reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Budowa domu
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
duncan64

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 6
Skąd: Z Polski
PostWysłany: 8 Mar 2007, 21:51    Temat postu: Budowa domu Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry, Piszę pierwszy raz na forum, ale bywam tutaj od penwego czasu. Mam pytanie, czy ktoś może wie, jak wygląda sprawa kupienia ziemi i budowania domu. Jestem dośwaidczonym cieslą, od strony technicznej nie byłoby problemy, ale nie orientuje sie zupełnie jak na Islandii wyglada to od strony "papierologicznej". Nawiasen mówiąc, w okolicy której mieszkam teraz, 30 km od Reykjaviku, jest opuszczone gospodarstwo, właściwie dwa. A obok stoi kilka gospdarstw normalnie działających. Nie wiem nawet gdzie "uderzyć" z zapytaniem. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek porady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 9 Mar 2007, 1:51    Temat postu: Porzucone farmy Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawe pytanie. Mnie też nurtowało podczas którejś tam wizyty na Islandii.
OprĂłcz papierologii, ciekawi mnie rĂłwnieĹź kwestia cen takiej ziemii oraz porzuconych farm...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
konrath

Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 127
Skąd: Kopavogi
PostWysłany: 9 Mar 2007, 2:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a propos porzuconych budynkĂłw - w Reykjaviku na 107 jest opuszczony ogromny dom, chyba z 200m2.
Jeśli prawo w tej kwestii jest podobne jak w UK, to nie pozostaje nic jak się tam ładować, i squatować...przy tych cenach wynajmu mieszkania...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Mar 2007, 4:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno koło Mosfellsbaer była działka do sprzedania 450m2 tylko za 14,5 mln kr.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
delfin

Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 48
Skąd: Reydarfjordur
PostWysłany: 9 Mar 2007, 6:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od strony urzedowej sa bardzo wielkie problemy z budowa, lub przebudowa domu, szczegolnie dla obcokrajowcow, mieszkajacych nawet po nascie lat na wyspie w morde Czemu Question O tym wiedzo tylko Islandczycy.
_________________
"malo jest takich chwil ktore mam tylko dla siebie,bo wciaz poswiecam sie innym"
"nigdy nie jest tak zebys nie mogl wiecej niz myslisz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Mar 2007, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziemie mozna kupic bedac obcokrajowcem, to po pierwsze. Po drugie - jesli chce sie budowac dom, ziemia musi byc przeznaczona pod zabudowe w planach zagospodarowania terenu. Mozna to sprawdzic w urzedzie miasta czy miasteczka. Problemem zawsze jest cena. Dzialki uzbrojone przeznaczone pod zabudowe np . w okolicach Mosfell maja ceny takie jak pisze Viking. Mozna probowac kupowac ziemie przynalezna do farm - ale wlasnie tu moze byc problem z przekwalifikowaniem jej na dzialke budowlana. Poza tym - nie ma infrastruktury. Co ze sciekami? Co z pradem? Co z woda?
Ciekawa jest kwestia opuszczonej farmy. Trzeba przede wszystkim znalezc wlasciciela lub spadkobiercow. Czasem problem polega na tym, ze sa nieuporzadkowane sprawy spadkowe i jest 5 wlascicieli, z tego 3 gdzies w swiecie. Wtedy nie ma szans na kupno.

Jesli wiec duncan chcesz przejac opuszczone gospodarstwo to musisz zaczac od:
znalezienia wlascicieli:)

Powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Mar 2007, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno, czesto kupno dzialki to np. stuletnia dzierzawa, a zatem nie jest sie stuprocentowym wlascicielem dzialki. Wiem, ze tak byly sprzedawane dzialki np w Vogar.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szkudlarek.Krzysztof
Gość
PostWysłany: 9 Mar 2007, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

działka 500m2 kupiłem za 18mln. Zakup gotowych scian z betonu wraz ze zlozeniem domku 100m2 25mln. Wyposażenie 10mln.
Razem 53mln.
Czyli dwa miliony, trzysta trzydzieści szeć tysięcy złotych polskich
Załuje! w polsce wybudowałbym kilka jak nie kilkanaście domów!
Powrót do góry
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 9 Mar 2007, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OMG! To gdzie Ty ten dom budowałeś?? Na Marsie??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szkudlarek.Krzysztof
Gość
PostWysłany: 9 Mar 2007, 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yasminum napisał:
OMG! To gdzie Ty ten dom budowałeś?? Na Marsie??


No chętnie wysłucham twojgo kosztorysu...
śmiało! prosimy....... no?
Powrót do góry
Yarko

Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 8
Skąd: Krak
PostWysłany: 10 Mar 2007, 1:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkudlarek.Krzysztof napisał:

Czyli dwa miliony, trzysta trzydzieści szeć tysięcy złotych polskich
Załuje! w polsce wybudowałbym kilka jak nie kilkanaście domów!


Ech no z tym kilkanascie to jednak troche przesadziles, to juz nie te czasy niestety Crying or Very sad Poza tym moze warto przeliczyc koszty w relacji do zarobkow? Bo tak myslac to w Polsce absolutnie nie warto budowac tych domow, w Kenii postawisz "kilka jak nie kilkanascie" wiosek za takie pieniadze... Very Happy

Pozdrawiam

Ya
_________________
Zamknij oczy i do przodu! :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
delfina

Dołączył: 21 Wrz 2006
Posty: 12
PostWysłany: 10 Mar 2007, 2:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkudlarek.Krzysztof napisał:
działka 500m2 kupiłem za 18mln. Zakup gotowych scian z betonu wraz ze zlozeniem domku 100m2 25mln. Wyposażenie 10mln.
Razem 53mln.
Czyli dwa miliony, trzysta trzydzieści szeć tysięcy złotych polskich
Załuje! w polsce wybudowałbym kilka jak nie kilkanaście domów!
Czy to znaczy,ze stumetrowy dom na Islandii to koszt ok.50 mln????Cos mi tu nie gra!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 10 Mar 2007, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupiłam używany dom, bo nie chciało mi się bawić w użeranie z islandzką biurokracją, skąd indąd zaprzyjaźniony Islandczyk właśnie zakończył budować dom i całkowity koszt podkreślam CAłKOWITY koszt włącznie z zakupem działki, wyposażeniem i opłatą za projekt wyniósł go 17 mln.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 10 Mar 2007, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powierzchnia użytkowa tego domu - żeby nie było nieścisłości - to 105 m kwadratowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 10 Mar 2007, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale dodaj jeszcze, ze dom nie znajduje sie w okolicach Reykjaviku.
Sa domy i domy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 10 Mar 2007, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio ogladalam kosztorys bardzo skromnego domu w Mosfellsbaer.
Dzialka - 10 mln.
Stan surowy - 15 mln.
Stan umozliwiajacy zamieszkanie - 5 mln
Wykonczenie calkowite wnetrz - 5 mln.

W sumie 35 mln. Czlowiek mial 10 mln gotowki (czyli kupil dzialke za gotowke), na 20 mln wzial kredyt, a ostateczne prace bedzie wykonywal z biezacych dochodiw. Byl to dla mnie realny kosztorys, zatwierdzony zostal zreszta przez bank.
Te 17 mln to ciut malo jak na wszystko, ale jest mozliwe, pod warunkiem, ze dzialka niemal za darmo i ze buduje sie w wiekszosci wlasnymi silami, kupujac tylko materialy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 10 Mar 2007, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu, oczywiście, że nei w Reykjaviku. Nie po to uciekaliśmy z mężem od cywilizacji, żeby się do niej znowu pchać.

Post mój był oczywiście odpowiedzią na:

Szkudlarek.Krzysztof napisał:

No chętnie wysłucham twojgo kosztorysu...
śmiało! prosimy....... no?


Chciał kosztorys to ma kosztorys Cool

Nie znam realiów cenowych stolicy, ani innych większych miejscowości, bo najzwyczajniej na świecie nie były mi one do niczego potrzebne. Stąd właśnie pytanie, gdzie wyżej cytowany budował dom, a czego zapomniał nadmienić. Różnica w cenie jest bądź co bądź szokująca i brzmi jak nie z tej planety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 10 Mar 2007, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Krzysztof. Szkudlarek (a wlasciwie czlowiek poslugujacy sie tym pseudonimem) lubi wsadzac kij w mrowisko:)
Nie bralabym na serio wszystkiego co pisze. Generalnie, coraz mniej rzeczy na forum mozna brac na serio. Szkoda, bo kiedys sluzylo do informowania ludzi, a teraz raczej do dezinformowania...
Pozdrawiam poludnie Islandii:)
Basia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eliszeba

Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skąd: Białystok/Akranes
PostWysłany: 10 Mar 2007, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie, coraz mniej rzeczy na forum mozna brac na serio. Szkoda, bo kiedys sluzylo do informowania ludzi, a teraz raczej do dezinformowania...
Niestety popieram tą opinię. Śledzę to forum dośc długo, myślę też, że dołaczę z dwójką dzieci do męża, który jest na wyspie i w związku z tym wiele rzeczy mnie interesuje....ale czasem nie mam ochoty zadwac pytania na forum, po to by zamiast konkretów czytac dziwne dyskusje. Chociaz są też cenne informacje, w mojej ocenie najwięcej od Basi i Karuty.
Mnie intersują ewntualnie ceny domów w Akranes. Jeśli ktoś jest zorientowany, będzie miło jak napisze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 10 Mar 2007, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

domy sa drogie w Akranes .Ogolnie to nie jest najlepszy czas na kupowanie drogiego lokum.Jest wysoka infalacja (kredyty drogie)a biura nieruchomosci wciaz utrzymuja wysokie ceny.Pozatym jest ogromna rozbieznosc miedzy cenami starych domow-te chodza po 15 mln a nowych-30 mln/Akranes/.Wszystko zalezy od standardu.osobiscie moja rada "byrja smĂĄtt"-czyli zaczynac od malego,niedrogiego.Przy rocznej inflacji ok 7% kredyty sa jak sniegowa kulka-rosna i rosna.W Akranes sa dosc mile mieskania w blokach albo...w Hvaneyri sa ladne domki parterowe w stanie surowym zamknietym ,chyba z instalacjami po 10 mln.jak ktos lubi i potrafi dlubac to mozna ladnie odpicowac z biezacych pensji i nie musiec zaciagac kredytu na wykonczenia.Hvaneyri jest kolo Borgarnesu.
http://www.mbl.is/mm/fasteignir/fasteign/?eign=191073
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron