reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Artykuł w "Newsweeku"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 26 Maj 2007, 17:34    Temat postu: Artykuł w "Newsweeku" Odpowiedz z cytatem

W ostatnim numerze "Newsweeka" (21/07) pojawil sie ciekawy artykul piora pani Jolanty Fudali pt. "Smak zgnilego rekina" na temat emigracji Polakow na wyspe. Artykul jest sympatyczny, sa wywiady i obserwacje ludzi z wyspy, wspomnienia tych, ktorzy tam sa od kilkunastu lat (jak pani Grazyna, niedawna kandydatka do parlamentu) oraz zacheta do przyjezdzenia. Jak mowi jeden z Polakow, tam wszystko jest naj: najwyzsze podatki i najnizsze temeratury lol. Ale zaraz dodaje, ze jest bezpiecznie, w ofertach pracy mogl przebierac (jest inzynierem), a zarobki sa bardzo dobre. Polecam, niestety wersja online jest platna.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Maj 2007, 3:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czemu media są tak obrzydliwie prymitywne.
Co nie przeczytam jakiś artykuł o Islandii, to zawsze są jakieś nieścisłości:

1) Ceny nie są naj, bo drożej jest ponoć w Japonii.
2) Temperatury na Islandii są w zimie często wyższe niż w Polsce (już nie wspominając o tym, że są miejsca, gdzie temperatury są naprawdę NAJ niższe).

Gdzieś ostatnio czytałem, że Islandia leży na dalekiej północy. Znów takie typowo żurnalistyczne wyolbrzymienie. Szkoda, że nie dali zdjęcia z białym niedźwiedziem.

Mam taki apel, by osoby, z którymi skontaktuje się jakieś czasopismo, mówiły, że najgorsze są na Islandii te cholerne niedźwiedzie polarne, które rozbebeszają śmietniki. O co się założymy, że pójdzie to w eter? Smile
Mnóstwo dziennikarzy pisze do naszej redakcji. Zwykle odsyłamy ich na Forum, więc pewnie kontaktują się na priva z niektórymi z Was.
Zróbcie fotomontaż swej skromnej osoby obok jakiegoś białego misia. Jestem pewien, że przedrukują to bez zmrużenia okiem.

Nie ma w tej chwili, chyba żadnego czasopisma, które zatrudniałoby ekspertów, którzy sprawdzaliby prawdziwość danych przed drukiem. Jedyne na co można liczyć to małe sprostowanie miniaturową czcionką na końcu nastepnego numeru (o ile jakis czytelnik napisze, że podano nieprawdę).

Napisałem na początku, że nie wiem, czemu media są tak prymitywne. Ale oczywiście skłamałem, bo wiem; oto powody:
a) odbiorcy to w większości głupia szara masa, która woli sensację od prawdy
b) sprawdzanie prawdy i zatrudnianie ekspertów kosztuje, a media chcą zarabiać SZMAL

Dlatego, moim skromnym zdaniem, należy zaprzestać korzystać z tego typu szmatławców. Poczekajmy aż komuś się zechce zrobić czasopismo dla inteligentnych i kochających prawdę LUDZI. Bedzie ono drogie, ale na poziomie. A wszelkie sprostowania będą wielką czcionką na pierwszej stronie. Amen.


Przepraszam za off-topic.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Urodzony_13_w_piatek

Doczy: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skd: nibylandia
PostWysany: 27 Maj 2007, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:

Gdzieś ostatnio czytałem, że Islandia leży na dalekiej północy. Znów takie typowo żurnalistyczne wyolbrzymienie. Szkoda, że nie dali zdjęcia z białym niedźwiedziem.

Mam taki apel, by osoby, z którymi skontaktuje się jakieś czasopismo, mówiły, że najgorsze są na Islandii te cholerne niedźwiedzie polarne, które rozbebeszają śmietniki. O co się założymy, że pójdzie to w eter? Smile
Mnóstwo dziennikarzy pisze do naszej redakcji. Zwykle odsyłamy ich na


no fakt, lecąc na islandie moi znajomi wychodzili z takiego samego załorzenia.. ciekawa plotka, utarty stereotyp lol a i twój pomysł dobry lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 27 Maj 2007, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I też z tymi niedzwiedziami jest troche prawdy. Kiedyś były wypadki,że te cwaniaki przypływały na krze lowodej. Wtedy bez ceregieli miejscowi odstrzewliwali takich gości. Do tej pory każdy rolnik ma prawo posiadać broń palną.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Maj 2007, 18:01    Temat postu: Polański i niedźwiedzie polarne Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
I też z tymi niedzwiedziami jest troche prawdy. Kiedyś były wypadki,że te cwaniaki przypływały na krze lowodej. Wtedy bez ceregieli miejscowi odstrzewliwali takich gości. Do tej pory każdy rolnik ma prawo posiadać broń palną.
Tak, tak - każdy islandofil o tym wie, że misie przypływają na krach z Grenlandii Smile
W muzeach jest nawet kilku wypchanych "gości" z Grenlandii Smile
Kiedyś rozmawiałem z jakąś bogatą właścicielką ziemską z Islandii, odnośnie tego, że zamiast zabijać te misie, lepiej jest zrobić taki rezerwat (safari), gdzie turyści w specjalnych wozach mogliby jeździć i oglądać białe niedźwiedzie.
Teren byłby specjalnie ogrodzony, w pobliżu lodowca, żeby misiowi nie było za gorąco Very Happy
Myślę, że całe tabuny turystów chciałoby zobaczyć na żywo białego niedźwiedzia na wolności (co prawda ograniczonej, ale jednak wolności).


Ale naprawdę, jak tylko zgłosi się do Was jakiś pismak, narzekajcie na niedźwiedzie polarne. Będzie to fajny znak, że trafił przez nasze Forum Very Happy
a w dodatku pokaże, czy redakcja pisma dba o poziom gazety Smile

Z pewnością miał rację Roman Polański, gdy ostatnio krytykował głupich (i leniwych) dziennikarzy, którzy nie za bardzo znają temat o którym piszą.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
soley

Doczy: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skd: HFJ
PostWysany: 28 Cze 2007, 0:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol A o iglo nie wspomnieli? Moze zalozymy watek : Najwieksze bzdury przeczytane na temat Islandii ? Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 28 Cze 2007, 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

soley napisa:
lol A o iglo nie wspomnieli? Moze zalozymy watek : Najwieksze bzdury przeczytane na temat Islandii ? Wink
Jest już gdzieś taki wątek... Coraz trudniej o oryginalny pomysł na nowy wątek Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Arek Kasprowski

Doczy: 04 Pa 2005
Posty: 17
Skd: Szwajcaria
PostWysany: 15 Sty 2008, 20:35    Temat postu: Newsweek a biale niedzwiedzie przyplywajace na krze Odpowiedz z cytatem

Podobal mi sie ten watek. Biale niedzwiedzie przyplywajace na krze z Grönland. Fajnie wyszedl Wam ten watek. Smile No to jak z tymi niedzwiedziami? Bedziecie importowac, czy nie bedziecie Smile ?

Pozdrowienia

Arek
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 15 Sty 2008, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
Nie wiem czemu media są tak obrzydliwie prymitywne.
Co nie przeczytam jakiś artykuł o Islandii, to zawsze są jakieś nieścisłości:

1) Ceny nie są naj, bo drożej jest ponoć w Japonii.


"ponoć"
zapewniam cie ze z turystycznego punktu widzenia japonia jest znacznie tansza, tansze jest jedzenie , tansze noclegi, nie mowiac juz o komunikacji miejskiej (calodniowy bilet na metro niecale 500 koron) nawet ceny shinkasen (superszybki pociag) sa porownywalne z cenami islandzkich autobusow na bsi (zachowujac odleglosci Smile

moze zycie dla japonczyka jest drozsze (czynsz, ceny mieszkan, utrzymanie samochodu) tego nie wiem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Rafal
Go
PostWysany: 15 Sty 2008, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mieszkales w Japonii?,mi od dluzszego czasu ona chodzi po glowie:)
Powrt do gry
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 16 Sty 2008, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafal napisa:
mieszkales w Japonii?,mi od dluzszego czasu ona chodzi po glowie:)


niewarto
straszny rasizm tam na białych mają, pracy raczej nie dostaniesz. jedynie 'modelki' tam z naszej części europy pracują i ponoć sobie chwalą, klient dobrze wychowany, a kasa calkiem spora. po nicku wnosze ze jestes facetem, wiec w takim wypadku musialbys pracowac w japonskiej korporacji gdzies w europie i oni cie moga ewentualnie na staz wyslac do centrali. ja innej mozliwosci nie widze.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Rafal
Go
PostWysany: 17 Sty 2008, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda..corka mojej znajomej jedzie do Japonii na wymiane studentow,dosiegne jeszcze szczegolwoego info co i jak.To byl jeden z planow ,Azje jednak na pewno kiedys odwiedze,chocby jako turysta:)
Powrt do gry
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 17 Sty 2008, 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafal napisa:
szkoda..corka mojej znajomej jedzie do Japonii na wymiane studentow,dosiegne jeszcze szczegolwoego info co i jak.To byl jeden z planow ,Azje jednak na pewno kiedys odwiedze,chocby jako turysta:)


Azja Azji nie rowna. Trudno porownac Bangladesz do Japoni. Korea Polnocna takze wyglada zachecajaco pod wzgledem turystycznym oczywiscie.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWysany: 18 Sty 2008, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio usłyszałam od wyedukowanego pana mieszkającego w "Sejfos", że Islandia jest tak aktywna sejsmicznie, bo leży na styku płyt kontynentalnych: Europejskiej i... Afrykańskiej...
Ciekawe kiedy w prasie to podadzą Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron