reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Polski podręcznik do islandzkiego
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Język
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grafitowy
Gość
PostWysłany: 10 Lis 2004, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peterans napisał:

Ostatnio wszedzie rozpisuje i ucze sie pisać tych dziwnych liter Islandzkich : takie o z krzyżem na górze Very Happy i te niby "P" tylko ze u góry krecha Very Happy... a połączone z e --> ae Very Happy super język Very Happy
Ale podobno trudny...


Znaczy się, co? Super język, tylko dlatego, że ma fajne znaki w swoim alfabecie? Entuzjasta, heh, można i tak Smile
Powrót do góry
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 10 Lis 2004, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grafitowy napisał:
Peterans napisał:

Ostatnio wszedzie rozpisuje i ucze sie pisać tych dziwnych liter Islandzkich : takie o z krzyżem na górze :D i te niby "P" tylko ze u góry krecha :D... a połączone z e --> ae :D super język :D
Ale podobno trudny...


Znaczy się, co? Super język, tylko dlatego, że ma fajne znaki w swoim alfabecie? Entuzjasta, heh, można i tak :)


Wiesz grafi... Jakkolwiek takie podejscie wydaje sie byc dziwne to jednak ma cos w sobie:)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 10 Lis 2004, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozecie uczyc sie islandzkiego przez internet, za darmo.Co prawda jest to kurs dla poczatkujacych,ale od czegos trzeba zaczac. Podaje strone www.icelandic.hi.is
Po za tym wiem ze podrecznik pana Bartoszka byl wydany chyba przez Uniwersytet w Poznaniu i wlasnie UP otwiera wydzial islandzki. Jest tam profesor,nie pamietam nazwiska,ale moge to sprawdzic,ktory prowadzi juz takie zajecia.Jeden z jego doktorantow przebywa obecnie na Islandii i podszkala sie w islandzkim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 10 Lis 2004, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Luiza napisał:
Jeden z (...) doktorantow przebywa obecnie na Islandii i podszkala sie w islandzkim.


Dopiero teraz? :wink: :wink:
Ale jakby katedra taka powstała to ja chyba się przeniosę do Poznania. I tak tamtędy przejeżdżam jak jeżdżę w moje ulubione na świecie miejsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 10 Lis 2004, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego nie przyjedziesz do "źródła" czyli na Islandię. Jest przecież wiele kierunków do studiowania. " Dla chętnego nic trudnego"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sick4Toys

Dołączył: 09 Kwi 2004
Posty: 65
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 10 Lis 2004, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Luiza napisał:
Mwlasnie UP otwiera wydzial islandzki. Jest tam profesor,nie pamietam nazwiska,ale moge to sprawdzic,ktory prowadzi juz takie zajecia.Jeden z jego doktorantow przebywa obecnie na Islandii i podszkala sie w islandzkim.

Shocked to są potwierdzone informacje?
_________________
.::hafandi eyra? Ă­ vasanum::.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hafro

Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 20
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 11 Lis 2004, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza sie. Mozna juz uczyc sie islandzkiego na polskim uniwersytecie.

http://www.staff.amu.edu.pl/~skandyn/index.php?i=about#prac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 11 Lis 2004, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wreszcie jest szansa na profesjonalną naukę języka. Boję się tylko, żeby język islandzki nie potraktowano jako taką "zapchajdziurę". Na SWPS, na studium skandynawistycznym są zajęcia z podstaw islandzkiego i tam to takie tylko prowizoryczne zajęcia są niestety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sick4Toys

Dołączył: 09 Kwi 2004
Posty: 65
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 11 Lis 2004, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
II. Zakład Islandystyki

1. Pracownicy naukowo-dydaktyczni
prof. zw. dr hab. Edmund Gussmann
dr Piotr Zborowski

2. Doktoranci stacjonarni
mgr Przemysław Czarnecki


no to, że można się islandzkiego uczyć chyba potwierdza, ale co do utworzenia osobnego kierunku to info żadnych nie znalazłam - Question
_________________
.::hafandi eyra? Ă­ vasanum::.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 11 Lis 2004, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To sa potwierdzone informacje.Dzisiaj jest przyjecie u Bartoszkow z okazji 11.11 wiec jestem przekonana ,ze pan docent z Poznania rowniez tam bedzie.Dowiem sie od niego o nazwisko pana profesora i terminy.Ale to racja,ze warto sprobowac uczyc sie jezyka tutaj.Sa kursy wakacyjne,na przyklad organizowane przez Namsflokar,ale takze przez Uniwersytet.Te w Namsflokar sa tansze i Polacy maja znizki.
Oczywiscie mozna tez studiowac przez 3 lata i jest kilka osob z Polski,wtedy mozna ubiegac sie o stypendium i dostaje sie tanie mieszkanie na Uniwerku i pozwolenie na prace.Nie jest tak trudno
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sick4Toys

Dołączył: 09 Kwi 2004
Posty: 65
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 11 Lis 2004, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked nie jest trudno powiadasz... hmm... będę zatem rozważać Twoje słowa... Tymczasem pozdrowienia dla Pawła B. od dziewczęcia, które maltretowało go na SGH (szczęśliwej posiadaczki jego autografu lol )
_________________
.::hafandi eyra? Ă­ vasanum::.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 12 Lis 2004, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sick4Toys napisał:
to ja proponuję tę chatkę usytuować gdzieś na Islandii, najlepiej nie w zupełnej głuszy, aby mieć w zasięgu uszu i języka rdzennych Islandczyków celem nauki praktycznej


Pomysł nie jest zły ale mam pewne obawy. Oczywiście najlepiej uczy się języka u źródeł ale jak wylądujemy na Islandii to zaczniemy podziwiać ją samą a na język będzie mniej czasu. Po drugie - ważne jest, żeby to było gdzieś schowane, żeby nic nie rozpraszało.

Sick4Toys napisał:
jakieś zapisy na ten "kurs" będą?


Z tym będzie ciężko - nie, żeby brakowało gościnności ale z zupełnie innych względów...

Sick4Toys napisał:
[nie wnikam co jest "zawsze", bo się boję zapytać]


Nie ma się co bać.... A to "zawsze" łączy się z tymi pewnymi względami :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 14 Lis 2004, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sick4Toys napisał:
Tymczasem pozdrowienia dla Pawła B. od dziewczęcia, które maltretowało go na SGH (szczęśliwej posiadaczki jego autografu lol )


Nie byłam wtedy na SGH ale mam kasetę z nagraniem tej lekcji prowadzonej przez Pawła. O tym mówisz nie? Przerobił chyba w ciągu godziny 2 lekcje z podręcznika ojca? Teksty wydawały mi się dziwnie znajome, ale to chyba dlatego, że znam na pamięć akurat dwie pierwsze czytanki:)
To Ty wygrałaś konkurs czytania?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sick4Toys

Dołączył: 09 Kwi 2004
Posty: 65
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 14 Lis 2004, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisał:
Nie byłam wtedy na SGH ale mam kasetę z nagraniem tej lekcji prowadzonej przez Pawła. O tym mówisz nie? Przerobił chyba w ciągu godziny 2 lekcje z podręcznika ojca? Teksty wydawały mi się dziwnie znajome, ale to chyba dlatego, że znam na pamięć akurat dwie pierwsze czytanki:)
To Ty wygrałaś konkurs czytania?


ano ja Embarassed
tia czytanki były od taty. miałam nadzieję, że czegoś więcej się dowiem o języku. ale nie narzekam!
_________________
.::hafandi eyra? Ă­ vasanum::.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daggis
Gość
PostWysłany: 15 Lis 2004, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Luiza napisał:
Sa kursy wakacyjne,na przyklad organizowane przez Namsflokar,ale takze przez Uniwersytet.Te w Namsflokar sa tansze i Polacy maja znizki.

w zeszlym roku probowalam sie dostac na kurs wakacyjny na uniwerku, ale niestety dostalam informacje, ze jestem na liscie oczekujacych i ze jesli cos sie zmieni to mnie o tym poinformuja. blablabla... nie wiem czy po prostu niezbyt umiejetnie uzasadnilam moja chec uczenia sie islandzkiego czy cos, ale nie chcieli mnie tam Sad . moze powinnam sprobwac jeszcze raz, albo te w Namsflokar Confused
Powrót do góry
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 15 Lis 2004, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze bylo duzo chetnych,ale do Namsflokar przyjmuja wszystkich,kurs trwa miesiac,zaczyna sie pod koniec czerwca,ale sprobuj jeszcze raz na uniwerku i zapytaj ich dlaczego sie nie dostalas za pierwszy razem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mori

Dołączył: 04 Gru 2004
Posty: 84
PostWysłany: 9 Gru 2004, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ej, na polonistyce nie ma starocerkiewnosłowiańskiego! nie straszcie... nie było w wykazie przedmiotów ;-) ale moi znajomi mają to na slawistyce... takie bzdury, ze oj... ucza sie jezyka, który wcale mógł tak nie wyglądać.... za to na UG miał być lektorat z islandzkiego i w ostatniej chwili dowiedziałem sie ze jednak nie bedzie w tym roku... ale bym wylądował... (bo miałem iść na skandynawistykę....)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 9 Gru 2004, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja mama studiowała polonistyke i miała taki przedmiot. Ale może się coś zmieniło...
Cytat:
na UG miał być lektorat z islandzkiego i w ostatniej chwili dowiedziałem sie ze jednak nie bedzie w tym roku

Widac pan asystent się nie douczył jednak... :wink:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Qortes

Dołączył: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skąd: Poznań
PostWysłany: 9 Gru 2004, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisał:

Cytat:
na UG miał być lektorat z islandzkiego i w ostatniej chwili dowiedziałem sie ze jednak nie bedzie w tym roku

Widac pan asystent się nie douczył jednak... :wink:


Z asystentem to nie pomylilo Ci sie czasem z UAM w Poznaniu? ;-)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 9 Gru 2004, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A myślisz, że ilu jest asystentów od islandzkiego? :wink:
Ale chyba masz racje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Język Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron