reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

W jaki spos贸b uczycie si臋 islandzkiego?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> J臋zyk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
johanna

Do潮czy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Sk眃: Kielce
PostWys砤ny: 14 Lip 2004, 7:38    Temat postu: program do nauki islandzkiego Odpowiedz z cytatem

Ja te偶 chce Smile Jak si臋 nazywa ten program i gdzie go ewentualnie mo偶na kupi膰?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Evelyn
Go舵
PostWys砤ny: 14 Lip 2004, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ca艂y pic polega na tym 偶e ja nie wiem jak si臋 nazywa i nie wiem czy w og贸le mo偶na go kupi膰... j臋zyk
Powr髏 do g髍y
Daniel

Do潮czy: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Sk眃: Katowice
PostWys砤ny: 17 Lip 2004, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka szkoda. Musz臋 przyzna膰, 偶e z materia艂ami do nauki j臋zyka islandzkiego i w og贸le dotycz膮cymi tego j臋zyka jest bardzo cienko. P贸ki co, uda艂o mi si臋 kupi膰 "Rozm贸wki islandzkie", jednak to troch臋 ma艂o aby nauczy膰 si臋 przynajmniej podstaw.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Evelyn
Go舵
PostWys砤ny: 17 Lip 2004, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daniel napisa:
Taka szkoda. Musz臋 przyzna膰, 偶e z materia艂ami do nauki j臋zyka islandzkiego i w og贸le dotycz膮cymi tego j臋zyka jest bardzo cienko. P贸ki co, uda艂o mi si臋 kupi膰 "Rozm贸wki islandzkie", jednak to troch臋 ma艂o aby nauczy膰 si臋 przynajmniej podstaw.


Tak, ja obecnie te偶 posiadam tylko rozm贸wki, ale na dniach dostan臋 ksi膮偶k臋 do nauki islandzkiego po polsku Very Happy Very Happy Very Happy
Poza tym dobrze daj膮 konwersacje z islandczykami... ostatnio nauczy艂am si臋 zdania : kot jest czarny hehe Smile Smile
Powr髏 do g髍y
Lobo
Go舵
PostWys砤ny: 21 Lip 2004, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym mimo wszystko nie popadal w zachwyt, ze jestesmy tacy jedyni :-). Sam tak myslalem bedac na Islandii, w tym cudownym krajobrazie odnosi sie takie wrazenie... Na stronach ministerstwa (chyba spraw zagr.) znalazlem informacje o imigrantach na Wyspie. Polacy bija wszystkich na glowe !!! Jestesmy na pierwszym miejscu pod wzgledem ilosci zarejestrowanych i jest nas ponad dwa razy wiecej niz drugich w kolejnosci Dunczykow! Wiec zwatpilem troche w ta oryginalnosc Polakow na Islandii... jest tam nas duzo.

A trzeba spelniac jakies specjalne wymogi ,zeby zostac czlonkiem towarzystwa ?? :)

Poza tym nie zgodze sie ze slowackim czy czeskim... mialem dziewczyne Wegierke ze Slowacji. Bardzo latwo bylo opanowac poprawny slowacki w w pismie oraz czytaniu i rozumieniu... zajelo mi to miesiac, zeby pisac normalne listy (choc teraz juz nic nie pamietam ;). Najwiekszy problem byl jednak z mowieniem... . Choc juz mnie zupelnie te jezyki nie smiesza :). Przywyklem... nawet mi glupio przy niej bylo jak inni sie smiali i sie wkurzalem
Powr髏 do g髍y
Evelyn
Go舵
PostWys砤ny: 22 Lip 2004, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja poszukuj臋 ksi膮偶ki w j. angielskim "Learning Icelandic". Mo偶na j膮 sprowadzi膰 z Reykjaviku ale niestety cena jest.... tragiczna. Posiada kto艣 z Was mo偶e t膮 ksi膮偶k臋?

Ps. Mam informacje o programie. Program jest z serii Eurotalk. To ten o kt贸rym kto艣 tutaj ju偶 wspomina艂. Szuka艂am w wielu miejscach, ale nigdzie nie trafilam na to 偶eby mo偶na by艂o go 艣ci膮gn膮膰. Mo偶e kto艣 z Was lepiej szuka? Smile
Powr髏 do g髍y
Daniel

Do潮czy: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Sk眃: Katowice
PostWys砤ny: 22 Lip 2004, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Evelyn napisa:
Ps. Mam informacje o programie. Program jest z serii Eurotalk. To ten o kt贸rym kto艣 tutaj ju偶 wspomina艂. Szuka艂am w wielu miejscach, ale nigdzie nie trafilam na to 偶eby mo偶na by艂o go 艣ci膮gn膮膰. Mo偶e kto艣 z Was lepiej szuka? Smile

Czy to o t膮 seri臋 chodzi艂o: http://www.eurotalk.com/Library/fmpro?-db=language.fp5&-lay=web&-format=../pages/language.html&language=icelandic&-find
Question
Te偶 nie potrafi臋 znale藕膰 na tej stronie 偶adnej wersji do 艣ci膮gni臋cia (demo albo co艣 w tym rodzaju) ale mo偶e co艣 przeoczy艂em ?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Evelyn
Go舵
PostWys砤ny: 23 Lip 2004, 1:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaak to w艂a艣nie to, ale nigdzie nie mog臋 go dosta膰 (艣ci膮gn膮膰)... Sad
Powr髏 do g髍y
Daniel

Do潮czy: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Sk眃: Katowice
PostWys砤ny: 23 Lip 2004, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno, ale mo偶e teraz jak ju偶 wiemy czego dok艂adnie szuka膰, zainteresuje si臋 tym nieco wi臋ksze grono os贸b, mo偶e kto艣 co艣 znajdzie :wink:
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
hafro

Do潮czy: 22 Lut 2004
Posty: 20
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 23 Lip 2004, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto chce zainstalowac sobie slownik islandzko-angielski? ZA DARMO!!! Shocked

Nalezy wejsc na strone:
http://www.freelang.net/dictionary/icelandic.html

Przyjemnej nauki i zabawy Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Evelyn
Go舵
PostWys砤ny: 23 Lip 2004, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

艢ci膮gn臋艂am ale nic. Nie da si臋 otworzy膰, jaki艣 bl膮d Sad

Ju偶 dzia艂a j臋zyk
Powr髏 do g髍y
DoMiNiQuE
Go舵
PostWys砤ny: 26 Lip 2004, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hafro napisa:
Kto chce zainstalowac sobie slownik islandzko-angielski? ZA DARMO!!! Shocked

Nalezy wejsc na strone:
http://www.freelang.net/dictionary/icelandic.html

Przyjemnej nauki i zabawy Very Happy


wow fajny ten slownik Smile dzieki !!
Powr髏 do g髍y
katherine

Do潮czy: 20 Lut 2004
Posty: 10
Sk眃: Londyn, Edynburg
PostWys砤ny: 29 Lip 2004, 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja po prostu ucze sie z ksiazki Colloqial Icelandic Daisy L. Neimann sa do tego kasety (ktorych nie slucham bo uwzgledniam tylko cd)
poza tym od wrzesnia ide na kurs islandzkiego, wiec mysle ze moze tam czegos sie naucze.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
disa
Go舵
PostWys砤ny: 29 Lip 2004, 21:55    Temat postu: :] Odpowiedz z cytatem

Ach, ach jak sie Was fajnie czyta ;]
Ale ja tez chce jakies ksiazeczki i notatki!!!
a co Wy na to, zeby za rok na wakacje pojechac sobie na "wycieczke"?? ;] mmmm bylo by bosko (po studenckich kosztach oczywiscie;]...)
Powr髏 do g髍y
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 11 Sie 2004, 6:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten s艂ownik, o kt贸ry pisze Hafro ma jedn膮, zasadnicz膮 wad臋... Jest ubogi w s艂ownictwo. W s艂owniku Bartoszka jest wi臋cej a i tak cz臋sto okazuje si臋 niewystarczaj膮cy...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 2 Wrz 2004, 13:06    Temat postu: tabele koniugacji Odpowiedz z cytatem

Qaanaaq, co tam slychac z naszymi tabelami koniugacji? Ruszylo cos? Czekam na nie z niecierpliwoscia i inni pewnie tez..

Napisz co slychac Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
hafro

Do潮czy: 22 Lut 2004
Posty: 20
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 3 Wrz 2004, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obiecalem kiedys przygotowac mini (mikro?)-podrecznik Embarassed , nawet zaczalem cos tam pisac, ale niestety... z czasem krucho.

Mam w posiadaniu tabele z deklinacjami rzeczownik贸w i koniugacjami czasownik贸w, kt贸re kiedys z mozolem wykonywalem. Jest tego sporo. Tylko zeby to udostepnic szerszemu gronu zainteresowanych, tez musialbym poswiecic troche czasu...

Ale mam dla wszystkich dobra wiadomosc Very Happy
Pojawil sie niedawno w sieci mini-kurs islandzkiego. Na stronie:
http://www.icelandic.hi.is/coursetest.php
Jest nadzieja, ze bedzie tego wiecej.

A wiec do nauki!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 3 Wrz 2004, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzialam juz ten kurs jakis czas temu, tylko inne scenki byly. Nie przygladalam mu sie jeszcze dokladnie teraz, poszerzony jest moze?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jola

Do潮czy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWys砤ny: 8 Gru 2004, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawzi臋艂am si臋 teraz ostatnio i wt艂aczam sobie do g艂owy islandzk膮 gramatyk臋. No po prostu strach si臋 ba膰!Smile Ucz臋 si臋 odmian czasownik贸w. Te niby regularne wcale nie s膮 takie do ko艅ca regularne, jak na moje oko:) Pomy艣lcie wi臋c co si臋 dzieje z tymi nieregularnymi! Jeju!Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kamilb

Do潮czy: 11 Mar 2005
Posty: 10
Sk眃: Zielona G贸ra
PostWys砤ny: 11 Mar 2005, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EuroTalk nawet fajny Smile
mam na 2cd ale praktycznie same s艂贸wka, kolorowe i mo偶liwo艣c wydrukowania obrazk贸w+ podpisy po islandzku hehe, moja kolezanka (Polka) kt贸ra mieszka w K贸pavogur ju偶 3 lata m贸wi ze najlepiej uczy膰 si臋 islandzkiego z ksi膮偶ek przeznaczonych dla islandczyk贸w ale takich m艂ooodszych do szko艂y :]
_________________
Langar til a膽 lifa
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> J臋zyk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast阷ny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron