reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Polski podręcznik do islandzkiego
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Język
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 15 Mar 2008, 2:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisa:
pozamykal wczoraj admin tyle tematow a linkow do pirackich programow nie wywalil, hmmmm

Widzisz - ja jestem przeciwny łamaniu prawa, ale jednocześnie jako filozof prawa, głośno mówię o tym, że prawa autorskie (majątkowe) są sztucznym tworem i są de facto kradzieżą dokonaną na całym spoełczeństwie.
Toczyłem o tym zaciekłą dyskusję na tym Forum, a jej wynik w postaci artykułu można przeczytać tu:
http://www.logityka.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=2

Dopóki, więc policja nie zamyka rapidshara to linki do niego musza być traktowane jako legalne.
Z drugiej strony z pewnością autorowi podręcznika należy się jakaś gratyfikacja i dobrze by było, gdyby osoby pobierające twory innych ludzi, wpłacały jakiś dobrowolny datek na rzecz tego autora.
Nie ma to oczywiście nic wspólnego z dzisiejszym prawem, które akurat dopuszcza w niektórych przypadkach rozpowszechnianie niekomercyjne.

Administracja Forum stoi na straży prawa (także niestety tego złego), więc jeśli ktoś ma informacje o nielegalności tych linków to proszę o wiadomość na priva.

Myślę, że dobrym tonie jest poprostu zachęcać tych, którzy korzystają z cudzej pracy, by tę pracę jakoś nagrodzić. Niekoniecznie kwotą 50 zł (tyle kosztuje podręcznik w formie papierowej, gdzie jeszcze kosztem jest sam nośnik i dystrybucja).
W przypadku korzystania z dzieła bez kosztów po stronie autora (który nawet nie musiał kopiować swego dzieła do rapidshare'a) myślę, że uczciwą kwotą datku byłoby 5-10 zł (tyle prawdopodobnie dostaje autor od każdego egzemplarza od wydawcy).
Jeśli prawa majątkowe należą do wydawcy, to trzeba na jego konto słać datki i tyle. Myślę, że jest to najbardziej eleganckie rozwiąznie.

Wikipedia utrzymuje się z datków, a jest tak potężnym dziełem. Niech inni biorą przykład i podają swe konta. A zawsze też znajdą się tacy co kupią oryginał w księgarni.

PRZEPRASZAM za off-topic - nie kontynuujmy tu może dyskusji o prawach autorskich, taka dyskusja ma już swój wątek:
http://www.forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=320
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
dziuunia02

Doczy: 04 Lip 2008
Posty: 3
Skd: kópavogur
PostWysany: 5 Lip 2008, 0:01    Temat postu: polska książka Bartoszka Odpowiedz z cytatem

halo,i czy ktos mi może napisać gdzie znajdę ta książkę???
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
poland999poland

Doczy: 21 Cze 2009
Posty: 1
PostWysany: 21 Cze 2009, 15:01    Temat postu: eurotalk islandzki Odpowiedz z cytatem

Cześć, może ktoś może mi pomóc, aby uzyskać eurotalk islandzki? Linki, które znajdują się tutaj żyje. I would really appreciate pomocy, że mogę dostać.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Next78
Go
PostWysany: 21 Cze 2009, 15:08    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

A tak na marginesie powracajac do podreczników islandzko polskich ( słowników ) tego całego p.Bartoszka mozna nabyć kupujac online i wcale nie trzeba sie wybierac poza rejon stolicy w poszukiwaniach.A na sieci jest tego opór.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Język Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron