reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Studia na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Edukacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marekgc

Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skąd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysłany: 2 Sty 2007, 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku września wracając na Islandię siedziałem z Niemką polskiego pochodzenia. Jechała na Islandię pisać „ pracę magisterską” jak to określiła. Jechała na uczelnie w R. (jaką?). W ramach jakiejś wymiany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Sty 2007, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iiiiiii, doktorat z budownictwa na Islandii. To chyba nie jest dobry pomysl. Jeszcze do niedawna nie mozna bylo na Islandii robic nawet magisterki, tylko studia inzynerskie, wiec ludzie wyjezdzali na przyklad do Danii, USA, Niemiec, zeby skonczyc budownictwo. Teraz to sie zmienilo, ale i tak wiekszosc inzynierow ma dyplom na przyklad inzynierski z HI, a magisterski (lub doktorat) z jakiejs dobrej uczelni europejskiej badz amerykanskiej. Chyba, ze specjalizujesz sie w budownictwie wodnym, hydroelektrowniach lub obliczaniu wplywow trzesien ziemi - te tematy sa tu dosc gruntowie badane.
Pamietaj, prosze, ze Islandia to maly kraj, gdzie jest ponad 100 razy mniej ludzi niz w Polsce...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anula

Dołączył: 01 Lis 2006
Posty: 4
Skąd: Polska
PostWysłany: 27 Sty 2007, 19:03    Temat postu: A co z pracą w szkolnictwie po ukończeniu polskiej uczelni? Odpowiedz z cytatem

Mam zamiar studiować filologię angielską na polskiej uczelni. Czy wobec tego mam szansę uczyć języka angielskiego na Islandii??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
anusi@

Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 7
Skąd: Toruń
PostWysłany: 1 Mar 2007, 3:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam zapytanie, czy na Islandii jest kierunek studiów Ratownictwo medyczne??Jak wygląda tam sytuacja ratowników?Musza tam być jakieś karetki choć pewnie nie za wiele;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 1 Mar 2007, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedną czy ze dwie widziałem... rozpacz
Na litość boską! Mówisz o kraju z jedną z najlepszych służb zdrowia na świecie, z systemem ratownictwa rozbudowanym do granic możliwości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anusi@

Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 7
Skąd: Toruń
PostWysłany: 1 Mar 2007, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh ale oczywiście nie mów że system jest słaby, chodzi o jakość nie o ilość z tym że na taką liczbę mieszkańców moim zdaniem wystarczy około 6 centów czy punktów ratunkowych..nie przesadzajmy,przecież zanudzili by sie tam jak by było ich za dużo (ratowników of course).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 1 Mar 2007, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ratowników jest dużo, sprzęt mają bardzo nowoczesny i specjalistyczny. Karetki idealnie wyposażone, śmigłowce ratunkowe, łodzie, statki, skutery etc. Ratownicy szkolą się na Islandii i poza granicami. Widziałem pokazy ratowników i byłem pod wielkim wrażeniem ich możliwości.

Zajrzyj sobie choćby na mbl.is i tam bardzo często w newsach jest pokazane jakim sprzętem i jakie ilości ratowników wysyła się do jednego wypadku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
p.moniagd

Dołączył: 24 Sty 2007
Posty: 7
Skąd: Golub-Dobrzyń
PostWysłany: 1 Mar 2007, 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam skoro tak dobrze sie orientujecie w tych sprawach to mam pytanie: czy jest na Islandii kierunek pedagogika?? Ponieważ w październiku zaczęłam pedagogikę o specjalności resocjalizacja z profilaktyka społeczną w Polsce, a wątpię żeby była resocjalizacja na Islandii. Więc mam prośbę jeśli cos wiecie o pedagogice to dajcie znac gdzie jest uczelnia z takim kierunkiem, ile to mniej więcej kosztuje, i w ogóle warunki jakie są. Byłąbym wdzięczna za każdą informację. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
anusi@

Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 7
Skąd: Toruń
PostWysłany: 1 Mar 2007, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale mnie teraz nakręciłeś!!!Dzięki wielkie za informacje!Tylko jak sie do nich dostać, może być problem ,bo jak narazie wiem że do islandzkiej policji trzeba być obywatelem Islandii..mam nadzieje ze to sie zmieni i zaczną przyjmować obcokrajowców. Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Mar 2007, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Slyszalam kiedys o Amerykaninie, ktory byl na Islandii w jednostkach ratunkowych od "wypadkow masowych". Przyjezdza taka karetka i robia szybka selekcje: tu jest szansa, tu nie ma szansy, jest szansa, nie ma szansy...(to cytat z jego wypowiedzi). On skonczyl studia medyczne w USA, a tu chodzil tylko na kursy doszkalajace i jezykowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 1 Mar 2007, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anusi@ napisał:
Ale mnie teraz nakręciłeś!!!Dzięki wielkie za informacje!Tylko jak sie do nich dostać, może być problem ,bo jak narazie wiem że do islandzkiej policji trzeba być obywatelem Islandii..mam nadzieje ze to sie zmieni i zaczną przyjmować obcokrajowców. Exclamation


Pozbądż się marzeń!

To nie Irlandia!

OS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anusi@

Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 7
Skąd: Toruń
PostWysłany: 5 Cze 2007, 1:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam najmniejszego zamiaru słuchać tej rady Very Happy Arrow Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 5 Cze 2007, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odnośnie powyższej myśli. Ojczyzna jest jak matka, którą trzeba kochać. Ae czasami jest wyrodną matką, która zabija w swoich dzieciach wszystko co w nich szlachetne i piękne. Wszyscy kochamy Polskę , bo jest naszą ojczyzną i zawsze bedzie w naszych sercach. Ale bedąc na obczyżnie możemy także przekazywać swoim bliskim czym jest ojzyzna.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 5 Cze 2007, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
odnośnie powyższej myśli. Ojczyzna jest jak matka, którą trzeba kochać. Ae czasami jest wyrodną matką, która zabija w swoich dzieciach wszystko co w nich szlachetne i piękne. Wszyscy kochamy Polskę , bo jest naszą ojczyzną i zawsze bedzie w naszych sercach. Ale bedąc na obczyżnie możemy także przekazywać swoim bliskim czym jest ojzyzna.


Grazynko, ojczyzna to matka nie ta co urodzila tylko ta co wykarmila!!!

Wiem, wiem tym stwierdzeniem wkladam kij w mrowisko no ale coz taka moja wola....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anusi@

Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 7
Skąd: Toruń
PostWysłany: 5 Cze 2007, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się nie zgodzę z stwierdzeniem że Polska to wyrodna matka...To jest kraj ,który zabija marzenia ..ale nie umiera się tu masowo z głodu ..47% osób na świecie żyje za mniej niż 2 dolary dziennie....40% ludności świata, czyli ok. 2,5 miliarda osób, nie ma dostępu do elektryczności. Mogę wymieniać dalej, codzień mam świadomość że z głodu umiera kazdego dnia 300 tyś. dzieci...Kocham Polskę mimo wszystkich sku**** których tu poznałam i mimo wszelkich niedogodności jakich tu doznałam ,nigdzie na świecie nie jadałam takiego chleba..nawet ten niby polski w Londynie nie jest taki sam..Z drugiej strony zgadzam się ,że można o ojczyżnie uczyć na obczyżnie a nawet badrziej ja popkochać , bo nie mozna tesknic za czyms czego nigdy sie nie utraciło...trzeba tego doświadczyc zeby ja docenic..Kocham podróże i bede jeżdzić po swiecie póki mi sił starczy Wink
Dobrze że rodacy korzystaja z szansy na poprawę warunków życia...mimo to uważam ,że nie zostaliśmy do tego zmuszeni..to chęć zmiany i poprawy ,ale nie przymus...dla mnie to jedna wielka przygoda ,poznawanie świata na którym przyszło mi żyć ..innych ludzi i ich ojczyzn..bo wszyscy jestesmy tacy sami.
A ten cytat o który tu sie rozchodzi jest nie mój...słowa uchodżcy z Czeczenii ,który w na naszej ziemi wylądował i po tym co przeszedł zapewno postrzegał ją jako kraine mlekiem i miodem...a mimo to ojczyzna zawsze w sercu i we krwi. Dlatego też jego słowa takie wyraziste...
Pozdrawiam wszystkich Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 5 Cze 2007, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dla mnie to jedna wielka przygoda ,poznawanie świata na którym przyszło mi żyć.......Kocham podróże i bede jeżdzić po swiecie póki mi sił starczy


Witaj w klubie Smile
Emigracje do krajĂłw traktuje jako przygode, oraz wyjazd na zarobek na podroze. Jeden wielki FUN Smile

Pozdrawiam
Tomek

"....urodzilem się po to, by podróż była każdym moim dniem..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
anusi@

Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 7
Skąd: Toruń
PostWysłany: 5 Cze 2007, 23:28    Temat postu: PS! Odpowiedz z cytatem

Aha , no i naszczęście choćby zabiła we wszystkich cale piękno i szlachetność ze mną jej się nie udało i nie uda!!! Cool

To nie ubóstwo nas nęka, tylko pragnienie bogactwa.
Marek Aureliusz Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 5 Cze 2007, 23:52    Temat postu: Re: PS! Odpowiedz z cytatem

anusi@ napisał:
To nie ubóstwo nas nęka, tylko pragnienie bogactwa.
Jeden cytat a tyle mądrości. Ja musiałem pół strony zabazgrać, by to ludziom wytłumaczyć, a tu proszę: jedno zdanie Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 6 Cze 2007, 8:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiedziałam, że taką dyskusje wywołam. I chyba musze przeprosić moderatora, bo ten temat jest o studiach , a nie o naszej ojczyżnie.
Mam pytanie za 100 punktów. Dziewczyna mego syna chce studiować na Islandii, dosyć dobrze zna angielski i w stopniu podstawowym islandzki. Co jej radzicie?
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 6 Cze 2007, 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
Dziewczyna mego syna chce studiować na Islandii, dosyć dobrze zna angielski i w stopniu podstawowym islandzki. Co jej radzicie?


Zmienic chlopaka Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Edukacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron