reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

chrześcijanie
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Yazhubal

Doczy: 16 Sie 2006
Posty: 88
Skd: Katmandu
PostWysany: 4 Pa 2008, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lundii chrześcijanie na Islandii nie zrobi nic złego - Ásatru czuwa.

Nic się nie bój.
_________________
"...więc spleć palce z moimi palcami i chodź, i prowadź i daj się prowadzić tam gdzie czeka nas czas dobry czas czas spełnienia..."
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG Tlen WP Kontakt
maggie

Doczy: 19 Sie 2008
Posty: 88
Skd: Reykjavik
PostWysany: 7 Pa 2008, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy forlorn, Lundii i Macias,

Przynależność do jakiegokolwiek kościoła chrześcijańskiego nie czyni Was chrześcijaninami.

Wierzącym człowiekiem stajesz się wtedy gdy w swoim życiu postanowisz naśladować Jezusa. Czynisz to z pełną świadomością i w każdym momencie życia. Nie staje się to na pewno automatycznie przez uczestnictwo w obrzędach /np. chrzest, komunia itp/. Pójście tą drogą zmieni całe Twoje życie, nada jemu głęboki i prawdziwy sens i zapewni wieczne, wspaniałe życie u boku naszego Ojca. To nie jakaś nieprawdopodobna historia tylko rzeczywistość dla tych, którzy wierzą. Taką decyzję podjęłam kiedyś ja i wiele znanych mi nawróconych osób.

Skąd wiesz że idziesz właściwą dla chrześcijanina drogą? Otoż czytasz Biblię /Stary i Nowy Testament/ i w codziennej modlitwie zwracasz się do Boga o mądrość w podejmowaniu decyzji, prosząc Go o pomoc w każdej sprawie, która nie stoi w sprzeczności z chrześcijańskimi zasadami i dziękując mu za wszystko, co już otrzymałeś.

forlonie,
Ze wspomnianych przez Ciebie 95% naszych rodaków którzy przynależą do kościoła rzymsko-katolickiego, tylko mały procent tak to rozumie. Dlatego więzienia pełne są ludzi, którzy twierdzą że są osobami wierzącymi, a relacje między większością ludzi są po prostu podłe, co świetnie widać na ''islandzkim podwórku''.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Yazhubal

Doczy: 16 Sie 2006
Posty: 88
Skd: Katmandu
PostWysany: 7 Pa 2008, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maggie nie tylko chrześcijanie mają normalne wartości.

Owszem Chrześcijan wierzących czyli takich o których piszesz jest mało.
_________________
"...więc spleć palce z moimi palcami i chodź, i prowadź i daj się prowadzić tam gdzie czeka nas czas dobry czas czas spełnienia..."
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG Tlen WP Kontakt
forlorn

Doczy: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skd: Reykjavik
PostWysany: 7 Pa 2008, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maggie napisa:


forlonie,
Ze wspomnianych przez Ciebie 95% naszych rodaków którzy przynależą do kościoła rzymsko-katolickiego, tylko mały procent tak to rozumie. Dlatego więzienia pełne są ludzi, którzy twierdzą że są osobami wierzącymi, a relacje między większością ludzi są po prostu podłe, co świetnie widać na ''islandzkim podwórku''.


95% to za dużo, definitywnie za duzo i to sprawia że Polska to największy i jedyny wasal watykanu w europie. Chcesz się z klerem "bratać" Twoj problem. Boga prosisz o moż;iwość podejmowania słusznych decyzji?? a gdzie wolna wola?? obrzedy?? chrzest jeszcze strawię ale komunia?? możliwośc zarobienia kasy dla małych bachorów lub ich rodzin to samo bierzmowanie przez ślub aż po pogrzeb;]
Naśladować Jezusa??...no to ma sens bo każdy niesie swój krzyż ale takie porównanie mozna znaleść nie tylko w chrześcijaństwie. Nawracać też już przestańcie bo każdy ma tego dość.
o wartościach noralnych pisał nie będę bo to sprawa osobista każdego człowieka i niech się szczególnie kościołek daleko od tego trzyma.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
frost

Doczy: 25 Sie 2007
Posty: 15
PostWysany: 8 Pa 2008, 23:31    Temat postu: Re: chrześcijanie Odpowiedz z cytatem

azatka napisa:
Witam!Szukam polskich chrześcijan na Islandii.Przez chrześcijanina rozumiem człowieka, który uznaje Jezusa Chrystusa za Boga i wyznaje Go swoim Panem i Zbawicielem.Pozdrawiam


J.Ch. za Boga ? Smile Temat jak widzę rozwinął się, a już na wstępie takie brednie Smile Noooooo chyba, że to NEOwizja wspomnianej religii Wink A może niedoczytanie autora posta?(mam na myśli taka książkę z nie do końca określonymi autorami)...

Błazenada Smile (bynajmniej nie z mojej strony)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 12 Pa 2008, 22:08    Temat postu: Re: Vinbud Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
Żarty są śmieszne i fajne, ale z drugiej strony, może komuś zrobić się przykro, że jego temat został nieco "spłaszczony".

Dlatego namawiam do ewentualnego parodiowania poważnych tematów w off-topicu.
Proszę założyć nowy temat w off-topicu, zacytować daną osobę i sobie żartować.
W ten sposób główny temat pozostanie czysty.
Dla niektórych sprawa wiary jest sprawą priorytetową.
Gdyby któreś z Was bywalców VinBudu miało chore dziecko i ogłosilibyście prośbę o pomoc na Forum, to przykroby Wam było, czytać dowcipy o chorych dzieciach....

Oczywiście żartów nie zabraniamy, ale może lepiej przenieść się z nimi do innego wątku, bo tutaj trochę off-topikują...
ty to masz porownania, tragedie chorego dziecka porownac do rozterek nawiedzonej religijnie panienki, masz tupet.
Powrt do gry
maggie

Doczy: 19 Sie 2008
Posty: 88
Skd: Reykjavik
PostWysany: 20 Pa 2008, 22:44    Temat postu: Re: chrześcijanie Odpowiedz z cytatem

maggie napisa:
azatka napisa:
Witam!Szukam polskich chrześcijan na Islandii.Przez chrześcijanina rozumiem człowieka, który uznaje Jezusa Chrystusa za Boga i wyznaje Go swoim Panem i Zbawicielem.Pozdrawiam


Witaj azatka,

Jak fajnie widziec ze inne wierzace osoby tez bywaja na tym forum. Dziekuje za zalozenie tego waznego watku. Jestem chrzescijanka, a moje zycie oddalam Jezusowi kilka lat temu. W nastepnym miesiacu przeprowadzam sie na Islandie i bardzo chetnie spotkam Cie na nabozenstwie. Gdzie i kiedy macie spotkania modlitewne? Niedawno zauwazylam, ze powstaje strona Polskiej Spolecznosci Chrzescijanskiej na Islandii http://www.123.is/jarek/
Mam nadzieje ze z Boza pomoca beda nawracaly sie kolejne, samotne i zagubione osoby.

Pozdrawiam serdecznie.


Zainteresowanym chrzescijanskimi spotkaniami w polskiej spolecznosci podaje nowy, zmieniony adres www:
http://www.123.is/polacy/
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Lundii
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 20 Lip 2008
Posty: 136
Skd: . . .
PostWysany: 20 Pa 2008, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesooo oby nie :O
_________________
...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 21 Pa 2008, 0:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja staram sie unikac miejsc, w których sie nudze, np. poczekalnia u lekarza, kosciół itd. czasami do lekarza musze isc, wiec ide, do koscioła nie musze i nie chodze.

jakos ciezko mi sie odnalezc w tych wszystkich rytuałach, takie powtarzanie chórem tego samego kojarzy mi sie z jakas zbiorowa hipnoza, odrzuca mnie to. poza tym zupełnie nie czuje potrzeby by tam uczeszczac, gdyz wg mnie nie dzieje sie tam nic wyjatkowego. tak sie sklada, ze kiedys z ciekawosci przeczytalam S. i N.T. i powiem, ze to grubsza sprawa, ale tak to juz jest jak czyta sie tak stare "utwory". swojego czasu bywało, ze jak "dorwałam" jakiegos ksiedza czy kaznodzieje czy kogo tam, to go maglowałam na rózne sposoby, teraz mysle, ze to było takie szczeniackie zachowanie, bo jak ma mi ktos cos udowodnic, skoro religia w wiekszym stopniu opiera sie na wiarze. teraz jak kogos spotkam to tylko nawijam, co i jak, bo ciekawie jest poznac inny punkt widzenia i dowiedziec sie czegos nowego. ale agresywnych fanatyków religijnych nigdy chyba nie skumam
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
stalin
Go
PostWysany: 21 Pa 2008, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WielkiBialyKrolik napisa:
ja staram sie unikac miejsc, w których sie nudze, np. poczekalnia u lekarza, kosciół itd. czasami do lekarza musze isc, wiec ide, do koscioła nie musze i nie chodze.

jakos ciezko mi sie odnalezc w tych wszystkich rytuałach, takie powtarzanie chórem tego samego kojarzy mi sie z jakas zbiorowa hipnoza, odrzuca mnie to. poza tym zupełnie nie czuje potrzeby by tam uczeszczac, gdyz wg mnie nie dzieje sie tam nic wyjatkowego. tak sie sklada, ze kiedys z ciekawosci przeczytalam S. i N.T. i powiem, ze to grubsza sprawa, ale tak to juz jest jak czyta sie tak stare "utwory". swojego czasu bywało, ze jak "dorwałam" jakiegos ksiedza czy kaznodzieje czy kogo tam, to go maglowałam na rózne sposoby, teraz mysle, ze to było takie szczeniackie zachowanie, bo jak ma mi ktos cos udowodnic, skoro religia w wiekszym stopniu opiera sie na wiarze. teraz jak kogos spotkam to tylko nawijam, co i jak, bo ciekawie jest poznac inny punkt widzenia i dowiedziec sie czegos nowego. ale agresywnych fanatyków religijnych nigdy chyba nie skumam
krolik, podzielam Twoje poglady w calej rozciaglosci Very Happy
Powrt do gry
Macias

Doczy: 20 Wrz 2008
Posty: 13
Skd: Reykjavik
PostWysany: 22 Pa 2008, 3:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swiat jest boskim produktem. A miłość Boga i jego nauki ( np. miłosć blizniego swego) stało się zwykłym produkem wraz z targetami i marketingiem. Teraz bycie chrzescijaninem to obciach, miłość bliźniego swego to zwykłe frajerstwo no bo kto nadstawi drugi policzek drechowi na dzielnicy Very Happy Dobrze jest być kawałem wała, kolekcjonować pieniądze i nie liczyc się z ludzmi, ludzie będa się bac i podziwiac, każdy przecież chce być xxxxx gangsta. Kobiety szczycą się swą rozwiązłością, mamy równiuprawnienie, dziewczęta zaliczają facetów. Są wolne, zresztą można się dymać do upadłego! Jesteśmy wolni i swiadomi swego ciała ( nie duszy) więc zawsze niechciana ciążę można usunąć jeśli w kiosku nie było gumek, w ogóle ile procent ciąż jest teraz planowanych??? Popytajcie znajomych! A jedyni którzy krzyczą o BOGU publicznie to zboczeńcy jacyś, zapewne po 15 stu sekundach wysadzają się w powierztrze.
Zawsze jeszcze można napieprzać po domach i głosić dobrą nowinę Very Happy
A JA WAM POWIEM NIE MA DOBREJ NOWINY, BADŻCIE DOBRZY DLA SIEBIE W KAŻDEJ SEKUNDZIE I CIESZCE SIE KAŻDĄ SEKUNDĄ ŻYCIA, NAWET TĄ ZŁA BO NIE JEST PO TO ABY WAM COS POPSUĆ ALE ABY WAS CZEGOŚ NAUCZYĆ, KONIEC ŻYCIA JEST NAPRAWDE BLISKI, MOŻECIE SIE SMIAC JA MAM TO W D.....
MAMY PO PROSTU BARDZO MAŁO CZASU I NIE BEDA O NAS PISAC PODRECZNIKOW WIEC DELEKTUJMY SIE KAZDA SEKUNDA Z TORTU ZYCIA , KOSZTUJMY ,SMAKUJMY I DAJMY TROCHĘ SŁODYCZY INNYM. A JAK COŚ JEST GORZKIE Z OWEGO TORTU, TO TYLKO PO TO ABY NAS WZMOCNIC.( NAJWYRAŹNIEJ WPIEPRZAMY ŚWIECZKĘ lol )
Myślicie że to obciach żyć wd. 10ciu przykazań? Wystrzegac się grzechów?
Pewnie tak, bo za każdym razem jak czytacie 10 przykazań albo resztę prawd wiary, nie widzicie siebie, nie widzicie wiary, widzice regułki, psalmy i rytuały pod którymi się nie potraficie podpisać. Po prostu nie są zgodne z waszymi przekonanami, z tym kim chcieli byscie być, sa za mało postępowe w ogóle przypałowe. Dobra zostawmy te stare regóły, ja xxxxx zazdroszczę pierwszym chrzescijanom, ci to mieli pod górkę. TO ONI MIELI O CO WALCZYĆ I NIE WSYDZILI SIĘ TEGO, NIE WIDZIELI PRZYPAŁU. Pewnie... , lepiej gonic za moneta... , z wyspy..., moneta da spełnienie lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 22 Pa 2008, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie trzeba byc wyznawca jakiejkolwiek religi aby byc porzadnym czlowiekiem. jak to powiedzial Wolter "religia to opium dla ludu" Smile
Powrt do gry
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 22 Pa 2008, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm, grunt to na siłe nikogo nie nawracac. ja równiez nie wierze w zyciowe zmienianie kogos. mija sie to według mnie z celem, bo raczej wszelkie wewnetrzne przemiany moga miec miejsce gdy chęc zmian wynika własnie z tego wnętrza i jest wynikiem mysli, analiza postepowania itd. wg. mnie niech kazdy robi co tam chce, byleby nie krzywdził innych, nie zawsze to sie udaje, ale mozna próbowac, a ewewntualne "pieprzenie sprawy" spróbowac naprawic. bywa tez tak, ze ktos robi na co ma ochote, bezposrednio nie krzywdzi mnie tym w zaden sposób, ale moze mi sie to nie podobac. nie jestem zwolennikiem slepej tolerancji.

co do tego "całego zła" itd. to nie jest tak, ze kiedys tego nie było, było, ale albo tylko ludzie o tym gadali w plotkach, albo milczało sie na ten temat. teraz mamy media, jest troche inne podejscie do tego typu spraw, chcą nas karmic sensacjami, bawią sie w detektywów, wyolbrzymiają. skoro w literaturze mamy przykłady morderstw, gwałtów, rozwiązłosci, podłości, zachłanności, to przeciez nie były to przypadki jednostkowe. inna kultura. wiadomo, ze czasy sie zmieniaja, mysle, ze dobrze jest miec swiadomosc pewnych rzeczy i mozliwosc podejmowania słusznych decyzji.

mnie osobiscie mecza koscielne rytuały i wszystko to co zdaje mi sie niepotrzebne, ta cała otoczka, która sprawia, ze niktórzy odchodza od sedna. co jakis czas zadaje sobie pytanie, czy bóg istnieje, czy w niego wierze i czy jest to prawdziwe z mojej strony, czy wynika moze z uproszczenia pewnych spraw lub ewentualnego strachu przed tym, ze będąc ateista, po smierci usłysze za plecami boze "siemano krolik" i co wtedy? to takie obudzenie sie z reka w nocniku, ale jezeli byłam raczej spoko w zyciu, to czy bog w swojej madrosci kopnie mnie bo nie wierzyłam w niego? czy gdybym jak taki Rysio kleczała co niedziela przed obrazem Jezu Ufam Tobie i modliła sie, udając przed samym sobą, ze wierze w boga, ale poza murami koscioła byłabym gnojkiem, to czy na finiszu Rysia poklepanoby po ramieniu mówiac "Rysiu, dobra nasza" a do mnie "nara"? nie wiem, wiara to tez grubsza sprawa, nie wiem tez czy jest sens zagłębiac sie w to wszystko bardzo mocno, teologiem nie jestem, mam ograniczone pole do popisu, ale czy teolog wie wszystko?

czasami rozwiazania, na które ciezko wpasc sa bardzo proste, w tym przypadku, mozna spróbowac to okreslic do "bycia dobrym człowiekiem", wiadomo, ze mozna to interpretowac na rózne sposoby i naciagac w ta lub w tamta strone, ale tak to juz jest z człowiekiem, ze nie jest doskonały.

duzo zalezy tez od dystansu do pewnych spraw, pewne rzeczy nie ruszaja tak mocno, gdy nie jest sie za bardzo przewrazliwionym na własnym punkcie, poza tym, nie zawsze pewne sytuacje sa wynikiem złych intencji, czesto jest to nieswiadome, lub wynika z niedogadania sie itd
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
stalin
Go
PostWysany: 22 Pa 2008, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o rany, krolik, az sie spocilem czytajac ten elaborat Very Happy Very Happy
Powrt do gry
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 22 Pa 2008, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to Józek tera twoja kolej! Very Happy
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
KO

Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skd: z piekła
PostWysany: 22 Pa 2008, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WielkiBialyKrolik napisa:
pytanie, czy bóg istnieje, czy w niego wierze i czy jest to prawdziwe z mojej strony, czy wynika moze z uproszczenia pewnych spraw lub ewentualnego strachu przed tym, ze będąc ateista, po smierci usłysze za plecami boze "siemano krolik" i co wtedy?



_________________
(_!_)
o
0
O
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
KO

Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skd: z piekła
PostWysany: 22 Pa 2008, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macias napisa:

Myślicie że to obciach żyć wd. 10ciu przykazań? Wystrzegac się grzechów?
Pewnie tak, bo za każdym razem jak czytacie 10 przykazań albo resztę prawd wiary, nie widzicie siebie, nie widzicie wiary, widzice regułki, psalmy i rytuały pod którymi się nie potraficie podpisać. Po prostu nie są zgodne z waszymi przekonanami, z tym kim chcieli byscie być, sa za mało postępowe w ogóle przypałowe. Dobra zostawmy te stare regóły, ja xxxxx zazdroszczę pierwszym chrzescijanom, ci to mieli pod górkę. TO ONI MIELI O CO WALCZYĆ I NIE WSYDZILI SIĘ TEGO, NIE WIDZIELI PRZYPAŁU. Pewnie... , lepiej gonic za moneta... , z wyspy..., moneta da spełnienie lol


Maciuś nie kradnę, nie zabijam, itd. Nie wystrzegam się grzechów, wystrzegam się robienia źle. Dlatego, że czuję taką potrzebę, nie dlatego, że się boję się kolesia z rogami i kopytem który będzie mnie podpiekał na ogniu.

Czy dla Ciebie jedyną alternatywą dla bycia chrześcijaninem jest bycie kimś kto goni za monetą i dyma się do upadłego itd?

pzdr
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 22 Pa 2008, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amen.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 22 Pa 2008, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruf an! Very Happy
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 22 Pa 2008, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OMG!
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron