reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Odbi贸r polskiej telewizji (TV) na Islandii
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
neklam
Go舵
PostWys砤ny: 9 Pa 2004, 11:05    Temat postu: Odbi贸r polskiej telewizji (TV) na Islandii Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, moze orientujecie sie czy jest mozliwosc odbioru polskich stacji w Islandii?? Chodzi mi o telewizj臋 satelitarn膮, czy ASTRA albo HOTBIRD s膮 tam dostepne??
Powr髏 do g髍y
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 9 Pa 2004, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spora liczba przebywajacych tu ma tu" cyfre" lub "polsat "wiec chyba wlasnie hot bird ,,,a sa tez w sprzedazy dekodery" sky" ,a to chyba astra.Odbior dobry ale trzeba miec wieksza powierzchnie dysku niz w POlsce
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
neklam
Go舵
PostWys砤ny: 9 Pa 2004, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oo to spoko Smile
dzieki wielkie za info, moj ojciec jedzie tam do pracy i chcia艂by miec jakikolwiek kontakt ze swiatem Smile
Powr髏 do g髍y
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 9 Pa 2004, 22:30    Temat postu: kontakt Odpowiedz z cytatem

呕ycz tacie powodzenia i niech czasem zagl膮da tu do nas:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 19 Pa 2004, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomnialam o jednej sprawie ,,otoz trzeba uwazac przy wwozeniu lub "sciaganiu " takiego sprzetu ,gdyz islandzki urzad celny lubi sobie go oclic -chcociaz podobno nie ma prawa -tak slyszalam .Ja musialam zaplacici 7 tys prawie 5 lat temu za dysk ,a znajomi za dekoder 13 tys -a jak poszlo innym ktorzy przywiezli sobie tv?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 21 Pa 2004, 2:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie na Islandi obowi膮zuje c艂o w wysoko艣ci ok 24% jednak w praktyce po doliczeniu r贸偶nych op艂at typu Wat mo偶e to by膰 sporo wi臋cej.
Mam przyjaciela kt贸ry jest celnikiem i m贸wi艂 mi ,偶e paczki z Polski s膮 sprawdzane dok艂adniej bo mo偶na znale偶膰 w nich " r贸偶ne cuda". Op艂aty celne pobierane s膮 legalnie jedynie ich wysoko艣膰 czasami jest dziwna.Sam kiedy艣 zap艂aci艂em za LNB prawie 100% c艂a. I gdy pokaza艂em kwity przyjacielow zdziwi艂 si臋 bardzo i zabra艂 je do pokazania szefom.
Przewiezienie w baga偶u przez granic臋 sprzetu zale偶y od szcz臋艣cia. Ja przywioz艂em Cyfr臋 i Polsat bez problemu ale znajomi p艂acili ok.15 tys. c艂a.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 21 Pa 2004, 2:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno. Przy sci膮ganiu sprz臋tu sateltarnego trzeba m贸wi膰 ,偶e jest to sprz臋t do odbioru internetu przez satelit臋 (czasza, LNB,pozycjoner) bo wtedy jest mniejsze c艂o (sprzet komputerowy).
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 21 Pa 2004, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
Przy sci膮ganiu sprz臋tu sateltarnego trzeba m贸wi膰 ,偶e jest to sprz臋t do odbioru internetu przez satelit臋 (czasza, LNB,pozycjoner) bo wtedy jest mniejsze c艂o (sprzet komputerowy)


Przepraszam, ale czy to nie jest nieuczciwie? Nie wiem czy to dobry pomys艂 robi膰 w balona pa艅stwo, do ktorego w艂a艣nie przyje偶d偶a si臋 w poszukiwaniu lepszego miejsca dla siebie?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 21 Pa 2004, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Przepraszam, ale czy to nie jest nieuczciwie?" zapewniam ,偶e tak bo ten sprz臋t s艂u偶y r贸wnie偶 do ko偶ystania z internetu przez satelit臋 a twoj膮 prywatn膮 spraw膮 jest czy pod艂膮czysz do niego komputer czy tuner sat. A zreszt膮 czy uczciwe jest pobieranie zawy偶onych op艂at celnych. Moja sprawa jest w toku wi臋c gdy si臋 zako艅czy to napisz臋 o tym.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 21 Pa 2004, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do satelit to na terenie Reykjaviku odbieram programy z satelit:
THOR 1 W
SIRIUS 5 E
EUTEL W3 7E
HOTBIRD 13E
EUTEL W2 16E
ASTRA 1 19,2 E
ASTRA 3A 23,5E
ASTRA2 28,2E
to wszystko na czaszy 120cm. i LNB 0,3db.
Oczywi艣cie programy Cyfry i Polsat odbieramy z satelity Hotbird.
Masz wyb贸r czy odbiera膰 p艂atne programy polskie i wtedy potrzebujesz odbiornik dekoduj膮cy sygna艂 (seca Mediaguard dla Cyfry lub Nagravision dla Polsatu) lub odbiera膰 programy niekodowane ( TV Polonia ,Polsat ,Polsat2 ,Tele5, Zdrowie i uroda, Polonia1, Mango24, TVPuls, itd) wtedy potrzebujesz odbiornik FTA kt贸ry jest du偶o ta艅szy i nie p艂acisz abonamentu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 21 Pa 2004, 15:38    Temat postu: Pokrycie Odpowiedz z cytatem





ASTRA



Mam nadzieje ze to pomoze.
Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 21 Pa 2004, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
ten sprz臋t s艂u偶y r贸wnie偶 do ko偶ystania z internetu przez satelit臋

Jak tak to co innego...

Dcr napisa:
twoj膮 prywatn膮 spraw膮 jest czy pod艂膮czysz do niego komputer czy tuner sat.

Troszke to brzmi jak "falandyzacja" przepis贸w, ale trudno...

Dcr napisa:
czy uczciwe jest pobieranie zawy偶onych op艂at celnych.

No ja wiem czy to jest uczciwe? No jak jakies pa艅stwo sobie takie a nie inne przepisy ustali艂o to znaczy, 偶e to jest uczciwe. W ko艅cu nikt z islandzkich ustawodawc贸w nie zmusza do posiadania takiego sprz臋tu.
Ja si臋 tylko zastanowi艂em, czy to OK tak zaczyna膰 "wsp贸艂prac臋" z nowym miejscem, kt贸re si臋 wybra艂o jako te, gdzie chce si臋 pracowa膰, posy艂a膰 dzieci do szko艂y itp.
Tak samo mo偶na by si臋 zastanawia膰 czy uczciwe jest nak艂adanie podatk贸w (w ko艅cu c艂o to te偶 podatek) od dochodu. No jest uczciwe. Jak Ci si臋 wysoko艣膰 podatk贸w w kraju, w kt贸rym mieszkasz nie podoba, to:
a) g艂osujesz na ugrupowanie, kt贸re proponuje zmniejszenie podatk贸w;
b) oflagowujesz si臋 przed parlamentem krzycz膮c co艣 w stylu "Balcerowicz musi odej艣膰" (zamiast Balcerowicz wstawiasz akurat pasuj膮ce islandzkie nazwisko); :wink:
c) zak艂adasz parti臋, kt贸ra proponuje zmniejszenie podatk贸w;
d) przestajesz p艂aci膰 podatki nara偶aj膮c si臋 na srog膮 kar臋 wymiaru sprawiedliwo艣ci;
e) wyje偶d偶asz do jakiego艣 raju podatkowego...
To tyle. Tak jak uwa偶am, 偶e trzeba p艂aci膰 podatki, tak uwa偶am, 偶e nie mo偶na "艣ciemnia膰" na cle. Ale to tylko moje zdanie, z kt贸rym pewnie b臋d臋 osamotniony. Cho膰 przyznam w pewnym sensie racje, bo uwa偶am, 偶e niskie podatki nap臋dzaj膮 gospodark臋. Ale jak gospodarka jest ju偶 nap臋dzona to zazwyczaj si臋 je podnosi... Takie ju偶 zb贸jeckie prawo Smile


Ostatnio zmieniony przez einar dnia 21 Pa 2004, 18:23, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 21 Pa 2004, 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu sie z toba nie zgodze Einar. Clo jest nakladane na wszystko, bo tutejsze wladze mowia o ochronie rynku. Jednak ten rynek nie produkuje sprzetu elektonicznego a VAT dorzucaja duzy i nie wazne czy jest to cos co kupiles 10 dni czy 10 lat temu. Czy wieziesz to z Polski jako swoje mienie przesiedlencze czy poprostu kupiles to w sklepie internetowym. Fakt jest taki ze jeden ze znajomych musial udowadniac ze kupil w islandii komorke, jak znalezli w jego bagazu pudelko bo wlasnie podczas wyjazdu z Wyspy nabyl ja w Keflaviku w strefie wolnoclowej zabral na wakacje do Polski a potem wracal z telefonikiem z Kraju. Nie wydaje ci sie to troszke chore?

Ostatnio zmieniony przez Sebastian dnia 21 Pa 2004, 17:10, w ca硂禼i zmieniany 2 razy
Powr髏 do g髍y
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 21 Pa 2004, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie my艣la艂em o oszustwach ale je偶eli kto艣 mi m贸wi o 24% c艂a od warto艣ci przesy艂ki a potem p艂ac臋 100% to nie jest ok. i wiem 偶e nie by艂o to ca艂kiem prawid艂owo bo za LNB zap艂aci艂em c艂o jak za odbiornik TV a to nie to samo .Zreszt膮 sprawa jest w toku.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 21 Pa 2004, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
Tak samo mo偶na by si臋 zastanawia膰 czy uczciwe jest nak艂adanie podatk贸w od odchodu

A to wprowadzili jakis nowy, o takim jeszcze nie slyszalem lol Very Happy lol
Powr髏 do g髍y
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 21 Pa 2004, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hihihihihihihi lol lol lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 21 Pa 2004, 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
hihihihihihihi lol lol lol

czy mo偶esz mi to przet艂umaczy膰 na j臋zyk polski
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 21 Pa 2004, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hi hi hi hi hi niektorzy ludzie tak sie smieja ,,,,,np JA
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 21 Pa 2004, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
einar napisa:
Tak samo mo偶na by si臋 zastanawia膰 czy uczciwe jest nak艂adanie podatk贸w od odchodu

A to wprowadzili jakis nowy, o takim jeszcze nie slyszalem lol Very Happy lol

No tu si臋 zgadzam... to wpadka :wink:
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 21 Pa 2004, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale gdyby taki podatek wprowadzic to dopiero bud偶et by si臋 podreperowa艂 :wink: :wink:

Ale to nie zmienia faktu, 偶e jak prawo jest jakie jest, a nie 艂amie praw obywatelskich, to trzeba przestrzega膰. Oczywi艣cie, gdyby Islandia nagle zacz臋艂a wprowadzac przepisy 艂ami膮ce czyj膮艣 godno艣膰 i prawa to wtedy trzeba protestowa膰. Wtedy te偶 mo偶liwe jest obywatelskie niepos艂usze艅stwo w postaci jakichstam oszustw i kombinowania. Tak jak kiedy艣 oszukiwa艂o si臋 PRL... No ale w Islandii to chyba nie grozi?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nast阷ny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron