reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Rocznica iceland.pl
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 24 Lis 2004, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to się zlećmy kiedyś do mnie Smile
tylko mnie prawie nigdy w Kielcach nie ma.... co tydzień w innym zakątku Polski, tylko nigdy we Wrocławiu Confused

No to może jakiś zlot w stolicy 18.12 albo w Krakowie w okolicach sylwestra? :wink: :wink: heh wtedy to na pewno bym się pojawiła 8)
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Alicja
Go
PostWysany: 24 Lis 2004, 21:52    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

heh:)
nawet uśmiechnęlam sie do ciebie przy wyjściu..ale tak slodko spaleśSmile
Powrt do gry
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 24 Lis 2004, 21:56    Temat postu: Re: . Odpowiedz z cytatem

Alicja napisa:
heh:)
nawet uśmiechnęlam sie do ciebie przy wyjściu..


Nooo to juz wiem skad te kolorowe sny ;-) o Islandii oczywiscie 8)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Alicja
Go
PostWysany: 24 Lis 2004, 22:00    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

no oczywiscie:),ze o Islandiiiiiiiiiii:)
wlasnie popijam dobre winko...Smile które dostalam od pewnej pani za swoją uczciwość hehe....
Powrt do gry
Daniel

Doczy: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Skd: Katowice
PostWysany: 24 Lis 2004, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
to się zlećmy kiedyś do mnie Smile
tylko mnie prawie nigdy w Kielcach nie ma.... co tydzień w innym zakątku Polski, tylko nigdy we Wrocławiu Confused

No to może jakiś zlot w stolicy 18.12 albo w Krakowie w okolicach sylwestra? :wink: :wink: heh wtedy to na pewno bym się pojawiła 8)

To może lepiej w Krakowie :wink:
Tylko znając życie, ktoś lub coś oczywiście przeszkodzi mi w dotarciu na spotkanie, tak jak ostatnio i przedostatnio Twisted Evil
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 24 Lis 2004, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do trzech razy sztuka Smile
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 24 Lis 2004, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos ma jeszcze zdjecia ze zlotu?
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 24 Lis 2004, 23:23    Temat postu: Stolica? Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
co tydzień w innym zakątku Polski, tylko nigdy we Wrocławiu Confused

A czemu nigdy we Wrocławiu? To bardzo podejrzane? Czy We Wrocławiu nie ma żadnych zawodów szachowych?? Smile
Przecież to we Wrocławiu wynaleziono szachy, które potem kupcy arabscy zawieźli na bliski wschód... :wink:
We Wrocławiu przez lata pracował rosyjskiego pochodzenia matematyk Pietia Goras - wynalazca liczby Pi, oraz twierdzenia, że a^2 + b^2 = c^2 !
To we Wrocławiu na ul. Względnej 78/9 urodził się Albert A.J.N. Sztajnowski (który potem zmienił nazwisko)!
To tak naprawdę we Wrocławiu odbyła się bitwa pod Grunwaldem, stąd dziś w centrum plac o tej nazwie.
To we Wrocławiu przez 382 lata była stolica Polski w okresie panowania Bolka XIV Śmigłego.
To właśnie Imperium Vrotslawskie 4700 lat przed naszą erą dało początek kulturze egipskiej a później greckiej i rzymskiej.

Już w Biblii napisano, że Adam i Ewa zostali wypędzeni z Wrocławia, bo zjedli jabłko z Ogrodu Botanicznego (a wiadomo przecież, że dotykanie i zrywanie roślin w ogrodach botanicznych jest surowo zabronione) - przyłapał ich na gorącym uczynku mgr. Sławomir Wąż, który doniósł do dyrekcji... Oficjalną decyzję o wydaleniu z miasta podjął ówczesny władca Bożydar III Buk.

Czy te powody nie wystarczą li tylko by odwiedzić ten magiczny gród, o którym znana piosenkarka śpiewała:
W moim magicznym mieście
wszystko się zdarzyć może.
Same zmyślają się historie,
sam się rozgryza orzech.
W moim magicznym Wrocławiu
ciepło jest i bezpiecznie.
Gościu znużony, gościu znudzony,
jeśli zabłądzisz kiedyś w te strony,
zajrzyj tu do nas koniecznie.


johanna napisa:
No to może jakiś zlot w stolicy 18.12 albo w Krakowie w okolicach sylwestra? :wink: :wink: heh wtedy to na pewno bym się pojawiła 8)

Tu mi coś nie pasuje Twisted Evil
Po pierwsze jak można mówić "w stolicy albo Krakowie"? Kiedyś się mówiło stołeczne miasto Kraków... Very Happy
A po drugie nie wiem czy zauważyliście, że mamy nową stolicę...
Jesteśmy częścią wielkiego państwa, które swoją stolicę ma daleko od Polski...
Bo chciałem z całą powagą oświadczyć, że piękne miasto Bruksela jest od 1 maja naszą nową stolicą (do której może nawet niedługo się wybiorę).
Z tego faktu powinien cieszyć się Qortes, bo wreszcie w stolicy nie będzie na dworcu chrzęstu strzykawek Very Happy
Co prawda nadal Warszawa będzie stolicą euroregionu (okręgu, dzielnicy, prowincji czy jak chcecie), ale to już nie nasza główna stolica...
Trzeba się pogodzić, że naszym krajem jest UE, a Polska to tylko mała część tego kraju (jak dawniej Małopolska, Mazowsze, Pomorze, Śląsk były względem Polski). Smile Smile Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 25 Lis 2004, 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gybys o tej stolicy nie napisał pod akapitem o Adamie i Ewie oraz mgr S. Wężu to bym pewnie zareagował :wink:
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 25 Lis 2004, 13:08    Temat postu: Re: Stolica? Odpowiedz z cytatem

Odżajer napisa:
johanna napisa:
co tydzień w innym zakątku Polski, tylko nigdy we Wrocławiu Confused

A czemu nigdy we Wrocławiu? To bardzo podejrzane? Czy We Wrocławiu nie ma żadnych zawodów szachowych?? Smile
Przecież to we Wrocławiu wynaleziono szachy, które potem kupcy arabscy zawieźli na bliski wschód... :wink:
We Wrocławiu przez lata pracował rosyjskiego pochodzenia matematyk Pietia Goras - wynalazca liczby Pi, oraz twierdzenia, że a^2 + b^2 = c^2 !
To we Wrocławiu na ul. Względnej 78/9 urodził się Albert A.J.N. Sztajnowski (który potem zmienił nazwisko)!
To tak naprawdę we Wrocławiu odbyła się bitwa pod Grunwaldem, stąd dziś w centrum plac o tej nazwie.
To we Wrocławiu przez 382 lata była stolica Polski w okresie panowania Bolka XIV Śmigłego.
To właśnie Imperium Vrotslawskie 4700 lat przed naszą erą dało początek kulturze egipskiej a później greckiej i rzymskiej.

Już w Biblii napisano, że Adam i Ewa zostali wypędzeni z Wrocławia, bo zjedli jabłko z Ogrodu Botanicznego (a wiadomo przecież, że dotykanie i zrywanie roślin w ogrodach botanicznych jest surowo zabronione) - przyłapał ich na gorącym uczynku mgr. Sławomir Wąż, który doniósł do dyrekcji... Oficjalną decyzję o wydaleniu z miasta podjął ówczesny władca Bożydar III Buk.
lol lol


Odżajer napisa:
johanna napisa:
No to może jakiś zlot w stolicy 18.12 albo w Krakowie w okolicach sylwestra? :wink: :wink: heh wtedy to na pewno bym się pojawiła 8)

Tu mi coś nie pasuje Twisted Evil
Po pierwsze jak można mówić "w stolicy albo Krakowie"? Kiedyś się mówiło stołeczne miasto Kraków... Very Happy
A po drugie nie wiem czy zauważyliście, że mamy nową stolicę...
Jesteśmy częścią wielkiego państwa, które swoją stolicę ma daleko od Polski...
Bo chciałem z całą powagą oświadczyć, że piękne miasto Bruksela jest od 1 maja naszą nową stolicą (do której może nawet niedługo się wybiorę).
Z tego faktu powinien cieszyć się Qortes, bo wreszcie w stolicy nie będzie na dworcu chrzęstu strzykawek Very Happy
Co prawda nadal Warszawa będzie stolicą euroregionu (okręgu, dzielnicy, prowincji czy jak chcecie), ale to już nie nasza główna stolica...
Trzeba się pogodzić, że naszym krajem jest UE, a Polska to tylko mała część tego kraju (jak dawniej Małopolska, Mazowsze, Pomorze, Śląsk były względem Polski). Smile Smile Smile

No tak.. pisząc "stolica" nie chodziło mi o Reykjavik tylko o Warszawę Twisted Evil :wink:
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Marta Luiza

Doczy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skd: Islandia
PostWysany: 25 Lis 2004, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak juz chcecie sie zlatywac czesciej to zleccie sie na Islandii
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dor_lem
Go
PostWysany: 25 Lis 2004, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fotek pare ze zlotu widzialam;) widze ze i torcik tworczy byl;) a ja zrobie torcika w grudniu i przywioze do redakcji lol
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 25 Lis 2004, 22:14    Temat postu: Islandia! Odpowiedz z cytatem

Marta Luiza napisa:
Jak juz chcecie sie zlatywac czesciej to zleccie sie na Islandii

Ja to od dawna powtarzam, ale nikt nie słucha... Sad
Tyle, że pośpieszny Kielce-Wrocław kosztuje tyle co wjazd na Hallgrimskirkje język
I to chyba jest ta bariera...
Gdyby chociaż ktoś fundnął Zlotowiczom bileciki na samolot, to mielibyśmy największy na świecie Zlot Islandofilów; chętnych byłoby więcej niż członków TPPI Smile

Gdyby znalazło się 100-200 chętnych chcących lecieć na Islandię, to można by zorganizować tani samolot Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
dor_lem
Go
PostWysany: 26 Lis 2004, 10:56    Temat postu: Re: Islandia! Odpowiedz z cytatem

Odżajer napisa:
Gdyby znalazło się 100-200 chętnych chcących lecieć na Islandię, to można by zorganizować tani samolot Smile


No to zaczac robic zapisy na tani samolot;) Zawsze mozna sciagnac znajomych chetnych na wyjazd na IS

Ja mam juz bilecik na wyjazd do polski bo chce spedzic sylwestra w polsce;) i juz sie bardzo ciesze lol Oby tylko pogoda byla ladna;) zeby nie koczowac na lotnisku przez sniezyce:(
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 27 Lis 2004, 20:55    Temat postu: Relacja i zdjęcia z II Zlotu Odpowiedz z cytatem

Dziś zamieściliśmy na stronie relację i zdjęcia z naszego II Zlotu. Zapraszam do lektury!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 29 Lis 2004, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym zaznaczyć, że w opisie jest powiedziane, że piernik niejakiego einara cieszył się największym zainteresowaniem. Pragnę zdementować te informację. Najszybciej zeszły przecudnej urody kanapki.
A jeśli chodzi o "tajny" przepis - ja bardzo chętnie ale jest jeden mały problem. Nie pamiętam jak robiony był ten piernik. Sypałem wszystkiego jak leci :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 29 Lis 2004, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i zeszły, ale nikt nie pytał o przepis na nie, a na piernik było kilku chętnych...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Peterans

Doczy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skd: Warszawa
PostWysany: 29 Lis 2004, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Very Happy
Po długim szlabanie na komuter Very Happy wracam na Internet Wink
Czy cos sie działo jak mnie nie było ???

Pzdr.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mori

Doczy: 04 Gru 2004
Posty: 84
PostWysany: 4 Gru 2004, 17:49    Temat postu: jestem nowy :-) Odpowiedz z cytatem

siema! normalnie jak przeczytalem o zlocie, to umarlem... no, wlasnie teraz ;-) jestem w warszawie juz dlugo (dosc...;-) i mam pod nosem Na Uboczu 3 (bo chyba tam dzialacie, nie? pewnie nie, zawsze czegos nie doczytam... ale tam jest TPP-I) i chcialbym ...nie wiem: "przystąpic" do Was... co mam zrobic i gdzie sie udac? Tam? czyli na ubocze? ;-) i kiedy nastepny zlot? moze w sylwestra? zartuje, ale niech on bedzie wkrótce... ;-) pozdr!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 4 Gru 2004, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Uboczu jest TPPI a iceland.pl jest gdzie indziej. A to są dwa oddzielne "podmioty" Zupełnie inne choć teoretycznie cel podobny.

Nasza redakcja jest we Wrocławiu ale oczywiście siła iceland.pl dociera wszędzie... :wink:


Ostatnio zmieniony przez einar dnia 7 Gru 2004, 19:45, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastpny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron