reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Opony do 4x4

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> 4x4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
mariusx
Go
PostWysany: 2 Mar 2008, 17:58    Temat postu: Opony do 4x4 Odpowiedz z cytatem

Witam, znacie jakies dobre miejsce z oponami do 4x4 w Rkv ?

potrzebuje 31" lub 32" na 10,5"
Powrt do gry
szczur4x4

Doczy: 09 Sty 2008
Posty: 251
Skd: Kopavogur
PostWysany: 26 Mar 2008, 9:33    Temat postu: Re: Opony do 4x4 Odpowiedz z cytatem

mariusx napisa:
Witam, znacie jakies dobre miejsce z oponami do 4x4 w Rkv ?

potrzebuje 31" lub 32" na 10,5"


zastanawiem się nad sprzedażą całych kół , felgi aluminiowe 16 cali w b. dobrym stanie, opony kupione nowe w listopadzie ładny bierznik,
245/75/16- (31 cali) bardziej do auta terenowego, pasują do nissana, mitsubishi i nie wiem czy nie do toyoty? ale też nie wiem jeszcze jaką cenę wystawić ? czasem można dostać coś na vace ale ja nie mogłem tam nic znaleźć, jest tęż miejsce w hafnarfiordur (kolega trafił opony) , ja byłem w sobotę z kumplem po szybę oglądałem opony - nic , te nowe kupiłem w serwisie opon N1 ( nie daleko firmy EGILS-kod 110), mają czasem też używane, pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
spinacz
User VIP
Doczy: 22 Pa 2007
Posty: 101
Skd: Islandia
PostWysany: 24 Kwi 2008, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakie wedlug Was powinno byc cisnienie do opon 35 cali?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Kwi 2008, 14:12    Temat postu: Ciśnienie w oponach aut terenowych Odpowiedz z cytatem

Ciśnienie powietrza w oponach w zmodyfikowanych samochodach, raczej nie jest tabelaryczne.
Zwykle ciśnienie w zwykłych oponach (auta osobowe) to 2 do 2,2 atm.
Jednak w takich nietypowych oponach trzebasamemu dopracować wartość tego ciśnienia (chyba, że ktoś ma jakieś dane praktyczne).
Część opony, która ma styk z podłożem, powinna być po napompowaniu opony, płaska i sztywna. Gdy ciśnienie jest zbyt duże, to ta część opony zamiast być płaska, robi się wypukła, a to pogarsza styk z podłożem oraz naraża na szybsze zużycie.

Gdy opona jest napompowana zbyt słabo, to "koło" samochodu wyraźnie traci geometrię koła. Dodatkowo gdy cisnienie jest zbyt niskie to część opony, która styka się z grutnem może być nawet wklęśnięta do środka.

Niskie ciśnienie jest idealne do jazdy bo sypkim gruncie (np. piasek), oferując możliwość przejazdu po piasku nawet pod górę.

Myślę, że najrozsądniej jest zacząć od ciśnienia 2 atm, bo to może być akurat już strzał w dziesiątkę.

Dla niezorientowanych, przypomnę, że większa opona potrzebuje więcej powietrza, ale ciśnienie może pozostać to samo. Bowiem ciśnienie określa pewną jakość tego powietrza, a nie jego ilość.
To trochę tak jak z wódką - zarówno do małego kileiszka jak i do dużej butelki wlewamy wódkę o tym samym stężeniu 40%, ale oczywiście w butelce będzie tej wódki (jak i alkoholu) więcej.

Na stosowaną wartość ciśnienia może mieć wpływ tylko konstrukcja opony, która np. wymaga większego lub mniejszego ciśnienia. Na ciśnienie stosowane w oponach może mieć również wpływ masa pojazdu, która wymusza stosowanie opon o innym niż standardowe ciśnieniu.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Highlander
Go
PostWysany: 27 Kwi 2008, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla opon 31" idealne cisnienie to 28 PSI. Trzeba wygooglac ile powinno byc w 35".
Powrt do gry
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 27 Kwi 2008, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Highlander napisa:
Dla opon 31" idealne cisnienie to 28 PSI. Trzeba wygooglac ile powinno byc w 35".


i nie wazne czy samochod wazy 1,2 czy 3 tony?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Highlander
Go
PostWysany: 27 Kwi 2008, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapytaj producenta opon. Ja podalem wartosci zalecane przez producentow.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Kwi 2008, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisa:
i nie wazne czy samochod wazy 1,2 czy 3 tony?
Teoretycznie to nie ciśnienie dobiera się do wagi samochodu lecz oponę, a do tejże opony dopiero odpowiednie ciśnienie.
Jeśli samochód o masie 1,5 tony obciążymy do 3 ton, to zwiększenie ciśnienia nic nie da - opony będą wypukłe na większości obwodu a tylko w miescu nacisku na podłoże będą bardziej płaskie.
Gdy natomiast pozostawimy stare ciśnienie, to opona będzie mocniej dognieciona do podłoża.
Trzeba też pamiętać o ważnej sprawie: dociążając samochód zwiększamy automatycznie ciśnienie w oponach, gdyż masa samochodu naciska na oponę powodując zmniejszenie jej objętości a to powoduje, że ciśnienie wzrasta.
To cięższych samochodów potrzebne są specjalne opony i wtedy ciśnienie też musi być odpowiednio dobrane.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mariusx
Go
PostWysany: 28 Kwi 2008, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię słowo "teoretycznie"

Praktycznie do opono 31" na samochodzie 2tonowym producent zaleca ciśnienie w oponach (tył) 1.8 atm, i tyle teoretycznego rozważania:) .

Powietrza możesz "upuścić" do 0.8 atm - lub do "zdjęcia" opony.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 28 Kwi 2008, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariusx napisa:
Lubię słowo "teoretycznie"
No cóż, moje rozważania muszą być siłą rzeczy teoretyczne, bo nie znam się na tym, by móc doradzić z praktyki.
A chcąc pomóc muszę zaznaczyć, że to tylko teoria i to w dodatku z mojej głowy, która jakiegoś parametru mogła nie wziąć pod uwagę.


Cytat:
Praktycznie do opono 31" na samochodzie 2tonowym producent zaleca ciśnienie w oponach (tył) 1.8 atm, i tyle teoretycznego rozważania:)
Producent opony czy samochodu? Bo to istotna sprawa Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mariusx
Go
PostWysany: 31 Maj 2008, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No przecież chodzi o producenta POWIETRZA Rolling Eyes
Powrt do gry
mundi750

Doczy: 16 Mar 2009
Posty: 25
PostWysany: 4 Gru 2010, 15:56    Temat postu: 35ki Odpowiedz z cytatem

Szukam opon 35' 12,50R15 gdzie można kupić jakies dobre używki w przystępnej cenie lub jesli by ktoś miał na zbyciu jedną firmy Mud Terrain BFGOODRICH
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 4 Gru 2010, 18:17    Temat postu: Re: 35ki Odpowiedz z cytatem

mundi750 napisa:
Szukam opon 35' 12,50R15 gdzie można kupić jakies dobre używki w przystępnej cenie lub jesli by ktoś miał na zbyciu jedną firmy Mud Terrain BFGOODRICH


http://vakaehf.is/
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
decoy

Doczy: 17 Lis 2010
Posty: 41
PostWysany: 25 Sty 2011, 14:43    Temat postu: kupie oopone 31/10,5/15R Odpowiedz z cytatem

szukam opony firmy HERCULES TERRA TRACK oto link dokladnie chodzi mi o ta wzor http://www.neaceusedtires.com/servlet/the-2550/%282%29-HERCULES-Terra-Trac/Detail info na priv
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kristof001

Doczy: 17 Cze 2009
Posty: 4
PostWysany: 24 Mar 2011, 11:50    Temat postu: opona Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich
poszukuje jednej opony 33/12,50/15 COOPER DISCOVERER RADIAL LT w stanie idealnym, moze byc rowniez nowa
tel. 6630967
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
basik2232

Doczy: 19 Cze 2009
Posty: 1
PostWysany: 16 Cze 2011, 22:51    Temat postu: 33'' Odpowiedz z cytatem

koła na zapasówke.6 otworów
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
milek

Doczy: 23 Pa 2007
Posty: 61
Skd: Selfoss
PostWysany: 30 Pa 2011, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiadam 4 felgi stalowe z oponami 33/12.5 R15 BF Goodrich ALL , dodatkowo komplet nakrętek na wszystkie koła, 3 opony w stanie słabym, jedna w złym, mogę podesłać fotki na maila.
8956290
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> 4x4 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron