reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Szukam ludzi na wyjazd 2007

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kottomasz

Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 2
PostWysłany: 9 Lut 2007, 0:16    Temat postu: Szukam ludzi na wyjazd 2007 Odpowiedz z cytatem

Mam ochote zwiedzić tą piękną wyspę w tym roku. Pieniążki prawie odłożone, tylko nie mam z kim...poszukuje ekipy do której mogłbym się podłączyć. Ewentualnie jeśli są osoby takie jak ja możemy stworzyć własną! W gre wchodzi maj czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień(ostateczność). Wyjazd na ok. 3 tygodnie koszta ok. 3 tysięcy złotych. Trasa promem z Danii z przystankiem na Wyspach Owczych. A już pełnią szczęścia by było gdyby udało się zorganizować auto. Obniży to koszta podróży(autobusy są bardzo drogie) i zapewni troche komfortu. Oczywiście wszystkie koszta dzielimy na członków załogi! mojeGG 6804042
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kottomasz

Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 2
PostWysłany: 9 Lut 2007, 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomniałbym-w maju też mozemy pojechać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konrath

Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 127
Skąd: Kopavogi
PostWysłany: 9 Lut 2007, 0:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktoś też szuka ludzi, wejdź na www.grono.net, w wyszukiwarkę gron wpisz islandia, w tematach odszukaj "mieszkamy na islandii" czy jakoś tak. powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
reggie

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 37
Skąd: krakĂłw
PostWysłany: 9 Lut 2007, 7:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życzliwa rada: 3000 zł to zdecydowanie za mało na podroż po Islandii. No chyba że rowerem ze śpiworem na plecach, do czego ze względu na warunki klimatyczne raczej nie zachecam.

Przed wyjazdem zrĂłb sobie w miare dokladna kalkulacje Ĺźeby potem nie utknac w krainie lodu i ognia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal-krakow

Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 45
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 9 Lut 2007, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wypłynęliśmy pod koniec czerwca i wróciliśmy w lipcu po 3 tygodniach na Islandii. Paliwo do Hansholmu, prom, na Owczych kwatera prywatna, na Islandii namioty, wyżywienie też kupowane (3 kg wwózka) , paliwo na 4500km (byliśmy w Askji, na Sneafelsie i Hveravelir) w sumie koszt pobytu zamknął się 3400 zł na osobę. Tak że nie panikujmy, nie jest tak ekstremalnie drogo!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 9 Lut 2007, 21:13    Temat postu: Koszty wyprawy Odpowiedz z cytatem

Koszty zależą od ilości osób, które upchną się do samochodu. Smile
Suma 3500 zł to kwota do wydania w warunkach takich trampingowych. Gdy chcemy już mieć trochę więcej luksusu to koszty rosną o parę tysięcy.
Firmy oferują wyjazdy za 8-9 tys. zł za tydzień!

Poza tym zapomniano dodać coś o tym, że samochód też nie bierze się z powietrza, a jego przygotowanie, amortyzacja (zużycie) w czasie wyprawy kosztują sporo. LIcząc koszty samochodowe na ok. 4000 zł, to należałoby dodać dodatkowy 1000 zł na osobę... Chyba, że ktoś jest tak miły, że sam opłaca innym te koszta.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Maczbil

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 2
PostWysłany: 7 Mar 2007, 11:22    Temat postu: Jesteśmy chętni na wyjazd na Islandię Odpowiedz z cytatem

Witam. My też (ja i moja dziewczyna) się wybieramy w tym roku na Islandię samochodem i szukamy chętnych, więc możnaby razem. Przybliżony koszt transportu na głowę, gdy pojadą 4 osoby wynosi ok. 3000zł. Cena obejmuje dojazd do Danii autem, prom, autem po Islandii ok. 1500-2000km i powrót. Auto terenowe na 4 osoby. Noclegi planujemy w namiotach. Termin do uzgodnienia. Najlepiej uzgodnić szczegóły telefonicznie. Mój nr to 602 235 719. POzdro. Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 13 Mar 2007, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do tych co planują wybrac sie samchodem na islandie

gdzie kupicie/kupiliscie bilety na prom ???
Petpolonia ich nie ma.
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maczbil

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 2
PostWysłany: 23 Mar 2007, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie kupilismy jeszcze. A co? jest problem? planowaliśmy kupić przed wyjazdem na stronie armatora lub na miejscu? Może jakaś podpowiedź, jeśli wiecie więcej w tym temacie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 23 Mar 2007, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to raczej ryzyko , a co jesli przed wyjazdem okaze sie ze nie ma np. kabiny z oknem tylko zostaly kuszety, albo wogle juz miejsc nie ma jakichkolwiek?

lepiej zamawiac wczesniej
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mirosado

Dołączył: 27 Lut 2006
Posty: 11
Skąd: TarnĂłw
PostWysłany: 26 Mar 2007, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja kupiłem on-line i bilet przysłali mi do domu. Bookujesz za strony armatora, po otrzymaniu potwierdzenia płacisz kartą przez telefon i po niecałym tygodniu masz bilety w domu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron