reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Cło za sprzęt komputerowy (np. laptop)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 31 Maj 2007, 21:48    Temat postu: Cło za sprzęt komputerowy (np. laptop) Odpowiedz z cytatem

witam
bedac w polsce bede chcial wymienic laptopa na cos nowszego
czy wracajac tu spowrotem bede musial placic jakies clo? laptop pewnie nie bedzie calkiem nowy...no i czy oni zaznaczaja gdzies ze wyjezdzam stad z laptopem i z nim wracam?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 31 Maj 2007, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bedziesz mogl spokojnie przywiezc tu Swojego nowego laptopa.
Ale jesli będzie on oryginalnie zapakowany,a co gorsza jesxzce z rachunkiem to wtedy moze byc nieciekawie.
Bierz kompa pod pache, w torbe, na szyje, czy jak tam i bez wniku.

Nikt tu nie zapisuje inforamcji kto z jakim laptopem wybywa.
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mdarek21

Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 38
Skąd: Polska-Borgarnes
PostWysłany: 31 Maj 2007, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem można wwieźć bez problemu laptopa,gdyż jest to notebook czyli notes elektroniczny.Warunek o jakim słyszałem to nie może być przewożony w bagażu zasadniczym,gdyż mogą to oclić,a poza tym przy takim traktowaniu bagaży uszkodzony raczej na 100%.Napewno bez problemów w bagażu pogręcznym.Radzę zastosować też wskazówki Wrednej_mimi,nie może być fabryka zapakowany.
_________________
mdarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 1 Cze 2007, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisalem tego posta, poniewaz znajomy przywiozl laptopa z polski, pod reka go niosl, celnik go wezwal i zapytal czy ten laptop starey, on odp ze ma ponad pol roku, a tamtem wreczyl mu kwitek do zaplaty na 350E :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lauraana
Alpha Team
Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysłany: 1 Cze 2007, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jezdzilam ze swoim w te i z powrotem i ani razu mnie o niego nikt nie pytal... serio watpie zebys mial miec jakies problemy...
_________________
og ef þĂş vilt þĂĄ skal ĂŠg ljĂşga að þĂŠr...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
mdarek21

Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 38
Skąd: Polska-Borgarnes
PostWysłany: 1 Cze 2007, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic z tego nie rozumiem.Myślę,żę ten Twój znajomy czaruje.Tak jak pisałem laptop to nic innego jak notebook-osobisty notes elektroniczny.Zjeździłem trochę świata i nigdy z tym nie miałem kłopotów.Być może był zapakowany z foliami jak nowy.Czasami trzeba trochę pomyśleć i np.wprowadzić jakieś swoje dane,kontakty itp.Niczego się nie obawiaj bierz laptopa i normalnie go wieź,prawie wszyscy wwożą laptopy i nikt z tym nie ma większych problemów.
_________________
mdarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
martusia

Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 78
PostWysłany: 2 Cze 2007, 12:26    Temat postu: cło Odpowiedz z cytatem

świetnie zostało użyte słowo : prawie. Ja znam trzy osoby, które wjeżdzały kilka razy z tym samym laptopem i za drugim czy trzecim razem płaciły cło. Mimo, że był używany. Wydaje mi sie ze to zalezy od humoru celnikow. w styczniu znajomy przyjechal z laptopem i celnicy obliczyli cło na 22 000 ISK, chciał zapłacic karta, ale terminal nie chcial jej przyjac i mu sie upieklo. Na pewno wszytsko precyzuja przepisy, ale na humory celnikow nie mamy wplywu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 2 Cze 2007, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żadne cło!! najwięcej zamieszania wprowdzają CI którzy mają problem z komunikacją z celnikami, nie znają języka, a potem opowiadają bajki i historie nie z tej ziemi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lauraana
Alpha Team
Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysłany: 2 Cze 2007, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ciagu swego krotkiego zycia lecialam na Islandie jakies 15 razy, zawsze z laptopem, ani razu nie musialam za niego placic.
po co wprowadzac niepotrzebna panike?
_________________
og ef þĂş vilt þĂĄ skal ĂŠg ljĂşga að þĂŠr...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 2 Cze 2007, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że wszystko zależy od interpretacji celnika. Jeśli celnikowi wyda się, że wwożenie sprzętu ma charakter handlowo-importowy, to wtedy może doliczyć cło.
Z taką interpretacją można walczyć, żądając pokazania przepisów i podstaw do takiej interpretacji.
Myślę, że kilku celników może być złymi ludźmi i wykorzystują niewiedzę turystów/podróżujących, by zasilić kasę państwa.
Pewne zachowania mogą też wynikać z niechęci do imigrantów...

Jeśli ktokolwiek jeszcze będzie miał taki problem, to proszę by wziął od celnika dokładny numer ustawy/rozporządzenia/kodeksu - mając taki numer będziemy mogli sprawdzić, czy celnik miał rację.
Jeśli nie, to pieniądze można odzyskać (nie wolno więc wyrzucać pokwitowania wpłaty).

Często turyści lub imigranci słabo znają język i są bardzo zestresowani kontaktem z celnikiem. Jeśli ten ostatni jest niezbyt dobrym człowiekiem, to wykorzysta sytuację, by zrobić krzywdę.
Warto więc nauczyć się po angielsku lub islandzku zdania, które po polsku brzmi "na jakiej podstawie prawnej twierdzi pan, że muszę zapłacić cło od prywatnego notebooka? proszę podać mi na piśmie dokładną datę i numer ustawy lub rozporządzenia lub innego aktu prawnego, na którym opiera pan swoje działanie".
Jakby ktoś był z anglistyki lub znał dobrze islandzki to mógłby to tu wpisać i każdy mógłby wykorzystać przy spotkaniu z celnikiem.
Jeśli ktoś nie mówi w ogóle po angielsku/islandzku, to ten tekst mógłby mieć napisany na kartce, którą pokazałby celnikowi.

Mysle, że już taka twarda obywatelska postawa sprawi, że celnik da sobie spokój i jeśli liczy tylko na naiwnych turystów lub przestraszonych imigrantów, to machnie reką i będzie czekał na lepszą ofiarę.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 2 Cze 2007, 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rowniez tak uwazam, trzeba twardo, ale grzecznie przedstawic swoja syt, a do tego wiadomo, trzeba umiec sie dogadac, aby wyjasnic
ok, chodzilo mi tylko o to czy clo za wwiezienie laptopa to obowiazek, czy poprostu przypadek, ale wydaje mi sie ze to byl jeden z nielicznych przypadkow . oczywiscie lepiej nie miec zadnych naklejek czy tez zafoliowanych elementow swiadczacych o nowosci sprzetu:)
dzieki i pozdrawiam...jutro fruuuu:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 5 Cze 2007, 2:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzis przylecial na Islandie drugi raz w ciagu miesiaca i za kazdym razem nikt mnie nawet nie sprawdzal.

wszystko chyba zelezy jednak od szczescia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 6 Cze 2007, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi zabrali alkohol w londynie, ten, ktory kupilem na bezclowce w islandii Evil or Very Mad chyba z 2 godz sie klocilem z nimi i w sumie z 5 osob w tym kierownik zmiany nalotnisku... Evil or Very Mad bo mialem w reklamowce i chcialem wniesc na poklad, tak jak w islandii, to kazali mi nadac to jako drugi agaz lub zostawici kupic nowe na bezclowce w londynie Evil or Very Mad ale jak widzialem wczesniej jak moja torba wylatuje kilka metrow z samolotu do wozka przewazacego walizki, to az chcialo mi sie rzucic tym chlopakiem tak samo...wiec nadanie w bagazu glownym odpadalo,musialem kupic nowy towar..... jak nerwy po 10 godz opadly pomyslalem, ze moze chodzi im o to, ze jesli kupilem w islandii, to przed wejsciem do samolotu w londynie istnieje ryzyko ze moglem dodac jakas szkodliwa substancje do tej butelki i potem wykorzystac...tylko takie tlumaczenie samego siebie mnie uspokoili...bo tlumaczenie jednego celnika, ze to za duzo plynu .. a 10m dalej juz ten sam alkohol moge kupic i wniesc , to to uzasadnienie bylo dla mnie smieszne co bylo powodem dalszych moich pretensji wobec celnikow,dopiero naczelnik na lotnisku cos tam zaczal tlumaczyc ale ja swoje a on swoje..bleee,w sumie strata nie jakas wielka, ale prawie wyprowadzila mnie z rownowago ta syt prawie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 6 Cze 2007, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli miales przesiadke w Londynie i miales w Stansted druga odprawde to normalne ze ci zabrali alkohol mimo ze kupiles go na bezclowce na Islandii. Wiem ze ten zakaz jest pomylka ale co zrobic.

Jesli chodzi o przewoz alkoholi w glownym bagazu nie martw sie, ja przewozilem wina z Argentyny, Hiszpanii czy Włoch i wszystko bylo całe. To fakt rzucaja nimi, ale zawsze lepiej poprosic by nakleili ci na bagaz "Uwaga szkło"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 6 Cze 2007, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no najlepszy wniosek z tego dla wszytskich podrozujacych :
kupowac alkohol na bezclowce tylko przed bezposrednim lotem do miejsca docelowego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Cze 2007, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo mozna bylo w Londynie wpakowac alkohol do bagazu glownego przed nastepna odprawa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 6 Cze 2007, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Froskur napisał:
albo mozna bylo w Londynie wpakowac alkohol do bagazu glownego przed nastepna odprawa

tak, zawinąć w ubrania ktorych napewno nie brakuje w bagazu i smialo wiesc, raczej sie nei pobije
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 8 Cze 2007, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadza sie, tez o tym pomyslalem, ale musialbym sciagnac z siebie jakies ubranko zeby miec w co owinac ow alkohol:) ale dobrze, byle doswiadczenie owocowalo przy nastepnych podrozach i moze inni tez skorzystaja z tych doswiadczen,np ktos pierwszy raz bedzie lecial i nie wie co i jak, to moze byc pomocne, bo starzy "lotnicy" to juz wiedza co i jak:P a dla nie to byly pierwsze zakupy na bezclowce i myslalem ze skoro z paragonem, to problemu nie ebdzie, a jednak... Smile
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Navijka

Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 39
Skąd: 110 Rvk
PostWysłany: 8 Cze 2007, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

he he czego to przy odprawie nie wymysla Twisted Evil

lecac w lutym z Polski na Islandie mnie rowniez spotkalo kilka niespodzianek

po pierwsze ow smieszny przepis ze nie mozna miec w bagazu podrecznym niczego - doslownie nieczego co pojemnoscia przekracza 100 ml

dodam ze wylatujac w lutym z Islandii do Polski nikt mnie nie sprawdzal niczego nie wyciagal nie kazal przepakowywac kosmetykow do jakichs plastikowych woreczkow itp. a przepis ponoc wszedl w zycie w pazdzierniku czy listopadzie roku 2006 Exclamation

alkoho zakupiony na bezclowce w Islandii przeszedl bezproblemowo a lecielismy z przesiadka w Kopenhadze...

za to lecac spowrotem u polskich celnikow bylo troche zamieszania w zwiazku z owymi 100 ml dopiero w KOpenhadze pan celnik przyczepil sie o sloik chrzanu i pare szynek w puszce ktore w pospiechu na ostatni moment wpakowalam do torby podrecznej - mam nadzieje ze mu smakowalo....

co do laptopa latam z nim w te i we wte i nigdy nie bylo problemu - przy przeswietleniu kaza tylko wyjac z torby

i tyle mojego doswiadczenia

a celnik jak to celnik zawsze cos znajdzie, ale ten cyrk z alkoholem z bezclowki Question Exclamation Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sylwunia

Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 5
PostWysłany: 13 Cze 2007, 1:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie jest prawda ze tylko sie przyczepia do nowego laptopa, słyszalam o przypadkach ktore dotyczyly juz uztwanych laptopach i kara wynosi 2000 koron, zwroca ci ta kase jesli ten sam laptop wywieziesz z kraju. Tak samo zalicza sie do tego dekoder np. polsatu. I powiem wam ze to wszystko zalezy od typa lub typairy ktora przeglada wam walizki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron