reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Ubezpieczenie turystyczne. Czy wykupić

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Barbie
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY za spamowanie
Doczy: 07 Sty 2015
Posty: 20
PostWysany: 2 Kwi 2015, 7:54    Temat postu: Ubezpieczenie turystyczne. Czy wykupić Odpowiedz z cytatem

Cześć. Lecimy z mężem na wycieczkę do Egiptu w połowie maja. Zastanawiamy się czy na dwa tygodnie warto jest wykupić ubezpieczenie. Wprawdzie głównie wypoczynek oraz plażowanie ale sama jestem zdania,że warto jest się zabezpieczyc.
Z kolei maż uważa,że to nie ma sensu. Ubezpieczenie nie jest potrzebne bo co się może stać... Kto ma rację Waszym zdaniem?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Koniu0739

Doczy: 20 Maj 2008
Posty: 135
Skd: Przemyśl-Zasanie/Selfoss
PostWysany: 2 Kwi 2015, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stac sie moze wszystko a ubezpieczenie to kwestia wyboru, jedni twierdza ze to wyrzucenie pieniedzy bo np jak nie skorzystasz to kasa na marne ale z drugiej strony jak sie cos stanie to wtedy czlowiek sobie mysli: a mozna bylo kupic ubezpieczenie!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
result
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY za spamowanie
Doczy: 26 Gru 2014
Posty: 24
PostWysany: 2 Kwi 2015, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ci którzy uważają, że ubezpieczenie zdrowotne to wyrzucanie kasy w błoto, nawet nie zdają sobie sprawy, jaki popełniają błąd. Przecież Islandia nie jest objęta kartą EKUZ. Koszta leczenia są masakrycznie wysokie gdyby coś się stało. Nie do udźwignięcia nawet dla kogoś bogatego.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Koniu0739

Doczy: 20 Maj 2008
Posty: 135
Skd: Przemyśl-Zasanie/Selfoss
PostWysany: 2 Kwi 2015, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak Ty ale ja zawsze jak jade poza Islandie wyrabiam karte EKUZ wiec nie wiem skad takie stwierdzenie ze nie jest objeta.(wyrabialem juz 2 razy bo waznosc chyba jest 4 lata)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Barbie
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY za spamowanie
Doczy: 07 Sty 2015
Posty: 20
PostWysany: 3 Kwi 2015, 7:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok ale z tego co sie orientuję to Ekuz raczej w Egipcie nie działa prawda Wyłącznie na Unię Europejską?

Ile może kosztować takie ubezpieczenie turystyczne? Szczególnie jeśli chcielibyśmy je rozszerzyć o sporty?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
result
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY za spamowanie
Doczy: 26 Gru 2014
Posty: 24
PostWysany: 3 Kwi 2015, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbie napisa:
Ok ale z tego co sie orientuję to Ekuz raczej w Egipcie nie działa prawda Wyłącznie na Unię Europejską?

Ile może kosztować takie ubezpieczenie turystyczne? Szczególnie jeśli chcielibyśmy je rozszerzyć o sporty?


Takie podstawowe to niedużo. Na tydzień to jakieś 30 zł... zalezy na ile chcesz się ubezpieczyć bo może być to trochę droższe.

Od sportów to jest to dodatkowy wydatek.Pewnie jak w dwie osoby się ubezpieczacie to będzie trochę taniej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
jumper

Doczy: 04 Lut 2015
Posty: 8
PostWysany: 3 Kwi 2015, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórzy nie wykupują ubezpieczenia turystycznego, co jest dla mnie skrajną nieodpowiedzialnością.
Znam taki przypadek, że pojechali do Tunezji czy Maroka. On dostał udaru, leczyli go tam przez jakiś czas. Ostatecznie umarł. Koszty leczenia i sprowadzenia ciała były jakieś masakrycznie duże. Oczywiście nie byli ubezpieczeni - bo po co. Uczcie się na błędach innych.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Barbie
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY za spamowanie
Doczy: 07 Sty 2015
Posty: 20
PostWysany: 4 Kwi 2015, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to niedrogo. Myślałam, że będzie to o wiele droższe. Widzę,że to praktycznie żadne pieniądze ( szczególnie jeśli wziąć pod uwagę to ile kosztuje sama wycieczka....).
Czy Waszym zdaniem lepiej jest iść do jakiegoś brokera ubezpieczeń ? Czy może samemu to załatwić w towarzystwie ubezpieczeniowym?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
seltjar

Doczy: 15 Kwi 2011
Posty: 42
PostWysany: 4 Kwi 2015, 22:05    Temat postu: Egipt Odpowiedz z cytatem

Zawsze ubezpieczam się na wyjazdy poza kraj u swojego ubezpieczyciela (tam gdzie ubezpieczam się na życie, dom i inne dobra), zawsze mają jakąś ofertę na wyjazdy wakacyjne).

Jeśli mogę to małą rada, jedź tam z dolarami (nie z euro) mam na myśli jak komuś ca coś zapłacisz np przejazd, napiwek itd itp, a dlatego że tamtejsi mają prosty przelicznik: 1 dolar = 1 euro i na odwrót Smile

Czyli nie ma dla nich znaczenia bo 1 dolar i 1 euro to to samo i ma tam taką samą wartość Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
result
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY za spamowanie
Doczy: 26 Gru 2014
Posty: 24
PostWysany: 5 Kwi 2015, 7:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbie napisa:

Czy Waszym zdaniem lepiej jest iść do jakiegoś brokera ubezpieczeń ? Czy może samemu to załatwić w towarzystwie ubezpieczeniowym?


Różnic w cenach nie ma pomiędzy agentem ubezpieczeniowym a TU. Tu i tu otrzymasz podobne kwoty. Lepiej jednak zgłosić się do agenta, bo wybierze Ci dostępną ofertę spośród kilku dostępnych. W TU masz tylko jedną. Zostaw swój nr tutaj http://ubezpieczenia.comperia.pl/
Korzystałem kiedyś z ich usług - wszystko załatwisz przez net.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Barbie
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY za spamowanie
Doczy: 07 Sty 2015
Posty: 20
PostWysany: 6 Kwi 2015, 9:18    Temat postu: Re: Egipt Odpowiedz z cytatem

seltjar napisa:
Zawsze ubezpieczam się na wyjazdy poza kraj u swojego ubezpieczyciela (tam gdzie ubezpieczam się na życie, dom i inne dobra), zawsze mają jakąś ofertę na wyjazdy wakacyjne).

Jeśli mogę to małą rada, jedź tam z dolarami (nie z euro) mam na myśli jak komuś ca coś zapłacisz np przejazd, napiwek itd itp, a dlatego że tamtejsi mają prosty przelicznik: 1 dolar = 1 euro i na odwrót Smile

Czyli nie ma dla nich znaczenia bo 1 dolar i 1 euro to to samo i ma tam taką samą wartość Smile


W Egipcie to nie wiem ale już raz byłam w Turcji Smile Może dla Egipcjan nie ma takiego znaczenia ale na przykład Turcy bardzo dobrze wiedzą ile to jest 1 dolar a ile to jest 1 euro i skrupulatnie to sobie wszystko przeliczają. Z dolarami jest nawet mniej korzystnie niż z euro.
No i dolar obecnie ma dośc niekorzystny kurs Sad Niewiele tańszy od euro.

result zostawiłam tam kontakt do doradcy ale raczej dzisiaj się do mnie nie odezwą ale jutro.
A i czy takie ubezpieczenie obejmie również bagaż?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
result
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY za spamowanie
Doczy: 26 Gru 2014
Posty: 24
PostWysany: 6 Kwi 2015, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W standardowym pakiecie raczej nie ma bagażu. Ale dla mnie ubezpieczenie bagażu to trochę strata kasy. Od chwili kiedy przekazujesz bagaż przewoźnikowi - to za jego bezpieczeństwo on odpowiada. Jeżeli coś się stanie, to możesz dochodzić roszczeń odszkodowawczych.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Barbie
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY za spamowanie
Doczy: 07 Sty 2015
Posty: 20
PostWysany: 6 Kwi 2015, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie racja. Trochę sobie poczytałam o cenach ubezpieczenia bagażu i takie tanie nie jest to jednak z niego zrezygnuję.
Ale to podstawowe medyczne na pewno wykupię. To jakie już się dowiem dokładniej na dniach.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
marciohyt

Doczy: 07 Kwi 2015
Posty: 3
PostWysany: 7 Kwi 2015, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykup. jak coś się stanie to będzie problem a koszty beda wtedy ogromne więc lepiej się zabezpieczyć
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
tomo

Doczy: 08 Kwi 2015
Posty: 1
PostWysany: 9 Kwi 2015, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja żona też jest z gatunku ludzi dbających o najmniejsze szczegóły, nawet czyta wszystkie regulaminy, ale dzięki temu mam spokój i wiem, że świetnie wszystko posprawdza. Akurat w przypadku ubezpieczenia to nie ma co sztucznie oszczędzać. Dom i samochód mamy w compensie i turystyczne też od razu tam wykupujemy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
agernbt

Doczy: 10 Kwi 2015
Posty: 3
Skd: Polska
PostWysany: 10 Kwi 2015, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W obecnych czasach wydaje mi się podstawową rzeczy a zwłaszcza jak jedziemy zagranice.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
poldek

Doczy: 18 Maj 2015
Posty: 3
PostWysany: 18 Maj 2015, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warto! bo warto zainwestować w swoje bezpieczeństwo. pomyśl co będzie, gdy któreś z Was zachoruje i trzeba będzie np. organizować specjalistyczny transport do kraju. bez ubezpieczenia to może kosztować grube tysiące. lepiej wydać ubezpieczenie i wrócić bezpiecznie do domu, niż zaoszczędzić, a potem liczyć na łaskę innych ludzi i najeść się dużo strachu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
barbarka69

Doczy: 24 Gru 2014
Posty: 12
PostWysany: 15 Cze 2015, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet nie trzeba się zastanawiać nad tą kwestią - ubezpieczenie jest niezbędne podczas zagranicznego wyjazdu. W razie konieczności zostanie nam udzielona pomoc medyczna w każdej placówce służby zdrowia a o koszty nie musimy się obawiać. Będąc na zagranicznych wakacjach jeszcze bardziej jesteśmy narażeni na ryzyko wypadku.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
novinka

Doczy: 26 Cze 2015
Posty: 3
PostWysany: 26 Cze 2015, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedli jedziemy za granicę, w szczególności poza Unię Europejską, to zawsze warto wykupić ubezpieczenie. bo nigdy nie wiadomo co się stanie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron