reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Skandynawski Design!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
tedson

Doczy: 30 Sie 2006
Posty: 53
Skd: kraków
PostWysany: 21 Sty 2007, 21:02    Temat postu: Skandynawski Design! Odpowiedz z cytatem

Mam wielką prośbę. Czy może mi ktoś podać namiary na jakieś materiały dotyczące skandynawskiego designu. Interesuje mnie głównie wystrój wnętrz mieszkalnych. Link, jakieś tytuły fachowej literatury, czasopisma dostępne na polskim rynku, cokolwiek. Oczywiście najfajniej by było gdyby był to materiał dotyczący islandzkich mieszkań, ale zadowolę się czymkolwiek, byle w skandynawskim duchu.

Dziękuję bardzo piłeczka
_________________
on the roll
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 22 Sty 2007, 2:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze skandynawskich proponuję IKEĘ Wink

Na początku brzmi żartobliwie ale moim zdaniem to prawda. Prostota, dziwaczne kolory, użyteczność, lekko wiejąca chłodem...

Na Laugavegur jest kilka sklepów z twz. trendy meblami i w większości dominują wygodne ale zimne klimaty. Popularne są stoły w stylu "japońskim" czyli bardzo niskie, przy kórych trzeba siedzieć na podłodze, ale to chyba głównie z powodu ich całkowitej antyskandynawskości. Są tak nieużyteczne i szpanerskie, że uwielbiającym szpan Islandczykom muszą się podobać. A nawet jak im się nie podobają to nic takiego, bo wyglądają fajnie i są cholernie drogie i trzeba je mieć.
No i oczywiście obowiązkowe w każdym domu fotele z wysuwaną podkładką pod nogi.

Zauważyłem, i wiele osób mi to potwierdza, że bardzo trudno jest kupić coś rozkładanego, takiego jak nasza kochana polska wersalka. Albo spanie albo siedzenie. Łączenie jednego z drugim się wyklucza... Oczywiście można takie znaleźć, bo coraz więcej osób potrzebuje spanio-siedzenio-schowka do małych mieszkań ale zdobyć coś takiego to niezła sztuka.

Przejrzałem forum i znalazłem już temat
Islandzka architektura wnętrz, gdzie Basia podała link do świetnej strony, na której znajdziesz chyba odpowiedź.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 22 Sty 2007, 4:02    Temat postu: SuperSofa Odpowiedz z cytatem

Jak już ktoś szuka czegoś rozkładanego, to mogę polecić coś takiego z Ikei: http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?topcategoryId=15558&catalogId=10103&storeId=19&productId=14735&langId=-27&categoryId=15629&chosenPartNumber=70032682
Ale nie wiem, czy na Islandii jest ten sam asortyment (pewnie nie).
Na zdjęciu ten fotel-łóżko nie wygląda okazale, gdyż jest bez materaca, który się sprytnie przytwierdza do tej konstrukcji i gdy sofa zostaje złozona na 3, to materac staje się po prostu miękkim wierzchem fotela.
A dodatkowo można dokupić plastikową lub drewnianą skrzyneczkę na pościel.
Na tej sofie mieści się 1 osoba lub dwie bardzo zakochane Smile
Ale jest też wersja 2 osobowa (lub 3-osobowa dla zakochanej trójki) Very Happy

Łóżko po rozłożeniu jest taki proste i mało ciekawe, ale za to fotel, przykryty jeszcze specjalną narzutą (też do kupienia w Ikei) wygląda zupełnie nowoczesnie, a w dodatku nikt nawet nie domyśli się, że to fotel rozkładany.

Ciekaw jestem, czy na Islandii ten produkt jest dostępny?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
tedson

Doczy: 30 Sie 2006
Posty: 53
Skd: kraków
PostWysany: 22 Sty 2007, 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, IKEA to taka spopularyzowana skandynawskość, na export. Strona już jest nieaktualna pod linkiem, o którym piszesz, nie mogę otworzyć. Dotknąłeś lekko tego co i ja czuję w stosunku do skandynawskich wnętrz, "prostota lekko wiejąca chłodem". Tak i ta oszczędność, granicząca z ascetyzmem. Drewniane podłogi i przede wszystkim, porządek, harmonia. Wszystko ma swoje miejsce. To sprawia, że takie wnętrze jest upożądkowane, w fizycznym sensie i w mentalnej konsekwencji. Skandynawski design trochę przypomina wnętrza japońskie, piaskowe ogrody. Ma jeszcze ktoś jakieś namiary na wnętrza skandynawi/islandi?, nie z ikei, bo katalog mam i ofertę mogę ogłądać codziennie. Chyba istnieje coś takiego jak skandynawska szkoła designu.

piłeczka
_________________
on the roll
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 22 Sty 2007, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już działa link
www.epal.is
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 22 Sty 2007, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tedson napisa:
[cut] Wszystko ma swoje miejsce. To sprawia, że takie wnętrze jest uporządkowane, w fizycznym sensie i w mentalnej konsekwencji. [...]Ma jeszcze ktoś jakieś namiary na wnętrza skandynawi/islandi?, nie z ikei, bo katalog mam i ofertę mogę ogłądać codziennie.


Tak mi sie przpomnialo ze jak sie popatrzy na zdjecia mieszkan do sprzedania to widac tam bardzo czesto dokladne przeciwienstwo tego co napisales, wiele nawet duzych mieszkan jest zagraconych przez roznego rodzaju szafeczki fotele i inne xxxx stojace wszedzie. Ale to tak zartem mi sie skojarzylo Wink mozez sam popatrzyc:

http://www.mbl.is/mm/fasteignir/

pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
tedson

Doczy: 30 Sie 2006
Posty: 53
Skd: kraków
PostWysany: 22 Sty 2007, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No napewno tak jest, udzie są różni, bałaganiarze na Islandii napewno też są. Ja poznałem mieszkanie dwudziestopięciolatki, w którym znalazłem to czego oczekiwałem, to co chciałem znaleźć w skandynawskim mieszkaniu. Bardzo mnie to zainteresowało i stymulująco połechtało. Mój pokój nadal jest w połowie w stanie surowym i chyba go urządze w takim stylu, i zaczne uczyć się porządku. Dzięki za odblokowanie tego linku, popatrze. Jeśli ktoś jeszcze coś wie, wie gdzie można się rozglądnąć to bardzo proszę. Kiedyś był taki miesięcznik "Cztery kąty", nie wiem czy jeszcze istnieje, był całkiem przyzwoity. Nie wiem czy można było tam coś znaleźć oryginalnie skandynawskiego.

piłeczka
_________________
on the roll
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
tedson

Doczy: 30 Sie 2006
Posty: 53
Skd: kraków
PostWysany: 31 Sty 2007, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiego drzewa używają Islandczycy do podłóg? Czy są to głównie panele, czy naturalne drzewo. Jeśli drzewo naturalne to jaki gatunek?

piłeczka
_________________
on the roll
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron