reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Wp艂yw r贸偶nicy wieku na kontakty mi臋dzyludzkie
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 30 Cze 2007, 14:03    Temat postu: Wp艂yw r贸偶nicy wieku na kontakty mi臋dzyludzkie Odpowiedz z cytatem

Ostatnio testuj膮c czat na polchacie wzi膮艂em udzia艂 w jakim艣 og贸lnym czacie na r贸偶ne tematy. By艂em te偶 cz臋sto zaczepiany przez niewiasty, kt贸rych pierwszym pytaniem by艂 zawsze wiek. Ja rozumiem, 偶e te niewiasty, kt贸re szukaj膮 przyg贸d seksualnych mog膮 mie膰 w tym jaki艣 interes, by szuka膰 m臋偶czyzn w swoim wieku. Ale je艣li pono膰 ludzie chc膮 tylko pogada膰, to po kiego im wiedza, czy rozmawiaj膮 z dziadkiem, czy o艣miolatkiem?
O ile tylko cz艂owiek po drugiej stronie komputera wydaje si臋 inteligentny, to chyba mo偶na z nim rozmawia膰 bez opor贸w.

Gorzej jest o tak膮 przyja藕艅 w realu, gdzie wychowanie sprawia, 偶e czujemy dystans do ludzi starszych i trudno nam traktowa膰 ich na r贸wni sobie. W ten spos贸b wychowanie de facto sprawia, 偶e odpychamy ludzi starszych, bo nie chcemy czu膰 si臋 skr臋powani. Wolimy rozmawia膰 z kim艣 kogo mo偶emy poklepa膰 po placach i powiedzie膰 "sie masz stary" Smile
W ten spos贸b ludzie starsi, kt贸rzy chc膮 toczy膰 dyskusje i przyja藕ni膰 si臋 z lud藕mi m艂odymi maj膮 swego rodzaju barier臋.

Ciekawa dyskusja na podobny temat toczy艂a si臋 podczas wroc艂awskiego dnia kultury islandzkiej, gdzie podstaw膮 dyskusji by艂 teledysk bodaj偶e Sigur Ros o tym jak to starsi ludzie mog膮 zamieni膰 si臋 rol膮 z dzie膰mi.

Oczywi艣cie jest te偶 spora grupa starszych ludzi, kt贸rzy sami chc膮 trzyma膰 dystans od znienawidzonej m艂odzie偶y. Ale poniewa偶 ludzie s膮 r贸偶ni, wi臋c nie powinni艣my chyba tak bardzo dzieli膰 si臋 na kasty wiekowe.

Kto艣 na Forum proponuje spotkania na Islandii, czujemy si臋 na Forum tacy zunifikowani wiekowo. Jakie偶 mo偶e by膰 zdziwienie os贸b, kt贸re um贸wi膮 si臋 w jakim艣 miejscu, gdy oka偶e si臋, 偶e jedna osoba to student, druga to 40-letnia mama, a trzecia, to 28-letnia aktywistka spo艂eczna Very Happy
O ile na Forum dogadywa艂y si臋 bez problemu, to nagle w realu b臋dzie jaka艣 bariera... Sztuczna i niepotrzebna, ale jednak bariera.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
j_80

Do潮czy: 20 Maj 2007
Posty: 4
Sk眃: Norwegia
PostWys砤ny: 30 Cze 2007, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na szczescie nie do konca masz racje z tymi barierami wiekowymi i porazkami przy spotkaniach w realu...Mieszkam w Norwegii i 2 tygodnie temu bylo organizowane spotkanie forumowiczow z naszego "norweskiego" forum. Same plusy, bardzo pozytywne zaskoczenia i potwierdzenie internetowych przyjazni...i niewazne, ze ja mam lat 27, ktos 38 a inny 45, dalej mielismy o czym gadac i co najwazniejsze nikt nikogo o wiek nie pytal, bo co to za roznica... I to jest super lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 30 Cze 2007, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie m贸wi臋, 偶e bariery wyst臋puj膮 zawsze. Na naszych zlotach (islandofil贸w), mieli艣my osoby w do艣膰 zaawansowanym wieku.

Poniewa偶 jeste艣my z Wroc艂awia, wi臋c cz臋sto wracali艣my z Warszawy ze spotka艅 TPPI z Pani膮 Jadwig膮, kt贸ra mimo, 偶e r贸偶ni si臋 nieco wiekiem od nas, by艂a bardzo ciekawym m贸wc膮 i uczestnikiem dyskusji Smile

Ale mimo wszystko jaki艣 taki respekt wynikaj膮cy z wychowania sprawia, 偶e jednak z szacunku dla wieku, pewne zachowania s膮 trudniejsze ni偶 w przypadku r贸wie艣nik贸w. Jako艣 nie mia艂bym 艣mia艂o艣ci poklepa膰 Pani Jadwigi po plecach jak zwyk艂ego kumpla Smile
To sprawia, 偶e jest jaki艣 dystans, kt贸ry troszeczk臋 utrudnia bycie na luzie Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
police55
Go舵
PostWys砤ny: 10 Wrz 2007, 0:13    Temat postu: Re: Wp艂yw r贸偶nicy wieku na kontakty mi臋dzyludzkie Odpowiedz z cytatem

Od偶ajer Egzegeta napisa:

Gorzej jest o tak膮 przyja藕艅 w realu, gdzie wychowanie sprawia, 偶e czujemy dystans do ludzi starszych i trudno nam traktowa膰 ich na r贸wni sobie. W ten spos贸b wychowanie de facto sprawia, 偶e odpychamy ludzi starszych, bo nie chcemy czu膰 si臋 skr臋powani. Wolimy rozmawia膰 z kim艣 kogo mo偶emy poklepa膰 po placach i powiedzie膰 "sie masz stary" Smile
W ten spos贸b ludzie starsi, kt贸rzy chc膮 toczy膰 dyskusje i przyja藕ni膰 si臋 z lud藕mi m艂odymi maj膮 swego rodzaju barier臋.


Oczywi艣cie jest te偶 spora grupa starszych ludzi, kt贸rzy sami chc膮 trzyma膰 dystans od znienawidzonej m艂odzie偶y.


R贸偶nice wiekowe powoduj膮 pewnego rodzaju dystans, to prawda. Cz臋sto jest to spowodowane innym baga偶em doswiadcze艅, a co za tym idzie innym postrzeganiem skr贸t贸w my艣lowych. Ka偶de pokolenie ma sw贸j swoisty slang, kt贸ry zrozumia艂y jest tylko w okre艣lnych granicach wiekowych. I oczywi艣cie mo偶na rozmawia膰, przyja藕ni膰 si臋 nawet. Ale bariera pozostanie zawsze. W procesie wychowania ludzie s膮 wystawieni na r贸偶norodne bod藕ce, zmieniaj膮ce sie wraz z mod膮, kultura, obyczajami.
I nie chodzi o to, 偶e grupa starszych ludzi chce trzyma膰 dystans od znienawidzonej m艂odzie偶y. Im po prostu nie chce si臋 t艂umaczy膰 na j臋zyk polski swoich wypowiedzi.
A m艂odzi? Ich dotyczy to samo, dlatego starsi wydaja im si臋 nudni, sklerotyczni, sztywni, itd.

Jedyna r贸znica to ta, 偶e starsi to rozumiej膮. Bo m艂odzi ju偶 byli.
Powr髏 do g髍y
police55
Go舵
PostWys砤ny: 10 Wrz 2007, 0:51    Temat postu: Re: Wp艂yw r贸偶nicy wieku na kontakty mi臋dzyludzkie Odpowiedz z cytatem

Od偶ajer Egzegeta napisa:


Kto艣 na Forum proponuje spotkania na Islandii, czujemy si臋 na Forum tacy zunifikowani wiekowo. Jakie偶 mo偶e by膰 zdziwienie os贸b, kt贸re um贸wi膮 si臋 w jakim艣 miejscu, gdy oka偶e si臋, 偶e jedna osoba to student, druga to 40-letnia mama, a trzecia, to 28-letnia aktywistka spo艂eczna Very Happy
O ile na Forum dogadywa艂y si臋 bez problemu, to nagle w realu b臋dzie jaka艣 bariera... Sztuczna i niepotrzebna, ale jednak bariera.


A mo偶e urz膮dzimy ma艂a zgadywank臋, kto ile ma lat? Na podstawie wypowiedzi sta艂ych bywalc贸w? Mo偶e to pozwoli na zniesienie ewentualnych barier, zanim powstan膮. Mysle, 偶e mo偶e by膰 fajna zabawa, tym bardziej, 偶e opr贸cz mnie i kolegi Zyzaka nikt otwarcie nie wypowiedzia艂 si臋 na temat swojego wieku.

Prosz臋 o typowanie, jako autor podam swoje typy pierwszy (mam nadziej臋, 偶e nikt si臋 nie obrazi, typuj臋 na podstawie analizy wypowiedzi, je艣li zainteresowana osoba zechce, sama zweryfikuje):
1. Od偶eraj Egzegeta - 31
2. Old Star - 28
3. Viking - 40
4. Zyzak - 27 (to 艂atwe bylo, bo kolega Zyzak sam powiedzia艂)
5. mjkl - 29
6. Karuta - 35
7. Basia - 33
8. Lovisa - 17
9. Leisla - 22
10. fanka_franka - 21

Zapraszam do zabawy.
Powr髏 do g髍y
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 10 Wrz 2007, 2:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dystans czesto tez wynika z patronizowania starszych mlodszym. a z drugiej strony niepotrzebny respekt/szacunek (tylko) ze wzgledu na wiek wystepuje - czesto niepotrzebnie i nawet nieslusznie. bagaz doswiadczen 20latka czasem moze byc wielokrotnie wiekszy od bagazu 40 czy nawet 60latka.

co do wieku, oe prawie trafiles, 27, za czas jakis 28. ;]
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 10 Wrz 2007, 4:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
co do wieku, oe prawie trafiles, 27, za czas jakis 28. ;]
To nie OE zgadywa艂, lecz Police55 Smile Smile

Swoj膮 drog膮 ma ten cz艂owiek 艂eb na karku, nie myli si臋 zbytnio.
Rozumiem, 偶e Police55 ma albo 55 lat albo urodzi艂 si臋 w 1955 r.?

Paniom to wypada艂o da膰 wszystkim po 18 lat.
Ale te co dosta艂y ni偶ej ni偶 18 a maj膮 wi臋cej, to nie wiadomo, czy si臋 obra偶膮, czy uciesz膮 Very Happy
Mam nadziej臋, 偶e jednak ujmowanie lat jest lepsze ni偶 ich nadmiar Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 10 Wrz 2007, 5:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fakt. sory. slepy dzis jestem. ;]

btw policjanta typuje na 32.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lovisa
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 10 Wrz 2007, 8:02    Temat postu: Re: Wp艂yw r贸偶nicy wieku na kontakty mi臋dzyludzkie Odpowiedz z cytatem

police55 napisa:


8. Lovisa - 17



heheheheh. pomyleczka o jakies 13 latek....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Leisla

Do潮czy: 30 Sie 2007
Posty: 65
PostWys砤ny: 10 Wrz 2007, 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gratuluje, strzal w dziesiatk臋Wink
_________________
What's up doc....???
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
bouncingTEAMnarsiltm

Do潮czy: 05 Wrz 2007
Posty: 42
Sk眃: GDA艃SK dumnie POLSKA mniej
PostWys砤ny: 11 Wrz 2007, 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja gdzie Smile ?

mam 23 ? czy nie... zaraz ktos mi dopisze ze "sadzac po twoich wypowiedziach 15...."
hehe wiem ze to zabawa i ze tak to traktujecie kochanie ale w realu rozmowa zawsze jest inna w cztery oczy niz gapiac sie w monitor pamietajcie Smile

sam poznalem kobiete po przylocie na islandie poniekad przez nasze forum Very Happy (nie OE nie dam datku jako ze poznalem ja tutaj Smile ) jezstesmy rok razem nie widzielismy sie na zywo i wlasnie mamy taki temat Smile jak to bedzie... czy przyjazn i milosc wzmocnia sie czy moze odwrotnie ? czy nie bedzie takiej swobody a moze bedzie ale po jakims czasie ? jest masa pytan odnosnie tego ale nie kontynuuje bo ktos mnie zbanuje za odbieganie od watku Smile

pozdrawiam Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
bouncingTEAMnarsiltm

Do潮czy: 05 Wrz 2007
Posty: 42
Sk眃: GDA艃SK dumnie POLSKA mniej
PostWys砤ny: 11 Wrz 2007, 0:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BTW OE osobiscie dawalem Ci (Panu) grubo ponad 35 Smile Bardzo inteligentny osobnik nie odbiegajacy od reszty forumowiczow i wiecznie 18sto letnich forumowiczek Wink

Lovisa za twardy charakter i ostry jezyk j臋zyk 25 Ci dawalem Very Happy cieszysz sie ? Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
lovisa
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 11 Wrz 2007, 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie ze sie ciesze fajnie miec 25... do setki heheh
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
bouncingTEAMnarsiltm

Do潮czy: 05 Wrz 2007
Posty: 42
Sk眃: GDA艃SK dumnie POLSKA mniej
PostWys砤ny: 11 Wrz 2007, 0:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tego sie nie dowiem(y) hahaha j臋zyk
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
police55
Go舵
PostWys砤ny: 12 Wrz 2007, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widz臋, 偶e towarzystwo mnie ola艂o. Nikomu si臋 nie chce wysili膰, czy obawiacie si臋 urazi膰 wytypowanych?

OE, prawid艂owy tok my艣lenia.
Powr髏 do g髍y
zyzak
Go舵
PostWys砤ny: 12 Wrz 2007, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filipR79 ma 28 lat Smile bingo !!!!! Wink :p
Powr髏 do g髍y
zyzak
Go舵
PostWys砤ny: 12 Wrz 2007, 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

urodzony w piatek 13 z wygladu wg. mnie ma 31-32 Smile
Powr髏 do g髍y
zyzak
Go舵
PostWys砤ny: 12 Wrz 2007, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bouncingTEAMnarsiltm moze miec nawtet 17-18lat
Powr髏 do g髍y
police55
Go舵
PostWys砤ny: 12 Wrz 2007, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No prosz臋, jak 艂adnie. Dzi臋ki, kolego Zyzak. Mo偶e inni p贸jd膮 w 艣lad. Ja co prawda nie widzia艂em nikogo z Was i typuj臋 na nosa, ale nie jest to bardzo trudne. Wystarczy uwa偶nie czyta膰.

Mam nadziej臋, 偶e nikt poci膮gni臋ty w g贸r臋 czy w d贸艂 nie poczu艂 si臋 dotkni臋ty. Szkoda tylko, 偶e tak ma艂o ludzi pisze regularnie.

Przepraszam r贸wnie偶 pomini臋tych. My艣la艂em, 偶e nadrobi to kto艣.
Powr髏 do g髍y
ObsikanyRekin

Do潮czy: 28 Lip 2006
Posty: 168
Sk眃: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWys砤ny: 24 Wrz 2007, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja ponad tydzie艅 po wyborach uzyskam prawa wyborcze :|
_________________
脡g er 脥þr贸tta谩lfur...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nast阷ny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron