reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Rozpatruj臋 przeprowadzk臋 na Islandi臋 - pytanie dot. koszt贸w

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Pozosta艂e tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
iwalktheshadow

Do潮czy: 04 Lut 2016
Posty: 2
PostWys砤ny: 4 Lut 2016, 19:00    Temat postu: Rozpatruj臋 przeprowadzk臋 na Islandi臋 - pytanie dot. koszt贸w Odpowiedz z cytatem

Dzie艅 dobry,

tak jak napisa艂em w temacie - od pewnego czasu rozpatruj臋 ewentualno艣膰 przeprowadzki na Islandi臋. Moja emigracja nie b臋dzie mia艂a charakteru zawodowego. Moje motywy odnosz膮 si臋 do sfery satysfakcji. Nie chc臋 nikogo wci膮ga膰 niepotrzebnie w g艂臋bsze sfery. Powiem po prostu, 偶e jestem ju偶 wieloma sprawami zm臋czony i chcia艂bym osi膮艣膰 w miejscu, gdzie ca艂y ten mainstreamowy zgie艂k, szum i wieczna nerwowo艣膰 najzwyczajniej w 艣wiecie nie dociera.

Posiadam sta艂y doch贸d (maj膮tek: nieruchomo艣ci, depozyty bankowe) zapewniaj膮ce mi miesi臋cznie kwot臋 w wysoko艣ci 15.000 pln. Jestem sam, 偶yj臋 oszcz臋dnie i dosy膰 skromnie. Rozs膮dnie rozdysponowuj臋 艣rodki i z pewnej perspektywy mo偶e nawet wydawa膰 si臋, i偶 jestem nieco sk膮py.

Zastanawiam si臋 i prosz臋 osoby zamieszkuj膮ce, pracuj膮ce i wydaj膮ce swoje pieni膮dze na Islandii, o ocen臋, czy samotna osoba jest w stanie utrzyma膰 si臋 za kwot臋 15k pln miesi臋cznie w Reykjaviku? Interesuje mnie kupno niewielkiego, powiedzmy 140 metr贸w kwadratowych, domu gdzie艣 na obrze偶u. Standardowa eksploatacja samochodu, wydatki na internet, media, 偶ywno艣膰, 艣rodki czysto艣ci, w razie potrzeby odzie偶 itp.

Pozostaj臋 dozgonnie wdzi臋czny,

iwalktheshadow
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Hyonuku

Do潮czy: 07 Wrz 2013
Posty: 18
PostWys砤ny: 14 Lut 2016, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc,
rozumiem i wspieram zamiary Twej ,dezercji, od swiata zlych ludzi Smile.
kwota 15.000pln w przeliczeniu na korony islandzkie to okolo 500.000isk co daje Ci mozliwosc bytowanai tutaj na naprawde satysfakcjonujacym poziomie. Rzecz jasna- kryteria co do prowadzenia sie i wegetacji uzaleznione sa od indywidualnych potrzeb kazdej jednsotki jednak daje Ci te wskazowki na podstawie egzystencji tutaj i funkcjonowania jako osoba samodzielna-samotna-pojedyncza, rezydujaca w Reykjaviku- a Twoje zapytanie konkretyzujesz wlasnie co do tego miasta.
jedna kwestia脽- czy Twoje zamierzenia oscyluja wokol KUPNA (jak sam ujales) czy wynajmu domu na obrzezu? to istotna sprawa do rozplanowania swego budzetu pod katem egzystencji w Islandii.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
svavec
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Sk眃: Gdynia
PostWys砤ny: 16 Lut 2016, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybierz sobie tanszy kraj i troche bardziej na poludnie tej planety Smile.
...bedzie taniej ,szybciej i cieplej .
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
svavec
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Sk眃: Gdynia
PostWys砤ny: 16 Lut 2016, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy czasami nie prowokujesz dyskusji Wink . Z dostepem do takiej kwoty to ,jako na singiel ,przezyjesz w kazdym kraju na siwecie ...wiec skad to pytanie , poniekad retoryczne chyba .
Bardziej zastanawia mnie fakt ,ze "nie zamierzasz przyjezdzac w sprawach zawodowych" ,czyli nie chcesz podjac pracy ?
Nie pracujac tutaj zarowno nie masz ubezpieczenia ,a wszelkie nieszczesliwe wypadki moga kosztowac , jak i musisz dostac pozwolenie na pobyt dluzszy niz turystyczny a kwota ktora masz do dyspozycji moze okazac sie zbyt niska dla przyznania takiego pozwolenia ."inwestora" chetnie by przyjeli , lecz kwota 15k do inwestycyjnych raczej nie nalezy .
Zacznij wiec od rozpatrzenia przyjazdu pod katem prawnym a nie finansowym .
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
iwalktheshadow

Do潮czy: 04 Lut 2016
Posty: 2
PostWys砤ny: 16 Lut 2016, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hyonuku - dzi臋kuj臋 za wpis i wskaz贸wki. Okaza艂y si臋 bardzo pomocne. Odpowiadaj膮c na Twoje pytanie - interesuje mnie kupno domu, aczkolwiek zdaj臋 sobie spraw臋, 偶e w pierwszym okresie ten zamiar mo偶e zosta膰 wyparty przez potrzeb臋 wynaj臋cia czego艣 w formie przej艣ciowej.

svavec - Tobie r贸wnie偶 dzi臋kuj臋, r贸wnie偶 za podzielenie si臋 z nami Twoimi preferencjami klimatycznymi. Ja, wbrew powszechnym inklinacjom, preferuj臋 spokojniejsze, ch艂odniejsze i znacznie bardziej pochmurne 艣rodowisko. 殴le znosz臋 s艂o艅ce i upa艂y.
Nie wiem, w jakim celu mia艂bym prowokowa膰 dyskusj臋? Frekwencja nie jest tu zbyt du偶a, a ja jestem cz艂owiekiem maj膮cym na g艂owie znacznie wa偶niejsze kwestie, ni偶 dziecinne trollowanie polskiego forum o Islandii. R贸wnie偶, wspomniana wy偶ej kwota dochodu miesi臋cznego jest kwot膮 sta艂膮 i nie przewiduj臋 wi臋kszych wahni臋膰 (ani w jedn膮, ani w drug膮 stron臋) w najbli偶szej przysz艂o艣ci. 艢rodki, kt贸rymi dysponuj臋, depozyty bankowe, warto艣膰 nieruchomo艣ci itp. (nie chc臋 si臋 tutaj zag艂臋bia膰 w szczeg贸艂y i nie widz臋 najmniejszego powodu, by to robi膰) s膮 znacznie wi臋ksze i je偶eli tylko stosowne organy po stronie Islandii upomn膮 si臋 o szczeg贸艂owy wykaz, to bez jakichkolwiek problem贸w wszystko wyszczeg贸lni臋. M贸j maj膮tek jest jawny i nie pochodzi z tak zwanych "w膮tpliwych 藕r贸de艂". Kwesti臋 wizyty w ambasadzie jak najbardziej rozpatruj臋. Niebawem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Pozosta艂e tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron