reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Norroną zimą
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
delfin

Doczy: 24 Gru 2006
Posty: 48
Skd: Reydarfjordur
PostWysany: 11 Wrz 2007, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisa:
delfin, spiesz sie z rezerwacja promu bo najwczesniejszy gdzie zapakujesz fure jest 03.pazdziernika 2007 Mad

cena za 2 osoby plus car w kuszetach 29.700 ISK


Jak to? Ja dzwoniłem do Smyril-line w Seydysfjordur i powiedzieli mi ze za kuszetke za 2 os+auto 37tyś.koron , a za kabine 45tyś. To gdzie Ty ten bilet kupowałeś Shocked Question ?
Ja słyszałem że od tego roku Petpolonia nie sprzedaje biletów na Islandie, bo nie wywiązywali się z pracy i Smyril-line zerwał z nimi umowe.
_________________
"malo jest takich chwil ktore mam tylko dla siebie,bo wciaz poswiecam sie innym"
"nigdy nie jest tak zebys nie mogl wiecej niz myslisz"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 11 Wrz 2007, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

delfin napisa:
zyzak napisa:
delfin, spiesz sie z rezerwacja promu bo najwczesniejszy gdzie zapakujesz fure jest 03.pazdziernika 2007 Mad

cena za 2 osoby plus car w kuszetach 29.700 ISK


Jak to? Ja dzwoniłem do Smyril-line w Seydysfjordur i powiedzieli mi ze za kuszetke za 2 os+auto 37tyś.koron , a za kabine 45tyś. To gdzie Ty ten bilet kupowałeś Shocked Question ?
Ja słyszałem że od tego roku Petpolonia nie sprzedaje biletów na Islandie, bo nie wywiązywali się z pracy i Smyril-line zerwał z nimi umowe.


jeszcze nie kupilem biletu, dzis dzwonilem do reykiaviku do biura smyril-line.is i taka cene uslyszalem, troche sie zdziwilem ,ze tak tanio, bo plynac tutaj placilem 33.000 isk i to niby zalatwiane po znajomosci bylo rzez islandczyka, wiec podczas dzisiejszej rozmowy z agentem 2x pytalem czy dobra cene mi podaje , czy uwzglednila samochod, czy moze podaje mi cene za tylko 2 osoby.

Ale teraz po tym co jeszce TY napisales, pewny to ja bede na 100% jak przysla mi fakture do oplacenia, tam bedzie wlasciwa kwota.Zobaczymy

Nie zapominajmy ,ze jestesmy w dalnlandii, jak ja to pozwalam Sobie te kraine nazywac Wink
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 11 Wrz 2007, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisa:
owszem piszmy

nazywajmy rzeczy po imieniu
Nie zgadzam się z Tobą. Kapitalizm to nie pazerstwo.
Bo jeśli tak stawiasz sprawę, to każdy Polak pracujący na Islandii, będzie musiał być przez Ciebie nazwany PAZERNYM (z Tobą włącznie).


Cytat:
Byc moze ktos przeczyta ten watek i nie da sie wowczas oskubac
A to co innego, że dzięki naszemu forum, możemy pomagać inteligentnym i potrafiącym czytać ludziom. Możemy im doradzić, gdzie zrobić lepszy "biznes" na kupowaniu tanich biletów.
I to jest dobre. W ten sposób poprzez informację o konkurencji zmuszamy polskie firmy do obniżania marż.
Ale to ich własna decyzja i nie możemy jej wymuszać brzydkimi epitetami.
Gdybym zaproponował 500 zł za twój samochód to Ty masz prawo odmówić sprzedaży i ja nie mam prawa nazywać Cię pazernym.
To twój samochód i Ty decydujesz o cenie.

Tak samo o cenie swych usług decydują właściciele firmy Petpolonia. Masz prawo, by narzekać jedynie na poziom obsługi, bo jeśli już płacisz to masz prawo wymagać (chybą, że umowa dotycząca usługi nie przewidywała takiej usługi).



Cytat:
Skoro ja moge kupic taki bilet za ok 1250zl a petpolonia, ktora zapewne ma taki bilet taniej, a serwuje go dla koncowego klienta za 2150pln to jest to pazerstwo i glupie ze strony petpoloni.
Jeszcze raz apeluję o zmianę słownictwa. To co piszesz kwalifikuje się jako obraza.
Ty nie wiesz jakie oni mają koszty; może płacą pracownikom po 6000 zł miesięcznie brutto, czyli jeśli mają 5 pracowników to rocznie ich to kosztuje 360 tys. zł, do tego dochodzą czynsze, prąd, podatki, VAT, amortyzacja sprzętu i zysk właścicieli.
Oczywiście można krytykować ich politykę cenową z punktu widzenia zasad marketingu.
Ale jeszcze raz powtarzam: to jest ich usługa i oni decydują o warunkach jej sprzedaży.
Zamiast się na nich "wyżywać" kupuj gdzie indziej i informuj innych.
Jak Petpolonia zbankrutuje, to Ty założysz firmę NiedopałekPolonia i będziesz prowadził ciekawszą politykę cenową.


Cytat:
Bo gdy sprzeda petpolonia tych biletow 100 szt za cene 2150 pln to ma zysk 215.000pln ale gdyby serwowala bilety niewiele drozej niz armator, powiedzmy za 1500pln ale np. w ilosci 500szt co da 750.000 pln
Z ekonomii (lub arytmetyki) to mocny nie jesteś. Jeśli cena bazowa biletu wynosi np. 1300 zł, to w pierwszym przypadku ich przychód wyniesie 85 tys. zł, a w drugim 100 tys. zł. Przychód niby większy, ale 5 razy więcej pracy, a zysk tylko o 15 tys. zł większy.
A skąd pewność, że znajdzie się 500 chętnych? A jeśli przy cenie 1500 zł znajdzie się tylko 400 chętnych czyli przychód będzie 80 tys. zł??
Nie można z głowy strzelać tym ilu będzie klientów, bo ich ilość jest trudna do oszacowania.
Ci co lubią oszczędzać i tak znajdą tańszą cenę w centrali Smyril Line.

Cytat:
jestem pewien ,ze gdyby petpolonia serwowala bilety za 1500pln w stosunku do biletu w smyril-line za 1250pln wiekszosci polskich turystow zakupilaby bilet w polsce.
I nie czekala tydzien az przyjdzie faktura do oplacenia promu z smyr-linu.
Jeśli jesteś pewien, to napisz list do Petpolonii, że proponujesz im biznes: Ty im zagwarantujesz rekompensatę strat, a w przypadku zwiększenia zysków weźmiesz 20% tego nadmiaru. Myślę, że jesli są inteligentni to skorzystają z takiego biznes-planu.
Pytanie tylko jak duża jest twoja "pewność". Smile


Cytat:
Podobnie bylo z akcyza na alko serwowana przez polski rzad.
Kiedy zniesli akcyze do znosnej, jak wzrosla sprzedaz alko ? no jak ??
Masz rację, ale istnieje szereg różnych strategii jakie można przyjąć, by zwiększyć zyski. Weź to pod uwagę.
A nie każda firma ma możliwość wypracować optimum, bo brak danych ilu będzie chętnych na bilety przy niższej marży.

Ale twoja recepta może być genialna i gdybyś kupił firmę Petpolonia lub założył jej konkurencję, to mogłoby się okazać, że odniósłbyś wielki sukces Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 12 Wrz 2007, 1:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[post edytowany przez admina w związku ze zgłoszeniem naruszenia dóbr osobistych podmiotu gospodarczego]

Odżajer Egzegeta napisa:
zyzak napisa:
owszem piszmy

nazywajmy rzeczy po imieniu
Nie zgadzam się z Tobą. Kapitalizm to nie pazerstwo.
Bo jeśli tak stawiasz sprawę, to każdy Polak pracujący na Islandii, będzie musiał być przez Ciebie nazwany PAZERNYM (z Tobą włącznie).


OE, moze najpierw wyjasnie Ci co znaczy slowo pazerny Smile
wg. http://sjp.pwn.pl/ slownik jezyka polskiego wydawnictwa naukowego PWN.sa
slowo ''pazerny'' to nic innego jak ''chciwy'' ''zachlanny'' ''cwany''....

Ja sie nie obraze, jesli ktos mnie nazwie pazernym, bo wyjechalem do pracy na IS.
Tak!!! jestem pazerny i jestem z tego dumny* !!!
bo zarabiam kilkanascie razy wiecej szmalu tutaj, niz w polsce i po kilku latach tutaj bede mial status-dorobek czlowieka, ktory taka sama praca w polsce musialby tyrac i odkladac kilkadziesiat lat.

*pazernosc w tym wydaniu swiadczy badz co badz o zdrowym rozsadku, i odrobinie inteligencji, bo przez to ,ze jestem ''cwany'' ''zachlanny'' =pazerny przezyje zycie lepiej Smile


OE , wiedz i nie zapominaj ,ze petpolonia to monopol w Polsce, jesli chodzi o bilety smyril-linu.

bledne jest Twoje porownanie ze sprzedaza mojego samochodu za 500zl.
To jest dokladanie do interesu dla mnie jak nie powiem co ... sprzedaz ponizej kosztow zakupu XX razy.
Oczywiscie, ja bym sie nie zgodzil, za tyle go sprzedac,bo tyle to 1 felga w moim aucie kosztuje, i kazdy kto je widzial tak je oszacuje lub moze zobaczyc w katalog producenta.
Ja znam cene biletu w smyril-linie i w petpoloni jaka mi zaproponowano i mam prawo wyrazic opinie taka jaka wyrazilem ,ze cena ta jest zaporowa [usunięte przez admina]

Masz racje ,ze wlasciciele petpoloni decyduja o cenie,marzy itp.
Ale chyba ktorys z nich w dziecinstwie ostro pier..... glowa z dywanu na podloge, ustalajac takie ceny.
Ja gdybym kupil 1000 calibr u handlarza po cenie 1000zl zapewne szybciej bym je sprzedal po cenie 1200zl niz za cene 2500 zl.
Wziawszy pod uwage to ,ze ludzie wiedza skad mam calibry (badz moga latwo dojsc)i za ile moga je kupic bezposrednio.

Wieksza ,szybsza sprzedaz = wiekszy,szybszy zysk

A przeciez w kapitalizmie o to chodzi.

Utrzymanie biuro turystycznego wcale tak duzo nie kosztuje i ich pracownicy nie zarabiaja takich kwot o jakich mowisz raczej, tym bardziej ,ze to biuro o marnej reputacji, wiec i gaze pracownikow podejrzewam sa marne.
Ale to nie jest wazne wogole.

Wazne jest to ,ze znamy cene w smyril-linie i w petpoloni [usunięte przez admina]




Odżajer Egzegeta napisa:
[

[A skąd pewność, że znajdzie się 500 chętnych? A jeśli przy cenie 1500 zł znajdzie się tylko 400 chętnych czyli przychód będzie 80 tys. zł??
Nie można z głowy strzelać tym ilu będzie klientów, bo ich ilość jest trudna do oszacowania.
Ci co lubią oszczędzać i tak znajdą tańszą cenę w centrali Smyril Line.


podawalem juz porownanie , podam raz jeszcze, moze nie wszyscy rozumieja....

to tak jak z alkocholem kiedys, kto chcial zaoszczedzic kupowal na ''mecie''
jak alkochol stanial do przystepnej ceny (ale dalej drozej jak na mecie) ludzie zaczeli kupowac normalnie w sklepie.

OE, marny bylby z Ciebie biznesmen Smile

W biznesie jest taka zasada, oczywiscie nie kazdy musi ja znac

KTO NIE RYZYKUJE TEN NIE MA !!!!!! Smile




Odżajer Egzegeta napisa:
[
Jeśli jesteś pewien, to napisz list do Petpolonii, że proponujesz im biznes: Ty im zagwarantujesz rekompensatę strat, a w przypadku zwiększenia zysków weźmiesz 20% tego nadmiaru. Myślę, że jesli są inteligentni to skorzystają z takiego biznes-planu.
Pytanie tylko jak duża jest twoja "pewność". Smile


juz im napisalem to co mysle Smile
a co do biznesow to wybacz,ze Cie nie poslucham ale mam lepsze perspektywy.


Cytat:
Podobnie bylo z akcyza na alko serwowana przez polski rzad.
Kiedy zniesli akcyze do znosnej, jak wzrosla sprzedaz alko ? no jak ??


Odżajer Egzegeta napisa:

Masz rację, ale istnieje szereg różnych strategii jakie można przyjąć, by zwiększyć zyski. Weź to pod uwagę.
A nie każda firma ma możliwość wypracować optimum, bo brak danych ilu będzie chętnych na bilety przy niższej marży.

Odżajer Egzegeta napisa:
[
Ale twoja recepta może być genialna i gdybyś kupił firmę Petpolonia lub założył jej konkurencję, to mogłoby się okazać, że odniósłbyś wielki .
sukces Smile[/quote]

wlasnie o tej strategi pisalem - Cena zaporowa Smile
brak danych ???? moznaby na chwile zaryzykowac . np. promocja na kwartal Smile
KTO NIE RYZYKUJE TEN NIE MA - zelazna zasada biznesu

co do resztu cytatu, juz pisalem wyzej mam - lepsze perspektywy Smile

OE ja tylko wyrazilem opinie do ktorej jako obywatel swiata mam prawo.
a jak chcesz, mozesz napisac - zglosic skarge na mnie do petpoloni, aby oni podali mnie do prokuratury za nazwanie ich pazernymi Smile kaine probleme. dam rade.

pozdro
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 12 Wrz 2007, 3:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisa:
OE, moze najpierw wyjasnie Ci co znaczy slowo pazerny Smile
wg. http://sjp.pwn.pl/ slownik jezyka polskiego wydawnictwa naukowego PWN.sa
slowo ''pazerny'' to nic innego jak ''chciwy'' ''zachlanny'' ''cwany''
Niestety, słowo to ma znaczenie pejoratywne, więc jeśli chcesz być precyzyjny używaj: "chcący zarobić pieniądze".
Nie masz pewności, czy są pazerni, bo jeśli ich zarobek jest mały (mają np. spore koszty), to twoje słowa są nieuprawnione.
Dopóki nie zobacysz, że są rzeczywiście chciwi i pazerni, to nie możesz nikogo oskarżać.

Cytat:

Ja sie nie obraze, jesli ktos mnie nazwie pazernym, bo wyjechalem do pracy na IS.
Ty może nie, ale inni tak. Poza tym, jeśli wszyscy są pazerni, to bez sensu jest używać tego określenia dla jednej firmy.


Cytat:
*pazernosc w tym wydaniu swiadczy badz co badz o zdrowym rozsadku, i odrobinie inteligencji, bo przez to ,ze jestem ''cwany'' ''zachlanny'' =pazerny przezyje zycie lepiej Smile
To może oni też chcą przeżyć Smile


Cytat:
OE , wiedz i nie zapominaj ,ze petpolonia to monopol w Polsce, jesli chodzi o bilety smyril-linu.
Nie zapominam.


Cytat:
bledne jest Twoje porownanie ze sprzedaza mojego samochodu za 500zl.
To jest dokladanie do interesu dla mnie jak nie powiem co ... sprzedaz ponizej kosztow zakupu XX razy.
Masz rację. Mój przykład był zły.
Już się poprawiam:
wyobraź sobie, że kupiłeś samochód za 20 tys. zł z myślą o odsprzedaniu z zyskiem i sprzedajesz za 20050 zł.
Wyobraźmy sobie również, że cała transakcja trwała 5 minut (kupno i odsprzedanie) i Ty zarobiłeś 50 zł w te 5 min (czyli tak jakby 600 zł/h) - wątpię byś taki interes nazwał złotym.
Jesli więc interes biletowy idzie słabo, to żeby coś na nim zarobić i mieć z czego opłacić foldery, reklamę w internecie itp. to cena musi mieć dużą marżę.



Cytat:
Masz racje ,ze wlasciciele petpoloni decyduja o cenie,marzy itp.
Ale chyba ktorys z nich w dziecinstwie ostro pier..... glowa z dywanu na podloge, ustalajac takie ceny.
Lubisz obrażać innych, mimo, że nie znasz dokładnie sytuacji. Może są leniwi i nie chce im się handlować biletami SL, więc dają duże marże by mieć więcej czasu dla rodziny Smile
Chyba taka "chciwość" nie jest niczym złym Smile


Cytat:
Ja gdybym kupil 1000 calibr u handlarza po cenie 1000zl zapewne szybciej bym je sprzedal po cenie 1200zl niz za cene 2500 zl.

Dobry podałeś przykład. Jeśli kupisz kalibry warte 20 tys. zł po 1000 zł, to wątpię, czy odsprzedasz tak tanio.
Ale wszystko zależy ile pracy chcesz włożyć w tę sprzedaż. Jeśli nie chce Ci się ruszyć pupy dla 500 zł, to będziesz je sprzedawał za 2500 zł a może za 10000 zł... Ty określisz cenę na podstawie rynku oraz własnych potrzeb i chęci Smile



Cytat:
Wziawszy pod uwage to ,ze ludzie wiedza skad mam calibry (badz moga latwo dojsc)i za ile moga je kupic bezposrednio.
Ale są też tacy, którzy nie wiedzą i twoja sprzedaż może być na stawiona na ten segment rynku.

Cytat:
Wieksza ,szybsza sprzedaz = wiekszy,szybszy zysk
I więcej roboty Smile


Cytat:
A przeciez w kapitalizmie o to chodzi.
Zysk jest nie tylko pieniężny, bo pieniądze służą tylko do zaspokojenia swych potrzeb cielesnych, a jedną z nich można nawet osiągnąć bez pieniędzy: odpoczynek Smile



Cytat:
Utrzymanie biuro turystycznego wcale tak duzo nie kosztuje i ich pracownicy nie zarabiaja takich kwot o jakich mowisz raczej, tym bardziej ,ze to biuro o marnej reputacji, wiec i gaze pracownikow podejrzewam sa marne.
Nie wchodźmy w szczegóły, pamiętaj jednak, że podałem kwoty brutto, a pracownik kosztuje pracodawcę sporo...


Cytat:
Wazne jest to ,ze znamy cene w smyril-linie i w petpoloni, ktora jest pazerna.
Kiedyś ktoś wytoczy Ci proces o zniesławienie i będziesz miał się z pyszna. Smile
W końcu może ktos w rodzinie Petpolonii ma skomplikowaną chorobę i potrzebowali szybko dużej kasy i podnieśli ceny....
Choć oczywiście wątpię w to, ale wolę wyrażać się bardziej ostrożnie Smile

Wystarczy przecież powiedzieć:
Petpolonia ma cenę:
- o 1000 zł wyższą
- o 80% wyższą
i to normalnemu człowiekowi wystarczy do wyrobienia sobie zdania, bez żadnych epitetów Very Happy





Cytat:
to tak jak z alkocholem kiedys, kto chcial zaoszczedzic kupowal na ''mecie''
jak alkochol stanial do przystepnej ceny (ale dalej drozej jak na mecie) ludzie zaczeli kupowac normalnie w sklepie.
Zgadza się. To dobry przykład, ale gdy rząd miał porównanie wpływów przed i po wprowadzeniu akcyzy, więc mógł sobie kalkulowac co się bardziej opłaca.


Cytat:
OE, marny bylby z Ciebie biznesmen
A na jakiej podstawie taką rewelację podajesz? Very Happy


Cytat:
KTO NIE RYZYKUJE TEN NIE MA
Czasem ten kto ryzykuje to potem nie ma. Chodzi o to, by dobrac optymalne ryzyko.
Poza tym, twój wywód może być dowodem, że Petpolonia nie jest pazerna. Nie chcą zarobić dużo trudząc się sprzedażą aż 500 biletów.
Wolą się nie namęczyć, sprzedać 100 i tyle im wystarczy do szczęścia przy dużej marży Smile

Gdyby ktoś powiedział, że kupi twoją Calibrę pod warunkiem, że zjesz swój kał, to miałbyś prawo podać cenę:
- 20 tys. zł za Calibrę
- 200 tys. zł za zjedzenie kału
czyli cena wyniosłaby 220 tys. zł - to przecież "tylko" zjedzenie kału Very Happy

Właściciel Petpolonii może nie lubi pracować, więc drogo wycenił swoje ruszenie 4 liter.
Ty tak samo mocno się ceniłeś i pracujesz na Islandii a nie w Polsce. Smile


Cytat:
juz im napisalem to co mysle Smile
a co do biznesow to wybacz,ze Cie nie poslucham ale mam lepsze perspektywy.
Czyli sam nie wierzysz w to co mówisz język

Spodziewam się co mogłeś napisać tym biednym ludziom... to tylko ich nakręca do wyższych marży... Bo skoro muszą się użerać z takimi ludźmi to muszą za to brać jak za zjedzenie odchodów...

Cytat:
KTO NIE RYZYKUJE TEN NIE MA - zelazna zasada biznesu
Ale oni nie chcą mieć. To znaczy chcą mieć: święty spokój Smile

Dlatego możesz zainwestować i założymy konkurencję dla Petpolonii. Smile


Cytat:
OE ja tylko wyrazilem opinie do ktorej jako obywatel swiata mam prawo.
Do opinii tak, ale nie do obrażania.
Po prostu nie popieram twego stylu wyrażania opinii. Wolałbym gdybyś wyrażał te opinie jako przypuszczenia i żebyś używał bardziej łagodnych wyrażeń. Smile

A sam sens twej opinii może być właściwy, czyli w skrócie: Petpolonii nie chce się pracowac i zarabiać i robią biznes najprostszą metodą, bo tyle kasy im wystarczy.


Cytat:
a jak chcesz, mozesz napisac - zglosic skarge na mnie do petpoloni, aby oni podali mnie do prokuratury za nazwanie ich pazernymi Smile
Nie no co Ty sobie myślisz. Dla mnie nie jest to problem, dopóki nie zgłosi się do mnie Petpolonia z pretensjami. W takim przypadku będę zmuszony wykasować twoje posty i podać numer IP policji/prokuraturze.
Bardziej mnie interesuje twoje dobro i dobro PRAWDY.
Dlatego zachęcam Cię do ostrożniejszych wyrażeń, bo nie wiesz co to za ludzie i czego chcą od życia.

Nie wiem czy zauważyłeś, że zarówno dobrzy jak i źli ludzie reagują nienawiścią lub gniewem na chamską krytykę. Czyli chamską krytyką nic się nie zdziała. Natmoast miła i ostrożna krytyka dobrą osobę jest w stanie zmienić; zła osoba i tak jest zbyt zła, by posłuchać jakiejkolwiek rady.
Jeśli więc wierzysz, że Petpolonia to źli ludzie, to poprostu ich zignoruj. A jeśli zadajesz sobie trud ich krytyki, to znaczy, że podejrzewasz, że kiedyś przeczytają - w takim razie wysławiaj się tak, by ich zainteresować, a nie zdenerwować.
Nie potrzebna nam wojna. Potrzebny nam kreatywny biznes, gdzie klienci będą zadowoleni z towaru, a sprzedawca będzie bogaty Smile


A jednym rozwiązaniem na monopol jest założenie konkurencji Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 12 Wrz 2007, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc OE

nie lammy juz regulaminu, i nie piszmy na temat petpolonii tutaj, bo moznaby sie poprzekomarzac jeszcze troche i zamiast watku ''norrona zima'' trza by zmienic tytul na ''ostre traktowanie firmy petpolonia przez zyzaka'' lol

pogody ducha, heja i do przodu. Juz nie ma co wnikac.Moj adres IP oni juz maja Smile

pozdro
Powrt do gry
delfin

Doczy: 24 Gru 2006
Posty: 48
Skd: Reydarfjordur
PostWysany: 12 Wrz 2007, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie , zamiast pisać poematy i zaśmiecać forum firmą Petpolonia, to lepiej mi napisz czy maż już rachunek za bilet i ile Ci przyszło? Ja jutro chyba bedę zamawiał-kabina z oknem najlepiej w centralnej części promu + plastry na nadgarstki TRANSWAY, i owoce do jedzenia-poprostu 100% zabezpieczenia i komfortu z moją żoną tańczę , w pazdzierniku lepiej dmuchać na zimne zmęczony Very Happy
_________________
"malo jest takich chwil ktore mam tylko dla siebie,bo wciaz poswiecam sie innym"
"nigdy nie jest tak zebys nie mogl wiecej niz myslisz"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 13 Wrz 2007, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jako ze nie ruzumiem islandzku, niemoglem uzyc formularza do bookowania biletu na stronie SL
wiec napisalem email i dzis dostalem odpowiedz, a w niej kwota do transferu 33.700isk (za 2 osoby + fura , kuszeta)

widze ,ze za kazdym razem mamy inna cena Smile parodia
wlasnie poslalem zapytanie dlaczego podczas rozmowy tel dostalem cene 29.700isk a teraz 33.300isk .

delfin a Ty skad masz cene,masz juz bilet ?

ja zmykam ze zgnilej Islandii juz 03.pazdziernika , jeeeaaaahhhhhhH!!!!!!!!
Powrt do gry
zyzak
Go
PostWysany: 13 Wrz 2007, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, a powiesz cos wiecej o tych plastrach na nadgarstki ???????

pierwsze slysze o plastrach na nadgarstki ? , slyszalem o plastrach w okolicy ucha , tam gdzie jest blednik, ale na nadgarstki..... ?
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 13 Wrz 2007, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może Smyril Line swoje ceny kreuje tak jak "wyjaśniacz nicków" Very Happy
W zależności od nazwiska, daty i znaku zodiaku macie różne ceny Smile

A serio to myślę, że data może mieć znaczenie, im bliżej rejsu tym może być drożej.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
delfin

Doczy: 24 Gru 2006
Posty: 48
Skd: Reydarfjordur
PostWysany: 13 Wrz 2007, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, data nie ma znaczenia, Zyzak i Ja mamy inne bilety, wiec dlatego jest taka cena. Te plastry nazywaja sie TRANSWAY, na przegladarce znajdziesz. Jak bys koniecznie chcial, to 3 pazdziernika mozesz podjechac do Reydarfjordur , to Ci dam, bo bede mial przyslane z polski.
Ale moze maja tez tutaj w aptekach? Ponoc lepsze od tabletek. A tabletek z dodatkiem kofeiny na chorobe morska szczzegolnie nie polecam, poniewaz nie da sie po nich spac, albo budzisz sie co 15min Crying or Very sad
_________________
"malo jest takich chwil ktore mam tylko dla siebie,bo wciaz poswiecam sie innym"
"nigdy nie jest tak zebys nie mogl wiecej niz myslisz"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 13 Wrz 2007, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

delfin napisa:
Nie, data nie ma znaczenia, Zyzak i Ja mamy inne bilety, wiec dlatego jest taka cena. Te plastry nazywaja sie TRANSWAY, na przegladarce znajdziesz. Jak bys koniecznie chcial, to 3 pazdziernika mozesz podjechac do Reydarfjordur , to Ci dam, bo bede mial przyslane z polski.
Ale moze maja tez tutaj w aptekach? Ponoc lepsze od tabletek. A tabletek z dodatkiem kofeiny na chorobe morska szczzegolnie nie polecam, poniewaz nie da sie po nich spac, albo budzisz sie co 15min Crying or Very sad


poszukam z apcie tych plastrow , jak nie bedzie to przysle Sobie z polski (4 dni i bede mial ) oprocz tego jeszcze aviomarin Smile

co do ceny, to nawet za takie same bilety (niski sezon-2 osoby - samochod- kuszety ) podano Nam inne ceny Smile



pozdro
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 13 Wrz 2007, 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze słyszę, żeby delfin miał chorobę morską Shocked
Very Happy


Może chłopaki po staropolsku? Pół litra i żadna choroba się nie ima? Smile
Podobno człowiek jak pijany to się zatacza - wystarczy tylko wejść w fazę ze statkiem i już się trzyma pion Smile

A tak naprawdę to trzeba najeść się parówek i kapusty... w razie zawirowań zwymiotować i podbój oceanów już nie groźny Smile

Milion razy gorsza od choroby morskiej jest choroba przeciwna, która dotyka tych, co schodzą ze statku, lecz ich błędnik nie chce przystosować się do stabilnego gruntu. Taka choroba potrafi trwać do końca życia i właściwie jest jak kalectwo, nie można normalnie funkcjonować, bo ciągle kręci się w głowie. Neutral
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 14 Wrz 2007, 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mialem to o czym piszesz - ta choroba przeciwna

po zejsciu ze statku przez 2 dni chodzac po lądzie czulem sie jak na statku.Ale na szczescie przeszlo.


Mysle ,ze aviomarin teraz pomoze
Powrt do gry
delfin

Doczy: 24 Gru 2006
Posty: 48
Skd: Reydarfjordur
PostWysany: 14 Wrz 2007, 1:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Pierwsze słyszę, żeby delfin miał chorobę morską Shocked
Very Happy


Może chłopaki po staropolsku? Pół litra i żadna choroba się nie ima? Smile
Podobno człowiek jak pijany to się zatacza - wystarczy tylko wejść w fazę ze statkiem i już się trzyma pion Smile

A tak naprawdę to trzeba najeść się parówek i kapusty... w razie zawirowań zwymiotować i podbój oceanów już nie groźny Smile

Milion razy gorsza od choroby morskiej jest choroba przeciwna, która dotyka tych, co schodzą ze statku, lecz ich błędnik nie chce przystosować się do stabilnego gruntu. Taka choroba potrafi trwać do końca życia i właściwie jest jak kalectwo, nie można normalnie funkcjonować, bo ciągle kręci się w głowie. Neutral


lol_na Arrow bomba bo wybuchne ze smiechu, dobre dobre hehe

Też miałem taką jazde na lądzie, lecz po kilku godzinach wszystko wróciło do normy :-)
_________________
"malo jest takich chwil ktore mam tylko dla siebie,bo wciaz poswiecam sie innym"
"nigdy nie jest tak zebys nie mogl wiecej niz myslisz"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
havnar

Doczy: 14 Wrz 2007
Posty: 5
PostWysany: 14 Wrz 2007, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich dyskutantów

w drugiej połowie października czeka mnie promowy debiut, płynę Norroną z Hanstholm do Tórshavn i jako żółtodziób pingwinek mam kilka pytań. proszę o pomoc pomocy

- czy na promie znajduje się coś w rodzaju przechowalni bagażu? będę podróżował w kuszecie obładowany sporą ilością tobołów. mam nadzieję, że nie ma limitu wagowego jak w samolotach?

- nie jadę autem, w związku z tym: jakie jest najdogodniejsze połączenie autobusowe / kolejowe z Hanstholm? czy ktoś podróżował w ten sposób?

- Petpolonia wyceniła bilet dla dwóch osób z kartą Euro<26 w kuszecie na 88 euro od osoby (od 20 października wzwyż). Czy warto poczekać i kupić bilet na miejscu w Hanstholm, omijając marżę touroperatora? Nie posiadam karty kredytowej, więc rezerwacja na www Smyril Line chyba nie wchodzi w grę?

dzięki,
pozdrawiam!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 14 Wrz 2007, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez nie mam karty kredytowej,mimo to zamowilem bilet u armatora przez emai,ktoryl oplace go przelewem w banku z konta na konto (dane do przelewu dostalem emailem zwrotnym,z potwierdzeniem rezerwacji)
Po oplaceniu biletu dostane go emailem wydrukuje i heja na prom.
Powrt do gry
pylon

Doczy: 23 Sie 2007
Posty: 7
Skd: Pszczyna (PL)
PostWysany: 16 Wrz 2007, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od Polaków pracujących na Norronie słyszałem że od połowy października zamykają kuszety i wszyscy będą spać w kabinach więc lepiej poczekać. Mieliśmy że to już od połowy września, ale niestety kiblowaliśmy na 2 deck'uSad
Był sztorm i w ostatniej chwili kapitan zrezygnował z wchodzenia do portu w Hanstholm i zawrócił - kolejne 5 godz opóźnienia na przeczekanie pogody. I tak odważnie wchodził do portu przy silnym wietrze i falach na poziomie 9-10.... działo sięSmile

Pozdrówko dla wszyskich nowych znajomych z Norrony;)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 18 Wrz 2007, 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisa:
jako ze nie ruzumiem islandzku, niemoglem uzyc formularza do bookowania biletu na stronie SL
wiec napisalem email i dzis dostalem odpowiedz, a w niej kwota do transferu 33.700isk (za 2 osoby + fura , kuszeta)

widze ,ze za kazdym razem mamy inna cena Smile parodia
wlasnie poslalem zapytanie dlaczego podczas rozmowy tel dostalem cene 29.700isk a teraz 33.300isk .



juz wiem

29.700 isk bilet a reszte to ubezpieczenie jakies,ktorego jak ktos chce nie musi placic
Powrt do gry
delfin

Doczy: 24 Gru 2006
Posty: 48
Skd: Reydarfjordur
PostWysany: 18 Wrz 2007, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dziś przelałem kaske 45900koron , 2os(kabina z oknem)+auto na 17pazdziernika. Bedzie gites tańczę
_________________
"malo jest takich chwil ktore mam tylko dla siebie,bo wciaz poswiecam sie innym"
"nigdy nie jest tak zebys nie mogl wiecej niz myslisz"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron