,wkładu własnego i te700tyś a reszte jakby mi rozłożyli na raty...
się dziś rozpisałam...
_________________
Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
morsuczek

Doczy: 26 Lis 2008
Posty: 79
PostWysany: 22 Lip 2012, 11:48    Temat postu: q Odpowiedz z cytatem

ludzie co wy piszecie ?!
jesli jest w informacji notka o tym ze mieszkanie jest na 100% ( baardzo malo ) to znakiem tego, ze placisz tylko oplate notarialna.. jesli mas na 80%- nie ominiesz wplaty 20%.. NAJLEPIEJ jest sie wybrac od razu do IBUDALANASJODUR gdzie masz i oferty mieszkan, domow na sprzedaz i od razu mozesz tez tam starac sie o kredyty.. jesli masz np upatrzone swoje wymarzone mieszkanko .. i jest ono na 80% a masz jakis wypasiony samochod za ktorego wezmiesz wieksza polowe pierwszej wplaty.. proponuje go sprzedac i bank tez wtedy na to inaczej patrzy ... : po 1. masz jakas kwote na mieszkanie po 2. lepiej ( latwiej ) dostac jest kredyt ( bo masz mniej wydatkow ) ja bylam na zasilku i dostalam kredyt na mieszkanie .. jak moi znajomi kupowali mieszkania to nie szli do ISLANDSBANKI, ARION czy jkiegos LANDSBANKU .. tylko od razu do IBUDALANASJODUR .. od razu sprawdzaja zdolnosci kredytowe i juz ...


a co do zarobkow.. chcialabym sie dowiedziec gdzie sie teraz zarabia 400 tysi na reke?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
g6

Doczy: 05 Kwi 2011
Posty: 192
PostWysany: 22 Lip 2012, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby nie do mnie, ale się wtrącę Smile

garłoc napisa:
Znam jednego Islandczyka co maja razem ok.600tyś dochodu netto,co dla mnie to bardzo dużo, i żyje z miesiąca na miesiąc...A przeciętna według Ciebie to 400tyś(do reki,netto) na osobe??,oj to nie wiem skąd ty takie zarobki wziąłeś...Z czego wiem,to teraz zarabia się ok.180-230tyś,średnio(netto)

Wg statice.is średnia w 2011 to 400(podstawa) lub 431(z nadgo itd) - brutto.
Tylko, że pomieszanie dyrektorów z szeregowcami w sumie nic nie mówi, z podziałem na role wygląda to tak:
(kto, średnia podstawa, średnia z dodatkami)
Managers , 761, 774
Professionals, 619, 634
Technicians and associate professionals, 456, 481
Clerks, 344, 362
Service workers and shop and market sales workers, 329, 351
Craft workers, 370, 444
General, machine and specialized workers, 265, 330
Cytat:
ile % Polaków zarabia w tych czasach ponad 250-300tyś.netto.

Myślę, że sporo, jak bym miał strzelać to bym powiedział, że conamniej 30% (tych pracujących)
Cytat:

Ok,nie dogadamy się jak dla Ciebie wysoki dochód to netto.1mln.kr.na 2os. Smile
A wg Ciebie to niski Wink


pzdr.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
garłoc

Doczy: 26 Wrz 2010
Posty: 100
Skd: Innri Njardvik
PostWysany: 22 Lip 2012, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no własnie...wiec dlatego my kupiliśmy mieszkanie na 100% i zapłaciliśmy tylko opłate notarialna(za koszty kupna mieszkania ok.700tyś) jesli się kupuje mieszkanie na80% to oprucz tej oplaty notarialnej czy jak sie to nazywa trzeba wpłacic te20%wkładu własnego co w naszym wypadku wyniosłoby ok.4.8mln.kr.a do tego wtedy i tak musiałabym zapłacić opłatę notarialna.Chyba,że mówisz o jakiejś innej opłacie,bo nam wyszło koło700tyś ale to dlatego,że mieszkanie było za 24mln.wiadomo,że jak sie kupi mieszkanie za np.10mln.to tych opłat bedzie dużo mniej,znajomi kupowali mieszkanie za 13mln.i tych oplat zapłacili coś ponad 250tyś,ale nie wiem od czego to dokładnie zależy.A miał ktoś taką sytuacje,że kupił mieszkanie za 20mln.wzwyż i zapłacił tych oplat poniżej 200tyś???? Dla mnie te 700tys.to duzo żeby mieć tyle uskładane.Wczesniej prawie każdy zarabiał po200-300tyś i znam takich co razem mieli 500-600tyś i nic nie odłozyli na tzw.kupkę ,bo tak to jest że czym się wiecej ma to i więcej wydaje i na wiecej kogos stać,na lepsze mieszkanie czy auto itd....tak jak w moim przypadku.Dla mnie w tych czasach jesli rodzina ma dochód miesięczny najmniej te ok.400-450tys to dla mnie jest to wysoki już dochod,bo znajomi maja po280-350razem netto,wiec jak justynka napisała,że miała problem,żeby kupić mieszkanie na 100% bez wkladu własnego to w pierwszej chwili pomyślałam i napisałam,że może dlatego że my jak kupowalismy mieszkanie to według mnie mieliśmy wysoki dochód więc może dlatego był problem u nich z kupnem mieszkania na 100% bo u nas nie było zadnego problemu a do tego wszystko sie szybko potoczyło.Ale puzniej doszłam do wniosku że to mogła być inna przyczyna,że po prostu to wypatrzone mieszkanie było w ofercie na 80%.Wiadomo,ze można mieć i niski dochód np.koło300tyś.netto na rodzine i też kupić mieszkanie tylko wiadomo,wtedy nie na każde mozna sobie pozwolić ale to bank.czy ktos tam oblicza tą zdolnoś kredytowa.Tylko wiadomo,ze czym się ma wiekszy dochód to przychylniej patrzą.My moglismy kupic mieszkanie do ok.30mln.wiec nawet po tym widać,że widocznie mielismy wysoki dochód skoro znajomi mogli kupic do 15mln,inni do17...Jest ktoś taki kto ma dochód powyżej 450tyś na rodzinę netto i żeby odłożył dużo kasy a do tego miał super mieszkanko,autko,2dzieci,prawie co rok leciał do Polski bo ja nie znam??? każdy ma inną sytuację,inne opłaty i inne problemy... Są i tacy co odłozyli sporo kasy ale jakimś kosztem...ale według dannyboy my powinniśmy mieć te 5mln.odłożone... Smile Wink
_________________
Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skd: reykjavik-
PostWysany: 22 Lip 2012, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale sie rozwinela dyskusja...badz co badz odlozenie 20%wkladu wlasnego(nie mowie o 1mln tylko powyzej 4) w krotkim czasie jest ciezko jesli ma sie rodzine i zyje sie normalnie nie zalujac sobie niczego. kazdy inaczej zarabia,kazdy ma inna zdolnosc kredytowa inne potrzeby mieszkaniowe.
a co do arion banki to wiem z wlasnego doswiadczenia na przykladzie zwylej glupiej karty visa plus ze bank robi problemy. i zastanawiam sie nad zmiana na inny bank
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
garłoc

Doczy: 26 Wrz 2010
Posty: 100
Skd: Innri Njardvik
PostWysany: 22 Lip 2012, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie pisałam o kwotach brutto tylko netto,a kto teraz ma netto 400tyś tak jak dannyboy napisał,że to średnia na os..Ja też nie napisałam,że nikt z Polaków nie zarabia powyżej 250tyś,netto(do reki) ale,że jest tych osób mało,tym bardziej,że ja osobiscie znam 3 rodziny które miałaby dochód netto.powyzej 400tyś,razem!!! Ja ogólnie pisałam o wspólnym dochodzie,że według mnie mamy wysoki w porównaniu z innymi. Smile

[post edytowany na prośbę Autora]
_________________
Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
madzik410

Doczy: 30 Maj 2009
Posty: 12
Skd: reykjavik
PostWysany: 25 Lip 2012, 2:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chcialam zasiegnac informacji odnosnie zakupu mieszkania na przejecie kredytu.Czy prawda jest,ze dla kupujacych w ten sposob mieszkanie nie przysluguje sie zwrot podatku???
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 25 Lip 2012, 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mstefa napisa:
ale sie rozwinela dyskusja...badz co badz odlozenie 20%wkladu wlasnego(nie mowie o 1mln tylko powyzej 4) w krotkim czasie jest ciezko jesli ma sie rodzine i zyje sie normalnie nie zalujac sobie niczego. kazdy inaczej zarabia,kazdy ma inna zdolnosc kredytowa inne potrzeby mieszkaniowe.

pewnie, że ciężko. Przez kilka miesięcy pracowałam po kilkanaście godzin dziennie żeby odłożyć 20% wkładu. Dodatkowym utrudnieniem było to, że byłam sama z trzyletnim dzieckiem. Gdyby nie pomoc brata i jego żony w opiece nad nim nie miałabym szans na odłożenie tej kwoty.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kasiajablonska

Doczy: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skd: Akureyri
PostWysany: 25 Lip 2012, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba czas pomyslec naprawde o przeprowadzce do rkv....jesli mozna tam tak dobrze zarobic...poniewaz ja mam 177tys netto a moj maz ok 250 tys netto.....normalnie trzeba sie pakowac:) to i uda nam sie mieszkanko kupic:)
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
kasiajablonska

Doczy: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skd: Akureyri
PostWysany: 25 Lip 2012, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ajjjj mialam na mysli brutto:)
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Hanka79

Doczy: 14 Lip 2008
Posty: 106
Skd: Kopavogur
PostWysany: 25 Lip 2012, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Opiszę Wam moją sytuację z zakupem mieszkania w listopadzie 2010 roku. Wraz z mężem przejęliśmy kredyt na mieszkanie, było to tzw. przejęcie w 100% bez żadnych wkładów własnych. Właściciel chciał sprzedać szybko mieszkanie gdyż mieszka na stałe w USA a jego syn który to mieszkanie zajmował, zadłużył je - nie płacił rat od kwietnia do listopada. Właścicielowi zależało na szybkiej sprzedaży a nie na zarobku więc biuro nieruchomości w którym to mieszkanie było na sprzedaż zajęło się spłatą zadłużenia kredytu i innych opłat. A w banku natomiast pierwszą rzeczą jaką robią jest zawsze sprawdzenie naszej zdolności kredytowej. Jako że kupno mieszkania to poważny i zoobowiązujący krok na przyszłość, zawsze powinniśmy wypytać od czego jest zależna zdolność, jak wygląda kredyt, jakie są rokowania odnośnie kredytu itp itd. Nasza zdolność kredytowa nie jest uzależniona tylko od dochodu, chociaż to on właśnie jest głównym wyznacznikiem. Musimy pamiętać że każda karta kredytowa, każdy kredyt samochodowy, kazde większe zoobowiązanie płatnicze, każdy samochód i ilość ludzi w rodzinie zmniejsza naszą zdolność kredytową. A co do opłat przy zakupie mieszkania to zdziwiło mnie że niektórzy płaca po 700.000ISK opłat przy zakupie mieszkania (no chyba że nie był to pierwszy zakup nieruchomości na Islandii). Przy zakupie pierwszej nieruchomości jesteśmy zwolnieni z podatku. W moim przypadku przejęliśmy kredyt w wysokości 25.000.000ISK i wszystkich opłat w związku z zakupem mieliśmy 149.000ISK, w tym zawarta jest również opłata do biura nieruchomości. Jeśli ktoś ma jakieś pytania proszę pisać na PW. Pzdr
_________________
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
g6

Doczy: 05 Kwi 2011
Posty: 192
PostWysany: 25 Lip 2012, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiajablonska napisa:
chyba czas pomyslec naprawde o przeprowadzce do rkv....jesli mozna tam tak dobrze zarobic...

To raczej tak nie działa Smile Nawet jeżeli bliżej stolicy zarobki za taką samą pracę sa trochę większe, to na pewno nie kilkukrotnie.
Wysokość płacy jest proporcjonalna do tego ile praca jest dla pracodawcy warta i odwrotnie proporcjonalna do tego jak łatwo jest znaleźć nowego pracownika wykwalifikowanego do danej pracy.

Przecież żadna normalna firma nie zapłaci pracownikowi więcej niż będzie miała z jego pracy zysku, tak samo żadna normalna firma nie zapłaci nikomu jeżeli na rynku pracy łatwo znaleźć kogoś kto zrobi to samo za
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dzena24

Doczy: 05 Kwi 2011
Posty: 33
PostWysany: 5 Pa 2012, 21:39    Temat postu: mieszkanie z garazem Odpowiedz z cytatem

czu ktos kupowal na Islandii mieszkanie z garazem ?
czy w oplaty sa wieksze przez to ze jest wiekszy metraz czy cos takiego?
Znajomi tak mowia a wolalam sie upewnic i zasiegnac opini u kogos kto takie mieszkanie kupowal.
pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Hanka79

Doczy: 14 Lip 2008
Posty: 106
Skd: Kopavogur
PostWysany: 5 Pa 2012, 22:39    Temat postu: Re: mieszkanie z garazem Odpowiedz z cytatem

dzena24 napisa:
czu ktos kupowal na Islandii mieszkanie z garazem ?
czy w oplaty sa wieksze przez to ze jest wiekszy metraz czy cos takiego?
Znajomi tak mowia a wolalam sie upewnic i zasiegnac opini u kogos kto takie mieszkanie kupowal.
pozdrawiam


Witam, oczywiście że garaż podnosi opłaty jak również samą kwotę zakupu mieszkania (znam z autopsji). Za wygodę trzeba płacić Very Happy Pozdrawiam
_________________
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stokrotka28
Go
PostWysany: 9 Pa 2012, 21:18    Temat postu: mieszkanie Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie marzę o kupnie mieszkania ale nie stac mnie na zapłacenie tkiej duzej sumy na poczatku ok 1 miliona czy istnieje mozliwośz ,żeby mniej zapłacić .bardzo pro sze o odpowiedz i gdzie sie znajduje IBUDALANASJODUR prosze mnie pokierowac dziękuje
Powrt do gry
Blue

Doczy: 11 Wrz 2009
Posty: 37
PostWysany: 9 Pa 2012, 21:42    Temat postu: Re: mieszkanie Odpowiedz z cytatem

stokrotka28 napisa:
Słuchajcie marzę o kupnie mieszkania ale nie stac mnie na zapłacenie tkiej duzej sumy na poczatku ok 1 miliona czy istnieje mozliwośz ,żeby mniej zapłacić .bardzo pro sze o odpowiedz i gdzie sie znajduje IBUDALANASJODUR prosze mnie pokierowac dziękuje

jeszcze musisz pamietac,ze kupujac mieszkanie za ok 25 mln,po 40 latach ta kwota wyniesie 70 mln.

ils.is
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 10 Pa 2012, 10:56    Temat postu: Re: mieszkanie Odpowiedz z cytatem

Blue napisa:
stokrotka28 napisa:
Słuchajcie marzę o kupnie mieszkania ale nie stac mnie na zapłacenie tkiej duzej sumy na poczatku ok 1 miliona czy istnieje mozliwośz ,żeby mniej zapłacić .bardzo pro sze o odpowiedz i gdzie sie znajduje IBUDALANASJODUR prosze mnie pokierowac dziękuje

jeszcze musisz pamietac,ze kupujac mieszkanie za ok 25 mln,po 40 latach ta kwota wyniesie 70 mln.

ils.is


Patrzac jednak w skali micro za kredyt placisz 100 tys przez 40 lat , a za wynajem 130-140 przez 40 lat ...i chyba nie zwrociles uwagi ze zwrot vaxtabætur wynosi kilkaset tysiecy rocznie na poczatku kredytowania ...wiec nie ma co porownywac wydatkow calkowitych pomiedzy wynajmem a kupnem . Jak ktos zamierza osiedlic sie na Islandii to niech kupuje mieszkanie .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 10 Pa 2012, 10:59    Temat postu: Re: mieszkanie Odpowiedz z cytatem

stokrotka28 napisa:
Słuchajcie marzę o kupnie mieszkania ale nie stac mnie na zapłacenie tkiej duzej sumy na poczatku ok 1 miliona czy istnieje mozliwośz ,żeby mniej zapłacić .bardzo pro sze o odpowiedz i gdzie sie znajduje IBUDALANASJODUR prosze mnie pokierowac dziękuje


Mniej nie zaplacisz ..lecz mozesz szukac dodatkowego kredytowania w bankach . Kredyt bedzie na pewno wysoko oprocentowany ,krotkotrwaly , bardzo obciazajacy budzet i raczej nieoplacalny lecz zawsze istnieje taka mozliwosc, lecz aby dowiedziec sie wiecej musisz konkretnie rozmawiac z bankiem w ktorym masz juz jakas historie finansowa .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron