reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Skattkort
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
KrzynioPL

Doczy: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWysany: 27 Lut 2008, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

automatycznie jak sie starasz o ubezpieczenie daja cie kennitale, trwa to kilka dni, wykupujesz prywtanie ubezpieczenie 15 000 isk kosztuje ubezpieczenie na pol roku o wartosci do 2 000 000 koron islandzkich

co do wczesniejszych wypowiedzi - nie jestem ekspertem i nie bede ale przedstawie jak u mnie bylo - mialem Skatkort przed przyznaniem pozowlenia na pobyt

a co do pozwolenia na pobyt islandzcy pracodawcy - tak jak ktos pisal wczesniej : - maja to w du*** Very Happy zatem nie ma co sie bac, jest prosciej niz w Polsce

Powodzenia
_________________
dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 27 Lut 2008, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzynioPL napisa:

co do wczesniejszych wypowiedzi - nie jestem ekspertem i nie bede ale przedstawie jak u mnie bylo - mialem Skatkort przed przyznaniem pozowlenia na pobyt

a to jest cos nadzwyczajnego ????
Powrt do gry
Basia6

Doczy: 14 Sie 2008
Posty: 34
PostWysany: 26 Wrz 2008, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CZY KTOS WIE GDZIE MOGE WYROBIC SKATTKORT BO MI WYRABIALI ZNAJOMY A TERAZ MUSZE ISC WYROBIC MOJEMU ZNAJOMEMU. A ZA BARDZO NIE WIEM GDZIE TO JEST.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 26 Wrz 2008, 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://ja.is/simaskra?q=rsk&order=magic&map=1231083#row1231083
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Basia6

Doczy: 14 Sie 2008
Posty: 34
PostWysany: 26 Wrz 2008, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DZIEKI WIELKIE
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 4 Pa 2008, 1:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisa:
RYBA napisa:
JESLI CHODZI O PYTANIE MARTAZ TO NIEWYROBISZ KARTY PODATKOWEJ JESLI NIEPRACUJESZ I NIEMASZ POZWOLENIA NA POBYT NATOMIAST JESLI TWUJ MAZ JE MA MOZE CI ZLOZYC PAPIERY NA POZWOLENIE TYLKO MUSICIE PRZEDSTAWIC AKT SLUBU I WYSLAC GO RAZEM Z PAPIERAMI
Smile Arrow


to co jest tlustym drukiem to bzdura

Faktycznie to bzdura,ja składałam prośbę o stattkord przy składaniu o kenitala i to było 11.09,po tygodniu dostałam kenitala i po drugim tygodniu przyszła karta. Pozwolenia na pobyt nie mam i nawet jeszcze nie złożyłam wniosku. Ponoć prawda też jest ,że kiedy się nie pracuje,można dać tę kartę małżonkowi do jego zakładu pracy i mąż otrzyma 8% z jego wypłaty więcej,ale o tym się przekonam za parę dni Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Yazhubal

Doczy: 16 Sie 2006
Posty: 88
Skd: Katmandu
PostWysany: 4 Pa 2008, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od sierpnia Polacy nie potrzebują pozwolenia na pobyt, wystarczy w Þjóðskrá Borgartúni 24 podac swoj adres,wypelniasz papierek i juz

Kennitala i praca oraz meldunek, i nie będzie problemu ze skattkortem
_________________
"...więc spleć palce z moimi palcami i chodź, i prowadź i daj się prowadzić tam gdzie czeka nas czas dobry czas czas spełnienia..."
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG Tlen WP Kontakt
GoBo
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Wrz 2007
Posty: 106
Skd: KEFLAVIK
PostWysany: 4 Pa 2008, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
... Ponoć prawda też jest ,że kiedy się nie pracuje,można dać tę kartę małżonkowi do jego zakładu pracy i mąż otrzyma 8% z jego wypłaty więcej,ale o tym się przekonam za parę dni Smile

Rozmawiałem z Islandką która zajmuje się finansami w firmie w której pracuje i powiedziała że Skattkort mojej żony wykorzysta. Będzie to dopiero w przyszłym miesiącu ale wydaje mi się że to nie do końca chodzi o 8% wypłaty tylko o kwotę tzw ulgi osobistej która na ten rok wynosi około 34 tyś. W przypadku jak dam kartę mojej żony kobitka w przyszłym miesiącu zapewne uwzględni dwie ulgi podatkowe. POZDRAWIAM
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 5 Pa 2008, 2:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem z Islandką która zajmuje się finansami w firmie w której pracuje i powiedziała że Skattkort mojej żony wykorzysta. Będzie to dopiero w przyszłym miesiącu ale wydaje mi się że to nie do końca chodzi o 8% wypłaty tylko o kwotę tzw ulgi osobistej która na ten rok wynosi około 34 tyś. W przypadku jak dam kartę mojej żony kobitka w przyszłym miesiącu zapewne uwzględni dwie ulgi podatkowe. POZDRAWIAM[/quote]

Ooo to by było super!!! ja jeszcze czekam,ale jak tylko dostanę to Wam powiem o ile procent chodzi Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 5 Pa 2008, 9:04    Temat postu: ulga podatkkowa Odpowiedz z cytatem

Ulga podatkowa na zone badz na meza wynosi 100% czyli 34.034
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 9 Pa 2008, 2:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mąż dostał launę i na niej widnieje ulga podatkowa 44.000,więc tylko o 10.000 więcej niż zwykle. Szef męża upiera się,że to jest w porządku ,ale nie tłumaczy dlaczego tylko tyle i czy to jest męża ulga+moja. Nie wiem czy wpływ na moją ulgę mogło mieć np. to ,że męża obowiązuje okres rozliczeniowy od 25 dnia kazdego miesiąca a ja oddałam tę kartę 22.09,więc tylko trzy dni przed końcem okresu rozliczeniowego i może przez to mi nie objęło całego miesiąca września i stąd taka mała ulga Confused
Esmerka ,jeśli możesz to pomóż-z góry dziękuję
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
KO

Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skd: z piekła
PostWysany: 9 Pa 2008, 2:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej
Ja używam swojej karty + kartę ślubnej. Biorę 2 * 3x tysi(nie pamiętam dokładnie) więc 44 nie jest OK. Szefo nie ma nic do tego, on tego nie płaci. Pozatym to jest ulga podatkowa czyli nie dostaniesz 70 tysi jeżeli nie zapłaciłaś 70 tysi podatku. Podatek wynosi chyba 38% więc musisz odprowadzić podatek od conajmniej 184210.5 ISK żeby dostać całą ulgę.

Pozdrówka
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 9 Pa 2008, 2:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="KO"]Hej
nie dostaniesz 70 tysi jeżeli nie zapłaciłaś 70 tysi podatku.

Podatku jest ściągnięte sporo więcej,więc to też nie w tym rzecz,zaczęłam się już zastanawiać czy ta moja karta została dostarczona jego księgowej i chyba z pytaniami to myślę,że najlepiej do niej,jednakże z Islandczykami w takich sprawach czasem ciężko się dogadać,więc nie wiem czy coś wskóram Confused
Będę wdzięczna za więcej podpowiedzi,pozdrawiam Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
KO

Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skd: z piekła
PostWysany: 9 Pa 2008, 2:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisa:
zaczęłam się już zastanawiać czy ta moja karta została dostarczona jego księgowej i chyba z pytaniami to myślę,że najlepiej do niej

Ja mam napisane na świstku wypłatowym że biorę dwie :-) podejżewam, że u Was też jest. Coś w stylu "personalafslattur maka" będzie znaczyło "ulga za małżonka/ę"

Pozdrówka
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 9 Pa 2008, 7:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisa:
Mąż dostał launę i na niej widnieje ulga podatkowa 44.000,więc tylko o 10.000 więcej niż zwykle. Szef męża upiera się,że to jest w porządku ,ale nie tłumaczy dlaczego tylko tyle i czy to jest męża ulga+moja. Nie wiem czy wpływ na moją ulgę mogło mieć np. to ,że męża obowiązuje okres rozliczeniowy od 25 dnia kazdego miesiąca a ja oddałam tę kartę 22.09,więc tylko trzy dni przed końcem okresu rozliczeniowego i może przez to mi nie objęło całego miesiąca września i stąd taka mała ulga Confused
Esmerka ,jeśli możesz to pomóż-z góry dziękuję

ciezko mi o czyms powiedziec czego nie widze.Bo czasami jest tak ze ktos sie nie zna i panikuje.Powinni liczyc od dnia przyjazu o ile taka data padla w momencie oddawania podania o szkatkort.Albo poprostu zle zobaczylas.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
GoBo
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Wrz 2007
Posty: 106
Skd: KEFLAVIK
PostWysany: 9 Pa 2008, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisa:
Mąż dostał launę i na niej widnieje ulga podatkowa 44.000,więc tylko o 10.000 więcej niż zwykle. Szef męża upiera się,że to jest w porządku ,ale nie tłumaczy dlaczego tylko tyle i czy to jest męża ulga+moja. Nie wiem czy wpływ na moją ulgę mogło mieć np. to ,że męża obowiązuje okres rozliczeniowy od 25 dnia kazdego miesiąca a ja oddałam tę kartę 22.09,więc tylko trzy dni przed końcem okresu rozliczeniowego i może przez to mi nie objęło całego miesiąca września i stąd taka mała ulga Confused
Esmerka ,jeśli możesz to pomóż-z góry dziękuję


Oczywiście że ulga dla miesiąca września jest policzona za 8 dni Smile Głowa do góry w październiku będzie o wiele więcej Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 9 Pa 2008, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że ulga dla miesiąca września jest policzona za 8 dni Smile Głowa do góry w październiku będzie o wiele więcej Smile[/quote]



Już wiem ,że masz rację,księgowa właśnie tak to wytłumaczyła,teraz wiem też ,że w następnym miesiącu dostanę całość ulgi,więc ok 34.000-mieliście rację. Dzięki wielkie za pomoc:-)))
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 9 Pa 2008, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisa:
Oczywiście że ulga dla miesiąca września jest policzona za 8 dni Smile Głowa do góry w październiku będzie o wiele więcej Smile




Już wiem ,że masz rację,księgowa właśnie tak to wytłumaczyła,teraz wiem też ,że w następnym miesiącu dostanę całość ulgi,więc ok 34.000-mieliście rację. Dzięki wielkie za pomoc:-)))[/quote]
ale ulga podatkowa powinna byc naliczana od dnia przybycia na islandie, (jest to mozliwe )no chyba ze przylecialas tu pare dni temu
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 9 Pa 2008, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esmerka31 napisa:

ale ulga podatkowa powinna byc naliczana od dnia przybycia na islandie, (jest to mozliwe )no chyba ze przylecialas tu pare dni temu



Ja przyleciałam tutaj w lipcu,więc znów coś nie tak Very Happy hmm,a może mi to zwrócą po rozliczeniu się, czyli w lipcu?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 9 Pa 2008, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisa:
esmerka31 napisa:

ale ulga podatkowa powinna byc naliczana od dnia przybycia na islandie, (jest to mozliwe )no chyba ze przylecialas tu pare dni temu



Ja przyleciałam tutaj w lipcu,więc znów coś nie tak Very Happy hmm,a może mi to zwrócą po rozliczeniu się, czyli w lipcu?


pewnie przy podaniu o skattkort nie podalas daty przylotu i dlatego tak jest.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron