reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Jaki przewodnik?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
faja
Gość
PostWysłany: 19 Paź 2004, 13:34    Temat postu: Jaki przewodnik? Odpowiedz z cytatem

W ksiegarni widzialem 2 przewodniki, ktore przykuły moją uwagę: Lonely Planet "Iceland" i jakiś z Discovery Channel chyba też tytuł "Iceland".
KtĂłry jest lepszy waszym zdaniem?
Może są jeszcze inne, lepsze przewodniki o Islandii?
Domyślam się, że wersji polskojęzycznej pewnie nigdzie nie dostane?
Dzieki za odpowiedzi Smile
Powrót do góry
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 19 Paź 2004, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu kupiłem "LET'S GO - praktyczny przewodnik EUROPA 2 część centralna i północna "wydany przez Wydawnictwo Pascal z Bielska-Białej (po Polsku)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 19 Paź 2004, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tych dostepnych w Polsce wolę Lonely Planet... Ale najlepsze można dostać na miejscu. W ksiegarniach aż głowa boli od problemu - który wybrać.
Rozglądaj się po polskich księgarniach. Chodzą słuchy, że coś się ma pojawić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 2 Gru 2004, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Pascalem po polsku jest niestety ten problem, że w różnych wydaniach zdarzają im się pomyłki teoretycznie niewielkie i wynikające prawdopodobnie "tylko" z tłumaczenia, ale... Ale jeśli jest to na przykłąd pomyłka typu wschód zamiast zachód, to w takije np. Islandii może to mieć pewne znaczenie!

Nie chcę nikogo szkalować, chodzi mi tylko o to, że po paru tego typu przypadkach wolę już zaufać właśnie np. Lonely planet.
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szczecintram
Gość
PostWysłany: 11 Gru 2004, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem a dokładnie czytałem na innej stronce o islandii że podobno TPPI wydało jakiś przewodnik ale sądzę że wy o tym wiecie bo jesteście bliżej. Ja też bardzo bym chciał dostać przewodnik o Islandii.
Jak kogoś interesuje i jeszcze nie wie u mnie w Szczecinie wydał jakiś A.G. (nie mogę podać danych chronione są ustawą) album pt. Islandia wydawnictwo "ZAPOL" Szczecin 2003. Ów album posiadam i już go przeczytałem jest tam tekst po polsku, niemiecku, angielsku i islandzku.
Jeśli kogoś intereuje i jeszcze o tym nie wie a chciałby mieć to prosze się zgłosić dogadamy sie może jeszcze są w księgarni
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 11 Gru 2004, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wielokrotnie pisaliśmy to na naszych łamach:
NIE MA W TEJ CHWILI NA RYNKU ŝADNEGO PRZEWODNIKA POLSKOJĘZYCZNEGO PO ISLANDII.
TPP-I wydało dawno temu zebrane swoje materiały do wewnętrznego użytku ale to była raczej broszurka i nie jest do dostania. Zreszta byłaby zupełnie nieprzydatna bo nieaktualna.
Za pierwszy polski przewodnik po Islandii uważa się dzieło Daniela Vettera z XVII w i nic potem nie wyszło po polsku.
W tej chwili wydawnictwo TRAMP ze Szczecina przygotowuje mały przewodnik po Islandii (ok. 150 stron). ICELAND.PL jest współautorem tego przewodnika. Z naszych informacji wynika, że powinien być już w księgarniach ale go nie ma. Sądzę więc, że wydawnictwo planuje go opublikować na przyszły sezon.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 12 Gru 2004, 7:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I wszyscy na ten przewodnik TRAMPA z niecierpliwością czekamy... :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szczecintram
Gość
PostWysłany: 12 Gru 2004, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja jestem ze Szczecina to najpewniej u nas się ukaże jako piewsze miasto. Także z niecierpliwością na to czekam.
No to włśnie o tą broszurę mi chodziło myślałem że to przewodnik jakiś ale trudno.
pozdrawiam Smile
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 14 Gru 2004, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zapominajmy, że olbrzymie, niezliczone ilości materiałów można znaleźć na iceland.pl. Wystarczy dokładnie przejrzeć stronę i się wczytać.
Ale oczywiście przydałby się fajny przewodnik w formie książkowej. Miejmy nadzieje, że TRAMP się pospieszy. Szkoda, że nie zdążyli teraz, bo taki przewodnik byłby super prezentem dla każdego z nas na święta. Kto by nie chciał dostać takiego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szczecintram
Gość
PostWysłany: 14 Gru 2004, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście ja też bardzo chętnie bym dostał ale może na
Świeta Wielkanocne pojawi się już ten przewodnik to nam zajączek przyniesie hehe
pozdrĂłwka!
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 14 Gru 2004, 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No oby się tylko pojawił przed sezonem. Choć do tego "sezonu" jeszcze tyle czasu a człowieka już ciągnie...

Ostatnio zmieniony przez einar dnia 18 Gru 2004, 16:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 18 Gru 2004, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewną ilość tych przewodników będzie można kupić też na naszym portalu. Od razu z autografem współautora i jeszcze drobnym upominkiem! Smile Bądźcie czujni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 19 Gru 2004, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się wydaję, że na przewodnik z autografem współautorki i drobnym upominkiem to trzeba robić chyba jakiś przetarg... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chomzik
Gość
PostWysłany: 23 Gru 2004, 1:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie nie lubię przewodników Pascala ale ...
Zupełnie przez przypadek trafiłem na przewodnik tej firmy pt. "Islandia" - tłumaczenie z Lonely Planet "Iceland" (5th edition, 2004). I to tak po prostu w Empiku w Gdańsku. A jako, że jestem niecierpliwy nie czekałem na Trampa.

P. S. Strasznie dużo nazw różnych firm w tym poście - to przypadkowa (anty?)reklama.
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 23 Gru 2004, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozostaje nam cierpliwie czekać, aż przewodnik, którego Nasza Jola jest współautorem wyjdzie i będzie go można nabyć w iceland.pl
Już niedługo podobno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malwinka

Dołączył: 01 Lip 2004
Posty: 53
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 7 Sty 2005, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby ktos chcial zobaczyc okladke przewodnika Pascala, czyli Lonely Planet po polsku -> tutaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 7 Sty 2005, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i już na tej kilkustronicowej próbce przewodnika podsuniętej przez malwinkę (dzięki) widzę błędy językowe. No dobra, jeden na razie, odechcialo mi się czytac. Chyba w końcu stracę cierpliwość do Pascala ostatecznie. Niby mozna sie nie czepiac, ale dlaczego w jednych wydawnictwach korektorzy moga pracowac rzetelnie, a w Pacalu akurat nie?
Dobrze, już się nie denerwuję. Wrrr.
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 9 Sty 2005, 6:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabieram sie do czytania. Najważniejsze, by nie było błędów merytorycznych.

Przewodnik ten to dosłowne tłumacznie anglojęzycznego "Iceland" Lonely Planet PLUS wstawki, które są ciekawostkami lub przydatną pomocą specjalnie dla Polaków. Brakuje bardzo kolorowych zdjęć, które są w "Iceland", no ale taki jest Pascal..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 10 Sty 2005, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się nie zabieram do czytania... Bo nie kupiłam... Bo już się kiedyśpospieszyłam i kupiłam Lonely Planet...
Oczywiscie merytorycznie jest najwaĹźniejsze, jasne.

A z panem z krakowskiego Sklepu Podróżnika porozmawialiśmy sobie na temat tego, ze już do dawna jest zapowiadany ten Trampa... No i że go nie ma... Sad

Kiedy juz będzie, to TEN kupię lol
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 11 Sty 2005, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W redakcji mamy ten przewodnik i każdy sobie poczytuje od czasu do czasu. Ja z niecierpliwością czekam na ten "trampowski" ale ten Pascala to jednak ponad 400 stron rzetelnego tekstu o Islandii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron