reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Ogłoszenia dotyczące sprzedaży alkoholu itp.
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 6 Lut 2015, 23:40    Temat postu: Ogłoszenia dotyczące sprzedaży alkoholu itp. Odpowiedz z cytatem

że też tak dużo Polaków na obczyźnie daje się tzw. rąbać takiemu typowi jak Ty.
Zmieniasz nicki jak rękawiczki, ale nie stać Cię na zmianę nr.telefonu.
Pewnie gdzieś w jakimś KFC pracujesz i za mało płacą.
A My, Rodacy na ISLANdii??
Naprawdę nie stać nas na wizytę w Vinnbudin??
WSTYD jak beret.
Admini.............z nazwy i strachy na lachy.
Przy takiej bezczelności ogłoszeniodawcy, domniemywać można że ręka rękę myje.
Macie udokumentowaną nielegalną działaność od ponad roku i co??
No cóż.Czas spełnić islandzki obywatelski obowiązek.
Chwasty trzeba..............odesłać do polski.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Admin
Główny Administrator
Doczy: 30 Pa 2007
Posty: 155
PostWysany: 9 Lut 2015, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie mamy żadnych dowodów nielegalnej działalności. Jeśli jednak jakiś użytkownik ma i zgłosi się na policję, z chęcią zablokujemy użytkowników, którzy prowadzą nielegalną działalność. Współpracujemy z islandzką policją i reagujemy na jej wnioski.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 9 Lut 2015, 21:57    Temat postu: Szanowny Panie Adminie Odpowiedz z cytatem

Przestań Pan/Pani,pzrzpraszam za kolokwializm,xxxxxxxx bzdury.
Jeśli ktos od ponad roku używa forum pod różnymi nickami ale z tym samym numerem telefonu,cyklicznie, co tydzień, proponując sprzedaż alkoholu z dowozem,to trzeba rozmawiać z Administracją tego forum w temacie legalności tegoż zachowania??
Okay,w Islandii jedynym dystrybutorem alkoholu jest firma pod nazwą Vinnbudin działająca w prostych,przejrzystych ramach.
Jeśli ktoś na forum ,proponuje sprzedaż alkoholu,to Wy Admini zakładacie że to przedstawiciel Vinnbudinu??
Jesteście nieskuteczni, pomimo,wierzę w to,dobrych chęci.
Może pora na zmianę zasad administrowania forum?
Propozycja by współpracować z policją w Islandii za Waszym pośrednictwem jest.....zabawna.
Macie narzędzia by wiedzieć kto łamie w Islandii prawo za pomocą administrowanego przez Was forum.
Kuriozalne jest to że banujecie za dublowanie ogłoszeń będących niejednokrotnie ratunkiem dla potrzebujących sprzedać meble......a przymykacie oko na stricte nielegalne działania.
Robicie wielką,pozytywną robote.
Szacunek.
Dograjcie to tak byście byli fair w tym podłym świecie.
Islandia jest zbyt piękna by porosła chwastami przy waszej nieświadomej pomocy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 10 Lut 2015, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak Emil w walce z fotoradarami ....myslisz ze cos zdzialasz .Jest duzo wiecej bardziej szkodliwych dzialalnosci niz dowoz procentow dla potrzebujacego . Rownie dobrze mozesz isc gonic dzieciaki deptajace trawe ,walczyc z zapachem islandzkiej cieplej wody , albo uzywaniem plastikowych siatek w Bonusie .
Jakos nie widze duzej szkodliwosci spolecznej tego typu , jest popyt jest podaz , a niektorym to i nawet na reke ze maja ewentualny zapas procentow na zyczenie . Administracja forum chyba nie moze zbanowac uczestnika za takie posty/ogloszenia gdyz ma sie to nijak do rzeczywistej jego dzialalnosci .
Jak masz checi i zapal aby ulzyc swojemu niezadowolonemu ego to proponuje zebrac dowody i przedstawic je odpowiedniej instytucji .... lecz osobiscie mysle ze powalczysz z wiatrakami .
Powodzenia .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Admin
Główny Administrator
Doczy: 30 Pa 2007
Posty: 155
PostWysany: 10 Lut 2015, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Propozycja by współpracować z policją w Islandii za Waszym pośrednictwem jest.....zabawna.


Nigdzie nie padła taka propozycja.

Na Forum pojawił się jakiś czas temu wpis, którego autor twierdzi, że zna osobę, która sprzedaje nielegalnie alkohol i deklaruje zamiar zgłoszenia tego procederu na policję. Przypięliśmy to ogłoszenie na górze działu "sprzedam", ku przestrodze.

Szczerze mówiąc nie wiemy, dlaczego osoby, które mieszkają w Islandii i znają osoby ze swojego miasta sprzedające nielegalnie alkohol, a zarazem są temu przeciwne, nie zgłoszą tego na policję.

Chcielibyśmy również zauważyć, że nasze Forum - mimo islandzkiej tematyki - nie jest prowadzone w Islandii, zaś nasi użytkownicy mieszkają w wielu różnych krajach na całym świecie, gdzie obowiązuje bardzo różne prawo.

Jako Administracja Forum nie mamy nawet możliwości zweryfikować, skąd pochodzi dany użytkownik. Posiadamy jedynie mail użytkownika i IP, które czasem przypisane jest do kilkudziesięciu użytkowników, którzy mieszkają w jednym budynku.

Jednak jesteśmy zainteresowani opinią użytkowników Forum i z chęcią wprowadzimy w Regulaminie zapisy, które będą akceptowane przez większość. Dlatego prosimy o wzięcie udziału w ANKIECIE, która została umieszczona w dziale "Sprzedam".
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 11 Lut 2015, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że w każdej społeczności Polaków, znajdzię się jakiś odsetek osób o skłonnościach do bycia społecznymi inspektorami nadzoru (coś jak ORMO w PRL, aczkolwiek działalności ORMO nie potępiam). Osoby te, prawdopodobnie z nadmiaru wolnego czasu, zajmują się analizą działalności innych osób. Szczególnie drażni te osoby nadmierny, ich zdaniem, stan posiadania innych osób. Osoby te bardzo chętnie piszą listy, czy to do urzędów, czy na milicję. W sumie, to żal mi takich osób, bo z reguły, są to osoby samotne (po donosie na członków rodziny). Jestem szczerze wstrząśnięty (a nie zmieszany), że takie osoby są również w Islandii.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 11 Lut 2015, 21:20    Temat postu: Uczciwość Odpowiedz z cytatem

gisli74 napisa:
Ja myślę, że w każdej społeczności Polaków, znajdzię się jakiś odsetek osób o skłonnościach do bycia społecznymi inspektorami nadzoru (coś jak ORMO w PRL, aczkolwiek działalności ORMO nie potępiam). Osoby te, prawdopodobnie z nadmiaru wolnego czasu, zajmują się analizą działalności innych osób. Szczególnie drażni te osoby nadmierny, ich zdaniem, stan posiadania innych osób. Osoby te bardzo chętnie piszą listy, czy to do urzędów, czy na milicję. W sumie, to żal mi takich osób, bo z reguły, są to osoby samotne (po donosie na członków rodziny). Jestem szczerze wstrząśnięty (a nie zmieszany), że takie osoby są również w Islandii.

Z ortografii i interpunkcji 6-ka,z logiki 1-ka.
Pół żartem pół serio ,powyżej.
Poniżej ,serio.
Nie wiem i kompletnie mnie to nie interesuje, kiedy się zatrzymałeś, nie dostrzegając ,że dzisiejszy świat wypracował normy etyczno-moralne i reguły prawne ,dające szansę na życie nie w chaosie.
Te podstawowe to legalność, nielegalność, uczciwość ,nieuczciwość.
Sprzedaż ,handel, obrót alkoholem poza prawnymi regulacjami w tej materii, jest w Islandii nielegalny i podlega stosownym paragrafom kodeksu karnego.
I powyższe ,czarno na białym, do przyjęcia bez wstrząsów ,dla człowieka ,prawego, czytaj UCZCIWEGO jest faktem nie wymagającym dywagacji na poziomie przysłowiowej mentalności Kalego.
Albo jesteś uczciwy ,albo jesteś ludzkim chwastem.
Wybór należy do Ciebie.
Nie wiem jak Ty, ale ja rozmawiam z Islandczykami , w ich kraju ,tutaj.
To ich, ubolewanie nad tym ,że będąc najliczniejszą grupą emigracyjną w Islandii ,tak bardzo bezsensownie kultywujemy opinię ,znaną niestety ,na całym świecie, jest dla mnie Polaka ,przykre.
Jeśli chcesz swoim dzieciom ,wpoić tutaj taką pseudo przedsiębiorczość, nielegalną działalność ,w efekcie ludzką nieuczciwość ,to też Twój wybór.
Ja jestem na NIE . I to jest mój wybór.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 12 Lut 2015, 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świry to już rodzą się świrami czy życie ich nimi czyni?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 12 Lut 2015, 8:04    Temat postu: Zdziwienie Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
Świry to już rodzą się świrami czy życie ich nimi czyni?

Nie do wiary.
Pytanie ?
To Ty o Pani ,Wszystko i Wszechwiedząca czegoś nie wiesz ???
To pewnie takie gierki :-)
Na pewno przy porannym goleniu znów błyśniesz i ciesząc się widokiem swej genialności , zadowolisz się .

lol
Odpowiedzią :-)
Miłego dnia Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 12 Lut 2015, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"To ich, ubolewanie nad tym ,że będąc najliczniejszą grupą emigracyjną w Islandii ,tak bardzo bezsensownie kultywujemy opinię ,znaną niestety ,na całym świecie, jest dla mnie Polaka ,przykre. "

...piszesz tak jakby Islandczycy landy nie produkowali Smile .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 12 Lut 2015, 10:35    Temat postu: Re: Zdziwienie Odpowiedz z cytatem

dage napisa:

Miłego dnia Wink


Nawzajem.
No i zdrówko Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 12 Lut 2015, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amelcia13 napisa:
dage jak Ci nie pasuje to xxxxxxxxxxxx do Polski i tam nawracaj ludzi kredycie. Jak się czyta te twoje wywody to xxxxxx się chce. Ile twoja matka musiała zjeść śniegu żeby takiego bałwana urodzić.?

:-)
nie polemizuję/ wygoooooogluj sobie znaczenie tego słowa,i czytaj ze zrozumieniem,a przynajmniej się wytęż/ z wulgarystami,osobnikami tęskniącymi za rozumem etc etc :-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 12 Lut 2015, 21:41    Temat postu: Pomocy!!!! Odpowiedz z cytatem

nie wiem dla kogo...ale ja też nie rozumiem.
Poniżej post przesłany mi przed chwią przez adresata.
Od: amelcia13
Do: dage
Wysłany: 12 Lut 2015, 21:25
Temat: Dzień dobry Cytuj wiadomość
Pałacu gdy czytam twoje posty to oczom nie wierze jaki ty xxxxxxxęty jesteś! Nie dziwi mnie ze nie masz xxxx i musisz konia walić bo nikt z takim debilizm by nie wytrzymał skurwiała ocalały kretynie i nie pisz do mnie bo i tak nie przeczytam tylko obrazu skanuje głupi xxxxxxxx xxxxxxxxx
Zobacz profil autora
:-(
Naprawdę mi przykro że tacy ludzie chodzą po tym świecie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 12 Lut 2015, 21:43    Temat postu: Nie jestem Odpowiedz z cytatem

kapusiem.
Ale wszystko ma swoje granice.
To powyżej to po prostu obrona zachowań cFaniaków,chachmętów,nieuczciwości,pijaństwa,ćpania......w Islandii.
Niby po polsku,co wskazuje na pOLAKA,ale jakoś tak dziwnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 12 Lut 2015, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

svavec napisa:
"To ich, ubolewanie nad tym ,że będąc najliczniejszą grupą emigracyjną w Islandii ,tak bardzo bezsensownie kultywujemy opinię ,znaną niestety ,na całym świecie, jest dla mnie Polaka ,przykre. "

...piszesz tak jakby Islandczycy landy nie produkowali Smile .

Miałem nie odpowiadać,ale tylko przysłowiowa krowa nie zmienia zdania.
Priomo.
Nie życzę Tobie, by Twoje dzieciaki miały możliwość zaspokojenia swojego potencjalnego POPYTU
w temacie możliwości nabycia narkotyków, bo są wszechobecne, bo jest popyt i podaż.
Secundo
Co do landy.
Twoje zdanie miałoby sens gdybyś był w Polsce a obcokrajowcy np. Islandczycy pędziliby w Twoim kraju bimber.
Ty,Polak,jesteś w Islandii.
Nie przestawiaj mebli w nie swoim domu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 12 Lut 2015, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
Świry to już rodzą się świrami czy życie ich nimi czyni?


Prawdopodobnie jedno i drugie. Ja świruję, gdy oglądam tvn.
A dage chciałby, aby świat był czarno-biały.
W całej historii nie chodziło mi o uczciwość lub jej brak, ale o pewną cechę ludzką, która jest mi wyjątkowo obrzydliwa. Ale może tylko dla mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 12 Lut 2015, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gisli74 napisa:
turboneta napisa:
Świry to już rodzą się świrami czy życie ich nimi czyni?



W całej historii nie chodziło mi o uczciwość lub jej brak, ale o pewną cechę ludzką, która jest mi wyjątkowo obrzydliwa. Ale może tylko dla mnie.

Gdybyś żył/a na Marsie,byłby to pewnik.
Ja czytam skoncentrowany na tym co autor miał na myśli.Nie łapię za słowa ,tylko komentuję kontekst jak go rozumiem.Zakładam ,że moge się mylić.
Sugerowanie komukolwiek ,że jest donosicielem,i argumentacja prawd z PRLu jest ,hmmmm nie obraź się,zacofaniem.To brzmi mi jak hasło mantra,za komuny było lepiej.Powtarzane przez barany,nie mające pojęcia o elementarnej ekonomice.Nie ma kasy...........niech rząd wydrukuje.
Tutaj ,nie zakłądaj żeś/a jedyne. To błąd założenia.
I w dyskusji odnoś się proszę do merytoryki, a nie posługuj się enigmatycznością osobistych ,zakamuflowanych przemyśleń.
A może czas powiedzieć wszystkim chwastom na emigracji stanowcze NIE nielegalnym działaniom?
:-)
bajki o ormo ,prlu,donosach na rodzinę opowiadaj swoim dzieciom jako ciekawostkę zamierzchłych czasów.
A może ,tu w Islandii tęsknisz za Polską??
Zafunduję bilet w jedną stronę.
Serio.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 13 Lut 2015, 1:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie Ci się dyskutuje samemu ze sobą?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 13 Lut 2015, 4:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
Fajnie Ci się dyskutuje samemu ze sobą?

Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 13 Lut 2015, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dage, nie chce mi się z Tobą gadać.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron