reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Rozw贸d
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Pozosta艂e tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
REWI

Do潮czy: 02 Lip 2006
Posty: 43
Sk眃: kopavogur
PostWys砤ny: 27 Gru 2006, 0:55    Temat postu: Rozw贸d Odpowiedz z cytatem

czy mo偶e mi kto艣 podpowiedzie膰 jak przeprowadzi膰 rozw贸d b臋d膮c w islandii z 偶on膮 kt贸ra r贸wnie偶 tu przebywa i po 20 wsp贸lnych latach za偶膮dala rozwodu zalatwiaj膮c sprawe telefonicznie Crying or Very sad i z tego co wiem pilnie tego 偶膮da czy mo偶na przeprowadzic rozw贸d b臋d膮c w islandii a nie wyje偶dzaj膮c do Polski
_________________
JESTESMY POLAKAMI !!!!!!!!!!! na zawsze!!!!! ale nie do ko艅ca !!!! heheh
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 27 Gru 2006, 2:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywi艣cie 偶e mo偶na.
Znajdz sobie adwokata, on Ci we wszystkim pomo偶e.
A co perfumy za 40 euro nie pomog艂y........... :jezyk:
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
FilipR79
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWys砤ny: 27 Gru 2006, 8:12    Temat postu: Re: Rozw贸d Odpowiedz z cytatem

Pewnie, nie pomog艂y, ale turaczej chodzi pewnie o jakiego艣 Islandczyka Very Happy :

REWI napisa:
a z tego co ja wiem to r贸wniez islandczycy sa zrobi膰 bardzo wiele aby zaj膮膰 si臋 Polka i to z wzajemno艣cia
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 27 Gru 2006, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A sk膮d takie informacje masz na temat rozwod贸w?
Na pewno bedziesz musia艂 zg艂osi膰 si臋 na pierwsz膮 spraw臋 tzw. pojednawcz膮 i wtedy ewentualnie zg艂osi膰 swego pe艂nomocnika, czyli adwokata. Je偶eli oboje zgodzicie si臋 na rozw贸d bez orzekania o winie wtedy ewentualnie mo偶esz wi臋cej nie pojawia膰 si臋 w s膮dzie, bo b臋dzie Ciebie zast臋powal adwokat.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 27 Gru 2006, 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy rozwod mo偶na przeprowadzi膰 w Islandii tego dok艂adnie nie wiem, wydaje mi sie jednak, 偶e skoro jeste艣cie Polakoami i zwi膮zek ma艂ze艅ski zosta艂 zawarty w Polsce to logiczne jest , ze Polska jest krajem , kt贸ry mo偶e udzieli膰 rozwodu, bo np. przy rozwodzie trzeba ustali膰 np. spraw臋 aliment贸w, czy przez rozwod nie ucierpi dobro ma艂oletnich dzieci, jak podzieli膰 maj膮tek itd itd. A je偶eli ktory艣 z Was postanowi, 偶e zgadza si臋 na rowzod z orzeczeniem winy to co? S膮d bedzie kupowa艂 bilety czterem 艣wiadkom z Polski, 偶eby zeznawali w waszej sprawie? Takie s膮 moje przemyslenia jedynie.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
FilipR79
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWys砤ny: 27 Gru 2006, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co piszesz Gra偶ynko na Islandii mieszkasz ju偶 dobrych pare lat a wysuwasz dziecinne wnioski. Nie przejmuj sie REWI glupimi postami Grazynki. Rozwie艣膰 si臋 mo偶esz, nie ma obawy - nie bedziesz musial w tym celu wracac do Polski. Pos艂uchaj rady Vikinga znajd藕 adwokata i wszystkiego najlepszego na nowej drodze 偶ycia.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 27 Gru 2006, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To znaczy Ty tez zaczo艂e艣 "now膮 drog臋 偶ycia" jak jeste艣 tak dobrze poinformowany. Ja napisa艂am jakie s膮 moje przemyslenia , a nie konkretne fakty. Masz luki jakie艣?
A co do tego pytania.
Czy jeden telefon musi przekre艣la膰 20 lat wsp贸lnego 偶ycia? Spotkajcie si臋 i zastan贸wcie si臋 oboje razem. Ka偶dy ma chwile s艂abo艣ci i prawo do pope艂niania b艂臋d贸w.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
FilipR79
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWys砤ny: 27 Gru 2006, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, ja w przeciwie艅stwie do Ciebie my艣l臋, a Ty u偶ywasz "skr贸t贸w my艣lowych".
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 27 Gru 2006, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
Wiesz, ja w przeciwie艅stwie do Ciebie my艣l臋, a Ty u偶ywasz "skr贸t贸w my艣lowych".
Przywo艂uj臋 Ci臋 Filipie79 do porz膮dku. Forumowicz Grazyna wyra藕nie napisa艂a, i偶 tak si臋 Jej wydaje.
Jej post by艂 napisany z 偶yczliwo艣ci, wi臋c nawet jesli si臋 myli艂a, to nie ma potrzeby by膰 niegrzecznym.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 27 Gru 2006, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tak du偶o nie my艣l, bo si臋 spocisz i jeszcze si臋 biedulku przezi臋bisz. Sad
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 27 Gru 2006, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuje zadzwonic do ambasady W OSLO.Mysle ze prawnik tu kosztuje BARDZO DUZO.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 27 Gru 2006, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rewi je偶eli nie chcesz adwokata, to udaj sie do sadu i tam sie wszystkie dowiesz. Je偶eli nie znasz j臋zyka (偶adnego) mo偶esz sobie zamowi膰 t艂umacza.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
nigel
Reporter ICELAND.PL
Do潮czy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 27 Gru 2006, 17:12    Temat postu: Re: Rozw贸d Odpowiedz z cytatem

REWI napisa:
czy mo偶e mi kto艣 podpowiedzie膰 jak przeprowadzi膰 rozw贸d b臋d膮c w islandii z 偶on膮 kt贸ra r贸wnie偶 tu przebywa i po 20 wsp贸lnych latach za偶膮dala rozwodu zalatwiaj膮c sprawe telefonicznie Crying or Very sad i z tego co wiem pilnie tego 偶膮da czy mo偶na przeprowadzic rozw贸d b臋d膮c w islandii a nie wyje偶dzaj膮c do Polski


prawo prywatne mi臋dzynarodowe jest do艣膰 skomplikowane... Smile

du偶o zale偶y od tego gdzie by艂 zawarty zwi膮zek ma艂偶e艅ski oraz czy jeste艣cie ma艂偶e艅stwem wg islandzkiego prawa (tzn. je艣li brali艣cie ma艂偶e艅stwo w Polsce, to czy islandzki urz膮d stanu cywilnego o tym wie, tak najpro艣ciej).

je艣li wie - islandzki s膮d mo偶e orzec rozw贸d. by by膰 rozwiedzionym w Polsce, takie orzeczenie islandzkiego s膮du (+t艂umaczenie, +podanie) trzeba przed艂o偶y膰 polskiemu s膮dowi okr臋gowemu.

je艣li nie chcecie rejestrowa膰 ma艂偶e艅stwa na Wyspie i chcecie rozw贸d w Polsce, mo偶ecie ustali膰 pe艂nomocnik贸w. jednak chyba na przynajmniej jednej rozprawie (zeznania) trzeba si臋 b臋dzie pojawi膰.

jestem tylko studentem prawa, tak偶e nie bierz mojej porady jako 100 % pewnej Smile
_________________
Skandynawia - wortal raczkuj膮cy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
nigel
Reporter ICELAND.PL
Do潮czy: 06 Lis 2004
Posty: 261
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 27 Gru 2006, 17:58    Temat postu: Re: Rozw贸d Odpowiedz z cytatem

mo偶e jeszcze dodam, 偶e du偶o zale偶y tutaj od prawa islandzkiego. mianowicie - jak wygl膮da pozew rozwodowy i co trzeba do艂膮czy膰 do niego. na pewno nie ob臋dzie si臋 bez t艂umaczenia aktu malzenstwa na islandzki czy angielski (je艣li jest dopuszczalny).

potwierdzenie rozwodu w Polsce b臋dzie potrzebne, jesli b臋dziecie chcieli np. zawrze膰 kolejny zwi膮zek. zezwolenie na to, je艣li macie tylko Polskie obywatelstwo, moze wydac tylko Polska.
_________________
Skandynawia - wortal raczkuj膮cy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
REWI

Do潮czy: 02 Lip 2006
Posty: 43
Sk眃: kopavogur
PostWys砤ny: 27 Gru 2006, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzi臋kuje za podpowiedzi na pewno wezme pod uwage wasze sugestie i rady
_________________
JESTESMY POLAKAMI !!!!!!!!!!! na zawsze!!!!! ale nie do ko艅ca !!!! heheh
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
owieczka.23

Do潮czy: 02 Cze 2007
Posty: 94
Sk眃: Krak贸w --> Reykjavik
PostWys砤ny: 17 Lis 2008, 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, 偶e temat bardzo stary i dra偶liwy... ale REWI czy przeprowadzi艂e艣 rozw贸d do ko艅ca??? Bo w艂o艣nie w tej samej sprawie teraz ja potrzebuje pomocy i nie bardzo wiem jak si臋 za to zabra膰...
Je偶eli kto ktokolwiek wie jakie i gdzie papiery trzeba z艂o偶y膰 aby otrzyma膰 rozw贸d na Islandii to prosz臋 o pomoc...
Dodam tylko, 偶e chodzi o ma艂偶e艅stwo zawarte w Polsce, w Urz臋dzie stanu cywilnego. Obydwoje ma艂偶onk贸w przebywa na Islandii.
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej sk贸rze Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 17 Lis 2008, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owieczko.23, rozwod mozna przeprowadzic na terenie Islandii, potrzeba do tego waszego aktu zawarcia zwiazku malzenskiego przetlumaczonego na jezyk angielski lub islandzki.
Dalej procedura w nastepujacych krokach.
1. Rejestrujesz malzenstwo na podstawie aktu zawarcia zwiazku malzenskiego w Thjodskra (bezplatne).
2. Idziesz do Syslumadurinn (po wczesniejszym umowieniu sie na wizyte) i tam wystepujesz o rozwod. Jedyne papiery jakie musisz miec ze soba to wlasnie akt slubu.
W syslumadurze pracownik spisuje twoje zeznania dotyczace wystapienia o rozwod i wysyla pismo do malzonka (jelsi sie nie myle malzonek musi to podpisac - ze sie zapoznal i zgadza czy cos takiego). Wzglednie mozecie isc tam razem i razem wszystko podpisac. U syslumadura zalatwia sie tez kwestie majatku (z postu domyslam sie ze nie macie dzieci? nie wiem jakie dzialania sa podejmowane w przypadku jelsi malzenstwo posiada potomstwo). Koszt takiego spotkania to troche ponad 3000.
3. Od czasu podpisanai przez was oboje dokumentow macie okres polrocznej separacji. Jesli w tym czasie zadne z was nei wniesie sprzeciwu po uplywie pol roku po uiszczeniu kolejnej oplaty i kolejnej wizycie u Syslumadura uzyskujecie rozwod.
_________________
W ma艂ych r膮czkach mie艣ci si臋 ca艂a mi艂o艣膰
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
owieczka.23

Do潮czy: 02 Cze 2007
Posty: 94
Sk眃: Krak贸w --> Reykjavik
PostWys砤ny: 18 Lis 2008, 2:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za wyczerpujace informacje, a co w sytuacji jak jedna ze stron powie ze nie podpisze tych papierow??

Jezeli chodzi o dzieci to mamy jedno w wieku 2 latek i co teraz ? Czy jest na Islandi jakie
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej sk贸rze Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
owieczka.23

Do潮czy: 02 Cze 2007
Posty: 94
Sk眃: Krak贸w --> Reykjavik
PostWys砤ny: 18 Lis 2008, 3:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy jest na Islandi jakies prawo ewentualnie organizacje pomagajace matce, czy ojcu samotnie wychowujacemu dziecko. Oraz domyslam sie, iz sad reguluje kwestje odwiedzin, czy ktos pilnuje aby wszystko przebiegalo zgodnie z planem???
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej sk贸rze Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 18 Lis 2008, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owieczko, pisalam o pomocy dla samotnych rodzicow tutaj:
http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=8257,
Sensowne wydaje sie zebys zapisala sie do fef - fef.is
Tam dostaniesz adwokata (a propo konsultacje ma w srode, ale trzeba sie zapisac) - dla samotnych rodzicow porada jest bezplatna, a jesli bedzie musial wystapic w twojej sprawie w sadzie lub zalatwic za ciebie cokolwiek to dla samotncyh rodzicow znaczna kwote pokrywa panstwo, takze twoje wydatki beda niewielkie.

Zycze powodzenia
_________________
W ma艂ych r膮czkach mie艣ci si臋 ca艂a mi艂o艣膰
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Pozosta艂e tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron