reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Drobna poĹźyczka (kredyt) - warunki uzyskania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 1 Lip 2007, 19:20    Temat postu: Drobna poĹźyczka (kredyt) - warunki uzyskania Odpowiedz z cytatem

jak wygląda sprawa drobnej pożyczki dla kogoś kto nie jest dłużej niz pół roku ? daja bez problemu czy kręcom nosem ? oczywiscie chodzi o pożyczke dla mnie, mam konto w banku z którego bym chciał pożyczyć, stałą prace i stałe dochody.. chodzi o kwote 200 000 isk np. na 10 rat, bedą wymagali odemnie żyrantów? czego mogą wymagać i jak najlepiej załatwic taka sprawe ? a może są inne możliwosci zawarcia kredytu niekoniecznie banki..


p.s. (znając zycie zaraz OG wyłapie podobny temat i mój zostanie zablokowany wiec sie spieszcie lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 1 Lip 2007, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli chodzi o kredyt to kazda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie, wiec ciezko osobom z poza banku jest odpowiedziec na to pytanie. Mozesz jedynie sprobowac , jezeli odmowia to postaraj sie o yfirdrattaheimilid, jest to kredyt staly przy twoim koncie na ktore wplywa wyplata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 1 Lip 2007, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko i wylacznie z wlasnego doswiadczenia z Landsbankinn:
kreca nosem.
Wymagany byl zyrant, ktory by zagwarantowal splate kredytu w przypadku mojej niewyplacalnosci.

Podobna sytuacja przy kupnie samochodu. dealer sprzedaje samochod na raty jesli mam odpowiednia osobe do podzyrowania.
Mozliwe ze sytuacja zmienila sie w ostatnim czasie, chociaz watpie.

Te utrudnienia podobno zostaly wprowadzone po tym jak niektorzy obcokrajowcy przestali placic raty a zwyczajnie opuscili Islandie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 2 Lip 2007, 0:43    Temat postu: kredyt Odpowiedz z cytatem

To wszystko zalezy od tego jak dlugo i jakim jestes platnikiem. Jesli wywiazujesz sie ze wszystkiego w terminie bez zadnych zaleglosci to dla banku jestes wiarygodny. Co prawda dopiero po 8 latach ale teraz nie potrzeebuje zadnych zyrantow do zadnej pozyczki. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 2 Lip 2007, 1:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jutro postaram sie czegoś wiecej dowiedziec na ten temat w banku
natomiast bardzo zainteresowało mnie to zdanie
soley napisał:
jezeli odmowia to postaraj sie o yfirdrattaheimilid, jest to kredyt staly przy twoim koncie na ktore wplywa wyplata.

kredyt stały ?
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 2 Lip 2007, 8:24    Temat postu: kredyt Odpowiedz z cytatem

Heimilid jest to poprostu debet na twoim koncie wysokooprocentowany. Do 70 tys jest bez zyrantow...powyzej musisz miec. Mozesz go splacac jak chcesz i kiedy chcesz...tylko musisz to uzgodnic z bankiem. Mozesz go oddac np za rok albo zlecic bankowi odciaganie jakiejsc kwoty co miesiac. Od 100 tys. jest to kwota ok 1700 koron miesiecznie. Czym wiecej tym kwota oczywiscie wzrasta. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Lip 2007, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do jakiej kwoty debet jest bez zyrantow zalezy od Twojej wiarygodnosci dla banku. Im dluzej masz konto (i jesli wplaty sa regularne) - twoja wiarygodnosc wzrasta. O tym wszystkim decyduje bank, moze dac ci mozliwosc debetu i do 400 tys.
Mialam zrobiona symulacje co sie bardziej oplaca - czy kredyt krotkoterminowy czy debet. Jesli zamierzasz splacic kredyt w ciagu ok pol roku - bardziej oplaca sie debet, wtedy splacasz wieksze sumy i generalnie placisz mniej odsetek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 2 Lip 2007, 11:45    Temat postu: kredyt Odpowiedz z cytatem

Tak Basiu wszystko tak jak mowisz.. Chodzi mi tylko o to ze on jest krotko i dlatego tylko do 70 tys.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 2 Lip 2007, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w takim razie nawet takie 70 000 mnie bardzo ratuje.. tym bardziej ze mógłbym je spłacic np. za pół roku, choc jeszcze lepiej było by spłacac go co miesiąc np. po 10 000 na jedno wyjdzie a prawie sie tego nie odczuje.. o ile dobrze zrozumiałem każdy kto posiada konto i ma regularne wpływy, nawet od niedawna moze sobie zaciagnąc taki debet lol bardzo byliście mi pomocni.. dziekuje
jeżeli macie jeszcze jakies sugestie lub uwagi piszcie, z chęcią poczytam..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 3 Lip 2007, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a więc wziałem debet 100 000 bez problemu po rozmowie z "kierownikiem" banku, 10 rat po 10 000 odsetek niemoge znaleść Cool
zaczynam spałacac w listopadzie.. dzieki pozdrawiam..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron