reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony 1, 2, 3 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Winia

Do潮czy: 05 Mar 2007
Posty: 69
Sk眃: keflavik
PostWys砤ny: 20 Mar 2007, 16:19    Temat postu: Por贸d na Islandii Odpowiedz z cytatem

Hej, je艣li s膮 tu jakie艣 przysz艂e mamy kt贸re urodzi艂y na Islandi lub oczekuj膮 na dziecko-piszcie, jestem jedn膮 z was i chcia艂abym dowiedzie膰 si臋 czego艣 wi臋cej o tutejszych warunkach, a je艣li by艂by kto艣 kto rodzi w Keflaviku to by艂oby fajnie,pozdro.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elza74

Do潮czy: 22 Sty 2006
Posty: 293
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 20 Mar 2007, 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej
ja bede rodzic ale w reykjaviku za jakies 2 tyg.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 20 Mar 2007, 20:43    Temat postu: Dla Mamy Odpowiedz z cytatem

Mo偶e by艣cie si臋 spotka艂y na 偶ywo i wymieni艂y informacjami, problemami, do艣wiadczeniami...
W takim gronie 艂atwiej porozmawia膰 o problemach z ci膮偶膮 o tym, kt贸ry lekarz jest lepszy, jak radzi膰 sobie z ci膮偶膮...

Oczywi艣cie dyskusj臋 mo偶ecie rozpocz膮膰 na Forum, ale chyba fajnym uzupe艂nieniem by艂oby spotkanie na 偶ywo.
Czasem wymienienie si臋 numerami telefon贸w mo偶e byc bardzo wa偶ne, bo gdy zepsuje si臋 samoch贸d, a trzeba b臋dzie jechac do szpitala, to w艂a艣nie taka "ci膮偶owa przyjaci贸艂ka" mo偶e bardzo pom贸c Smile

R贸wnie偶 p贸藕niejsze problemy z ma艂ymi dzie膰my 艂atwiej jest rozwi膮zywa膰 w kupie Smile

呕ycz臋 by wszystko posz艂o jak nalezy podczas porodu. papa
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
aga2666
Go舵
PostWys砤ny: 22 Mar 2007, 2:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej ja urodzilam 5 miesiecy temu coreczke w Reykjaviku. Gratulacje przed toba nafajniejszy okres w zyciu. Opieka medyczna dla kobiet w ciazy jest naprawde b.dobra. Jezeli masz jakies pytanka to chetnie odpowiem bo widze ze jestem tu na razie sama mama.
Ide spacku zajrze jutro
Pozdr贸wka Very Happy
Powr髏 do g髍y
aga2666
Go舵
PostWys砤ny: 23 Mar 2007, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i wszystkie mamy wywia艂o z topiku.
Powr髏 do g髍y
Winia

Do潮czy: 05 Mar 2007
Posty: 69
Sk眃: keflavik
PostWys砤ny: 24 Mar 2007, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, fajno ze sie odezwalas bo juz myslalam ze jestem sama. pierwsze dziecko urodzilam w Polsce a drugie urodze tu, takze jestem zielona na temat opieki i porodu w tutejszej sluzbie zdrowia. Mam termin porodu na 10 kwietnia takze juz niedlugo. Nie wiem czy musze cos zabrac ze soba do szpitala, sobie czy dla dziecka. Mam jeszcze jedno pytanie, jesli jestes w stanie mi na nie odpowiedziec to fajnie. Znam biegle angielski i bez problemu porozumiewam sie tym jezykiem natomiast moja polozna nie umie wytlumaczyc mi wszystkiego. Mam miec badanie we wtorek na Streptokokkar B czy jakos tak i nie mam pojecia co to jest, wiem tylko ze moze to byc niebezpieczne dla dziecka i jesli wykryja to u mnie to potrzebne bedzie leczenie. W Polsce chyba nie mialam czegos takiego, chyba bo nie wiem co to jest. Zgory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aga2666
Go舵
PostWys砤ny: 24 Mar 2007, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Winia to juz nied艂ugo rodzisz fajnie:)
Co do porodu to do szpitala nie musisz brac niczego ja wzielam tylko szlafrok i kapcie i to wystarczylo bo podklady pologowe daja i ciuszki i pieluszki i wszystkie inne zeczy sa w szpitalu. Ja rodzilam w szpitalu w centrum Reykjaviku opieka medyczna po prostu rewelacja na u艣mierzenie bolu robia wszystko co chcesz. Tylko jak bedziesz przec to staraj sie nie lezec bo oni tu nie nacinaja krocza i mozesz ostro popekac wiec najlepsza pozycja do parcia to kuczna. Mi nie powiedzieli o tym i ja popekalam do 3 stopnia ale tak mnie pozszywali ze nie ma to juz znaczenia. W szpitalu sa 3 polozne polki Dorota, Patrycja i Agnieszka wszystkie bardzo sympatyczne ale mysle ze Agnieszka ma najwieksza wiedze medyczna tak mi sie wydaje. Po porodzie jezeli wszystko bedzie przebiegac bez komplikacji mozesz w pokoju byc razem z mezem 1 dobe po porodzie ty mozesz zostac do 3 dob po porodzie. Ja swoj porod bede milo wspominac. Najwazniejsza jest intymnosc a tu jest zachowana. Aha i nie robia tu lewatywy ale to nie tragedia.
Co do tych badan to nie mam pojecia co to moze byc. Jutro zapytyam moja kolezanke moze ona wie cos na ten temat. Nie denerwuj sie bedzie dobrze a moze robili jakies wspolczynniki do tej choroby IGg i IGm ??
Powr髏 do g髍y
Winia

Do潮czy: 05 Mar 2007
Posty: 69
Sk眃: keflavik
PostWys砤ny: 24 Mar 2007, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie ze w Reykjaviku sa Polki tylko ze ja bede rodzic w keflaviku bo tu mieszkam i niestety nie ma tu Polek, ale to chyba nie tragedia. Jestem w szoku jak powiedzialas ze nie nacinaja tu krocza i nie robia lewatywy!? Kurde wydawalo mi sie ze lewatywa to podstawa. Z pierwszym dzieckiem mialam co prawda cesarke takze nowe doswiadczenia jeszcze przedemna. Mam zamiar urodzic naturalnie, jesli wszystko bedzie ok oczywiscie. Skoro piszesz ze opieka jest ok to podejrzewam ze nie tylko w Reykjaviku ale pewnie na calej Islandii. Mam przynajmniej taka nadzieje. Smile Jeszcze raz dzieki za pomoc. Pozdro.

Chetnie dowiem sie czegos wiecej na temat porodu i opieki tutaj. Aha powiem ci jeszcze ze chodze na akupunkture, raz w tygodniu, to ma niby pomoc podczas porodu przyspieszyc rozwarcie. Zobaczymy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aga2666
Go舵
PostWys砤ny: 24 Mar 2007, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle ze dobrze ze chodzisz na akupunkture pewnie tak jest skoro Ci polecili. Gdybym teraz wybiera艂a por贸d to w wodzie bo to lagodzi bol i tez ma wplyw na szybsze urodzenie no i peka sie mniej bo ponoc tylko skora nie miesnie co ma ogromne znaczenie potem na starosc bo jak zostana uszkodzone miesnie pochwy i zwieracza odbytu to cale zycie trzeba cwiczyc miesnie Kegla. Taki wyklad dostalam od poloznej po porodzie na temat pekniec i pozniejszej rekonwalescencji, Wybierz wode jesli masz rodzic naturalnie i nie bierzesz znieczulenia zoo.
Powr髏 do g髍y
Winia

Do潮czy: 05 Mar 2007
Posty: 69
Sk眃: keflavik
PostWys砤ny: 24 Mar 2007, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polozna tez mi proponowala porod w wodzie i pewnie skorzystam. Zastanawialam sie na temat znieczulenia, szczerze mowiac to mialam o nie prosic, czemu odradzasz mi zoo?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aga2666
Go舵
PostWys砤ny: 24 Mar 2007, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie odradzam sama z niego kozystalam tylko nie wiem czy mozna skorzystac z dw贸ch opcji. Ja mialam to znieczulenie od 6 cm rozwarcia nie bolalo mnie przez kilka godzin wcale chodzilam i siedzialam lezalam. W koncu podali mi okscytocyne i nastapio szybsze rozwarcie i zaczelam czuc bole parte. Znieczulenie zoo nie dziala przy bolach partych ale to po to zeby uniknac kleszczy. Powiem ze gdyby nie znieczulenie zoo to nie wiem jak to by bylo chyba bym umarla z bolu.
Powr髏 do g髍y
aga2666
Go舵
PostWys砤ny: 24 Mar 2007, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestes sama na Islandii czy bedzie mial Ci ktos pomoc przy dzieciach jakas siostra czy rodzinka moe kolezanka ??
Jesli bedziesz sama to popros meza zeby pierwsze tygodnie pobyl z toba i dziecmi. Moja mala jak sie urodz\ila wogle nie spala w dzien zreszta tak jest do tej pory co ja odkladam do l贸偶eczka to sie budzi spi do 15 min i czesto przysyna przy cycu to troche meczy na poczatku szczeg贸lnie. Teraz juz jest spoko jak sie sama bawi.Zycze Wam dziecka kt贸e pierwsze miesiace bedzie spalo o jad艂o.
Urodzisz chlopczyka czy dziewczynke??
Powr髏 do g髍y
Winia

Do潮czy: 05 Mar 2007
Posty: 69
Sk眃: keflavik
PostWys砤ny: 24 Mar 2007, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem z mezem, mamy tu nieduza rodzinke ale wszyscy pracuja, maz bedzie przy mnie pewnie jakis tydzien, potem musi wracac do pracy Sad Bede musiala dac sobie rade sama, ale dobrze ze wieczorami maz bedzie ze mna. Mam jeszcze synusia ktory niedlugo konczy 2 latka a i za takim to jeszcze trzeba sie nabiegac Smile

Szczerze mowiac to juz nie moge doczekac sie porodu, wczoraj mialam skurcze ale juz dzis nic. Zastanawiam sie czy ja przypadkiem nie przenosze tej ciazy. Nie wiesz jak oni tu robia? Czy jak przenosisz to wywoluja porod?
Aha, lekarz mowi ze to bedzie corcia Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aga2666
Go舵
PostWys砤ny: 24 Mar 2007, 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic sie nie dzieje jesli przenosisz ja urodzilam 5 dni po terminie. Czekaja 2 tyg z wywolywaniem ale z regu艂y w tym czasie dziecko przychodzi juz na swiat . Fajnie ze coreczka bo masz juz synka ja kiedys chce synka ale ciekawe jak to wyjdzie.
Wsumie ze mna tez pierwszy tydzien jak wrocilismy do domu by tylko maz ale to jedno dziecko wiec jakos sobie poradzilam tez bylam sama. Mysle ze my po porodzie mamy taka sile ze ze wszystkim sobie poradzimy.
Powr髏 do g髍y
aga2666
Go舵
PostWys砤ny: 24 Mar 2007, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile czasu jestescie na Islandii??
Powr髏 do g髍y
Winia

Do潮czy: 05 Mar 2007
Posty: 69
Sk眃: keflavik
PostWys砤ny: 24 Mar 2007, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja juz sama nie wiem, znowu mam cholerne bole w krzyzu i to caly czas mnie trzyma, jak siedze chodze i leze. Czyzbym niedlugo miala rodzic? Czas pokaze a ja sie denerwuje.
Jestesmy z mezem na Islandi, w sumie on od kwietnia 2006 a ja od czerwca 2006, z tym ze bylam w polsce 2 miesiace i wrocilam tu w styczniu.
A ty? Dlugo tu jestescie? Jak ma na imie Twoja coreczka? Ja wciaz sie zastanawiam jak swojej dac na imie. Myslalam o Oli, Izie,Laurze i Lenie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 24 Mar 2007, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, fajny watek! Mnie to czeka w przyszlosci, moze nie najblizszej - ale pewnie jeszcze na Islandii.

Zycze wszystkiego najlepszego i pociechy z maluchow!
Ja postanowilam dac dziecku jedno imie polskie, jedno islandzkie, tak na pamiatke miejsca urodzenia. Dziewczynka bedzie pewnie Basia Bjork, a chlopiec Jan Bjorn :-)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elza74

Do潮czy: 22 Sty 2006
Posty: 293
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 24 Mar 2007, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie.zostal mi tydz do porodu.teraz leze w szpitalu ze wzgledu na wys cisnienie moje i zle ulozenie dziecka.co rusz synek akrobacje robi.raz jest glowka w dol a raz jest w poprzek lub sobie siedzi.w zwiazku z tym czy po kilku dniach jak maly odwroci sie glowka w dol to mnie wypuszcza?? czy moze juz do konca terminu(30 marca) przetrzymaja?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aga2666
Go舵
PostWys砤ny: 24 Mar 2007, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Winia moja coreczka ma na imie Milena bardzo podoba mi sie Lena i Laura.
My na Islandii jestesmy od 24 marca czyli mamy dzis rocznice pobytu w tym kraju.
Mozze to juz niedlugo i jeszcze kilka dni sie pomeczysz zanim urodzisz tak mysle ale u mnie bylo tak ze dzien przed porodem bylam strasznie ociezala i wszystko mnie bolalo.
Ale fajnie ze nowe dziewczynki sie odezwaly Hej Basia i Elza 74:)
Powr髏 do g髍y
aga2666
Go舵
PostWys砤ny: 25 Mar 2007, 1:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elzza ja to mysle ze moga Was przetrzymac juz do porodu zeby nie bylo potem komplikacji ale jak bedzie sama zobaczysz:)
Trzymajcie sie:)SmileSmile
Dobranoc
Powr髏 do g髍y
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 1 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron