reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

chrześcijanie
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
azatka

Doczy: 10 Sty 2006
Posty: 11
Skd: WROCLAW, Grindawik
PostWysany: 14 Lut 2007, 0:02    Temat postu: chrześcijanie Odpowiedz z cytatem

Witam!Szukam polskich chrześcijan na Islandii.Przez chrześcijanina rozumiem człowieka, który uznaje Jezusa Chrystusa za Boga i wyznaje Go swoim Panem i Zbawicielem.Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
reggie

Doczy: 31 Mar 2006
Posty: 37
Skd: kraków
PostWysany: 14 Lut 2007, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moglabys rozwinac swoja mysl? Brzmi ciekawie, ale o co chodzi?Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
bisiek
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 26 Lut 2006
Posty: 67
PostWysany: 14 Lut 2007, 18:14    Temat postu: Re: chrześcijanie Odpowiedz z cytatem

azatka napisa:
Witam!Szukam polskich chrześcijan na Islandii.Przez chrześcijanina rozumiem człowieka, który uznaje Jezusa Chrystusa za Boga i wyznaje Go swoim Panem i Zbawicielem.Pozdrawiam


Ciekawy post....jestem chrzescijaninem wierzacym ale nie praktykujacym....tacy CIE interesuja??
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
azatka

Doczy: 10 Sty 2006
Posty: 11
Skd: WROCLAW, Grindawik
PostWysany: 14 Lut 2007, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

reggie,bisiek-dziękuję za odzew.parę lat temu mój brat zaczął mówić mi o Bogu i o tym,że wierzyć to znaczy oddać mu prawo do swojego życia. nie słuchałam ale jak przyszedł duży dołek to z desperacji zaczęłam. chodziłam na nabożeństwa, widziałam tam ludzi, którzy mieli w sobie światło.z Jezusem to długo nie wiedziałam o co chodzi. ale wszyscy chrześcijanie wokół upierali się że On jest kluczem do relacji z Bogiem (Ojcem).więc parę razy mówiłam do niego w duchu na zasadzie "Jezu jeśli jesteś i mnie słyszysz i to wszysto prawda z tym zmartwychwstaniem i zapłatą za moje winy to dobra, zgadzam się, bądź moim Panem i Zbawcą.przepraszam za grzechy, wiem,że sama nie dam sobie rady, bo grzeszność mam we krwi.potrzebuję Twojej pomocy,oddaję ci prawo do mojego życia skoro za nie zabuliłeś własną krwią."No, i nic się nie wydarzyło. Dopiero któregoś dnia jade sobie tramwajem, ciemno już było.nagle zobaczyłam przed oczami taka scenę-młodego faceta,jakoś wiedziałam że to Jezus. i On przecząco kręcił głową.i wtedy zrozumiałam co ta scena znaczy.ja do Niego się modliłam na zasadzie"no jak tak bardzo chcesz to dobra uchylam drzwi i wskakuj do mojego życia".
tymczasem Jezus pokazał mi sie jak chłopak, który mówi do swojej dziewczyny-nie, nie ja cie nie pocałuję.to TY pokonaj dzieląca nas odległość i przyjdź do mnie.to TY mnie poproś żebym wszedł a drzwi otwórz tak szeroko jak sie da...
tu na islandii chodzę do kościoła chrześcijan baptystów(w Polsce zresztą też)ale są tam głównie Amerykanie i inni obcokrajowcy.chciałabym spotkać polskich chrześcijan, razem sie pomodlić, pośpiewać i wogóle.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
reggie

Doczy: 31 Mar 2006
Posty: 37
Skd: kraków
PostWysany: 15 Lut 2007, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wow

to az takim chrzescijaninem nie jestem, ale moze jak bede mial jakies objawienie to sie spotkamy i powymieniamy wrazenia...

pzdr
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
elf

Doczy: 09 Lut 2007
Posty: 5
Skd: Newcastle upon Tyne
PostWysany: 15 Lut 2007, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

azatka to nie chrzescijanskie..?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
azatka

Doczy: 10 Sty 2006
Posty: 11
Skd: WROCLAW, Grindawik
PostWysany: 15 Lut 2007, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki sobie nick wymyśliłam.mam nadzieje że to nie plagiat jakiegoś z listy łacińskich czy greckich imion-bo rozumiem że o nich mówisz"chrześcijańskie"?
azatka kojarzy mi się z imieniem córki wodza jakiegoś plemienia.ale nie miałam tego na myśli jak kombinowałam nick.
przypominam o temacie:szukam polskich(praktykujących, nawiedzonych i co tam jeszcze) chrześcijan na Islandii
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
elf

Doczy: 09 Lut 2007
Posty: 5
Skd: Newcastle upon Tyne
PostWysany: 15 Lut 2007, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastanawia się Powodzenia Exclamation
Zastanawialem sie,czy to aby nie grzech Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Old Star

Doczy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skd: Down Town czyli z Miasta Daunów
PostWysany: 4 Mar 2007, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

azatka napisa:
taki sobie nick wymyśliłam.mam nadzieje że to nie plagiat jakiegoś z listy łacińskich czy greckich imion-bo rozumiem że o nich mówisz"chrześcijańskie"?
azatka kojarzy mi się z imieniem córki wodza jakiegoś plemienia.ale nie miałam tego na myśli jak kombinowałam nick.
przypominam o temacie:szukam polskich(praktykujących, nawiedzonych i co tam jeszcze) chrześcijan na Islandii


Ja bradzo dobrze śpiewam, pod warunkiem, że zdążę do VinBudu w sobotę przed 14-stą.

I rzucam się na kolana, czasem też krzyżem leżę....

Obawiam się jednak, że moje wyznanie może byc zbyt ortodoksyjne dla Ciebie...

Smile

OS
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
bisiek
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 26 Lut 2006
Posty: 67
PostWysany: 5 Mar 2007, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Star napisa:
azatka napisa:
taki sobie nick wymyśliłam.mam nadzieje że to nie plagiat jakiegoś z listy łacińskich czy greckich imion-bo rozumiem że o nich mówisz"chrześcijańskie"?
azatka kojarzy mi się z imieniem córki wodza jakiegoś plemienia.ale nie miałam tego na myśli jak kombinowałam nick.
przypominam o temacie:szukam polskich(praktykujących, nawiedzonych i co tam jeszcze) chrześcijan na Islandii


Ja bradzo dobrze śpiewam, pod warunkiem, że zdążę do VinBudu w sobotę przed 14-stą.

I rzucam się na kolana, czasem też krzyżem leżę....

Obawiam się jednak, że moje wyznanie może byc zbyt ortodoksyjne dla Ciebie...

Smile

OS


to dokladnie tak jak ja......i na dodatek zdarza mi sie zasnac w pozycji siedzacej....wszystko w rekach Boga.....i VinBudu Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 16 Mar 2007, 20:41    Temat postu: Vinbud Odpowiedz z cytatem

Żarty są śmieszne i fajne, ale z drugiej strony, może komuś zrobić się przykro, że jego temat został nieco "spłaszczony".

Dlatego namawiam do ewentualnego parodiowania poważnych tematów w off-topicu.
Proszę założyć nowy temat w off-topicu, zacytować daną osobę i sobie żartować.
W ten sposób główny temat pozostanie czysty.
Dla niektórych sprawa wiary jest sprawą priorytetową.
Gdyby któreś z Was bywalców VinBudu miało chore dziecko i ogłosilibyście prośbę o pomoc na Forum, to przykroby Wam było, czytać dowcipy o chorych dzieciach....

Oczywiście żartów nie zabraniamy, ale może lepiej przenieść się z nimi do innego wątku, bo tutaj trochę off-topikują...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
azatka

Doczy: 10 Sty 2006
Posty: 11
Skd: WROCLAW, Grindawik
PostWysany: 18 Mar 2007, 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Odżajer za postawę-co prawda nie czuję się dotknięta tymi żartami ale od strony formalnej masz rację.Swoja drogą miło zobaczyć że coś się dzieje około mojego postu:)
Ostatnio duża grupa z mojej wspólnoty z Polski mieszka w Lichfield(Anglia).Chcą zorganizować polskojęzyczna wspólnotę chrześcijańską dla naszych rodaków.Na pomysł wpadło wcześniej małżeństwo naszych zaprzyjaźnionych misjonarzy(angielka i amerikano:).
Mówia że ludziki tam są samotne, samotne i jeszcze raz samotne(polscy emigranci).To chyba jak wszędzie, na Islandii też.
A ja ciągle nie mam sie z kim skrzyknąć.Ale co tam. Jutro normalka-ide na nabo do amerikanos, potem pracuje przy nabo dla dzieci i nastolatków islandorków(wszystko w jednym czerczu-First Baptist Church w Inri Njardviku).Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Marcin102

Doczy: 12 Lut 2007
Posty: 5
Skd: Będzin
PostWysany: 8 Kwi 2007, 22:39    Temat postu: bajubaju Odpowiedz z cytatem

kraje katolicko- chrześcijańskie są z reguły skorumpowane i biedne , jak Polska, a raczej najbiedniejsze w strukturach w których egzystują(np. UE), to jest dno, i nawet świętość JPII nam nie pomoże, więc nie szukaj katolików, ortodoksów unikaj.Wystarczy pomyśleć. Neutral
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Marcin102

Doczy: 12 Lut 2007
Posty: 5
Skd: Będzin
PostWysany: 8 Kwi 2007, 22:47    Temat postu: daniel vetter Odpowiedz z cytatem

taki ciekawy człowiek, jego praca jest doskonałym przyczynkiem do pracy magisterskiej dla językoznawców slawistów i nie tylko.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
azatka

Doczy: 10 Sty 2006
Posty: 11
Skd: WROCLAW, Grindawik
PostWysany: 10 Kwi 2007, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin witaj, ja szukam ewangelicznie wierzących chrześcijan-denominacja nie gra roli. Nie cisnę specjalnie na katolików, nie wiem czemu tak pomyślałeś. Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Marcin102

Doczy: 12 Lut 2007
Posty: 5
Skd: Będzin
PostWysany: 11 Kwi 2007, 6:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chciałem nikogo urazić, takie jest moje zdanie, a być może faktycznie źle zrozumiałem Twoje intencje, pozdrawiam i życzę miłego dnia Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 11 Kwi 2007, 8:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno dowiedziałam się, że w Sredniowieczu na Islandii też były polowania na czarownice. To ta ciemna strona chrześciaństwa niestety dotarła i tu i to tak dawno. W miejscowości , a dokładnie w małej osadzie , gdzie mieszkają nasi znajomi przez wiekami byla siedziba katolickiego biskupa. Do czasów obecnych zachował sie jeszcze cmentarz z tamtego okresu. Koniec biskupa był raczej smutny.
Ja jesli mam potrzebe kontaktu z Bogiem i nie mam możliwości dotarczia do jakiekogolwiek budynku sakralnego, to czesto śpiewam sobie piosenki kościelne (oczywiście moje ulubione i niezbyt głośno) w domu, albo rozmawiam o Bogu z przyjaciółmi, a jeśli mam okazje uczestniczyć na jakilkowiek nabożeństwach staram sie choć biernie uczestniczyć.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
ObsikanyRekin

Doczy: 28 Lip 2006
Posty: 168
Skd: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWysany: 11 Kwi 2007, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Niedawno dowiedziałam się, że w Sredniowieczu na Islandii też były polowania na czarownice. To ta ciemna strona chrześciaństwa niestety dotarła i tu i to tak dawno. W miejscowości , a dokładnie w małej osadzie , gdzie mieszkają nasi znajomi przez wiekami byla siedziba katolickiego biskupa. Do czasów obecnych zachował sie jeszcze cmentarz z tamtego okresu. Koniec biskupa był raczej smutny.


Hólar ??
_________________
Ég er Íþróttaálfur...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lauraana
Alpha Team
Doczy: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysany: 11 Kwi 2007, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byly polowania na czarownice jak wszedzie w Europie.
ale glownie w Vestfirdir (moja teoria spisku mowi, ze to dlatego, ze to jedyny obszar Islandii gdzie drewna bylo pod dostatkiem, bo dryfowalo z Rosji) i glownie jednak polowano na czarownikow (rodzaj meski), a nie czarownice.
nawet jest przeciez muzeum magii/czarow i tam jest duzo informacji na ten temat...
_________________
og ef þú vilt þá skal ég ljúga að þér...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Lilu

Doczy: 25 Sty 2007
Posty: 13
Skd: Polska
PostWysany: 11 Kwi 2007, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdzie jet te muzeum?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron