reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Polacy pobierają opłaty za pomoc w znalezieniu pracy
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Andrzej Kaminski

Doczy: 25 Lut 2007
Posty: 17
PostWysany: 24 Mar 2007, 18:47    Temat postu: Polacy pobierają opłaty za pomoc w znalezieniu pracy Odpowiedz z cytatem

Chciałbym dowiedzieć się jakie macie zdanie o naszych rodakach, którzy w zamian za pomoc w "załatwieniu" pracy pobierają 1000euro. ?
Ponieważ mój znajomy w ten sposób dotarł na budowę w Akranes. Pewien Polak przez duże P który mu pomógł zainkasował tysiąc euro.
Nie ładnie panie Michale z akraneskiej budowy!
Podobno nawet Cyganie sobie pomagają, a Polak to zawsze próbuje "wydymać" Polaka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
sliprok
Go
PostWysany: 24 Mar 2007, 19:04    Temat postu: hmm... Odpowiedz z cytatem

fakt faktem wyjazd do islandii jest szansa na lepsze jutro ,ale zeby odrazu brac za to kase to nie powinno byc tak.. ja sam dostalem sie tutaj przez posrednika ktory rocznie wysyla ok 150 osob do islandii jego zasada jest nie brac kasy od ludzi placi mu jednak pracodawca to jest moim zdaniem uczciwsze wyjazd tutaj nie kosztowal mnie oraz wielu innych ani grosza .posrednik stawia warunki dla pracodawcy ma byc-mieszkanie,bilet i zaliczka na poczatek.Wiec uwazam ze takich ludzi powinno sie cenic a nie takich zdziercow...
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 24 Mar 2007, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale przecież nikt nikogo nie zmusza do korzystania z usług pośredników pobierających te 1000 euro. Haracz byłby gdyby ktoś siłą zmuszał... Można znaleźć pracę na Islandii nie płacąc, więc jak ktoś chce płacić to jego wybór. I prosiłbym nie pisać po imieniu, jak się ma jakieś zarzuty do kogoś, bez podawania wystarczających dowodów, że dana osoba czyni coś niezgodnie z prawem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyga1975

Doczy: 21 Pa 2006
Posty: 45
Skd: Hafnarfiordur
PostWysany: 24 Mar 2007, 19:38    Temat postu: haracze za prace Odpowiedz z cytatem

Sam znam takiego którego żona skasowała w Polsce pieniądze pod pretekstem zapłaceniu komuś innemu.Najlepsze to jest to ze to bardzo dobrzy znajomi.Wstyd Sad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Andrzej Kaminski

Doczy: 25 Lut 2007
Posty: 17
PostWysany: 24 Mar 2007, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
I prosiłbym nie pisać po imieniu, jak się ma jakieś zarzuty do kogoś, bez podawania wystarczających dowodów, że dana osoba czyni coś niezgodnie z prawem.


nie ma wystarczających dowodów?
No więc ten pan polak zdziera z Polaków po tysiąc euro za niby załatwienie pracy, która i tak każdy by dostał i bez jego pomocy. Poza tym nie odprowadza podatku od uzyskanej kwoty, a to chyba nie jest zgodne z prawem co? To skoro już podałem wystarczające dowody na nieprawość tego POLAKA, to mogę napisać że to pan Michał ... jakiś tam. Niech ludzie wiedzą! Żeby nie paśc ofiarą pana, zdzierającego kasę od ludzi, którzy przyjechali by zarobić na rodzinę i chleb.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
arturo95

Doczy: 06 Mar 2007
Posty: 14
Skd: NORWEGIA MOJA WSPANIAŁA
PostWysany: 24 Mar 2007, 19:41    Temat postu: Re: Polacy pobierają haracze za pomoc w znalezieniu pracy Odpowiedz z cytatem

Andrzej Kaminski napisa:

Podobno nawet Cyganie sobie pomagają, a Polak to zawsze próbuje "wydymać" Polaka

Ja sądzę, że tak było, jest, a co gorsza, że będzie. Tak mi się wydaje.
No ale...
jak ktoś chce bardzo znaleść pracę bez "pośrednika" na pewno znajdzie Smile
Ja tak zrobię nie znając języka i w to mocno wierze, nikt mnie nie przekona, że będzie inaczej Smile Smile Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Tlen
arturo95

Doczy: 06 Mar 2007
Posty: 14
Skd: NORWEGIA MOJA WSPANIAŁA
PostWysany: 24 Mar 2007, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej Kaminski napisa:
Niech ludzie wiedzą! Żeby nie paśc ofiarą pana, zdzierającego kasę od ludzi, którzy przyjechali by zarobić na rodzinę i chleb.

Popieram w 10000000000000000000% Jestem tego samego zdania... I dzięki Andrzejowi wiele osób może uniknąć "życzliwości" pana Michała...coś tam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Tlen
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 24 Mar 2007, 19:54    Temat postu: Re: Polacy pobierają haracze za pomoc w znalezieniu pracy Odpowiedz z cytatem

Andrzej Kaminski napisa:
Chciałbym dowiedzieć się jakie macie zdanie o naszych rodakach, którzy w zamian za pomoc w "załatwieniu" pracy pobierają 1000euro. ?

Sa zwyklymi cwaniakami. A ci, ktorzy im placa, naiwniakami.
Cytat:
Podobno nawet Cyganie sobie pomagaja

Shocked A to co ma znaczyc?
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
WASYL25

Doczy: 04 Kwi 2006
Posty: 2
PostWysany: 24 Mar 2007, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POLACY NIEDAWAICIE BY WAS DMUCHANO .IEST TO POPROSTU FRAIERSTWO .KIEDYS PISALEM RZE POMOGE KARZDEMU KTO SIE ZGOSI W ODZYSKANIU PIENIEDZY OD PEWNEI DOBRZE ZNANEI PSEUDO MILIONERKI Z SANDGERDI .LUDZIE KTO PLACIL TEI SZMACIE DAICIE ZNAC ..PROSZE O NIEKASOWANIE MEGO POSTU .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 24 Mar 2007, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
RZE




zastanawia się
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 24 Mar 2007, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chciałbym dowiedzieć się jakie macie zdanie o naszych rodakach, którzy w zamian za pomoc w "załatwieniu" pracy pobierają 1000euro. ?
Ponieważ mój znajomy w ten sposób dotarł na budowę w Akranes. Pewien Polak przez duże P który mu pomógł zainkasował tysiąc euro.



I temu Twojemu znajomemu który zapłacił te 1000 euro przystawiono pistolet do głowy i kazano skorzystać z usług tego Pana przez duże P.

Bo jeżeli tak nie było i zapłacił dobrowolnie to jest frajerem.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 24 Mar 2007, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja przytocze cytat

"czemuś biedny?- boś głupi.
czemuś głupi? -boś biedny "

P.S

1000 euro to troche duzo za zalatwienie komus pracy. Ale... jak wyzej Smile
Mysle ze jak ktoś szukałby pracy za 500 euro i to jescze rozlozone np. w 5ieciu ratach, z kazdej wyplaty po 100 euro, to nikt by nie ujadał.
pozdro
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 24 Mar 2007, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale dlaczego nie ujadają przed zapłaceniem.
Tylko po przyjeździe na miejsce doznają szoku że takich jak on którzy zaplacili jest garstka a inni przyjechali za darmo a co niektórym nawet bilet kupiono.
Więc wchodzi na forum i wrzeszczy na lewo i prawo że go oszukano. Może i oszukano nie wnikam w to. Ale zapłacił dobrowolnie nikt go nie zmuszał, wiec siedż cicho i się nie ośmieszaj żeś taki frajer i płacisz za coś co jest za darmo.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Szkudlarek.Krzysztof
Go
PostWysany: 24 Mar 2007, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Viking a Ty co stajesz w obronie pana "przedsiębiorcy"?
Masz w tym jakiś interes....?
Może podświadomie poczułeś się wywołany do tablicy...?
Powrt do gry
Szkudlarek.Krzysztof
Go
PostWysany: 24 Mar 2007, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
wrzeszczy na lewo i prawo że go oszukano.


A poza tym Viking zacytuj mi fragment proszę, gdzie ktoś "wrzeszczy ze go oszukano"
no Viking dawaj ten fragment: ? Question
Powrt do gry
Old Star

Doczy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skd: Down Town czyli z Miasta Daunów
PostWysany: 24 Mar 2007, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wredna_mimi napisa:
ja przytocze cytat

"czemuś biedny?- boś głupi.
czemuś głupi? -boś biedny "

P.S

1000 euro to troche duzo za zalatwienie komus pracy. Ale... jak wyzej Smile
Mysle ze jak ktoś szukałby pracy za 500 euro i to jescze rozlozone np. w 5ieciu ratach, z kazdej wyplaty po 100 euro, to nikt by nie ujadał.
pozdro


Dlaczego 1000 euro to dużo a 500 euro to mało?

Są jakieś normy co do opłat?

Bo jeśli robotę załatwię "kranamenowi", który dostanie 3 tys. ISK na godzinę w REY, to myślę, że i tysiak eurasi to będzie mało Smile

OS
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Szkudlarek.Krzysztof
Go
PostWysany: 25 Mar 2007, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze! Należy piętnować zachowania zachłannych polaków! Niedługo będzie tak jak w Anglii, że przyjeżdża ktoś za chlebem i jakiś RODAK zdziera z niego gruby szmal za załatwienie pracy i tyle go widzieli i słyszeli.
Należy unikać takich typków, dzieki czemu bedzie można przesłac tysiąc euro dzieciom w Polsce a nie jakiemuś typowi, który przebimba to w akraneskim kafe mork, robiąc do tego zadyme.
Powrt do gry
Old Star

Doczy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skd: Down Town czyli z Miasta Daunów
PostWysany: 25 Mar 2007, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkudlarek.Krzysztof napisa:
jakiś RODAK zdziera z niego gruby szmal za załatwienie pracy i tyle go widzieli i słyszeli.


To ile Ty masz chłopie na godzinę, że dla Ciebie 1000 euro to GRUBY szmal?

Przecież to tylko 10 dni pracy?

OS
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Szkudlarek.Krzysztof
Go
PostWysany: 25 Mar 2007, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam najniższą ustawową stawkę jaka obowiązuje w Norwegii czyli 16euro na godzinę.
1000 euro za 10 dni pracy w smellinie? Coś mi się wierzyć nie chce
Powrt do gry
reggie

Doczy: 31 Mar 2006
Posty: 37
Skd: kraków
PostWysany: 25 Mar 2007, 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarowno pracownikowi zalezy zeby znalezc dobra prace jak i pracodawcy zeby miec dobrego no i w miare taniego pracownika.Skoro zaplacil za znalezienie pracy to jego problem.
Nikt go nie zmuszal.

Jak ktos jest glupi to ani policja ani sad nic na to nie pomoże.

Teraz przynajmniej ma nauczke na przyszlosc i przynajmniej wie ze znalezc prace mozna np. w biurze pracy i to za darmo.

Dorosli ludzie a czasami zachowuja sie jak dzieci we mgle....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3  Nastpny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron