reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Informacje o internecie
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asiaaa

Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 45
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 7 Gru 2006, 21:29    Temat postu: Informacje o internecie Odpowiedz z cytatem

Czy ktos wie jakie sa ograniczenia w sciaganiu z internetu? Mam internet z Vodofone pakiet OG1. za 3999kr. ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 7 Gru 2006, 21:38    Temat postu: Re: Informacje o internecie Odpowiedz z cytatem

Asiaaa napisał:
Czy ktos wie jakie sa ograniczenia w sciaganiu z internetu? Mam internet z Vodofone pakiet OG1. za 3999kr. ?


"6 Mb/s ADSL plĂşs og 2 GB niðurhal fyrir 3.990 kr ĂĄ mĂĄnuð" - mistrzem w islandzkim nie jestem ale napisane jest Ĺźe 2GB - mało mało jak na łacze za 4000ISK, moim zdaniem lepej dołoĹźyć 1000ISK i wziąc 8Mb/s bez ograniczenia

http://vodafone.is/og1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Madzioreczek

Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 5
PostWysłany: 8 Gru 2006, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja słyszałam, że na całej Wyspie jest bezprzewodowy internet całkiem za darmo Rolling Eyes Czyżbym została źle poinformowana?Wink
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Asiaaa

Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 45
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 8 Gru 2006, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzieki. Tak to jet jak sie nie zna jezyka. Zaraz ide to zmienic dzieki za odpowiedz. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 8 Gru 2006, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madzioreczek napisał:
a ja słyszałam, że na całej Wyspie jest bezprzewodowy internet całkiem za darmo Rolling Eyes Czyżbym została źle poinformowana?Wink
Pozdrawiam.


No i jest darmowa telewizja kablowa w każdej miejscowości - 127 kanałow, w tym 13 polskich.... :jezyk:

A w ogóle to na Islandię można od 3 miesięcy przylecieć nawet na książeczkę wojskową lub bilet miesięczny MZK....... :jezyk:

Ludzie!!!

Skąd WY to bierzecie??????

Smile

Old Star
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 10 Gru 2006, 0:43    Temat postu: Internet bezprzewodowy na abonament Odpowiedz z cytatem

A mnie interesuje, czy na Islandii, jakaś firma oferuje internet bezprzewodowy w opcji abonamentowej.
Już pytałem kiedys na Forum, ale może coś się zmieniło...
W Polsce firmy komórkowe (Era, Plus, Orange) oferują za ok. 60 zł/m-c stały dostęp do sieci w niezbyt szybkiej opcji ok. 56 kb/s (szybkość typowo modemowa).

Przeglądając skąpą ofertę islandzkich operatorów, nie natknąłem się na tego typu ofertę i to mnie dziwi.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 10 Gru 2006, 1:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OdĹźajer!

Czy to Ty wstawiłeś te prześmieszne języczki?

Bardzo mi się podobają!

Co do oferty polskich operatorów - 99 zł netto to ostatnio (może coś się pozmieniało) kosztowało, ale net chodził jak żółw.......

Sam używałem tego - Wirtualna Polska (całą strona) w 5 minut!

Za duĹźo grafiki, animacji, itp......

To rozwiązanie dobre, np. do e-maila.

O.S.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 10 Gru 2006, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstawiłem języczki, gdyż bez nich post wyglądał na trochę agresywny, a chyba nie o to Ci chodziło :)
Języczek można wstawić z menu klikając "Więcej Ikon" (po lewej) lub wpisując z klawiatury :jezyk:

W Idei był (i nadal jest) abonament 49,00 zł netto za podstawową prędkość (ok. 56 kb/s) lub właśnie bodajże coś koło 100 zł netto za wersję nieco szybszą (2-3 pasma).
Ale co z Islandią? Czy ktoś oferuje tam coś podobnego?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 18 Gru 2006, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to BT oferowalo bezprzewodowy internet ale nie orientuje sie w cenach.

Z internetu mozna korzystac "bezplatnie" w barach. Musisz cos zamowic i powoli sobie saczyc i spoko korzystac z internetu - oczywiscie musisz posiadac laptopa.... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 19 Gru 2006, 0:26    Temat postu: Sieć mobilna Odpowiedz z cytatem

Bezprzewodowy internet poprzez technologię GPRS oferuje każdy z islandzkich operatorów, ale z tego co wiem, to trzeba płacić za każdy pakiet danych według cennika.
A mnie interesuje, czy jest opcja by płacić co miesiąc stały abonament i mieć jakby stałe łącze do internetu (ale bezprzewodowo).

Chodzenie do barów "na internet" nie jest zbyt opłacalne i nie jest do końca wygodne Smile
A w przypadku chęci posiadania stałego kontaktu ze światem, bezprzewodowy, abonamentowy internet to byłaby świetna opcja.
Czyżby na Islandii nie było takiej opcji??
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Yazhubal

Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 88
Skąd: Katmandu
PostWysłany: 20 Gru 2006, 1:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Simin oferuje za ok 3600 ISK internet +tel, limit był na 1GB poszerzyli do 4GB na m-c , w pakiecie Router bezprzewodowy, z dość dobrym zasięgiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 20 Gru 2006, 3:55    Temat postu: Internet mobilny Odpowiedz z cytatem

Yazhubal napisał:
Simin oferuje za ok 3600 ISK internet +tel, limit był na 1GB poszerzyli do 4GB na m-c , w pakiecie Router bezprzewodowy, z dość dobrym zasięgiem.
Ale czy to jest karta sim, którą można włozyć do laptopa (lub stacjonarnego komputera) i korzystać z sieci bez żadnego kabla podłączanego do mieszkania?

Czy też chodzi Ci o normalne łącze internetowe do mieszkania, a do tego ruter bezprzewodowy, który umozliwia korzystanie wszędzie na terenie mieszkania.

Bo mnie interesuje zakup internetu mobilnego a nie tylko do mieszkania.
Za stałą opłatę chcę mieć ciągle dostęp modemowy do internetu. Jak już pisałem, w Polsce taką usługę oferują chyba wszyscy operatorzy (w technologii GPRS, EDGE lub 3G).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 20 Gru 2006, 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer ja myśle ,że technologia GPRS raczej jest Smile nie wiem czemu tak mi sie wydaje,czy moze gdzies widzialam,slyszalam? nie pamietam. Najprosciej jeśli kogoś interesuje tak to naprawde polecam napisać e-mail z zapytaniem do IS operatorów,powinni odpowiedzieć.
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yazhubal

Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 88
Skąd: Katmandu
PostWysłany: 20 Gru 2006, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer napisał

Cytat:
Czy też chodzi Ci o normalne łącze internetowe do mieszkania, a do tego ruter bezprzewodowy, który umozliwia korzystanie wszędzie na terenie mieszkania.


o to mi chodziło, łacze wireles a jeśli chodzi ci o mobliny to popytam gościa z Simin jak go zobaczę ale to po świętach bo wyjechał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 21 Gru 2006, 0:11    Temat postu: GPRS Odpowiedz z cytatem

wredna_mimi napisał:
Odżajer ja myśle ,że technologia GPRS raczej jest Smile
Technologia jest, ale GPRS to ogólna nazwa pakietowej transmisji danych. W takiej opcji nie płaci się za minutę połączenia, tylko za ilość przesłanych danych.
Ale ta technologia umożliwia również łącze za stały abonament. Wtedy nie ważne ile się korzysta z internetu, to i tak zapłaci się tyle samo.

Gdy okazjonalnie korzystamy z laptopa, to możemy kupić specjalny modem bezprzewodowy, włożyć do niego kartę SIM z telefonu komórkowego i w ten sposób łączyć się z internetem płacąc np. 50 koron za 500 kB.
Ale gdy chcemy korzystać z internetu ciągle a nie chcemy podciągać do mieszkania stałego łącza (bo może jesteśmy mobilni), to wtedy właśnie najlepszym rozwiązaniem jest internet abonamentowy.
W Polsce najsłabsze łącze kosztuje 49 zł + VAT miesięcznie.



Cytat:
Najprosciej jeśli kogoś interesuje tak to naprawde polecam napisać e-mail z zapytaniem do IS operatorów,powinni odpowiedzieć.
Niestety nie odpowiedzieli. Albo nie mają, albo nie chciało im się odpowiadać.
Tak więc jeśli ktoś może popytać, to byłoby dobrze poznać odpowiedź. Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 26 Gru 2006, 3:33    Temat postu: gprs Odpowiedz z cytatem

Vodafone ma opcję wykupienia pakietów gprs. Reklamują to jako swoją nowość na stronie. Niestety pakiety są nadal bardzo niewielkie. W maksymalnej opcji ma się do dyspozycji do 49 MB w cenie miesięcznej 2400 ISK. To naprawdę niewiele MB bo osobie regularnie korzystającej z netu może to nie starczyć nawet na sprawdzanie poczty. W sklepie Vodafone pracownicy nie do końca jednak wiedzą jak ustawić gprs w telefonie a nie zawsze włącza się on automatycznie. Czasem trzeba trochę pobawić się w ustawieniach. Okazuję się, że często niezbędne będzie wpisanie w w telefonie:
acces point: gprs.is
user name: gprs
password: gprs

Mam nadzieję, że niedługo pojawi się jakaś ciekawsza oferta na gprs dla amatorów internetu na Islandii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcia883

Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 29
PostWysłany: 18 Cze 2007, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Chce wziac laptopa i zastanawiam sie jaka kupic karte WiFi, bo istnieja standardy a\b\g, bo z tego co wiem w Polsce uzywa sie b\g, i jesli kupie taka karte to moze mi nie dzialac na Islandii jesli jest tam standart a\ A roznica w cenie tych katr jest znaczaca i nie chce kupywac a\ jesli tego standardu tam nie ma! Czy ktos orientuje sie w tym temacie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bartqw

Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 50
Skąd: Akranes
PostWysłany: 18 Cze 2007, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcia883 napisał:
Witam! Chce wziac laptopa i zastanawiam sie jaka kupic karte WiFi, bo istnieja standardy a\b\g, bo z tego co wiem w Polsce uzywa sie b\g, i jesli kupie taka karte to moze mi nie dzialac na Islandii jesli jest tam standart a\ A roznica w cenie tych katr jest znaczaca i nie chce kupywac a\ jesli tego standardu tam nie ma! Czy ktos orientuje sie w tym temacie


Ja mam bg i wszystko smiga jak nalezy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
marcia883

Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 29
PostWysłany: 18 Cze 2007, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartqw napisał:
marcia883 napisał:
Witam! Chce wziac laptopa i zastanawiam sie jaka kupic karte WiFi, bo istnieja standardy a\b\g, bo z tego co wiem w Polsce uzywa sie b\g, i jesli kupie taka karte to moze mi nie dzialac na Islandii jesli jest tam standart a\ A roznica w cenie tych katr jest znaczaca i nie chce kupywac a\ jesli tego standardu tam nie ma! Czy ktos orientuje sie w tym temacie


Ja mam bg i wszystko smiga jak nalezy Smile


Dzieki wielki za odpowiedz! To dobrze zaoszczedze kilka dych:) Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
flesiek
Gość
PostWysłany: 19 Cze 2007, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a skad macie neta?
lacze wifi za free? Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron