reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zwiazki zawododwe
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elza74

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 293
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Lut 2007, 17:12    Temat postu: Zwiazki zawododwe Odpowiedz z cytatem

mam pytanie czy wizyte u prawnika badz adwokata w zwiazkach zawodowych trzeba zamawiac??bo tydztemu bylam ze we wtorki przyjmuje od 13 do 16.no wiec dzis bylam i mowie ze chce rozmawiac z prawnikiem.a tam pi......damowi ze dzis nie ma ze bedzie za tydz Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad .jak to jest z prawnikami w zwiazkach? Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad kiedy oni przyjmuja w eflingu?musze sie dowiedziec,bo zaklad pracy nie placi mi juz zwolnienia powypadkowego od m-ca.
w pazdzierniku tamtego roku mialam wypadek(bedac w 4-5 m-cu ciazy).przez 3 m-ce zaklad placil mi normalnie.bylam 2 tyg w eflingu i powiedzieli ze mam z prawnikiem sie spotkac,bo oni nie weiedza czy to oni maja placic czy tryninga.mnie juz bierze cholera.pewnie jak za tydz pojade znowu beda mowic ze prawnik bedzie jeszcze za tydz.
PROSZE O POMOC W UDZIELENIU KONKRETNEJ ODPOWIEDZI.CZY MAM ISC TERAZ DO TRYNINGA CZY CZEKAC?mialam wypadek w drodze do pracy,samochod potracil mnie na przejsciu dla pieszych.mialam zielone swiatlo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 27 Lut 2007, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elza z tego co wyczytalam w broszurce to ma sie placone 3 mies ,stawke podstawowa.Potem to juz chyba albo same zwiazki ,albo tryggingar.A co z ubezpieczeniem OC samochodu osoby ktora cie potracila? A moze w Ahus poleca ci prawnika?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elza74

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 293
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Lut 2007, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karuta narazie to ja nic nie wiem.ahus skierowal mnie do zwiazkow.a zwiazki do prawnika ich.tylko ze tego prawnika nie juz drugi wtorek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szona

Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 36
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 28 Lut 2007, 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elza nie stresuj się prawnik bedzie .niedawno byłam w eflingu i przerebiałam to co Ty teraz poczekaj do wtorku .........tylko są straszne kolejki do prawnika ,zapisują na listę a potem trzeba czekać ja czekałam 3 godz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 1 Mar 2007, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dotyczy to wszystkich przypadkow "wyczerpania" wypracowanego choroboweo(takze powypadkowego - 3msc).

Jezeli nie masz juz dni chorobowych, a w dalszym ciagu jestes niezdolna do pracy powinnas ubiegac sie o Zwiazkowe Swiadczenie Chorobowe, jest ono przyznawane na max. 6 msc. i wynosi 80% zarobkow (zorientuj sie w swoich zwiazkach ja to wyglada, bo czasami sa drobne roznice)

Aha z tego co wiem swiadczenie jest przyznawane obligatoryjnie.
Powrót do góry
mariusx
Gość
PostWysłany: 1 Mar 2007, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wazna sprawa, zeby uzyskac Zwiazkowe Swiadczenie Chorobowe nalezy co najmniej 6msc odprowadzac skladki(czasami robia wyjatki).
Powrót do góry
elza74

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 293
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Mar 2007, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jeszcze mam pytanie,czy trzeba zamawiawiac wizyte u prawnika?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elza74

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 293
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Mar 2007, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi mi o prawnika w zwiazkach zawodowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 2 Mar 2007, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W celu uzyskania tego swiadczenia zwiazkowego nie, nalezy wypelnic tylko formularz i tyle. Najlepiej dopytaj sie w swoich zwiazkach.
Powrót do góry
Krzysiek24

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 12
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 25 Sie 2007, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Smile mam pytanie czy ktos moze mi dac numer do Polskich zwiazkow zawodowych ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
zyzak
Gość
PostWysłany: 25 Sie 2007, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiek24 napisał:
Witam wszystkich Smile mam pytanie czy ktos moze mi dac numer do Polskich zwiazkow zawodowych ?


krzysiek zdaje sie masz ponad 24 lat, a w glowie tak malo, ze pytasz o taka rzecz, ktora bez problemowo mozna znaleźć w internecie.

np.

http://www.solidarnosc.org.pl/


nie obrazaj sie, bo to nie bylo moja intencja
Powrót do góry
monika

Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 45
Skąd: REYKJAVIK
PostWysłany: 25 Sie 2007, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myśle że chodzi ci o związki zawodowe gdzie mówią po polsku co? nie wiem jakie to są ale już był ten temat na forum i tutaj znajdziesz adres strony i polską opcje gdzie są wszystkie związki zawodowe z islandii. są adresy i numery telefonu. ale najlepiej jeśli udasz sie do związków do których należysz a taką informacje znajdziesz na pasku z wypłaty.
http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=2559&highlight=zwi%B1zki+zawodowe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 25 Sie 2007, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w kazda srode w ahusie sa prawnicy za garmo i pomagaja w razie jakis problemow. niestety sa to isladzcy prawnicy i nie wladaja polskim. Doadam jeszcze to ze nie wszyscy sa juz prawnikami. czesc z nich dopiero jest na studiach. ale sa bardzo mili i napewno pomoga w razie jakis problemow.
tak ze kazda sroda mieszy 17 - 21 na pietrze w Ahus.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ĺźona

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 5
Skąd: polska
PostWysłany: 26 Sie 2007, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o poradę czy można udać się do związków zawodowych jezeli pracodawca po ponad tygodniu pracy u niego miga się od podpisania umowy.Mąż przyjechał do pracy poprzez agencje w opolu z którą podpisał umowę a na miejscu się okazało że pracodawca AFL nie podpisał z meżem i wieloma innymi umowy. Dzięki za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 26 Sie 2007, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogolnie jest tak ze jesli pracodawca nie daje umowy przez 3 miesiace oznacza to ze umowa zostala zawarta na czas nie okreslony.
zawsze warto jednak prosic o swoje i ja bym codziennie az do znudzenia pytala sie co z umowa o prace. jak to nie poskutkuje przez okrez np 2 tyg. to bym do zwiazkow zawodowych sie przeszla.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ĺźona

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 5
Skąd: polska
PostWysłany: 27 Sie 2007, 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Loviso, już trzecią noc nie śpię bo się zamartwiam, jeszcze mąż wczoraj do mnie wysłał wiadomość ze w poniedziałek, czyli dzisiaj, mają nie iść do pracy, co to za pracodawca który ściąga chłopów z Polski a pozniej a nie ma dla nich pracy.Mąż nawet nie wie czy jest gdzieś zgłoszony czy najzwyklej pracuje na czarno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Sie 2007, 7:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest islandia i jej realia czyli wszystko trwa bardzo dlugo i to nietety trzeba sie nauczyc. nie przyjscie do pracy podejzewam w tej sytuacji nie pomoze za wiele powniewaz w miesiacu naleza sie 2 dni chorobowego ale zawsze trzeba zadzwonic ze sie nie przychodzi bo jest sie chorym. np nie dojscie do pracy i nie poinformowanie o tym pracodawcy moze sie okazac nieciekawe w skutkach bo pracodawca ma prawo pracownika w tym momencie zwolnic. wiec rezultatu nie osiagniecie. lepiej poczekac i porozmawiac na spokojnie. takie wlasnei zachowania powoduja ze islandzczycy sie krzywo na nas patrza a z drugiej strony my ich nie rozumiemy.
pamietaj tez ze jesli twoj maz nie wlada innym jezykiem jak polski to jest skkazany na polskiego tlumacza i tu jest pytanie czy tamten zna na tyle jezyk ze wszystko rozumie? a drugie czy sam nie kreci.
ja proponowalabym nie skakac za duzo na razie i pojsc do ahus gdzie sa panie tlumaczki i poprosic jak to zrobic zeby one przetlumaczyly dla nas w zwiazkach. chyba zeby od razu do zwiazkow pojsc i tam poprosic o tlumacza.
pamietaj rowniez ze opcja strajku raczej nie wchodzi w gre poniewac zaklady pracy maja zakaz prowadzenia strajkow, sa to umowy spisane pomiedzy zakladami pracy a zwiazkami zawodowymi. tak ze ta opcja moze pogorszyc sytuacje.
jesli chcesz sprawdzic czy oni odprowadzaj a podatki i waszytko placa nie ma nic prostrzego jak po prostu poszukac odpowiedzi w liferissjo?ur, tollstjornin czyli w podatkowym. oni odpowiedzi udziela bez problemu a i twoj maz bedzie wiedzial na czym stoi.jak nie placili za niego to zwiazki zawodowe mu pomoga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ĺźona

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 5
Skąd: polska
PostWysłany: 27 Sie 2007, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry, ale zle się wyraziłam, to pracodawca nie ma dla nich pracy, na razie dzisiaj ale nie wiedza czy jutro i w pozostałe dni coś będą mieli do roboty, w Polsce agencja zapewniała i to na piśmie czyli umowie, prace na 3 miesiące.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Sie 2007, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to mi sie wydaje ze w tej sytuacji powinien pracodawca in zaplacic postojowe, ale wedle prawa nie placi sie go jak nie przepracuje sie zdaje 181 dni i nie nabedzei zadnych praw. mysle ze jedynie zwiazki zawodowe i dobra porada najlepiej po polsku i jakiejs konkretnej osoby zorkientowanej w temacie. nie ma co sie sluchac osob ktore nie wiedza i nie znaja przepisow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ĺźona

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 5
Skąd: polska
PostWysłany: 28 Sie 2007, 19:29    Temat postu: sprostowanie Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, i odwołuje wszystkie moje wcześniejsze posty dotyczące agencji i pracodawcy islandzkiego, fakty okazały się inne, przepraszam za wprowadzenie w błąd.[b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron