reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Telewizja satelitarna - ustawienie anteny
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
titta
Gość
PostWysłany: 27 Maj 2007, 14:25    Temat postu: Telewizja satelitarna - ustawienie anteny Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich mieszkam w keflaviku i w zwiazku z tym mam pytanie jak ustawic antene satelitarna do odboiry cyfrowego polsatu szukalalm na forum odpowiedzi lecz nie znalazlam dziekuje za wszelkie informacje
Powrót do góry
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 27 Maj 2007, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bart
Gość
PostWysłany: 28 Maj 2007, 1:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.talerz 120cm srednica.
2.talerz montujesz w kierunku tym samym w ktorym maja sasiedzi.
3.ustawienia dekodera sa fabrycznie dobre nic nietrzeba zmieniac jesli juz zmieniles powroc do fabrycznych ustawien jest taka opcja.
4.wez tv przed chate podlacz dekoder do tv oczko do dekodera uzyj opcji w menu dekodera szukanie sygnalu i ruszaj antena az znajdziesz,(pomalu bo czule) pierwszy pasek sygnalu wyskakuje zawsze okolo 70%i wiecej sztuka jest znalesc drugi pasek ktory powinien byc minimum 50%.
5.Po znalezieniu wciskasz szukaj kanalow.

Niemozesz sie pomylic.

ps uwazaj na budynki drzewa zaslaniaja sygnal
Powrót do góry
titta
Gość
PostWysłany: 29 Maj 2007, 15:12    Temat postu: dziekuje Odpowiedz z cytatem

dziękuję bardzo za odzew na forum i prywatne wiadomości z radościa muszę stwierdzić że Polsat działa czasami przerywa ale działa i to najważniejsze pozdrawiam
Powrót do góry
marcinmj

Dołączył: 19 Sie 2006
Posty: 28
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 16 Cze 2007, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj problem jest taki ze sasiedzi nie maja anten wiec mam wielki problem z ustawieniem anteny. Probuje juz od tygodnia i nic. Pomocy, jak to ustawic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 16 Cze 2007, 16:28    Temat postu: TV satelitarna Odpowiedz z cytatem

Myślę, że nalezy gdzieś znaleźć stronę internetową, gdzie podając swoje koordynaty, mozna otrzymać kąt oraz kierunek w jakim trzeba ustawić antenę, by odbierała sygnał z któregoś z satelitów geostacjonarnych.


Ponieważ europejskie satelity pewnie są umieszczone nad Europą zachodnią, więc z Islandii trzeba skierować antenę w kirunku południowym lub południowo-wschodnim. Nie jestem jednak specjalista, więc mogę się mylić.

Możesz pójść gdzieś, gdzie wiszą anteny na domach. Mając kompas możesz zapamiętać kierunek. Gdy już znasz kierunek i przyblizony kąt, to nie powinno być problemu z namierzeniem sygnału.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 17 Cze 2007, 6:34    Temat postu: Re: TV satelitarna Odpowiedz z cytatem

OdĹźajer Egzegeta napisał:
Myślę, że nalezy gdzieś znaleźć stronę internetową, gdzie podając swoje koordynaty, mozna otrzymać kąt oraz kierunek w jakim trzeba ustawić antenę, by odbierała sygnał z któregoś z satelitów geostacjonarnych.


Ponieważ europejskie satelity pewnie są umieszczone nad Europą zachodnią, więc z Islandii trzeba skierować antenę w kirunku południowym lub południowo-wschodnim. Nie jestem jednak specjalista, więc mogę się mylić.

Możesz pójść gdzieś, gdzie wiszą anteny na domach. Mając kompas możesz zapamiętać kierunek. Gdy już znasz kierunek i przyblizony kąt, to nie powinno być problemu z namierzeniem sygnału.


Nie pisz tego po islandzku lepiej, bo ten gostek co u nas w okolicy anteny ustawia i bierze za to 10 kółek, przyjedzie do Polski i Cię zamorduje Smile

Hehe

OS
_________________
Kto pisze prawdę, ten nie jest kochany.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Cze 2007, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Probuje juz od tygodnia i nic. Pomocy, jak to ustawic


A może by tak zlecić firmie. Koszt około 10 tyś. /przynajmniej ja tyle zapłaciłem/...
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcinmj

Dołączył: 19 Sie 2006
Posty: 28
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 17 Cze 2007, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mógłbyś mi podac jakieś namiary na taką firme, albo może znasz jakąś osobe która się tym zajmuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KO

Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skąd: z piekła
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako, że nowy temat się nie przyjął to odświeżam stary:

Ma ktoś jakieś sprawdzone sposoby na zabezpieczenie anteny przed deszczem? Bo przy deszczu, telewizja nie odbiera zbyt ciekawie, niektórzy nakładają obcięte butelki na konwerter, ale podobno przy większym deszczu tam się zbiera woda i jest jeszcze gorzej.
Będę wdzięczny za pomysły(najlepiej sprawdzone)

pzdr
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
police55
Gość
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problemem jest słaby sygnał. Anteny nadawcze ustawione są na Polskę i najbliższe okolice. Islandia znajduje się na granicy zasięgu. Jedynym rozsądnym wyjściem jest zastosowanie dużej powierzchni czaszy. Jeśli masz czaszę o średnicy poniżej 140 cm, deszcz, śnieg i wiatr zawsze będą powodować utratę sygnału. I nic nie pomogą czarodziejskie metody, typu butelka na konwerter (nawiasem mówiąc to nawet pogorszy słaby już sygnał). Ważny jest też sam konwerter. A dokładnie współczynnik wzmocnienia i stosunek sygnału do szumu. Prościej, im droższy tym lepszy. Dobry konwerter w Polsce kosztuje ok. 140zł. Polsat czy Cyfra+ w swoich zestawach dodają konwertery za ok. 15zł. Ale w Polsce są ok. W Islandii nie.

Spróbuj zmienić konwerter lub zamontuj większą czaszę. Albo pogódź się z tym, że w czasie deszczu gorzej widać.
Powrót do góry
KO

Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skąd: z piekła
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kucze no, z tym konwerterem to pamiętam taką akcję, że znajomy chciał przywieźć z Polski jakiś wyczesany, bo tutaj miał taki właśnie standardowy. Okazało się, że parametry techniczne mają takie same Shocked Mogł byś podać, jeżeli się na tym znasz, jakieś oznaczenia jakimi powninen się charakteryzować dobry konwerter? antenę kupiłem 120, taką mi facet w sklepie polecił, mówił, że starczy.

Dzięki za odzew
Pzdr
KO
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
police55
Gość
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobacz taki, uwaĹźam go za jeden z najlepszych

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=23&id=342
Powrót do góry
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja sama ustawiam talerze do tv sat.
moja rada: slonce z tylu talerza i w odleglosci 3 palcow masz astre tak ze sie nie pomyl co lapiesz. hotbird jes na prawo od astry o te 3 palce wlasnie.
to pestka o znalesc. sztuka jest skrecic talerz!!! powodzenia!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lovisa napisał:
a ja sama ustawiam talerze do tv sat.
moja rada: slonce z tylu talerza i w odleglosci 3 palcow masz astre tak ze sie nie pomyl co lapiesz. hotbird jes na prawo od astry o te 3 palce wlasnie.
to pestka o znalesc. sztuka jest skrecic talerz!!! powodzenia!!


loviso ,ale on ma ustawiony talerz tylko sniezy mu jak deszcz pada bo ma mala czasze Wink
Powrót do góry
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ahhh... to znaczy ze ma dekoder alnalogowy tak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
police55
Gość
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lovisa napisał:
a ja sama ustawiam talerze do tv sat.
moja rada: slonce z tylu talerza i w odleglosci 3 palcow masz astre tak ze sie nie pomyl co lapiesz. hotbird jes na prawo od astry o te 3 palce wlasnie.
to pestka o znalesc. sztuka jest skrecic talerz!!! powodzenia!!


Rada świetna. Zapomniałaś tylko powiedzieć, o której godzinie to słońce z tyłu talerza i te 3 palce to gdzie trzeba włożyć. A może wystarczy koło od roweru?
Powrót do góry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

quote="police55"]Rada świetna. Zapomniałaś tylko powiedzieć, o której godzinie to słońce z tyłu talerza i te 3 palce to gdzie trzeba włożyć. A może wystarczy koło od roweru?[/quote]

i kwintal pszenicy ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Wrz 2007, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

neinie kolo roweru ale kolo descorolki.

a powasnie to to jest roznica miedzy dwoma satelitami. jak ustawiasz to znajdziesz napewno albo hotbirda albo astre. to nie duza roznica miedzy nimi powoduje ze napisalam 3 cm.
a ze sloncem to coraz cieniej i trzeba sie pospieszyc. slonce ma byc z tylu latem tak ze jak pamietasz gdzie bylo latem tak o 18 -20 to juz polowa sukcesu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skąd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysłany: 12 Wrz 2007, 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u mnie właśnie butelka się sprawdza. Gorzej jak jest mżawka, bo wtedy osiada i zakłuca przy dużym deszczy jest ok. A z butelką to nawet śnieg nie zasypie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron