reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Pomoc w planowaniu wyprawy na IS
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
julci3k
Go
PostWysany: 4 Lip 2008, 19:03    Temat postu: jyt Odpowiedz z cytatem

Dziękuję. Bardzo mi pomogłeś, bo nigdy nie przewoziłam wódki więc nie wiem i się nie orientuję co i jak na lotnisku się dzieje.. Smile
Powrt do gry
Milka

Doczy: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skd: Waw,Hver
PostWysany: 4 Lip 2008, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma za co Wink
Tylko żeby nie było, że ja jakaś handlara jestem grozi palcem lol_na
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
julci3k
Go
PostWysany: 4 Lip 2008, 19:42    Temat postu: d Odpowiedz z cytatem

hehe no co Ty a przewoziłaś już coś na Islandię? Był jakiś problem?
Powrt do gry
Milka

Doczy: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skd: Waw,Hver
PostWysany: 4 Lip 2008, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

największy problem to miałam z pół litrową nie otwartą butelką wody, którą kazali mi wyrzucić na okęciu lol

tak, przewoziłam w obie strony przez Kopenhagę
z alkoholem i papierosami nie miałam problemów, w ogóle nie sprawdzają, ponieważ bagaż główny idzie pierwszy, jak wracałam z Islandii to miałam litr brenivina + sześciopak piwa viking, nie było problemów Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
julci3k
Go
PostWysany: 4 Lip 2008, 20:15    Temat postu: s Odpowiedz z cytatem

aha to cieszę się bo szkoda by im było oddać jakiś dobry trunek hehe Smile
Powrt do gry
Kalessin4

Doczy: 25 Pa 2007
Posty: 26
Skd: Konin, Polska
PostWysany: 8 Lip 2008, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i wróciłam z pierwszej wyprawy po Islandii! Mój plan z pierwszej strony tego tematu został zrealizowany, a nawet zwiedziliśmy więcej: zamiast drugiego dnia w Parku Jokulsarlon byliśmy w Husaviku na wielorybach, no i wykupiliśmy wycieczkę do Laki bo sami nie mogliśmy się tam dostać. Wrażenia rewelacyjne! A oprócz jednej ewakuacji podczas wichury na kempingu w Landmannalaugar, pogoda nam sprzyjała (tylko raz zmokliśmy!). Najpiękniejsze miejsca: Krafla ( w ogóle cała okolica Myvatn jest przepiękna) i Landmannalaugar. Wodospad: Godafoss i ten w drodze do Laki. Zapach siarki już zawsze kojarzyć mi się będzie z Islandią...Kraj fascynujący tylko troche dużo tam Polaków...
Jeśli macie jakieś pytania, z chęcią odpowiem. No i zrobiłam 1400zdjęć, których jeszcze nie opanowałam :-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 8 Lip 2008, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kalessin4 napisa:
Kraj fascynujący tylko troche dużo tam Polaków...

a czy w czyms to przeszkadzalo?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kalessin4

Doczy: 25 Pa 2007
Posty: 26
Skd: Konin, Polska
PostWysany: 8 Lip 2008, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie, że nie! a nawet pomagało (np. przy wynajmie auta). Po prostu się nie spodziewaliśmy i trochę zmniejszyło to poczucie dzikości i oddalenia tego kraju. A poza tym to sama żałuję, że się na studiach tam nie wybrałam w celach zarobkowych...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
notek

Doczy: 24 Mar 2008
Posty: 7
Skd: Radom
PostWysany: 9 Lip 2008, 0:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

autkiem które jest raczej niskie...tzn nie obcieram jezdząc po Polskich drogach ale w głąb lądu wybieral sie nie będe...

wlasnie wracam- widzialem male Yarisy jezdzace po gorskich drogach,
oczywsice jesli Ci nie szkda auta. Zastranawiam sie jak szybka musza wymieniac w wypozyczalniach auta ;-)
moje pytanie dotyczy opon na których będe jechał
letnie niskie bardzo szerokie czy lepiej założyc wąskie i zimowe?

najlepiej szerokie i wysokie, niskoprofilowe raczej odpadaja.

drugie pytanie dotyczy stacji benzynowych...moj bak starcza mi TYLKO na około 450km
zabierać ze soba kanister i jak sie do tego odnosi Islandzkie prawo?
pusty mozna wwiezc na pewno, ja uzywalem karnistra do dolewania do kuchenki benzynowej do gotowania ;-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
blondas

Doczy: 30 Cze 2008
Posty: 8
Skd: warszawa-koszalin
PostWysany: 9 Lip 2008, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Notek!
myslisz ze czyms takim droge nr 1 dam rade objechac?
http://www.neroseicento.pl/norwegia1/images/47.jpg
Po Polsce jezdze tym juz 8 lat i jakos daje rade hihihi
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
notek

Doczy: 24 Mar 2008
Posty: 7
Skd: Radom
PostWysany: 10 Lip 2008, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="blondas"]Notek!
myslisz ze czyms takim droge nr 1 dam rade objechac?
http://www.neroseicento.pl/norwegia1/images/47.jpg
Po Polsce jezdze tym juz 8 lat i jakos daje rade hihihi[/quote]
1-nke tak, ale nieraz trzeba troche z niej zjechać. Proponowałbym wymienic te sliczne alufelgi na zwykle stalowe z wyzszymi oponami. Pewnie podniosloby to troche samochod przy okazji.[/list]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
prezes

Doczy: 06 Lip 2008
Posty: 19
Skd: skały
PostWysany: 21 Cze 2009, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, może ktoś mi doradzić, a wręcz pomóc ułożyć trasę objazdu Islandii samochodem, w sumie nie mam limitów dniowych, ale chciałbym się wyrobić w około 7-10 dni. Chciałbym rozpocząć jazdę-południe, wschód, północ. Samochód który będę miał do dyspozycji to Nissan Terrano, trasy które mnie interesują muszą być niezbyt wymagające, ponieważ zbyt doświadczonym kierowcą terenowym to nie jestem. Co zabrać z sobą?, jakieś sugestie mile widziane...Jakie koszty dodatkowe na drodze?<wejściówki, opłaty za przejazd itp>Proszę o jasny opis by w miarę sprawnie mi to wszystko poszłoSmile
Pozdrowienia!!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Speedy Bandito

Doczy: 17 Cze 2009
Posty: 3
PostWysany: 22 Cze 2009, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Od wielu miesięcy doszlifowuję mój plan wyprawy na Islandię (wyjazd w niedzielę 19.07, powrót w sobotę 8.08 ) i wyszło mi coś takiego jak poniżej:

1. (nd) wyjazd raniutko z Poznania do Kopenhagi, nocleg na kempingu pod miastem

2. (po) zwiedzanie Kopenhagi, nocą przejazd do Hanstholm, nocleg w samochodzie na parkingu

3. (wt) wypłynięcie z Hanstholm

4. (śr) na morzu (gry w karty, kości i scrabble, czytanie książek i maksymalne wyspanie się przed czekającymi nas niewygodami Smile )

5. (cz) wpłynięcie do Seysdisfjordur, pokręcimy się trochę po okolicy - fiordy, jezioro Lagarfilot, nocleg tam gdzie nam wypadnie

6. (pt) przemieścimy się do Skaftafell (kemping) po drodze wpadając do Hofn i obowiązkowego Jokulsarlon, spacer po górach (ewentualnie jutro rano)

7. (so) jak da radę to pojedziemy do Laki, potem plaża w okolicy Vik (spróbujemy odszukać wrak samolotu), wodospad Skogafoss. Nocleg na kempingu w Hafnafjordur pod Rejkjavikiem (podobno dają kawę i ciasteczka gratis Smile )

8. (nd) pół dnia na zwiedzanie Rejkjaviku i pół dnia na byczenie się w Błekitnej Lagunie. Po wodnym odpoczynku objedziemy sobie półwysep. Nocleg w tym samym miejscu (Hafnafjordur).

9. (po) zdobycie wodospadu Glymur, półwysep Snaefellsnes, nocleg tam gdzie nam wypadnie

10. (wt) fiordy zachodnie, zdobycie najdalej na zachód położonego punktu Europy, nocleg tam gdzie nam wypadnie

11. (śr) dlasza część fiordów zachodnich, wjazd w interior trasą Kjolur F35 (od północy), nocleg w Hveravellir

12. (cz) dalej trasą F35 do Gulfossa i Geysira, stamtąd do Landmannalaugar (trasą F208 od północy) i spacer po górach, nocleg tam gdzie nam wypadnie

13. (pt) Pingvellir, trasą F550 i dalej obwodnicą gdzieś na północ w okolice Blonduos/Saudarkrokur, nocleg tam gdzie nam wypadnie

14. (so) trasą wzdłuż wybrzeża w okolice jeziora Myvatn, po drodze wodospad Godafoss, nocleg gdzieś przy jeziorze

15. (nd) Dimmuborgir, krater Hverfjall, jaskinia Grjotagja, obszar Krafla, wodospad Dettifoss (i te inne obok), nocleg w tym samym miejscu

16. (po) drogą 87 na północ i dalej wzdłuż wybrzeża w stronę Seydisfjordur, nocleg tam gdzie nam wypadnie

17. (wt) dzień zapasowy, ewentualnie krater Aksja (jak damy rade dojechać), nocleg tam gdzie nam wypadnie

18. (śr) dzień zapasowy

19. (cz) wypłynięcie z Seydisfjordur

20. (pt) na morzu (gry w karty, kości i scrabble, czytanie książek i maksymalne wyspanie się po doświadczonych przez nas niewygodach Smile )

21. (so) przybycie do Hanstholm w Danii i kilkanaście godzin jazdy autobahnami do Poznania.

Co byście ewentualnie dodali? Z czego zrezygnowali? Podejrzewam, że Laki i Aksja pozostaną w sferze marzeń, bo mój Forek tam nie dojedzie. Zamiast tego może warto wpaść do Thorsmork? Czy namiot to dobry pomysł na przełom lipca/sierpnia?
Wszelkie pomysły i rady mile widziane Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kris_stg

Doczy: 10 Pa 2009
Posty: 2
Skd: pomorze
PostWysany: 10 Pa 2009, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam pytanie techniczne odnosnie wynajecia samochodu; czy orientuje sie ktos czy mozna wyporzyczyc auto bez karty kredytowej ,za gotowke albo przy pomocy karty debetowej?
Dzwonilem do kilku wyporzyczalni i wszyscy mowia ze trzeba okazac karte kredytowa (nawet jesli placisz debetowa). Jezeli ktos moglby pomoc to bardzo bede wdzieczny.

Krzysiek.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 10 Pa 2009, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem, nie mozna. karta kredytowa jest zabezpieczeniem w razie jakis zadrapan czy wiekszych uszkodzen, wtedy cie obciaza za to automatycznie bez twojej zgody, nie moga tego zrobic z karta debetowa.
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kris_stg

Doczy: 10 Pa 2009
Posty: 2
Skd: pomorze
PostWysany: 10 Pa 2009, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedz.
Szkoda no bo kredytowej nie posiadam..trzeba bedzie co innego wykombinowac.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
m.muszy

Doczy: 03 Sty 2010
Posty: 1
PostWysany: 3 Sty 2010, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Od czerwca możliwe będą loty z Gdańska do Reykiaviku. stąd pojawiła się szansa na wyjazd... Mam jednak pewne zagwostki do rozgryzienia Wink Jak przemieszczać się po Islandii, gdzie najlepiej noclegować? Nie potrzebuje hotelu, mogą być schroniska młodzieżowe.Czy wogóle takie zwiedzanie na własną rękę się opłaca? Troche już szukałem ale nic konkretnego dlatego pytam Was, bo widzę , że macie już niemałe doświadczenia z wyjazdami na Islandię Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
wojtekT

Doczy: 03 Sty 2010
Posty: 3
Skd: Włocławek - Warszawa
PostWysany: 7 Sty 2010, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Chciałbym się doradzić w sprawie wyjazdu na Islandię. Planujemy się tam wybrać latem, trzyosobową ekipą, chcemy objechać wokół wyspę – czas pobytu 7-10dni – noclegi - raczej campingi, lub „na dziko”. Dotychczas planowaliśmy pojechać tam własnym autem osobowym i przeprawić się na Islandię promem. Ostatnio jednak zaczęliśmy brać pod uwagę samolot i wypożyczenie samochodu na miejscu. Czy powinienem zwrócić na coś szczególną uwagę przy wypożyczeniu samochodu? Czy na Islandii są wymagane jakieś dodatkowe ubezpieczenia? Czy firma wypożyczająca samochody oferując auto może nie uwzględnić jakiś „ukrytych kosztów”, o które warto zapytać? Czy wymagana jest karta kredytowa przy wynajmowaniu samochodu na Islandii? Szczerze mówiąc mamy małe doświadczenie z wypożyczaniem samochodów dlatego liczymy na wszelkie porady z Waszej strony. Z góry dziękujemy! Pozdrawiam - Wojtek
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
blondas

Doczy: 30 Cze 2008
Posty: 8
Skd: warszawa-koszalin
PostWysany: 8 Sty 2010, 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli własnym autem to max 7 dni macie ze względu na prom który raz w tygodniu zabiera turystów lub 2 tygodnie....
samolotem będzie dużo taniej...
bilet dla dwojga w kajutach wewnetrznych (bez okien) i samochód w obie strony to koszt po sezonie (25 sierpnia) 7500pln plus ubezpieczenie...
co do karty kredytowej jest wskazana gdyż Islandczycy nawet po gumę dożucia chodzą z kartami... Very Happy
szerokości i powodzenia!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mkwr45

Doczy: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skd: RKV
PostWysany: 9 Sty 2010, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blondas napisa:
.
bilet dla dwojga w kajutach wewnetrznych (bez okien) i samochód w obie strony to koszt po sezonie (25 sierpnia) 7500pln plus ubezpieczenie...
to chyba lekka przesada Shocked ufam, że chodziło o 750pln Smile
_________________
i'm2good2be4go10
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron