reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

MODEROWANIE FORUM
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 4 Maj 2007, 11:24    Temat postu: Moderatorzy Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz namawiam chętnych na moderatorów do zgłaszania się do mnie (np. na priva).
Osoby, które kilka miesięcy temu wyraziły już taką chęć proszę o potwierdzenie gotowości do podjęcia się tego trudnego zadania.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 7 Pa 2007, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie niektorzy moderatorzy nie spelniaja pokladanych w Nich oczekiwan ( nie bede wymienial wiekszosc wie o jakie osoby mi chodzi). Loguja sie raz na kilka dni etc. Chcialbym zglosic kandydatury dwoch moderatorow a mianowicie MJKLa i VIKINGa. Wg mnie sa to osoby kompetente do pelnienia tej funkcji a takze mam nadzieje ze wyraza zgode na poswiecenie swojego czasu na moderowanie forum.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 7 Pa 2007, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
Wg mnie niektorzy moderatorzy nie spelniaja pokladanych w Nich oczekiwan ( nie bede wymienial wiekszosc wie o jakie osoby mi chodzi). Loguja sie raz na kilka dni etc. Chcialbym zglosic kandydatury dwoch moderatorow a mianowicie MJKLa i VIKINGa. Wg mnie sa to osoby kompetente do pelnienia tej funkcji a takze mam nadzieje ze wyraza zgode na poswiecenie swojego czasu na moderowanie forum.


nie, dziekuje. tego forum moderatorem nie chcialbym byc. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 7 Pa 2007, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obaj wymienieni kandydaci mają wiele zalet i nadawali by się idealnie do moderowania, ale jest jedno "ale": sami często łamią regulamin Forum.
Mają w sobie zbyt dużo agresji i przez co nie są obiektywni.
Ale zawsze mogą się poprawić. Viking już od dłuższego czasu jest spokojny i unika sprzeczek i pyskówek z innymi Forumowiczami. Jest więc na dobrej dordze, by kiedyś zostać zaakceptowany jako moderator.
Myślę, że jego dorobek na Forum jest dość duży, choć czasem zadarzają Mu się drobne złośliwości lub niestosowne żarty.
Ale często bycie moderatorem lub adminem pomaga być lepszym człowiekiem, gdyż zmusza do większej odpowiedzialności.

Wolałbym otrzymywać kandydatury na PW, ale można też społeczenie podawać kandydatury Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 8 Pa 2007, 6:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja już nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie?

Otóż chciałbym oficjalnie ogłosić iż nie mam zamiaru być żadnym moderatorem ani administratorem tegoż forum. Bardzo proszę na przyszłość nie zgłaszać żadnych moich kandydatur. Dziękuje.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 8 Pa 2007, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Obaj wymienieni kandydaci mają wiele zalet


i wiele wad.

Odżajer Egzegeta napisa:
i nadawali by się idealnie do moderowania, ale jest jedno "ale": sami często łamią regulamin Forum.


mi sie bardzo podoba ten punkt regulaminu:

6. Za kwestionowanie decyzji admina, bądź obrażanie, lub działanie na szkodę admina oraz forum, użytkownik zostanie zbanowany na stałe, bez wysyłania wcześniejszych ostrzeżeń.

Odżajer Egzegeta napisa:
Mają w sobie zbyt dużo agresji i przez co nie są obiektywni.


nie ma we mnie zadnej agresji, moje posty tez nie sa naladowane jakims emocjonalnym ladunkiem... ale spoko. to kwestia interpretacji pewnie. dla kogos punktowanie oszolomstwa, ludzi glupich czy frustratow bedzie agresja, dla kogos innego nie. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Ale zawsze mogą się poprawić. Viking już od dłuższego czasu jest spokojny i unika sprzeczek i pyskówek z innymi Forumowiczami. Jest więc na dobrej dordze, by kiedyś zostać zaakceptowany jako moderator.
Myślę, że jego dorobek na Forum jest dość duży, choć czasem zadarzają Mu się drobne złośliwości lub niestosowne żarty.
Ale często bycie moderatorem lub adminem pomaga być lepszym człowiekiem, gdyż zmusza do większej odpowiedzialności.


w czym mam sie poprawic? btw moze kiedys zaloze sobie wlasne forum o czyms tam i naucze sie odpowiedzialnosci i stane sie lepszym czlowiekiem, tak jak ty. ;] dziekuje ojcze dyrektorze. ;]


Odżajer Egzegeta napisa:
Wolałbym otrzymywać kandydatury na PW, ale można też społeczenie podawać kandydatury Smile


spolecznie chcialem zglosic na moderatora lovise i oldstar'a.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ObsikanyRekin

Doczy: 28 Lip 2006
Posty: 168
Skd: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWysany: 9 Pa 2007, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chce! JA!! wybierz mnie!! <wstydniś>
_________________
Ég er Í&thorn;róttaálfur...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ObsikanyRekin

Doczy: 28 Lip 2006
Posty: 168
Skd: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWysany: 9 Pa 2007, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej przepraszam, ale to błąd. Ale to moja dziewczyna napisała. Sorka jeszcze raz....
_________________
Ég er Í&thorn;róttaálfur...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Pa 2007, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
nie ma we mnie zadnej agresji
To może ocenić tylko psycholog specjalista lub ludzie, a czasem ludzie, z którymi rozmawiasz.

Cytat:
dla kogos punktowanie oszolomstwa, ludzi glupich czy frustratow bedzie agresja, dla kogos innego nie.
Najpierw trzeba mieć pewność, że coś jest oszołomstwem.

Cytat:
btw moze kiedys zaloze sobie wlasne forum o czyms tam i naucze sie odpowiedzialnosci
Z dużą dozą pewności tak. Smile

Cytat:
i stane sie lepszym czlowiekiem, tak jak ty.
W to wątpię. Ja może nie jestem lepszy czy gorszy, ale zdaje mi się, że jestem mniej agresywny i mam lepsze argumenty - ale to mogą ocenić postronni mądrzy ludzie, którzy umieją wyłowić wartościowe argumenty.


Cytat:
dziekuje ojcze dyrektorze.
Proszę bardzo mój Synu. Bóg z Tobą. Nie zapomnij wrzucić na tacę zanim opuścisz tę świątynię opatrzności odżajerowej...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 10 Pa 2007, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
mjkl napisa:
nie ma we mnie zadnej agresji
To może ocenić tylko psycholog specjalista lub ludzie, a czasem ludzie, z którymi rozmawiasz.


czyli oczekujesz przedlozenia papieru? ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
dla kogos punktowanie oszolomstwa, ludzi glupich czy frustratow bedzie agresja, dla kogos innego nie.
Najpierw trzeba mieć pewność, że coś jest oszołomstwem.


to tak jak z agresja? ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
btw moze kiedys zaloze sobie wlasne forum o czyms tam i naucze sie odpowiedzialnosci
Z dużą dozą pewności tak. Smile


a moze juz sie nauczylem? ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
i stane sie lepszym czlowiekiem, tak jak ty.
W to wątpię. Ja może nie jestem lepszy czy gorszy, ale zdaje mi się, że jestem mniej agresywny i mam lepsze argumenty -


to dobrze, ze ci sie wydaje. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
ale to mogą ocenić postronni mądrzy ludzie, którzy umieją wyłowić wartościowe argumenty.


czyzby? ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
dziekuje ojcze dyrektorze.
Proszę bardzo mój Synu. Bóg z Tobą. Nie zapomnij wrzucić na tacę zanim opuścisz tę świątynię opatrzności odżajerowej...


tez mozesz wrzucic.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 10 Pa 2007, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka mysl. apropos moderacji forum. imo niepotrzebna jest az tak wnikliwa, jak ty to robisz, moderacja, blokowanie tematow niezgodnych z regulaminem, tlumaczenia sie dlaczego przy okazji wspominajac o datkach. ;]

albo w jedna albo w druga strone - odpusc na jakis czas i zobacz czy faktycznie burdel sie zrobi albo skroc nieco regulamin o pare niepotrzebnych dyrdymalow & kasuj watki z pytaniami o prace/mieszkania/powtarzajace sie bez ostrzezenia.

od dodawania komentarzy do cudzych postow czy kasowania ich jesli nawet ich wartosc jest zerowa powstrzymalbym sie jednak. 1 naruszenie regulaminu = 1 ostrzezenie. iles tam ostrzezen = ban. inaczej szacunku/porzadku nie bedzie. ;]

a wogole te ostrzezenia to jest smieszna troche metoda na wyegzekwowanie porzadku czy czego tam - ktos moze np uzyc slowa xxxxx czy xxxx czy xxxxxxx cos o czyms w watku jakims ale jak najbardziej na temat, ktos moze po raz ktorys z kolei w 3 roznych miejscach forum zakladac temat 'macie jakoms prace dla mnei?' - te dwa przypadki rownowazne raczej nie sa.

rowniez powstrzymalbym sie na twoim miejscu od prawienia moralow co kto gdzie jak powinien na jakis temat pisac, jak odpowiadac przyzwoitemu czy nie przyzwoitemu forumowiczowi czy wspominal o polityce przy okazji rozmowy o lowieniu pstragow w islandzkich potokach.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 10 Pa 2007, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

& imo przydaloby sie wywalic popupa od powiadamiania o nowym PW a zastapic to pokolorowaniem linka "Masz 43 nowe wiadomości" na czerwono + pogrubic.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Pa 2007, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, mjkl.... twoje pomysły, mimo, że wynikają z dobrej woli sa trochę jak musztarda po obiedzie.

Wszystko już było.
Usuwałem wszystkie śmieci bez ostrzeżenia. Stałem się celem ataków wszystkich "pokrzywdzonych". A ci gorzej zorientowani myśleli, że coś źle nacisnęli i raz jeszcze pisali nowy post-wątek...
Dlatego na razie jest jak jest.
Przy okazji przerzucenia się na IPB pousuwa się zbędne wątki i zniknie kilka punktów regulaminu, gdyż po prostu jako admin będę mógł nowy wątek włączyć do już istniejącego.
Dziś tego zrobić nie mogę (przynajmniej nie tak łatwo), więc jest jak jest.
Przypominanie o datkach właśnie takim osobom, które nabrudziły lub którym przydałaby się funkcjonalnośc nowego forum, to chyba mądre i uczciwe posunięcie, mimo, że niektórzy nazywają to niezbyt kulturalnie "żebraniem".
Nie jest to żebranie. Jest to tylko informacja, że można wspomóc. Ale oczywiście, sięgając po taką bezemocjonalną definicję, można to nazwać "żebraniem". Ale osoby, które używają tego okreslenia kryją pod nim znaczenie pejoratywne, a to już jest niewskazane.

Co do moderowania, to chętnie widziałbym więcej osób zaangazowanych w życie i porządkowanie tego Forum.
Gdy tylko skończymy prace przy gównym portalu weźmiemy się za modernizację Forum, bo środki jakie na to mamy być może od biedy wystarczą. Ale jakby co to grzecznie żebram o więcej datków Smile
A tym, którzy wpłacili datek, serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich, którzy będą korzystać z lepszego forum.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 10 Pa 2007, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Oj, mjkl.... twoje pomysły, mimo, że wynikają z dobrej woli sa trochę jak musztarda po obiedzie.


czy ja wiem...

Odżajer Egzegeta napisa:
Wszystko już było.


mozliwe. nie uczestnicze w dyskusjach od poczatku istnienia forum.

Odżajer Egzegeta napisa:
Usuwałem wszystkie śmieci bez ostrzeżenia. Stałem się celem ataków wszystkich "pokrzywdzonych". A ci gorzej zorientowani myśleli, że coś źle nacisnęli i raz jeszcze pisali nowy post-wątek...
Dlatego na razie jest jak jest.


i co z tego. latwiej jest ignorowac niz tlumaczyc rzeczy oczywiste ludziom, ktorzy i tak ich nie zrozumieja.

Odżajer Egzegeta napisa:
Przy okazji przerzucenia się na IPB pousuwa się zbędne wątki i zniknie kilka punktów regulaminu, gdyż po prostu jako admin będę mógł nowy wątek włączyć do już istniejącego.
Dziś tego zrobić nie mogę (przynajmniej nie tak łatwo), więc jest jak jest.


dla chcacego nic trudnego. http://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=149057

Odżajer Egzegeta napisa:
Przypominanie o datkach właśnie takim osobom, które nabrudziły lub którym przydałaby się funkcjonalnośc nowego forum, to chyba mądre i uczciwe posunięcie, mimo, że niektórzy nazywają to niezbyt kulturalnie "żebraniem".


przypominajac o datkach chcesz byc "dobrym ojcem" ale nim nie jestes. narazasz sie jedynie na smiesznosc & szyderstwo ze strony innych.

Odżajer Egzegeta napisa:
Nie jest to żebranie. Jest to tylko informacja, że można wspomóc. Ale oczywiście, sięgając po taką bezemocjonalną definicję, można to nazwać "żebraniem". Ale osoby, które używają tego okreslenia kryją pod nim znaczenie pejoratywne, a to już jest niewskazane.


natarczywe powtarzanie czyni to zebraniem wlasnie. tym bardziej, ze wciaz wydawanie okolo 1k pln czy wiecej, w polskich warunkach bedacym dosc spora suma, na niekomercyjny & raczej srednio/slabo atrakcyjny portal/serwis, jest rzecza dosc smieszna gdy istnieje masa dobrych & darmowych rozwiazan.

Odżajer Egzegeta napisa:
Co do moderowania, to chętnie widziałbym więcej osób zaangazowanych w życie i porządkowanie tego Forum.


warto by sie w koncu zastanowic dlaczego takich osob brakuje ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Gdy tylko skończymy prace przy gównym portalu weźmiemy się za modernizację Forum, bo środki jakie na to mamy być może od biedy wystarczą. Ale jakby co to grzecznie żebram o więcej datków Smile
A tym, którzy wpłacili datek, serdecznie dziękuję w imieniu wszystkich, którzy będą korzystać z lepszego forum.


pieniadze to nie wszystko. wszystko (serwis/forum/e-spolecznosc) zrobic mozna bez pieniedzy & bez jakiegokolwiek nawet wspominania o nich.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 11 Pa 2007, 0:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mało jest ludzi w Polsce zainteresowanych na prawdę Islandią (100-300 osób), z czego tylko część zaszczyca nas swą obecnością tutaj.
Reszta to po prostu islandzka polonia, która sobie tu dyskutuje o przysłowiowej tylnej części Maryny...

Nie rwą się oni do moderacji, a nawet jesli to często się nie nadają, bo to jest Forum z akcentem na Islandofilów.
A ci co tu porzybywali przestraszyli się trochę nieokrzesanej siły "pracującego narodu".
Oczywiście, wielu ludzi nawet jesli nie darzy Islandii jakimś uczuciem, to przynajmnie pomaga innym chętnym do pracy lub do wyjazdu turystycznego.
Takie osoby mają duży plus u admina.

Co do bezpieniężnego zarządzania ICELAND.PL, to jednak byłoby to trudne bez wsparcia Polonii, która mając trochę grosza, chętniej wpłaca datki niż biedni studenci w kraju.
Serwis i tak był sponsorowany przez jednostkę macierzystą, ale teraz dzięki kilku reklamom udaje nam się opłacić kwestie serwera.

Myślę, że Forum jako miejsce, jest pomocne dla wielu i niektórzy z tych co uzyskali tu coś dobrego, odwdzięcza się w postaci datku.
Jeśli nazywasz to żebraniem, to OK, nie będę się wstydzić żebrać. Będę żebrakiem w dobrej sprawie Smile
Tyle, że żebrak nie oferuje nic w zamian, a ja owszem... Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 11 Pa 2007, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Mało jest ludzi w Polsce zainteresowanych na prawdę Islandią (100-300 osób), z czego tylko część zaszczyca nas swą obecnością tutaj.


wydaje mi sie, ze na 40mln to jest nieco wieksza liczba niz 100-300. chyba, ze "zainteresowanie na prawde" oznacza znajomosc powierzchni wyspy czy dlugosci rzek. na pamiec. w takim razie ja rowniez zainteresowany na prawde nie jestem... & wsrod samych moich znajomych (nie mieszkajacych na islandii) zainteresowanych wyspa & rzeczami z nia zwiazanych jest na oko jakies 40-50 osob...

Odżajer Egzegeta napisa:
Reszta to po prostu islandzka polonia, która sobie tu dyskutuje o przysłowiowej tylnej części Maryny...

Nie rwą się oni do moderacji, a nawet jesli to często się nie nadają, bo to jest Forum z akcentem na Islandofilów.
A ci co tu porzybywali przestraszyli się trochę nieokrzesanej siły "pracującego narodu".
Oczywiście, wielu ludzi nawet jesli nie darzy Islandii jakimś uczuciem, to przynajmnie pomaga innym chętnym do pracy lub do wyjazdu turystycznego.
Takie osoby mają duży plus u admina.

Co do bezpieniężnego zarządzania ICELAND.PL, to jednak byłoby to trudne bez wsparcia Polonii, która mając trochę grosza, chętniej wpłaca datki niż biedni studenci w kraju.
Serwis i tak był sponsorowany przez jednostkę macierzystą, ale teraz dzięki kilku reklamom udaje nam się opłacić kwestie serwera.


wszystko mozna zrobic bez uzycia pieniedzy. w przypadku takiego serwisu www jak iceland.pl jest to tym bardziej proste. btw mozna spytac ile kosztuje was rocznie hosting?

Odżajer Egzegeta napisa:
Myślę, że Forum jako miejsce, jest pomocne dla wielu i niektórzy z tych co uzyskali tu coś dobrego, odwdzięcza się w postaci datku.
Jeśli nazywasz to żebraniem, to OK, nie będę się wstydzić żebrać. Będę żebrakiem w dobrej sprawie Smile
Tyle, że żebrak nie oferuje nic w zamian, a ja owszem... Smile


jest pomocne.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron