reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Polacy za granicą, czy warto poprosić o pomoc rodaka?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy idąc ulicą i słysząc ludzi rozmawiających po polsku masz ochotę ujawnic sie ze tez jestes Polką / Polakiem
Wolę się nie odzywać
51%
 51%  [ 34 ]
Chętnie podejdę, przywitam się i nawiążę rozmowę
48%
 48%  [ 32 ]
Wszystkich Gosw : 66

Autor Wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 3 Lis 2004, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
...(). A to czy ktoś jest ustawiony czy nie to nie ma wiekszego znaczenia.


Racja!
Ja jeszcze się nie ustawiłem a Dcr się do mnie odzywa i to nie tylko w pracy lol lol lol

Nigdy nie lubiłem rozmawiać dużo o pieniądzach, bo one szczęścia nie dają a jak mi ktoś np. podczas prowadzenia autobusu próbuje pokazać pasek z wypłatą (zdarzenie na faktach, przy rozmowie z jedną panią z Polski), to dziękuję bardzo, miło się rozmawiało. Smile Smile Smile
Powrt do gry
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 3 Lis 2004, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hi hi - ja ustawiony chyba przodem do wiatru. Oczywiście rozmowa z kierowcą jest zabroniona Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
jacekpl
Go
PostWysany: 23 Gru 2004, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sebastian a jak ty widzisz relacje miedzy polakami jako osoba publiczna , jakie ty masz doswiadczenia ,bo z tego co slyszalem to wzorem Shocked Shocked do nasladowania to nie jestes slyszalem jak rozmawiasz przez
cb- radio
Powrt do gry
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 24 Gru 2004, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
Wiesz Jolu, uśmiech w Polsce jest bardzo trudno "zastosować". ... uśmiechnąłem się. Pani spojrzała na mnie jak na kosmitę przypadkiem znającego język polski.


Ej, nie generalizujmy! Może właśnie raz była nie w humorze, bo jej syn nie zdał matury albo cokolwiek. Zwykle rozmowę w banku kończę czymś milym i nie zdarzyło mi sie spojrzenie jak na kosmitę. To raczej JA czasem coś niesympatycznie odburknę, bo np. uważam,że koljeka była za długa...

A z drugiej strony... Byłam kiedyś w Kalifornii. I wnerwiały mnie zawodowe koszmarne uśmiechy sztucznych kelnerek. Aż do przesady. Oho, teraz ja generalizuję Smile Niech to będzie uśmiech, życzliwość, ale taka naprawdę, a nie żeby klienta przy sobie zatrzymać.

No to teraz będziemy okazywać Islandofilstwo przez życzliwość. Taką szczerą i radosną - wystarczy pamiętać, że życie jest piękne (proszę bez komentarzy, wiem, ze tylko czasami), wtedy naprawdę łatwiej się dzielić z innymi - także tym uśmiechem.

Do wątku głóównego odniosę się po karpiu, teraz brak czasu.
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Sebastian
Go
PostWysany: 24 Gru 2004, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacekpl napisa:
sebastian a jak ty widzisz relacje miedzy polakami jako osoba publiczna , jakie ty masz doswiadczenia ,bo z tego co slyszalem to wzorem Shocked Shocked do nasladowania to nie jestes slyszalem jak rozmawiasz przez
cb- radio


a wiec Jacku, wzorem to ja nawet nie chce być. Żyję sobie, obserwuję i mówię prosto z mostu co mam do powiedzenia, a rozmowy przez radio (w tym wypadku to TETRA) to moja prywatna sprawa.
Powrt do gry
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 25 Gru 2004, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ rozmowy odbywają się na kanale "prywatnym" oznacza to ,że jacekpl podsłuchiwał prywatne rozmowy, a to już jest be lol lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 25 Gru 2004, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę się nie podsłuchiwać bo to nieładnie...
A na marginesie... to jak rozmawiają przez radio kierowcy autobusów w Reykjavíku? Chyba, że nie wypada Wam na forum publicznym? :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 27 Gru 2004, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiają różnie. Bywa, że gadają cały dzień bo jest o czym pogadać a czasem jest totalna cisza w eterze i oddajemy się rozważaniom co by tu na forum napisać. 8) 8)
Powrt do gry
Arek Kasprowski

Doczy: 04 Pa 2005
Posty: 17
Skd: Szwajcaria
PostWysany: 16 Kwi 2007, 16:06    Temat postu: Czy idąc ulicą i słysząc ludzi rozmawiających po polsku... Odpowiedz z cytatem

(...)
Czy idąc ulicą i słysząc ludzi rozmawiających po polsku masz ochotę ujawnic sie ze tez jestes Polką / Polakiem ?

Nie zawsze. Nie mniej jednak to wszystko zalezy od tego jak wygladaja Ci po polsku rozmawiajacy ludzie. Choc w ostatnich czasach wyjezdzaja z Polski coraz to fajniejsi ludzie. Zaglosowalem wiec na: tak. Wypowiedzialem sie szczerze.
Pozdrawiam
Arek Kasprowski, Suisse
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tomek_krk

Doczy: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skd: Kraków
PostWysany: 22 Maj 2007, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem na TAK Smile

To zalezy kogo poznasz, po wygladzie duzo mozna wywnioskowac, bo kazdy wie kto przewaznie wyjezdza za granice na dluzej i takich ludzi nawet nie zaczepiam (gdy z daleka juz slysze ku...chu...wyp.... i inne takie odwracam sie).

Wczesniej pracujac w Irlandi pomoglo mi pare osob tak samo jak ja pomoglem innym, i byli to tylko i wylacznie ludzie mlodzi, studenci.

Na Islandi poznalem paru polakow. Na poczatku na lotnisku, byli ok zaoferowali pomoc, pewnie gdy wroce pojdziemy na piwo. Pod koniec naszego wyjazdu poznalismy mlodych polakow (3 tyg. wyjazd w celach turystycznych), ktorzy zaoferowali nam pomoc o jakiej nawet nie snilismy.
Poniewaz kraj bardzo mi sie spodobal, wracam tam 4 czerwca do pracy. Pomogli nam zalatwic mieszkanie, a nawet prace. Na prawde bardzo mile zaskoczenie. Mysle ze jest coraz lepiej z nami, i oby ta tendencja sie caly czas utrzymywala, choc daleko nam do tajow, chinczykow czy wlochow za granica, nie mowiac o zydach. zastanawiam sie tylko dlaczego i co tak nas znieczulilo? przeciez w czasie wojny nasi dziadkowie oddawali za innych zycie. czy to komuna i caly jej socjal? bo bardzo czesto spotkalem sie za granica z zazdroscia ..o lepiej zarabiasz, masz prace managera (tylko ze dzieki tej pracy moglem wkrecic swoich rodakow, a tego juz nie rozumieli).

W ogole na Islandi poznalem w wiekszosci milych i pomocnych polakow, moze nauczyli sie jak zyc od islandczykow Smile Oni dla mnie sa wzorem do nasladowania, jesli chodzi o zachowania behawioralne.

Jesli mnie ktos zapyta o pomoc, nigdy nie odmowie i tak powinoo byc z kazdym z nas!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 22 Maj 2007, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pracuje w hotelu
sytuacja sprzed kilku dni.


Impreza w hotelu , sami Islandczycy
Pewna pani zagaduje mnie po Islandzku, ja jej po angielsku, ze nie rozumiem i ze prosze do mnie mowic po angielsku.
Pozniej zapytala skad jestem, jak jej powiedzialam ze z polski, i uslyszeli to islandzkie kutasy ktorzy zaczeli krzyczc "xxxxx" xxxxx" , tylko to slowo im z polska chyba sie kojarzy.

Juz nie bede sie przyznawac ze jestem z polski. Bede mowic ze z Rosji Smile
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 22 Maj 2007, 20:27    Temat postu: Przekleństwo Odpowiedz z cytatem

wredna_mimi napisa:
Pozniej zapytala skad jestem, jak jej powiedzialam ze z polski, i uslyszeli to islandzkie kutasy ktorzy zaczeli krzyczc "xxxxx" xxxxx" , tylko to slowo im z polska chyba sie kojarzy.
Chyba chcieli być mili Smile
Zwykle gdy ktoś mówi nam, że jest z jakiegoś kraju, to gorączkowo szukamy w głowie słów z tego języka. Widocznie im podoba się słowa "xxxxx" Smile
Podobnież to przekleństwo robi karierę na Islandii i może niedługo sami Islandczycy będą używać tego jako przekleństwa (tak jak u nas mówi się często "fak") Smile

U mnie kiedyś był na praktyce pewien student z Hiszpanii i pierwsze słowo polskie jakie nauczył się mieszkając w akademiku, to było właśnie "xxxxx".
Chodził w tym słowem na ustach dumny, a w jego ustach brzmiało zupełnie jak nieprzekleństwo. Warto zauważyć, że ludzie, którzy wypowiadają nieznane im wcześniej przekleństwo, wymawiają je zupełnie inaczej, kładąc akcent nie tam gdzie trzeba by zabrzmiało jak przekleństwo.

Poza tym, przekleństwa bardzo często się cywilizują (był o tym artykuł w sieci). Słowo "kobieta" znaczyło kiedyś to samo co dziś "xxxxx". Wtedy o płci pięknej mówiło się "niewiasta" lub "białogłowa". Za kilkaset lat być może kobiety będą się nazywały zupełnie inaczej niż dziś... Smile
Już słychać jak wielu młodzieńców mówi o swoich towarzyszkach "xxxx" i im to nawet nie przeszkadza.
Bo najważniejsza jest intencja. Jeśli dla kogoś przekleństwo straciło ładunek emocjonalnie ujemny, to przestało to być przekleństwo. Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 22 Maj 2007, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolali "k...." bo tak wlasnie mowia niektorzy rodacy.Wiecej tych k...nich przecinkow.Islandczyk tylko to zalapuje i potem jest to pierwszym slowem ktore przyjdzie mu do glowy.Moj znajomy islandczyk umie 3 slowa,wyzej wspominana k...,burak i h.... poje...ny.Tego sie nauczyl pracujac z 3 polakami.Bo te slowa pojawialy sie najczesciej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Old Star

Doczy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skd: Down Town czyli z Miasta Daunów
PostWysany: 23 Maj 2007, 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
wolali "k...." bo tak wlasnie mowia niektorzy rodacy.Wiecej tych k...nich przecinkow.Islandczyk tylko to zalapuje i potem jest to pierwszym slowem ktore przyjdzie mu do glowy.Moj znajomy islandczyk umie 3 slowa,wyzej wspominana k...,burak i h.... poje...ny.Tego sie nauczyl pracujac z 3 polakami.Bo te slowa pojawialy sie najczesciej.


Jaki pan, taki kram!

Mój znajomy Islandczyk, chciał się nauczyć polskich wyrazów na to co go denerwuje w pracy (UWAGA! ISLANDCZYK! DENERWUJE GO!), tak żeby mógł przeklinać te rzeczy, których nie cierpi - tak żeby go przełożeni nie zrozumieli.

Może to jeden z tego odłamu INTELIGENTNYCH Islandczyków?

1. Chciał się nauczyć - ale i rozumieć później te słowa, w różnym kontekście...

2. Przyznał się, że wiele rzeczy w jego pracy i kwestii obowiązków, jest ustawione dla idiotów....

To chyba wręcz rewolucjonista!

Albo swój chłop, który gadał z takim samym kolesiem w roboczych ciuchach - tyle, że innej firmy - i stwierdził, że nic nie musi być cukierkowe jak co niektórzy myślą o Islandii Smile

OS
_________________
Kto pisze prawdę, ten nie jest kochany.....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tomek_krk

Doczy: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skd: Kraków
PostWysany: 23 Maj 2007, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mialem kiedys podobna sytuacje, ale spacerujac po medynie w Casablance. Pewien marokanczyk do nas podszedl pytajac skad jestesmy. Od razu pod odpowiedzi rzekł ..."xxxxx, xxxxx"
Marokanczyk ten pracowal z polakami jako marynarz.

slowo to chyba latwo po prostu wchodzi do glowy, dlatego jest tak popularne.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
icelander
Go
PostWysany: 25 Maj 2007, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w pracy nie używam polskiego w ogóle. I nie chce ich uczyć. Pracuje z Węgrem na dodatek który zna co nie co polskiego. Jedynego słowa jakiego ich nauczył to "szybko" i teraz szef podchodzi i mi mówi "sibko, sibko"
Nie denerwowało by mnie to gdyby to była anglia, ale to Islandia, tutaj się nikt nie spieszy :/

Hmm...
Powrt do gry
HARRY75
Go
PostWysany: 25 Maj 2007, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to z Polakami bywa . Sa zli , bardzo zli , dobrzy i bardzo dobrzy. Tylko na Islandii ciesze sie ze spotkalem Polaka . Jeszcze nie zauwazylem na wyspie "prawdziwych" naszych ziomkow . Troche juz pozwiedzalem europe wiec sie wychylam . Ale jak widze - ile wypowiedzi tyle doswiadczen
Powrt do gry
helguera

Doczy: 22 Gru 2005
Posty: 133
Skd: Madrid
PostWysany: 25 Maj 2007, 21:54    Temat postu: Re: Przekleństwo Odpowiedz z cytatem

Wulgaryzmy to najczęściej używane słowa w języku, więc słowo "xxxxx" jest najlepiej zapamiętywane, nawet nie ma znaczenia środowisko pracy czy pochodzenie Polaków. Znam masę cudzoziemców znających kilka słów po polsku, i w tym zawsze "xxxxx".
Kto nie zna angielskiego a wie co to znaczy "fuck", albo niemieckiego a wie co to znaczy "scheisse"?

[quote] U mnie kiedyś był na praktyce pewien student z Hiszpanii i pierwsze słowo polskie jakie nauczył się mieszkając w akademiku, to było właśnie "xxxxx"
Cytat:


Tak, bo "curva" to zakręt, jak juz kiedyś mówiliśmy, a "curvas" - okrągłosci, (referencja do kobiety), więc hiszpańskojęzycznym to wpada w ucho... i nie wypada lol

_________________
!Los paises frios no son menos atractivos que los paises donde hace calor!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Old Star

Doczy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skd: Down Town czyli z Miasta Daunów
PostWysany: 25 Maj 2007, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HARRY75 napisa:
jak to z Polakami bywa . Sa zli , bardzo zli , dobrzy i bardzo dobrzy. Tylko na Islandii ciesze sie ze spotkalem Polaka . Jeszcze nie zauwazylem na wyspie "prawdziwych" naszych ziomkow . Troche juz pozwiedzalem europe wiec sie wychylam . Ale jak widze - ile wypowiedzi tyle doswiadczen


Ja generalnie nie zgadzam się z poglądem, że na Polaka nie mozna liczyć - zgodzić się mogę, ale w temacie "na jakiego Polaka"?.

W firmie w której pracuję istnieją dwa działy, w których pracują Polacy.

Pierwszy - typowa "zawodówka" - goście dzień w dzień piją, zero języka, w wolnych chwilach tylko się obgadują i z tego żyją....

Drugi - ludzie którzy tak jak ja, przyjechali dla kasy, ale z wyżej niż zawodowe wykształceniem, język OK - normalni.

Pomagamy sobie w tej małej enklawie jak możemy - wozimy się wzajemnie na lotnisko, jeden ma samochód, drugi ma niepotrzebne łóżko, trzeci ma pomysł jak wynająć jeszcze lepsze mieszkanie, a inny ma świetną kolekcję książek Smile

Chodzi się czasem na piwo po pracy do pubu, robimy grilla na ogrodzie - próbujemy żyć normalnie....

Polecam wszystkim...

OS
_________________
Kto pisze prawdę, ten nie jest kochany.....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tomek_krk

Doczy: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skd: Kraków
PostWysany: 25 Maj 2007, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Star i tak powinno byc !

Niestety 1 typ jest czesciej spotykanym za granica, a drugim zawsze z checia sie zje przyslowiowe kielbaski.


Ja najmilej wspominam spotkanie ze starszym Polakiem, bylo to w 2005 roku w malutkiej wiosce na poludniu Brazylii - Dom Felician (moge pomylic pisownie). Byl to wlasciciel marketu ktorego ojciec/dziadek wyjechal z Polski do Brazylii za lepszym zyciem. Jego radosc na twarzy zapamietam na cale zycie (zobaczyl Polaka po blisko 20 latach)

Swoja droga wiele osob ma tutaj racje ze Polacy na Islandi sa bardziej pomocni niz chocby na wyspach. O tych co mieszkaja chocby w Irlandii....ehhh szkoda gadac. Oczywiscie nie wszyscy, ale wiekszosc, wiec nie szufladkujmy nas ze jestesmy tylko zli i niepomocni.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron