reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Szkoła polska w Reykjaviku
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marekgc

Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skąd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysłany: 2 Sty 2007, 10:10    Temat postu: Szkoła polska w Reykjaviku Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekawy jak wiele polskich dzieci i młodzieĹźy uczy się w Islandzkich szkołach i w polskiej szkole „dla dzieci obywateli polskich przebywających czasowo za granicą”.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marekgc

Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skąd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysłany: 11 Sty 2007, 21:34    Temat postu: Re: Szkoła polska w Warszawie Odpowiedz z cytatem

marekgc napisał:
Jestem ciekawy jak wiele polskich dzieci i młodzieĹźy uczy się w Islandzkich szkołach i w polskiej szkole „dla dzieci obywateli polskich przebywających czasowo za granicą”.


czy mam rozumie Ĺźe nie ma takich osĂłb?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 12 Sty 2007, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na przyklad dzieci moich znajomych, ktorzy byli tu tylko przez krotki okres czasu, chodzily do szkoly angielskiej (jest taka, utworzona przy ktorejs z normalnych szkol w Rviku). Reszta dzieciarni chodzi do islandzkich szkol. Co tu jeszcze mozna dodac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mirusiek
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 29
Skąd: Gardur
PostWysłany: 30 Sty 2007, 19:32    Temat postu: szkola polska Odpowiedz z cytatem

moje dzieciaki chodza do normalnej islandzkiej szkoly i bardzo sobie to chwale. Szkola zatrudnila specjalnie polska nauczycielke, ktora na poczatku im pomagala i uczy ich islandzkiego. Wg mnie dzieci szybciej zlapia jezyk gdy beda w islandzkiej szkole pomiedzy islandczykami niz przebywajac z polakami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marekgc

Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skąd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysłany: 2 Lut 2007, 9:50    Temat postu: Szkoła polska w Warszawie Odpowiedz z cytatem

pytam z ciekawości . ja też myślałem że zostanę tu na całe życie . gdy pewnych wakacji córka oświadczyła że ma w nosie Islandie i po czterech latach została w Polsce. Uczyła się równocześnie w polskiej szkole i bez problemy wskoczyła w tryb polskiego programu nauczania. wiem z doświadczenia że poziom nauczania na Islandii jest niższy niż w szkole w Warszawie.
Poza tym myśle tak sobie że w końcu jestem POLAKIEM i nauka historii Polski, czy języka ojczystego jest jak najbardiej na miejscu.
nikt z nas nie wie jakią "historie życie nam napisało"
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Lut 2007, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marekgc, a jak to dziala? Czy mozna byc na Islandii i oprocz nauki w szkole islandzkiej uczyc sie w szkole polskiej na odleglosc? Czy przedmioty zalicza sie eksternistycznie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marekgc

Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skąd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysłany: 2 Lut 2007, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja cały czs do tego zmierzam dziecko obiera np, pr uzupełniajacy ucząc się j.polskiego, historii i nieobowązkowo matematyki wysyła testy do szkoły w W-we ale ma to sens jedynie jeśji zalicza się obowiązkowe egzaminy w W-we po testach dziecko ma świadectwo ukoczenia klasy w polskiej szkole . szkoła jest finansowanaprzez MEN więc niz nie kosztuje
www.spzg.pl poszukaj tam wiedzy - najprościej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marekgc

Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skąd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysłany: 15 Lut 2007, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SZKOŁA JEST W WARSZAWIE A NIE W REJKJAWIKU I JEST TO NAUKA KORESPONDENCYJNA. nie wiem dlaczego w tytule jest napisane şe w Rey.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jaśka

Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 25
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 3 Mar 2007, 18:06    Temat postu: polska szkoła na Islandii Odpowiedz z cytatem

Czy polonistka na Islandii, miałaby szansę pracy w zawodzie nauczyciela? Czy jest zapotrzebowanie na polonistów? Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 4 Mar 2007, 11:06    Temat postu: Re: polska szkoła na Islandii Odpowiedz z cytatem

Jaśka napisał:
Czy polonistka na Islandii, miałaby szansę pracy w zawodzie nauczyciela? Czy jest zapotrzebowanie na polonistów? Question


Szkoda, że nie znasz boskiego języka Litwy - tych panów napływa ok. 30 dziennie.

A co do polskiego?

Po co im to?

Mają przecież swój język, którym włada 280 tys. osób (reszta to "przyjezdni") - HEHE!.

Możesz ich uczyć rosyjskiego/litwińskiego/łotewskiego - bo za parę lat będzie więcej wschodnich pracowników niż samych tubylców Smile

Jak barany pracować nie potrafią, to zawsze owce znajdą Smile

OS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaśka

Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 25
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Mar 2007, 22:56    Temat postu: Re: polska szkoła na Islandii Odpowiedz z cytatem

A co do polskiego?

Po co im to?

Mają przecież swój język, którym włada 280 tys. osób (reszta to "przyjezdni") - HEHE!.

Pewnie Ci chodzi o to, że z tubylcami trzeba się zasymilować... Niby tak, ale troszkę dzieciaczków polskich przebywa na wyspie (ja może dodam jeszcze swoje dwa ;-) ), więc może po godzinach bym się z nimi pobawiła w lekcje polskiego:-) Miło by było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darole

Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 20
PostWysłany: 8 Mar 2007, 1:17    Temat postu: szkolnictwo podstawowe w ogole Odpowiedz z cytatem

nie wiem, czy w dobry watek sie wpisuje, ale mam nadzieje ze tym razem moj post sie uchowa Smile otoz:
moja starsza corka konczy w tym roku I klase w Polsce. byc moze wyladujemy z rodzina na Islandii niebawem i w zwiazku z tym mam pytanie - jak wyglada system szkolnictwa w tym kraju? jaki jest program nauczania dla dzieci obcojezycznych? czy sa jakies lekcje dodatkowe ? itp. itd. czy szkoly sa przypisane wedle rejonow, jak w Polsce, czy jest inaczej. czy lektorzy w niektorych szkolach, ktorzy ucza takze polskiego? czy lekcje odrabia sie w domu, czy nie znaja tam takiego obyczaju, co z podrecznikami - kupujesz w ksiegarni czy dostarcza je szkola.
dziekuje z gory za wszelkie informacje. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaśka

Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 25
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 8 Mar 2007, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam podobną sytuację. Z tego co wiem, to podobno dzieciaki sobie nieźle radzą, nawet przy kiepskiej znajomości tak pokręconego języka Very Happy Z resztą dzieci szybciej uczą się języka niż dorośli. Co do podręczników, to nie pytałam się jeszcze, ale pewnie nie będzie problemu. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darole

Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 20
PostWysłany: 8 Mar 2007, 18:06    Temat postu: stalo sie Odpowiedz z cytatem

no to stalo sie! dostalem prace. i juz wiem, ze moja starsza corka jst wsciekla, bo nie chce chodzic do islandzkiej szkoly. mam nadzieje, ze sie przekona. jest jeszcze troche czasu... ja wyruszam szybciej, wiec bede mial czas zorientowac sie co i jak na miejscu:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaśka

Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 25
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Mar 2007, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam syna w II klasie i prawdowpodobnie też wyjedziemy na wyspę, więc bardzo interesuje mnie temat szkół na Islandii (tym bardziej, że jestem belfrem w kraju). Jak będziesz znał odpowiedzi na swoje pytania, to napisz. Mój mąż sobie chwali pobyt na Islandii i mówi, że tam nie ma z niczym problemu Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
delfina

Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 12
PostWysłany: 10 Mar 2007, 2:15    Temat postu: Re: polska szkoła na Islandii Odpowiedz z cytatem

Jaśka napisał:
Czy polonistka na Islandii, miałaby szansę pracy w zawodzie nauczyciela? Czy jest zapotrzebowanie na polonistów? Question
Ma szanse!I to mysle,ze ogromne,bo polskich nauczycieli jak na lekarstwo a dzieci ubozeja nie majac kontaktu z polskim jezykiem i literatura!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaśka

Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 25
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Kwi 2007, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak z tą szkołą? Będzie czy etam?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 17 Kwi 2007, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mieszkam tu od jakiegos czasu i przyznam, ze moje dziecko zaczyna miec wiekszy zasob slow w jezyku islandzkim niz polskim. Chodzi obecnie do pierwszej klasy i staram sie go uczyc czytac w jezyku polskim.

Jaska, jesli przyjezdzasz i jestes nauczycielem jezyka polskiego to latwo bedzie mozna cie rozreklamowac. Jednak nie zdziw sie - wielu Polakow nie dba by ich dzieci mowily dobrze w jezyku polskim a wrecz wola zeby dziecko mowilo dobrze po islandzku, co jest oczywiscie bzdura, ale kazdy wychowuje dzieci po swojemu.

W Mimir oferuja kursy jezyka polskiego dla doroslych.

Daj znac jek bedziesz cos organizowac - tzn. nauke polskiego dla dzieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jaśka

Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 25
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Kwi 2007, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Rejkiawiku będę od września. Mam dzieciaki w szkolnym i przedszkolnym wieku. Mam nadzieję, że przynajmniej w soboty dałoby się zorganizować jakieś zajęcia języka polskiego dla dzieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 18 Kwi 2007, 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super!!!

Dzieciaki ucza sie jezykow bardzo szybko. Moj synek chodzi do pierwszej klasy do prywatnej szkoly gdzie bardzo dbaja o dzieciaki. Islandczycy mowia, ze to stara i bardzo dobra szkola. W klasie jest dzieci tylko 15 wiec mozna liczyc na bardzo indywidualne podejscie i pomoc w nauce jezyka islandzkiego. Dzieci maja 2 razy w tygodniu angielski i raz francuski - poki co na zasadzie zabawy - sluchanie piosenek, kolorowanie obrazkow, uczenie sie wierszykow itd. Nie musze kupowac podrecznikow. Dwa razy w tygodniu dziecko ma zadawana prace domowa.

Jakby co to ja sie chetnie przyjde z dzieckiem na lekcje polskiego. Moja kolezanka pewnie tez. Zacznij powoli sobie przygotowywac materialy edukacyjne i konspekty lekcji.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron