reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Polacy za granicą, czy warto poprosić o pomoc rodaka?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy idąc ulicą i słysząc ludzi rozmawiających po polsku masz ochotę ujawnic sie ze tez jestes Polką / Polakiem
Wolę się nie odzywać
51%
 51%  [ 34 ]
Chętnie podejdę, przywitam się i nawiążę rozmowę
48%
 48%  [ 32 ]
Wszystkich Gosw : 66

Autor Wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 30 Pa 2004, 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę odbiegłem od tematu ale mam nadzieję, że reszta mi to wybaczy...
Powrt do gry
BOSS!*
Go
PostWysany: 30 Pa 2004, 1:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam sebek
wlasnie...
nie chodzi mi tu o linie lotnicze-to juz mam za soba...teraz jest tylko kwestia noclegow,bo jesli chodzi o podroz po Islandii to mamy zamiar wypozyczyc samochody terenowe(dwa siedmioosobowe),
tak wiec problem dla mnie to
samochod-czy zawsze sa w wypozyczalni i czy zawsze mozna pozyczyc je np na 10 dni?czy raczej lepiej byloby zarezerwowac je sobie przez internet wczesniej-i jesli wczesniej to ile czasu przed przyjazdem do Islandii?
noclegi-jesli hotele maja zawsze wolne miejsca to super,nie ma znaczenia ile one maja gwiazdek,wazne zeby bylo gdzie wziac przysznic i dobrze sie przespac .....ale wlasnie z tego co slyszalem to czesto nie ma miejsc w hotelach-czy to tanich ,czy drozszych(mowa tu o hotelach wokolo Islandii,nie w Reykjaviku)
a jesli mowimy tu o tanich to jakie sumy masz na mysli?

milej nocy-dzieki za odp.
Powrt do gry
jamoresh
Go
PostWysany: 31 Pa 2004, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to czy nazywanie zla po imieniu nie odbije sie na nas, bo kto w przyszlosci zechce porozmawiac lub udzielic pomocy jesli chodzi o polakow teraz najwlasciwiej byloby spytac Joli, za pozwoleniem . Wielu mogloby, gdyby chcialo i potrafilo potwierdzic ile skorzystali na istnieniu tego forum, a skoro to prawda, ze w glownej mierze jego istnienie nalezy zawdzieczac Joli, to teraz przelykam sline z zalu i goryczy , co moze odczowac Jola . Nawet gdyby pobierala za te dzialalnosc kase, to nalezaloby sprawdzic najpierw czy ta kasa obciaza moja kieszen, a potem robic wyrzuty . Przy tej okazji juz nie musze miec watpliwosci co do zadania tego pytania . sam udzielam roznej pomocy bezinteresownie, jednak nie jestem do konca przekonany czy czyni dobrze, bo bez sprawdzenia komu sie jej udziela, moge jej udzielac zloczyncy, ktorego rowniez moge umocnic w przekonaniu, ze nie potrzeba wiele z siebie dawac, bo zawsze mozna liczyc wgniego na naiwniakow takich jak ja, Jola czy Einar np. . pozdrawiam, moze ktos zna na to odpowiedz .
Powrt do gry
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 1 Lis 2004, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli szukasz zakwaterowania na Islandii oraz ceny to przejżyj te linki:
http://www.hotel.is/
http://www.best4hostels.com/iceland_hotels.htm
http://www.mmedia.is/aning/
http://www.icelandairholidays.com/
http://www.webshoppingtips.com/hotels/countries/iceland.htm
http://www.nat.is/travelguideeng/reykjavik_accommodation.htm
jest oczywiście wiele więcej. Ja osobiście polecałbym w Reykjaviku
Guesthouse Jord
Skolavordustigur 13a
101 Reykjavik
bo jest w centrum oraz czysto i tanio
a poza stolicą jeżeli chcesz tanio to w informacji turystycznej poszukaj broszurki "Farm Accommodation" lub "Accommodation in Iceland"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 1 Lis 2004, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli sie poszuka to można znaleźć bardzo tani przelot ale trzeba mieć rękę na pulsie

27. OKTÓBER 2004 NETKLÚBBUR ICELAND EXPRESS

Kæri Netklúbbsfélagi

Styttu veturinn og gerðu hann skemmtilegri

Til London fyrir aðeins 99 kr. aðra leiðina án skatta*

* Skattar: 1.825 kr. fyrir börn 2-12 ára og 2.550 kr. fyrir fullorðna.

Sölutímabil: fimmtudagur 28. október og föstudagur 29. október.

Nú bjóðum við síðbúið “vetrardagstilboð” til London. Vetrardagstilboð okkar til Kaupmannahafnar seldist hratt upp í síðustu viku og margir óskuðu eftir að fá samskonar möguleika á hagstæðum fargjöldum til London.

Hér með rætist óskin, því á fimmtudag og föstudag býður Iceland Express flugsæti til London fyrir 99 kr. aðra leiðina auk skatta – og heim aftur fyrir litlu meira.

Í boði eru þúsundir sæta fyrir 99 kr. aðra leiðina á völdum dagsetningum í nóvember, desember, janúar, febrúar og mars.

Salan hefst á www.icelandexpress.is fimmtudag 28. október og stendur fram á föstudag 29. október.

Takmarkað sætaframboð - fyrstur kemur, fyrstur fær!

niestety te ofert krótko trwają
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 1 Lis 2004, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
Jeżeli sie poszuka to można znaleźć bardzo tani przelot (...)niestety te ofert krótko trwają


Wszystko pieknie - ale po pierwsze mało osób na forum zna islandzki. Po drugie - nie kopiuj całych ofert - możesz linki zamieszczac.
Jak skorzystasz z takiej oferty to wtedy o niej napisz. Zamieszczanie codziennego wykazu ofert związanych z Islandią nie ma większego sensu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 2 Lis 2004, 3:20    Temat postu: Powrót do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy macie podobne odczucia, ale z moich obserwacji wynika, że część Polaków (żeby nie powiedzieć większość) przebywająca już na stałe za granicą staje się bardziej przychylna swoim rodakom, np. przybywającym turystycznie do danego kraju. Spotykani przez nas na Islandii Polacy, byli zawsze uśmiechnięci, z chęcią podchodzą, rozmawiają, opowiadają, chcą pomagać. I chyba tak jest, że im dlużej tam przebywają tym taki stan się nasila. Czy przesiąkają islandzkością? Czy może to to, że jesli maja prace, to mają mniejsze zmartwienia, mniej stresów niż w Polsce, gdzie byli bezrobotni czy borykali sie z innymi problemami?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 2 Lis 2004, 3:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może poprostu bardziej tęsknią za Polską. A co do tych "bardziej przychylnych" to uważam , że jezeli ktoś był w kraju otwarty na kontakty z innym to i tu będzie taki. Jeżeli natomiast był mrukiem w Polsce to wyjazd go nie zmieni.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 2 Lis 2004, 3:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie należy się dziwić Polakom ich ostrożnego podejścia do przybyszy. Parę lat temu przed wyborami do parlamentu Islandii przetoczyła się przez prasę fala negatywnych artykułów o Polskich "turystach" gdzie opisywano negatywne przypadki. Głosno było np. o turystach z Polski podróżujących dookola Islandii i okradających małe sklepy po drodze.
Niestety zdarzają się czarne owce i nagłaśnianie tych przypadków to była przedwyborcza gra. Lecz wiem ,że wielu z nas stało się bardziej ostrożnymi. Ja jeżeli mogę pomóc to pomagam o czym przekonało się parę osób także z forum.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 2 Lis 2004, 6:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli ktos był otwartym człowiekiem w Polsce, to i na Islandii zostanie, ale to jednak inna otwartość. Na polskich ulicach zawsze widzi się ludzi zaganianych, zamyslonych, raczej nie zwracających większej uwagi na przechodzących obok obcych ludzi. Nie uśmiechamy sie z reguly do nieznajomych, nie pozdrawiamy ich. Na Islandii, spacerując uliczkami małego miasta, spotykalismy ludzi, ktorzy juz z daleka smiali sie do nas czy pozdrawiali. Czasem byli to Polacy, jak się okazało. Na pewno w Polsce nie zachowywaliby się tak. Dlatego właśnie twierdzę, że Polacy się trochę zmieniają (i to z reguły na lepsze) gdy przebywają na Islandii.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Peterans

Doczy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skd: Warszawa
PostWysany: 2 Lis 2004, 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:
Jesli ktos był otwartym człowiekiem w Polsce, to i na Islandii zostanie, ale to jednak inna otwartość. Na polskich ulicach zawsze widzi się ludzi zaganianych, zamyslonych, raczej nie zwracających większej uwagi na przechodzących obok obcych ludzi. Nie uśmiechamy sie z reguly do nieznajomych, nie pozdrawiamy ich. Na Islandii, spacerując uliczkami małego miasta, spotykalismy ludzi, ktorzy juz z daleka smiali sie do nas czy pozdrawiali. Czasem byli to Polacy, jak się okazało. Na pewno w Polsce nie zachowywaliby się tak. Dlatego właśnie twierdzę, że Polacy się trochę zmieniają (i to z reguły na lepsze) gdy przebywają na Islandii.

Więc Islandia ma coś w sobie.
Wielu polakom by sie to przydało Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 2 Lis 2004, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie nie upieram sie przy tym twierdzeniu ze wystarczy wyjechac i od razu jest sie idealem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 2 Lis 2004, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Jolu, uśmiech w Polsce jest bardzo trudno "zastosować". Po 2 latach pobytu na wyspie pojechałem do kraju i zwykła wizyta w banku trochę mnie zaskoczyła. Był piątek. Pani w okienku widać nie w humorze. Kiedy już załatwiłem wszystko powiedziałem ładnie "do widzenia, życzę miłego weekendu" i uśmiechnąłem się. Pani spojrzała na mnie jak na kosmitę przypadkiem znającego język polski.
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 2 Lis 2004, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
Wiesz Jolu, uśmiech w Polsce jest bardzo trudno "zastosować".

Zastosowac łatwo. Gorzej liczyć na odwzajemnienie :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 2 Lis 2004, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może Islandiofile w Polsce zaczną akcję " bądź życzliwy dla innych". I możecie powiedzieć ,że to taki zwyczaj z dalekiej Islandii. Very Happy Very Happy Very Happy
p.s. piszcie jak się akcja rozwija.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 2 Lis 2004, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
Zastosowac łatwo. Gorzej liczyć na odwzajemnienie :wink:


Zgadza się, i po jakimś czasie odechciewa się go stosować
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 3 Lis 2004, 7:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
A może Islandiofile w Polsce zaczną akcję " bądź życzliwy dla innych". I możecie powiedzieć ,że to taki zwyczaj z dalekiej Islandii. Very Happy Very Happy Very Happy
p.s. piszcie jak się akcja rozwija.


Przecież to nie ma najmniejszego znaczenia czy rzecz się ma w Polsce, Islandii czy Grecji. Nie sądzę też, że gdyby robić taką akcje trzeba by wmawiać Polakom, że to taki fajny zagraniczny zwyczaj.
Jest chyba jedna zasada. Niestety należy unikać zagranicą Polaków, którym wiedzie się lepiej. Ci są całkowicie zamknięci dla tych potrzebujących najmniejszej nawet pomocy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 3 Lis 2004, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
. Niestety należy unikać zagranicą Polaków, którym wiedzie się lepiej. Ci są całkowicie zamknięci dla tych potrzebujących najmniejszej nawet pomocy.

oj ..to chyba zalezy od charakteru ,mam przyklad 3 osob ktore sa dobrze sytulowane tu i sa bardzo zyczliwe ,,,,chyba niestety najgorzej wypadna ci ,ktorzy chca szybko zarobic i sie" nachapac"-oni poprostu sa tak zaprzatnieci zarobkiem ze nie maja czasu i nie chca ,spotyka sie czesto opinie ze niepotrzebne sa zwiazki z takimi ludzmi bo oni nic z siebie nie dadza , bo za chwile wyjada,,,,ale tak jak mowie mi sie wydaje ze to raczej charakter i ciezko uogolnic..
prosta rada na temat pomocy-wystarczy sie wsluchac o czym dana osoba mowi ,,np jesli leca ",wiazanki " to lepiej dac sobie spokoj ,pozatym kazdy ma intuicje.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 3 Lis 2004, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
kazdy ma intuicje.


No tu masz Karuta 100% racji. Dokładnie o to chodzi. W końcu nie ma jednej reguły, która by mówiła, że takich można prosić a takich nie. Ja akurat powiedziałem ze swojej obserwacji, że ci którzy już się "ustawili" zazwyczaj są mniej chętni do pomocy. Ale to nie jest w żadnym wypadku reguła.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 3 Lis 2004, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja generalnie kończę rozmowę gdy rozmówca wkracza na temat pieniędzy bo zazwyczaj zaczyna się opowiadanie bajek. A to czy ktoś jest ustawiony czy nie to nie ma wiekszego znaczenia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron