reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Norroną zimą
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 26 Wrz 2004, 20:51    Temat postu: Norroną zimą Odpowiedz z cytatem

Wszyscy wiemy, że od stycznia 2004, prom Norrona, pływający na Islandię kursuje przez cały rok. Wprawdzie zimy jeszcze nie ma, ale juz rozpoczęła się pora, w której Norrona dotąd nie kursowała. Ciekawa jestem jak płynie się teraz promem: ilu pasażerów jest teraz chętnych do odwiedzenia Islandii tą drogą, jakie warunki panują na morzu (latem sa przeciez wichury nie do wytrzymania, czesto sa sztormy)... No dobra, zapytam wprost, nie będę owijała w bawełnę - CZY JESZCZE BARDZIEJ KOŁYSZE?? Smile
Jeśli ktoś wrócił, bądź wróci dopiero z takiej podróży, niech napisze nam o tym.. Najciekawsza będzie relacja z w pełni zimowego rejsu!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 10 Wrz 2005, 3:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiscie w zimie nie podróżowałem, ale rozmawiałem z załogą. Nie ma możliwości spać na łóżku, wszystko lata. Ponoć w kuchni wiązali nawet widelce żeby im nie uciekały.
W sezonie zimowym głównymi pasażerami są kontenery z rybą.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 15 Wrz 2005, 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plynelam zima, poczatek listopada. Nikomu nie polecam!!! 4 dni chodzenia po scianach. Nabawilam sie przy okazji urazu do wszelkich obiektow plywajacych, mdli mnie na sam ich widok. Plynela faktycznie tylko garstka ludzi, czesc z nich byla na wycieczce zorganizowanej - plyneli pelne kolo! No to musialy byc wakacje ich zycia! :-) Mozna pokazywac jako przyklad najglupszego wydania kasy, bo nawet widokiem sie nie pozachwycasz, toalety nie maja okien. Polska obsluga jest naprawde mila i tez dostawala niezle w kosc, ale oni sa juz przyzwyczajeni. Byli na tyle mili, ze zrobili mi upgrade z pokoju najgorszej klasy do kajuty z oknem. Poniewaz nikt nie plynal to takie cos bylo mozliwe. Co i tak generalnie nie poprawilo mojego stanu... Ze statku schodzily ludzkie cienie...
Ale najlepszych rzeczy dokonalam po zejsciu na lad - w ciagu kilku godzin oclilam auto, zrobilam przeglad, zarejestrowalam i ubezpieczylam i o 5 po poludniu, ciagle na nogach jak z waty, ruszylam do Reykjaviku. W gorach byl juz snieg, dogonilam jakies auto i tak sie slizgalismy w 2 samochody.... Jechalam niemal bez przerwy, ale za to o 3 w nocy zasypialm juz we wlasnym wygodnym lozku. To byl survival mojego zycia! I szkola radzenia sobie w pojedynke.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ojejku, ja bede wracal promem z IS do Danii w pazdzierniku i tak mi sie chce ze głupek głupek
Nigdy wiecej samochodem na IS
Powrót do góry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

se kajaki 2 kup i tratwe zrob ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
se kajaki 2 kup i tratwe zrob ;]


a Ty .t.u.l. dz.Ăł.b lol

a tak na serio to teraz pomysle nad przyplynieciem tutaj moja 190KM motorowka Smile
Powrót do góry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zagla nie zapomnij ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
zagla nie zapomnij ;]


zapomnij Wink
Powrót do góry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i gĂłwensa do palenia zeby sie czas nie dluzyl ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
i gĂłwensa do palenia zeby sie czas nie dluzyl ;]


marna Twoja prowokacja Smile
skoncz juz wstydu se oszczędz :p

over
Powrót do góry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i zapalki ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
delfin

Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 48
Skąd: Reydarfjordur
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisał:
ojejku, ja bede wracal promem z IS do Danii w pazdzierniku i tak mi sie chce ze głupek głupek
Nigdy wiecej samochodem na IS


Tak? Którego płyniesz? Ja tez sie wybieram , chyba kupie bilet na 17 pazdziernika , bo wtedy jest ostatni prom, czy moze kupic tydzień wcześniej, by było bezpieczniej, żeby np. nie odwołali promu 17tego Confused
Bo wtedy musiałbym auto zostawic na IS , a będzie mi potrzebne w polsce na te kilka miesięcy. Podobno trzeba zażyć dzień lub dwa dni przed wypłynięciem tabletki na chorobe morską , i wciągu podróży też , i podobno będzie ok. W czerwcu Dani do Wysp Owczych naszczęscie płynąłem w kabinie z żonką i bylo gites, ale z Owczych na Is (to była jedna noc) spaliśmy w kuszecie, bo nie było już miejsc w kabinie, a to już była masakra!!! Nigdy w życiu! Ludzie sie tam słaniali po ścianach, były kolejki do toalety, ja naszczeście się trzymałem , wmiare Smile
Kuszety były na końcu, a wiadomo że na końcu i na początku najbardziej buja, i jeszcze na dodatek oderzenia fal w ściane 6cio osobowego podpokładowego pokoiku schowany
Nie ma to jak kabina na 5pietrze na środku promu, z oknem , bo wtedy lepiej sie czujesz, masz punkt odniesienia, jest TV itd. Very Happy
_________________
"malo jest takich chwil ktore mam tylko dla siebie,bo wciaz poswiecam sie innym"
"nigdy nie jest tak zebys nie mogl wiecej niz myslisz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zyzak
Gość
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bede plynał 27-28 wrzesnia, to tak wstepnie, wchodzi jeszcze w gre pierwe dni pazdziernika, ale mam nadzieje ,ze nie Smile

PS.
plynac tutaj w kuszetach podobnie jak TY do wysp owczych spoko, ale potem to masakra. Shocked

Wiesz cos o tych tabletkach na chorobe morska? nazwa itp?
slyszalem tez o jakis plastrach za uszy.

Teraz zamierzam sie wyposazyc, nie chce przezywac zgonu raz jeszcze Wink
Powrót do góry
delfin

Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 48
Skąd: Reydarfjordur
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem ale sie coś dowiem, może coś mają w aptece. Na promie są tabletli, ale to już za pózno, bo trzeba je połknąć wcześniej Very Happy
_________________
"malo jest takich chwil ktore mam tylko dla siebie,bo wciaz poswiecam sie innym"
"nigdy nie jest tak zebys nie mogl wiecej niz myslisz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zyzak
Gość
PostWysłany: 11 Wrz 2007, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

delfin, spiesz sie z rezerwacja promu bo najwczesniejszy gdzie zapakujesz fure jest 03.pazdziernika 2007 Mad

cena za 2 osoby plus car w kuszetach 29.700 ISK
Powrót do góry
zyzak
Gość
PostWysłany: 11 Wrz 2007, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisał:

cena za 2 osoby plus car w kuszetach 29.700 ISK


a pazerstwo z petpoloni chca za bilet ok 559 Euro


Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
zyzak
Gość
PostWysłany: 11 Wrz 2007, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisał:
zyzak napisał:

cena za 2 osoby plus car w kuszetach 29.700 ISK


a pazerstwo z petpoloni chca za bilet ok 559 Euro


Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked


sory pomylilem sie 566 EURO !!!!!!

tak czy siak pazerstwo zerujace na ludzkiej glupocie lub niewiedzy
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 11 Wrz 2007, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie piszmy "pazerstwo". Mamy kapitalizm i kaĹźdy sobie zarabia ile uwaĹźa.
A to, że głupi ludzie zwykle tracą na swej głupocie, no to cuż - to normalne prawo przyrody.

Petopolonia musi zapłacić podatki, ZUSy, a sprzeda może 100 biletów rocznie. To są duże pieniądze dla pojedynczego człowieka, ale dla firmy, to są grosze...
Poza tym różnice cenowe mogą wynikac z polityki cenowej firmy Smyril Line. Więc nie można oskarżać Petpolonii o jakieś zło.

Jedyne co ja mogę i zarzucałem tej firmie, to mała wiedza na temat oferowanych usług, bałagan i słaby support dla klientów. Ale tak ma większość firm, które interesują tylko pieniądze klientów, a nie budowanie prestizowej marki.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
zyzak
Gość
PostWysłany: 11 Wrz 2007, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owszem piszmy

nazywajmy rzeczy po imieniu

Byc moze ktos przeczyta ten watek i nie da sie wowczas oskubac


ceny zaporowe.

Pomyslmy troche
Przedstawiciel handlowy powinien miec takie rabaty, aby oplacalo mu sie zbywac dane uslugi.Tak zapewne jest z petpolonia.

Skoro ja moge kupic taki bilet za ok 1250zl a petpolonia, ktora zapewne ma taki bilet taniej, a serwuje go dla koncowego klienta za 2150pln to jest to pazerstwo i glupie ze strony petpoloni.

Bo gdy sprzeda petpolonia tych biletow 100 szt za cene 2150 pln to ma zysk 215.000pln ale gdyby serwowala bilety niewiele drozej niz armator, powiedzmy za 1500pln ale np. w ilosci 500szt co da 750.000 pln

jest roznica ???
starczy na oplaty zusy i srusy....

jestem pewien ,ze gdyby petpolonia serwowala bilety za 1500pln w stosunku do biletu w smyril-line za 1250pln wiekszosci polskich turystow zakupilaby bilet w polsce.
I nie czekala tydzien az przyjdzie faktura do oplacenia promu z smyr-linu.

Podobnie bylo z akcyza na alko serwowana przez polski rzad.
Kiedy zniesli akcyze do znosnej, jak wzrosla sprzedaz alko ? no jak ??

pozdro
Powrót do góry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 11 Wrz 2007, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OdĹźajer Egzegeta napisał:
Nie piszmy "pazerstwo". Mamy kapitalizm i kaĹźdy sobie zarabia ile uwaĹźa.
A to, że głupi ludzie zwykle tracą na swej głupocie, no to cuż - to normalne prawo przyrody.

Petopolonia musi zapłacić podatki, ZUSy, a sprzeda może 100 biletów rocznie. To są duże pieniądze dla pojedynczego człowieka, ale dla firmy, to są grosze...
Poza tym różnice cenowe mogą wynikac z polityki cenowej firmy Smyril Line. Więc nie można oskarżać Petpolonii o jakieś zło.


kogo obchodzi co tam petpolonia zaplacic musi? jak sie czegos nie potrafi albo cos sie niby nie oplaca, to sie tego nie robi. ;] petpolonia to bardzo slaba, zle zarzadzana, firma - niska jakosc za wysoka cene.

OdĹźajer Egzegeta napisał:
Jedyne co ja mogę i zarzucałem tej firmie, to mała wiedza na temat oferowanych usług, bałagan i słaby support dla klientów. Ale tak ma większość firm, które interesują tylko pieniądze klientów, a nie budowanie prestizowej marki.


j.w.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron