reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Co się komu nie podoba w Polsce i dlaczego?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 6 Lip 2007, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arysta napisa:
to fenomen na skale swiatową aby na czele rządu stali bliźniacy
Pi pierwsze na czele rządu stoi jeden człowiek a nie dwaj.
A nawet jeśli ogólnie mozna powiedzieć, że Polską rządzą bliźniacy (jako premier i prezydent), to cóż to znowu za fenomen? I czy trzeba go podawać jako jakiś negatyw. Może powinniśmy być dumni, że mamy taki rodzinny zarząd kraju...
Każdy rząd jest wyjątkowy, bo zawsze można znaleźć cechę u danego przywódcy, której nie mieli i nie mają inni.
Zajmijmy się merytorycznym omawianiem działań rządu, a nie wytykaniem komuś, że jest bliźniakiem.


Cytat:
Napisałam co napisałam ja szanuję innych wypowiedzi nawet jeśli się z nimi nie zgadzam.
No to znaczy, że nie szanujesz, skoro się nie zgadzasz...

Cytat:
Pisałam to raczej z przekonsem, ale i również z prawem do wyrażania swoich mysli fajnych czy nie fajnych, śmiesznych czy nieśmiesznych a została debilem. Ja nie uważam siebie za debila i jest mi przykro ze tak zostałam oceniona.
Nie Ty zostałaś oceniona jako debil, tylko większość ludzi. A to wielka różnica. Nie oznacza to mojego ataku tylko na Ciebie. Ale niestety (najprawdopodobniej) należysz do grona tzw. debili, a twoje wypowiedzi nie świadczą na twoją korzyść (ale może się mylę, bo również mogę się zaliczać do tych gorszych).
Jeśli potrafisz dowieść, że jesteś ponad debilami, to chętnie Cię wysłucham.

Po raz kolejny powtórzę, bo wciąż chyba to nie dociera: NAWET DEBIL MA PRAWO SIĘ WYPOWIADAĆ, ALE Z POKORĄ!
Dlatego możesz wyrażać swe myśli, ale bądź świadoma, że możesz się mylić lub że robisz komuś krzywdę (choćby tym biednym bliźniakom). Bez tej świadmości, twoje posty będą aroganckie i bardziej agresywne niż mój, w którym nazwałem większość ludzi debilami.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Arysta

Doczy: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysany: 7 Lip 2007, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"... śpiewam i tańczę i jem pomarańczę" lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Arysta

Doczy: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysany: 7 Lip 2007, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...ech
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 10 Lip 2007, 1:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piszcie co i dlaczego a nie ehh ahhh ohhh i o pomaranczACH :=)
Powrt do gry
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 13 Lip 2007, 15:17    Temat postu: lepper rydzyk jankowski.. Odpowiedz z cytatem

Leppera wymieciono z rzadu, wbrew jego "malemu szantazowi" samoobrona nie wycofala sie z koalicji (a myslal ze pojda za nim jak owce -w stylu: jak Andrzej odchodzxi to i my idziemy!- a tu stolki za dobrze platne chyba..)

Jankowski doznal zawodu, bo sie okazalo ze Mel Gobson nie ma zamiaru nakrecic o nim filmu

Rydzyk moze skonczy kariere radiowo-telewizyjno-pleplajska bo juz go w Watykanie maja pod lupa. Moze nawet kaza mu oddac kiecke..

ojjj.. chyba mi sie coraz bardziej podoba Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 17 Lip 2007, 0:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

juz niedlugo ma zapasc decyzja w watykanie , co uczynic z dyrektorem RM rydzykiem .
Mam nadzieje ze go odwolaja. A on sam pojdzie do piekla.
W koncu sie za niego wzieli.

Samabrona i giertych zalozyli nowa partie . LIS
Chcialbym kiedys uslyszec ze giertycha punki wyslali w kosmos a leppera przejechala drezyna waskotorowa. heh Sad

President Kaczynsky powrocil z Dałnstanów zjednoczonych i zapowiedzial ,ze tarcza antyrakietowa bedzie w polsce - ze to jest przesadzone.

Moje palce zaciskaja sie w piesci a moj noz otwiera sie w kieszeni.

Wybil bym debili bez tlumaczenia za co !!!!!
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Lip 2007, 1:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nie mogę znaleźć w tych przemówieniach Rydzyka nic złego.
Facet ma rację. Jeśli ktoś tu coś kręci to PiS, który obiecywał, że jest partią katolicką, a tymczasem nie robi tego co każe ich wiara.

Mocne słowa Rydzyka są więc jak najbardziej uzasadnione. W końcu on nie kandydował do sejmu i jak na razie w najważnijeszych kwestiach jego poglądy są spójne.
Co do manii przesladowczej i wiary w spiskową wersję dziejów, to każdy ma do tego prawo.

Tak jak zyzak ma prawo do swego zdania, nawet jeśli jego zdanie nie jest właściwe lub wynika z błędnych przesłanek Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Arysta

Doczy: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysany: 17 Lip 2007, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie chce się wypowiadać na ten temat już bo znów mnie ktoś potraktuje jako ignoranta. Bo już w tym temacie wypowiedziałam się nie dośc że ktoś błędnie zinterpretował moja wypowiedź to jeszcze przy okazji tej interpretacji dął upust swoiemu niezadowoleniu na temat "sytuacji ogólnej"ale to już było minęło;)Wydaje mi się że forum jest po to aby wymieniać poglądy a nie sprzeczać się kto ma rację.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Lip 2007, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arysto:

Poglądów nie należy tylko wymieniać. Trzeba o nich dyskutować, bo jeśli ktoś ma błędne poglądy (lub niebłędne poglądy, ale wynikające z fałszywych danych), to należy takiego osobnika oświecać.
Przy okazji dyskusji może się również okazać, że osoba, która myślała, że ma rację, zmieni swoje zdanie (swoje poglądy).

Wymiana poglądów mogłaby dotyczyć kwestii abstrakcyjnych lub dotyczących gustu, np.

- Lubię szczupłe kobiety
- A ja lubię tęgie..

- Myślę, że istnieje życie w we wszechświecie
- A ja myślę, że jesteśmy sami...

Ale nawet w takich sprawach można podjąć dyskusję. Można dowodzić na podstawie danych medycznych i statystycznych, że np. tęgie kobiety są mniej zestresowane i mniej podatne na choroby.
Można przedstawiać wyliczenia astronomów i astrobiologów na temat prawdopodobieństwa istnienia życia w kosmosie.

I w żadnym wypadku taka dyskusja nie jest kłótnią lub sprzeczką. Wszystko zależy od kultury dyskutantów oraz od dobrej woli w tłumaczeniu cudzych intencji.

Ja nie bronię Rydzyka, bo go lubię. Jak już pisałem w wątku o Radiu Maryja, nie słucham tego radia. Ale to nie oznacza, że muszę myśleć tak jak chcą tego komercyjne liberalne media.

Najśmieszniejsze jest np. to, że gdzieś czytałem, że jakaś grupa o nazwie Młodzi Demokraci, wzywają do dymisji Rydzyka. A przecież takie działanie to zaprzeczenie idei demokracji, gdzie każdy ma prawo do krytyki i swoistych poglądów. Odbieranie głosu Rydzykowi to działanie antydemokratyczne i wynikające z nietolerancji.
Nietolerancja Rydzyka (vide: wątek o tolerancji) wynika z dobrych pobudek: jest katolikiem, a katolik nie może być tolerancyjny (vide: j.w.).
Natomiast nietolerancja młodych "demokratów" wynikać może jedynie z ich głupoty.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 18 Lip 2007, 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie lubię poglądów wyrażanych przez Panów Giertychów. Dotyczy to głównie Macieja z tym że jego syn jest niebezpieczniejszy, ale Maciej robi większą oborę. Ostatnie porównanie pani Merkel do Hitlera jest już poniżej wszelkiej krytyki ( do ewolucji się nie przywalam może sobie głosić poglądy jakie chce), dodając do tego jego antysemicką broszurkę mamy obraz prawdziwego przedwojennego ENDEKA (co u tych panów jest tradycją rodzinna). W tym momencie należy zacytować wiersz Juliana Tuwima , który jako Polak narodowości żydowskiej był prześladowany przez endecję.
Do jednago endeka co na mnie szczeka

Próżnoś repliki się spodziewał,
nie dostaniesz prztyczka ani klapsa,
nie powiem nawet pies cię jeb...ł,
bo to mezalians byłby dla psa.


Ten Pan zdaje się zapomniał po co została powołana UE, na jakich zasadach działa i jakie obowiązują w niej zasady.
Jest wiele prawdy w powiedzeniu,
"że piekło to miejsce, gdzie Anglicy są kucharzami, a Polacy dyplomatami"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 18 Lip 2007, 8:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Przypomnijmy sobie co zarzucasz Polsce:
a) rządzą bliźniacy
b) część ludzi nosi moherowe berety
c) księża to biznesmeni
d) propozycja nauczania o kreacjonizmie
e) rządy nacjonalisty w ministerstwie edukacji
(...)
Żaden z tych "zarzutów" nie został podparty żadnym argumentem, że szkodzi Polsce.


Każdy z wymienionych "zarzutów" jest poparty rzeczywistością i przytaczanie argumentów jest zbędne.
ad a. skupienie władzy w "jednych rękach", jest złamaniem standardów demokratycznych i szkodzi wizerunkowi Polski na arenie międzynarodowej. Przypomnę ostatnie negocjacje w Brukseli, kiedy Polska wysłała osobę niewładną podejmować decyzje (bo premier wysłał brata). Ponadto dochodzi związek emocjonalny dwóch Panów, który w pewnych sytuacjach stanie na przeszkodzie w podejmowaniu racjonalnych decyzji. Co w przypadku np.odwołania prezydeta ??? Czy jego brat bliźniak pomyśli o dobru Polski czy najpierw o swoim bracie???
ad b. fanatyzm w każdym wykonaniu i dla każdego kraju jest szkodliwy (niektórych z tych ludzi można porównać z katolickimi wahabitami). Dochodzi do tego fakt , że kościół katolicki w Polsce ma korzenie narodowe (co jest zastanawiające - najbardziej globalistyczna organizacja), i jego siła przez wieki tkwiła w oporze względem muzłmańskiej Turcji, prawosławnej Rosji i protestanckich Niemiec. Te zaszłości trudno wykorzenić. Dlatergo dojście do władzy wybrańców tej części narodu ( minus demokracji) musi skończyć się izolacją Polski.
ad c. na tacę nie rzucam nie będę się wypowiadał, a jeżeli chodzi o kwestię księdza z Gdańska uważam, że jest chory i nie należy tej sprawy demonizować (bez ironii).
ad. d i e, Tutaj nie potrzeba żadnej argumentacji z wyjątkiem zdrowego rozsądku " jaki jest koń każdy widzi". Młodych ludzi w obecnej sytuacji geopolitycznej powinno się uczyć obywatelstwa a nie patriotyzmu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 18 Lip 2007, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tely napisa:
Każdy z wymienionych "zarzutów" jest poparty rzeczywistością i przytaczanie argumentów jest zbędne.
To, że rzeczywistość jest jakaś, nie znaczy, że może to być zarzut. Prawdą jest, że Słońce świeci, ale nie możesz tego użyć jako zarzutu wobec kogokolwiek.



Cytat:
ad a. skupienie władzy w "jednych rękach", jest złamaniem standardów demokratycznych i szkodzi wizerunkowi Polski na arenie międzynarodowej.
Rozumiem, więc że taki kraj jak USA również uważasz za niedemokratyczny? Większość państwa ma właściwie jedną (góra dwie) osoby rządzące. Na tym polega demokracja przedstawicielska. Wybiera się rządzącego na 4 lata i ma się nadzieję, że będzie rządził dobrze. Poza tym są metody na skrócenie władzy rządzących, więc nie ma czegoś takiego jak władza absolutna. A skupienia władzy w jednych rękach nie ma bo rządzą bliźniacy, czyli jest ich dwóch (rąk są dwie pary) Smile



Cytat:
Przypomnę ostatnie negocjacje w Brukseli, kiedy Polska wysłała osobę niewładną podejmować decyzje (bo premier wysłał brata).
A skąd wiesz? Z mediów? Nie wiem jakie są predyspozycje umysłowe prezydenta, ale myślę, że nawet najmądrzejszy prezydent powinien doradzać się innych, bo gdyby decyzje podejmował sam, to by znaczyło, że właśnie twardo trzyma władzę, a to Ci się przecież nie podoba...




Cytat:
Ponadto dochodzi związek emocjonalny dwóch Panów, który w pewnych sytuacjach stanie na przeszkodzie w podejmowaniu racjonalnych decyzji. Co w przypadku np.odwołania prezydeta ???
Odwołanie prezydenta to zadanie nie premiera tylko parlamentu, a chyba nie chcesz nam wmówić, że wszyscy posłowie to bracia-klony Kaczyńskich? Very Happy

Cytat:
Czy jego brat bliźniak pomyśli o dobru Polski czy najpierw o swoim bracie???
Tego nie wiem. Wiem natomiast, że większość polityków przedkłada własny interes nad interesem narodu. Są oczywiście wyjątki, ale raczej po prawicy lub na skrajnej lewicy (ale ta nigdy nie weszła do parlamentu).


Cytat:
ad b. fanatyzm w każdym wykonaniu i dla każdego kraju jest szkodliwy
CHWILKĘ! Miały być dowody a nie stwierdzenia! A może rządy ludzi na literę K są szkodliwe?
Najpierw udowodnij, że fanatyzm jest zły. Zdefiniuj też pojęcie fanatyzmu, bo może twoja definicja z gruntu zakłada, że fanatyzm to działanie przynoszące złe skutki.

Cytat:
Dochodzi do tego fakt , że kościół katolicki w Polsce ma korzenie narodowe
Nie wiem czy dowodzi to czemukolwiek.

Cytat:
co jest zastanawiające - najbardziej globalistyczna organizacja
Kościół nie jest spójną organizacją i ściera się tam kilka różnych frakcji. Niemniej najważniejsze dla kościoła jest to by człowiek doznał zbawienia. To jest priorytet. Wobec tego priorytetu słabną wszelkie inne.

Cytat:
Dlatergo dojście do władzy wybrańców tej części narodu ( minus demokracji) musi skończyć się izolacją Polski.
Co Ty mówisz?
Właśnie jest odwrotnie. Polska to olbrzymi rynek zbytu, a w biznesie ludzie się nie obrażają, tam się zarabia kasę i nie ma miejsca na sentymenty.
Nikt nigdy nie będzie Polski izolował bo nie ma ku temu powodów. Takie utyskiwanie części mediów to tworzenie nowej rzeczywistości.
Nawet jeśli zachód bardziej lubił Kwaśniewskiego, to raczej nie jest to dla nas dobra wiadomość. Bo oni go lubili za coś, a skoro oni go lubili, to my prawdopodobnie powinniśmy mieć zupełnie inne uczucia.
Kaczyńscy to twardzi gracze. Ja na ich miejscu byłbym jeszcze twardszy, bo ogólnie to mam w d... Unię Europejską i jej dopłaty. Niestety Kaczyńscy nie mają władzy absolutnej no i nie mają też wiedzy politologiczno-ekonomiczno-filozoficznej, by obrać kurs na lepsze tory i wyprzedzić zachodnią Europę, która najwyraźniej dostaje zadyszki i działa jeszcze tylko dzięki taniej sile roboczej ze wschodu.
My sprzedajemy im siebie tanio, a oni nam sprzedają swoje produkty drogo. Ponieważ oni też nas potrzebują, więc można być twardym w negocjacjach. Bo to nie jest tak, że to oni robią nam łaskę, że nam pozwalają pracować u siebie, czy że dają nam dopłaty.
Jeśli będziemy myśleć jak przegrani nędzarze to rzeczywiście Kwaśniewski będzie dla nas bohaterem.
Kaczyńscy nie są może orłami, ale są o niebo lepsi od Kwaśniewskiego.



Cytat:
ad c. na tacę nie rzucam nie będę się wypowiadał, a jeżeli chodzi o kwestię księdza z Gdańska uważam, że jest chory i nie należy tej sprawy demonizować (bez ironii).
To jest tylko twoja hipoteza. Dla mnie jest normalnym zdrowym człowiekiem. Ma swoje pomysły i na swój sposób jest oryginalny. Gdyby był protestantem, to w USA zrobiłby wielką karierę w mediach. U nas ludzie nie lubią tych co się chwalą i wywyższają (nawet jeśli na to zasługują). Katolicyzm nie zabrania księżom na robienie biznesu. Ale najważniejsze ma być zbawienie duszy.


ad. d i e, Tutaj nie potrzeba żadnej argumentacji z wyjątkiem zdrowego rozsądku " jaki jest koń każdy widzi". Młodych ludzi w obecnej sytuacji geopolitycznej powinno się uczyć obywatelstwa a nie patriotyzmu.[/quote]A dlaczego? A może od razu podać im narkotyki i też będą szczęśliwi i zadowoleni. Zbudować wielką komorę z łózkami i każdemu kroplówką dostarczać LSD Smile
To dopiero piękne życie...
To, że masz poglądy pseudoliberalne, nie oznacza, że twoja wizja świata jest najlepsza dla ludzi jako grupy.
Kreacjonizm nie został odrzucony przez naukę (chyba, że przez pseudonauke), bo żadna teoria nie może zostać odrzucona na 100%, najwyżej możemy powiedzieć, że jest mało prawdopodobna.
Patriotyzm nie jest rzeczą złą, a wręcz przeciwnie. Nawet jeśli "polska" i "polskość" to twory abstrakcyjne i niepotrzebne ludzkości, to mimo wszystko przywiązanie do tych wartości jest rzeczą godną szacunku.
Człowiek mądry jest w stanie zaakceptować nauczanie patriotyczne, z którym może się nie zgadzać. Bo nauczanie to nie musi być indoktrynacja.
Jeśli ktoś mówi, że umierać za ojczyznę jest OK, to ty sam możesz wybrać, czy ci to pasuje czy nie.
A czy ojczyzną będzie Polska, Europa, czy cała ludzkość, to nie ma znaczenia. Patriotyzm może być nawet lokalny. Ważne by patriotyzm był z miłości do bliskiego grona osób a nie z nienawiści do obcych.

Być może tej różnicy nie dostrzegasz i myślisz o patriotyzmie jako o ksenofobii. A trzeba to rozdzielić. Jeśli Giertych uczyłby dzieci, że trzeba nienawidzić Niemców i Rosjan, to przyznałbym Ci rację, że to złe nauczanie. Bo bohaterstwo wynika z miłości a nie z nienawiści.
Jeśli ktoś zabija wrogów, bo che sobie postrzelać do ludzi, to nawet jeśli broni ojczyzny, jest złym człowiekiem. Natomiast ktoś, kto mimo miłości do bliźnich, chwyta karabin i broni najbliższych, ten zasługuje na szacunek.

Poza tym "obywatelstwo" to postawa egoistyczna. Nauczanie obywatelskości to nauczenie jak przetrwać w dżungli i nie dać się zjeść. Owszem jest to praktyczne i potrzebne, ale nie kształtuje osobowości dziecka w sposób pozytywny. Uczy się ono jak wykorzystać system do własnych celów, a nie jak pomóc innym. Taka jest różnica między patriotyzmem (a więc odpowiedzialnością za grupę) a obywatelskością, gdzie człowiek jest uczony tylko jakie ma prawa i obowiązki ustawowe (a nie moralne).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 19 Lip 2007, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Natomiast ktoś, kto mimo miłości do bliźnich, chwyta karabin i broni najbliższych, ten zasługuje na szacunek.

I to jest całe nieszczęście. Jacy wrogowie, jaka wojna ??? Jakie zabijanie wrogów???
Cytując bohatera "Seksmisji" - "abstrachujesz od układu odniesienia".
to jest błąd tego rządu , zamiast budować silną Europę opartą na kompromisie i wzajemnym szacunku, ciągle wraca się do martyrologii. Wg mnie to jakiś rodzaj nekrofilii. Nie można 60lat po wojnie wyciągać Niemcom ilu Polaków przez nich zginęło. Jest inny czas. A jeżeli już tak szukamy wrogów to są nimi Chiny, Indie i Stany Zjednoczone. mamy wyłącznie wrogów gospodarczych.
Europa przegapiła narodziny mocarstwa gospodarczego jakim są Chiny, teraz jest ślepa na wzmocnienie ekonomiczne Indii, cieaszy się z mocnego Euro zapominając, że słaby dolar spowoduje napływ inwestycji do USA. Tym się trzeba zająć a nie sr...nie do własnego gniazda jakim jest Unia Europejska. Możesz być przeciwny UE, ale w dzisiejszym świecie to jedyny ratunek dla polskiej gospodarki. Związek z Rosją zakończyłby się w szybkim czasie zdominowaniem Polski przez rosyjski kapitał popierany przez Kreml.
Wiec panie Eurosceptyku- jeżeli nie związek z Unią to co proponujesz: samotność (NA TO NIE STAĆ NAWET SZWAJCARII),
a może NAFTA - nie to położenie geograficzne,
związek Krajów Bałtyckich, Polski, Ukrainy, Grupy Wyszehradzkiej, i Krajów Bałkańskich - tylko że "w tym największy jest ambaras żeby dwoje chciał naraz".

Cytat:
Rozumiem, więc że taki kraj jak USA również uważasz za niedemokratyczny?

Źle rozumiesz. W USA Lepper i Giertych nie mieliby szans na zajęcie jakichkolwiek eksponowanych stanowisk. Zresztą samo porównanie jest śmieszne. Kiedyś już to napisałem ale powtórzę - nie można porównywać demokracji w byłym demoludzie do stabilnej demokracji jaka jest w USA. Sytuacja jednowładztwa miała tam miejsce 50lat temu (JFK i jego familia) z tym , że w USA istnieją bardzo silne instrumentu kontrolne (tam wiceprezydent nie tłumaczyłby się, że nie przyszedł do sądu bo mu się nie chciało cytat z wypowiedzi polskiego wicepremiera).
Cytat:
A skupienia władzy w jednych rękach nie ma bo rządzą bliźniacy, czyli jest ich dwóch (rąk są dwie pary

Dlatego napisałem to w cudzysłowie Smile
Cytat:
Wiem natomiast, że większość polityków przedkłada własny interes nad interesem narodu.

Co do tego to jesteśmy zgodni.
Cytat:
Takie utyskiwanie części mediów to tworzenie nowej rzeczywistości.

Proszę CIE. Napisz jeszcze , o "fakcie medialnym" to się załamię.
Cytat:
Kaczyńscy to twardzi gracze.

Twardym graczem to jest Blair, a tym Panom brakuje zdolności dyplomatycznych i doradców z prawdziewgo zdarzenia. Chyba , że uważasz panią Fotygę za przebiegłego dyplomate- jeżeli tak, to więcej pytań nie mam. Przecież obecnie obowiązuje system nicejski , ten sam którego dalsze obowiązuwanie PiS ogłosił za wielki sukces. Tylko co z tego??? Przegrywamy w Uni głosowanie za głosowanie (patrz:wódka itp.) ponieważ nie umiemy zbudować koalicji.
Cytat:
Kaczyńscy nie są może orłami, ale są o niebo lepsi od Kwaśniewskiego

Nie mówię, że nie ale proszę o przykłady działań.
Cytat:
U nas ludzie nie lubią tych co się chwalą i wywyższają (nawet jeśli na to zasługują). Katolicyzm nie zabrania księżom na robienie biznesu

Może się nie znam ale jak to się ma do ślubów ubóstwa. Bo niestety działanie tego księdza (zakładając, że jest normaly) potwierdzają - rynkową teorię religii. Czyli idąc za ciosem Kościół Katolicki sp. z o.o. ???
Cytat:
Gdyby był protestantem
Ale nie jest.
Cytat:
A może od razu podać im narkotyki i też będą szczęśliwi i zadowoleni. Zbudować wielką komorę z łózkami i każdemu kroplówką dostarczać LSD
To dopiero piękne życie...

jakoś nie widzę związku pomiędzy wychowaniem obywatelskim a tym zdaniem. Co poeta chciał przez to powiedzieć??? Very Happy
Cytat:
Poza tym "obywatelstwo" to postawa egoistyczna.

Shocked W którym miejscu????
Cytat:
Uczy się ono jak wykorzystać system do własnych celów, a nie jak pomóc innym.

Nie gniewaj się ale jesteś socjologicznym "modelem idealnym" człowieka, który nie miał wychowania obywatelskiego. Sam napisałeś , że obywatelstwo to nauka o tym jakie człowiek ma prawa i obowiązki. czy pomoc jednostkom słabszym nie jest podstawowym obowiązkiem obywatela, jakoś pominąłeś milczeniem zasady solidarności społecznej, solidarności pokoleniowej i wiele innych.
Wg mnie pisząc ten post potwierdziłeś tylko , że należy uczyć dzieci i młodzież Obywatelstwa a nie patriotyzmu.[/b]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 19 Lip 2007, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tely napisa:
I to jest całe nieszczęście. Jacy wrogowie, jaka wojna ??? Jakie zabijanie wrogów???
Nie rozumiesz co ja piszę. Przecież nie piszę, że trzeba zabijać. Mówię tylko tak generalnie, że jednym z najważniejszych powinności patrioty jest obrona ojczyzny w przypadku agresji.
Czy ja gdzieś napisałem, że w tej chwili trwa jakaś bezpośrednia agresja?



Cytat:
to jest błąd tego rządu , zamiast budować silną Europę opartą na kompromisie i wzajemnym szacunku, ciągle wraca się do martyrologii.
A może robią to celowo, tak samo jak zachód. Chcą ugrać jak najwięcej, więc rzucają każdą możliwą kartę.
Poza tym, co to znaczy kompromis? I kto powinien na ten kompromis iść.
Zachód ma się dobrze i jest bogaty, więc niech idzie na kompromis. Polska jest biedna i nie może sobie lekkim gestem oddawać wszystkiego.
Poza tym jest jeszcze kwestia różnic światopoglądowych; uniwersaliści ścierają się z konkretystami czyli katolicy z liberałami (tak w skrócie). W tych kwestiach nie ma i nie może być kompromisu, tak samo jak nie można być trochę w ciąży.



Cytat:
Wg mnie to jakiś rodzaj nekrofilii.
To bardzo brzydkie porównanie i trochę nie na miejscu. Szacunek dla tych co walczyli i zginęli w obronie przed agresją, nie można porównywać do zboczenia seksualnego, chyba, że masz sam jakieś takie zapędy...

Cytat:
Nie można 60lat po wojnie wyciągać Niemcom ilu Polaków przez nich zginęło.
Wszystko można. Przecież to prawda, że Niemcy nas napadli i zabili wielu naszych obywateli. Chyba, że jesteś zwolennikiem teorii mówiącej, że to Polska napadła na Hitlera...


Cytat:
Jest inny czas.
To nie ma znaczenia, prawda pozostaje prawdą. Tak samo jak to, że Polacy dokonali najazdu na Moskwę by osadzić na tronie swoje człowieka podczas wielkiej Smuty. Chociaż wtedy i tak rządzili władcy zwykle spoza danego kraju, więc trudno tu mówić o jakimś najeździe. Gdyby Szwedzi osadzili nam na tronie swego króla i ten bardzo dobrze gospodarowałby Polską, to uczylibyśmy się na historii, że Szwedzi wyswobodzili nas z oligarchii szlachty. Smile


Cytat:
A jeżeli już tak szukamy wrogów to są nimi Chiny, Indie i Stany Zjednoczone. mamy wyłącznie wrogów gospodarczych.
O! Nawołujesz do szukania wrogów! Pięknie!
A największym wrogiem gospodarczym dla Polski stała się właśnie Unia Europejska. Tylko, że to trudno dostrzec osobie niezorientowanej Smile


Cytat:
Europa przegapiła narodziny mocarstwa gospodarczego jakim są Chiny, teraz jest ślepa na wzmocnienie ekonomiczne Indii, cieaszy się z mocnego Euro zapominając, że słaby dolar spowoduje napływ inwestycji do USA.
Zgadza się Smile


Cytat:
Tym się trzeba zająć a nie sr...nie do własnego gniazda jakim jest Unia Europejska.
Przepraszam, ale to zdanie nie ma sensu.
Jeśli to nasze gniazdo, to mamy prawo w tym gnieździe robić porządki po swojemu, a jeśli jednak nie nasze, to możemy chcieć "wycyckać" je na maksa.
Jeśli UE to nasza ojczyzna to nasi reprezentanci mają prawo żądać takiego wyglądu Unii jaki pasuje grupie jaka tenże rząd wybrała (czyli Polaków). Taka jest natura demokracji.



Cytat:
Możesz być przeciwny UE, ale w dzisiejszym świecie to jedyny ratunek dla polskiej gospodarki.
Śmieszne Smile

Cytat:
Związek z Rosją zakończyłby się w szybkim czasie zdominowaniem Polski przez rosyjski kapitał popierany przez Kreml.
A dlaczego piszesz o związku z Rosją? Czy my coś o tym mówimy? Mam nadzieję, że nie należysz do tej grupy idiotów, którzy myśleli, że jak nie wejdziemy do UE to zawiążemy sojusz z Rosją i Białorusią?
Do UE nie musieliśmy wstępować, tak jak na razie nie robią tego Islandia, Norwegia, Szwajcaria. Grenlandia nawet wystąpiła z UE, a weszła tam wcześniej automatycznie z Danią.


Cytat:
Wiec panie Eurosceptyku- jeżeli nie związek z Unią to co proponujesz: samotność (NA TO NIE STAĆ NAWET SZWAJCARII)
Jak to nie stać? Przecież nie są w UE język
Chyba jednak nie myślisz dość bystro. Z Unią można handlować, można podpisać układ z Shengen, można jeszcze wiele rzeczy, a wcale nie trzeba być jej częścią. Czemu niektórzy ludzie potrafią myśleć tylko czarno-biało? Nie wstąpienie do UE nie musiałoby się wiązać z tym, że odwrócilibyśmy się plecami do UE. Norwegia jakoś nie zawiązała sojuszu z Rosją, a Islandia nie zamierza tworzyć federacji z Białorusią.


Cytat:
a może NAFTA - nie to położenie geograficzne
Ten pomysł zdecydowanie był lepszy. A w globalnej wiosce położenie geograficzne nie ma znaczenia. Jeszcze raz powtarzam, że wstąpienie do NAFTA'y nie wiązałoby się z zakończeniem współpracy z UE.
NAFTA jaką przedstawiał Korwin-Mikke, była o tyle lepszą inicjatywa dla Polski, że nie narzucała takiej biurokracji jak UE.
A biurokracja jest największym hamulcem każdej gospodarki.



Cytat:
związek Krajów Bałtyckich, Polski, Ukrainy, Grupy Wyszehradzkiej, i Krajów Bałkańskich - tylko że "w tym największy jest ambaras żeby dwoje chciał naraz".
Tak, o tym to nawet nie było co myśleć. Wszyscy politycy tych krajów chcieli jak najszybciej dorwać się do europejskiego koryta. Zanim kraje nadbałtyckie wstąpiły do UE, granica między nimi była tak mocno pilnowana, że wyglądało to na jakiś obóz koncentracyjny. Te trzy kraje nie umiały się porozumieć by znieść granicę przed przystąpieniem do UE. To tylko świadczy o ich elitach politycznych.

Cytat:
Źle rozumiesz. W USA Lepper i Giertych nie mieliby szans na zajęcie jakichkolwiek eksponowanych stanowisk.
Demokracja każdemu daje szansę. Zapomniałeś? Smile

Cytat:
Zresztą samo porównanie jest śmieszne.
Czemu śmieszne? Właśnie USA są rządzone silną ręką. Tam jeden człowiek jest zarówno prezydentem jak i premierem rządu. Z pewnością u nas jest większa demokracja niż w USA Smile

Cytat:
Kiedyś już to napisałem ale powtórzę - nie można porównywać demokracji w byłym demoludzie do stabilnej demokracji jaka jest w USA.
Chyba się nie znasz na politologii i praktyce politycznej. Oczywiście, że można porównywać różne kraje...

Cytat:
Sytuacja jednowładztwa miała tam miejsce 50lat temu (JFK i jego familia) z tym , że w USA istnieją bardzo silne instrumentu kontrolne (tam wiceprezydent nie tłumaczyłby się, że nie przyszedł do sądu bo mu się nie chciało cytat z wypowiedzi polskiego wicepremiera).
Tobie się mylą pewne pojęcia. Mylisz nepotyzm z jedynowładztwem.
To, że Bush nie zatrudnia w rządzie swojej rodziny, nie znaczy, że jego ministrowie nie są wobec niego lojalni. Jest więc jedynowładztwo. Jak jakiś minister podskoczy to Bush go wywali i weźmie drugiego. Nie potrzebuje nawet większości w parlamencie. Sam osobiście wybiera sobie ministrów (o ile wiem) Smile
JFK obsadził jedno stanowisko człowiekiem, do którego miał zaufania (jego brat). Nie oznacza to, że robił źle. Bo czy brat czy tylko zaufany współpracownik nieskoligacony, to wychodzi na jedno: władzę ma prezydent.
W Polsce kontrola jest większa niż w USA. A wicepremiera można ukarać za niestawienie się w sądzie.


Cytat:
Proszę CIE. Napisz jeszcze , o "fakcie medialnym" to się załamię.
Załamuj się i to szybko. Co prawda nie jestem zwolennikiem spiskowej wersji dziejów, ale widzę co robią media. Robią to co się opłaca, a więc plują na rząd, który wielu pseudointeligentów uważa za populistyczny i zacofany. Media robią wszystko, by zaatakować rząd, nawet wtedy, gdy nie ma podstaw.
Ponieważ Ty jesteś nastawiony negatywnie do rządu, więc spijasz z ust żurnalistów wszystko co powiedzą.
Czy jesteś w stanie zagwarantować, że słuchasz media bezstronnie? Wątpię.
Zwykle jak ludzie nie lubią jakiejś partii to nie potrafią dostrzec w mediach, iż te podają zmanipulowaną prawdę.


Cytat:
Twardym graczem to jest Blair, a tym Panom brakuje zdolności dyplomatycznych i doradców z prawdziewgo zdarzenia.
Być może. Nie znam ich osobiście i nie miałem z nimi do czynienia. Ale jednak udało im się osiągnąć sukces podczas negocjacji unijnych. Można wręcz powiedzieć, że poszli na kompromis, więc znów nie zgadza się to co mówisz o nich.




Cytat:
Chyba , że uważasz panią Fotygę za przebiegłego dyplomate- jeżeli tak, to więcej pytań nie mam.
Jest na Nią dużo narzekań. Ja jej nie znam, więc nie wiem jaka jest prawda. W wielu służbach ministerialnych siedzi jeszcze sporo osób z poprzednich systemów, a na pewno sporo dawnych agentów SB.
Łatwo chyba zrozumieć, że nie darzą oni sympatią PiSu, a więc mogą robić wszystko, by zdyskredytować tę partię.
Tak z wyglądu pani Fotyga nie wygląda zbyt reprezentacyjnie i inteligentnie, ale przecież nie mogę za to Ją oceniać.
Niestety nie mam dobrego i bezstronnego źródła danych bym mógł się o Niej wypowiedzieć.



Cytat:
Przegrywamy w Uni głosowanie za głosowanie (patrz:wódka itp.)
Nie znam sprawy wódki... Czy chodzi o zastrzeżenie nazwy?
Myślisz, że biurokraci z Brukseli mszczą się i nie zatwierdzają nam wyłączności na nazwę?
Jeśli to ma być ta twoja ulubiona Unia, to ja dziękuję.
Myślę, że łączenie tych spraw to przejaw twojej paranoi i węszenie spisku tam gdzie go nie ma (chyba, że znasz jakieś fakty, o których ja nie wiem).
Być może unijni urzędnicy nie lubią Polski, ale to tylko właśnie powód by lepiej zabezpieczać przed nimi swoje interesy.
Jeśli przyjmiemy na chwilę, że w każdym systemie jest jakiś margines na korupcję, to ewidentnie widać, że Polska jako biedniejszy kraj będzie przegrywał w starciu z wielkimi koncernami zachodnimi, które mogą zabezpieczyć swoje interesy na drodze korupcyjnej.
Polskie firmy mają w tym zakresie gorszy start...
Dlatego nie można pozwolić na zbudowanie państwa unijnego bez wyrównania najpierw wszystkich różnic.



Cytat:
Nie mówię, że nie ale proszę o przykłady działań.
Głównie chodzi mi o rozliczenie spraw związanych z PRLem.
Oczywiście opór materii w tym względzie jest ogromny, a to może (choć nie musi) potwierdzać, że jednak agenci i ludzie umaczani wciąż są gdzieś na świeczniku i udają tylko byłych opozycjonistów z Solidarności.

Cytat:
Może się nie znam ale jak to się ma do ślubów ubóstwa.
O ile wiem, to takie śluby składa się tylko w niektórych zakonach. Księża chyba ich nie składają (ale nie wiem na pewno).

Cytat:
Bo niestety działanie tego księdza (zakładając, że jest normaly) potwierdzają - rynkową teorię religii. Czyli idąc za ciosem Kościół Katolicki sp. z o.o. ???
Kościół nigdy nie ukrywał, że zależy mu na pomnażaniu swego majątku, bo dzięki niemu może mieć większy wpływ na ludzi. A dzięki większemu wpływowi więcej ludzi zostanie zbawionych.
Jeśli więc pieniądze idą na dobry cel, to wszystko jest OK.
A przecież w kościele, tak jak i w innych grupach, zawsze znajdą się czarne owce, które służą wrogom kościoła do wykazania jaki to kościół jest wredny i podstępny.
Myślę, że nie tędy droga.
Należy oddzielić dwie sprawy: ideologię kościoła katolickiego i ewentualne motywy działania jednego księdza.


Cytat:
jakoś nie widzę związku pomiędzy wychowaniem obywatelskim a tym zdaniem. Co poeta chciał przez to powiedzieć??? Very Happy
"poeta" chciał powiedzieć, że jeśli wychowanie obywatelskie ma prowadzić do lepszego odnalezienia się danej osoby w społeczeństwie, czyli de facto by tej osobie było lepiej, to w takim razie jeśli edukacja ma być nastawiona tylko na szczęście jednostki, to możemy podawać narkotyk, który jest skrótem do osiągnięcia iluzji szczęścia.

Cytat:
Cytat:
Poza tym "obywatelstwo" to postawa egoistyczna.

Shocked W którym miejscu????
W tym miejscu, w którym skupia się na jednostce a nie dobru społecznemu. Bowiem można przyjąć za Tomaszem z Akwinu, iż ktoś kto nie czyni dobra, czyni zło. A więc jeśli kogoś uczymy tylko jak przetrwać w dżungli, to on robi wszystko by przetrwać, lecz nie czyni nic dobrego dla innych.
Obywatelstwo jest więc taką drogę minimum. Jeśli ktoś przestrzega prawa to dla społeczeństwa jest "zerowy". Ale patriotyzm idzie dalej. Żąda poświeceń. Nie tylko na polu walki (które Cię tak pobudziło), ale wszędzie.


Cytat:
Nie gniewaj się ale jesteś socjologicznym "modelem idealnym" człowieka, który nie miał wychowania obywatelskiego. Sam napisałeś , że obywatelstwo to nauka o tym jakie człowiek ma prawa i obowiązki. czy pomoc jednostkom słabszym nie jest podstawowym obowiązkiem obywatela, jakoś pominąłeś milczeniem zasady solidarności społecznej, solidarności pokoleniowej i wiele innych.
Zgadza się, ale w prawie nie ma zapisanych tych obowiązków.
W mojej definicji "wychowania obywatelskiego" przyjąłem, iż uczymy obywatela tylko tego co jest w prawie, w konstytucji.
Owszem są tam odwołania patriotyczne, ale ponieważ są podane "na sucho", mogą nie rozbudzić w dziecku myślenia o grupie.

Oczywiście moja definicja może różnić się od twojej, dlatego powiedz co rozumiesz pod pojęciem wychowania obywatelskiego? W każdym razie ja myślę, że elementy patriotyzmu, pozbawione nienawiści i agresji są całkiem pożyteczne. W końcu każda kultura jest warta tego, by ją kultywować.

Cytat:
Wg mnie pisząc ten post potwierdziłeś tylko , że należy uczyć dzieci i młodzież Obywatelstwa a nie patriotyzmu.[/b]
To wszystko zależy od przyjętych definicji Smile
Może Ty myśląc o patriotyzmie miałeś na myśli tych skinheadów*, którzy biją murzynów, krzycząc "Polska dla Polaków". Oczywiście, że tacy prostacy nie są patriotami, a wręcz czymś odwrotnym, bo bycie Polakiem oznacza dużą dozę tolerancji, gdyż jest ona częścią naszej kultury.
Skinheadzi powinni wytłuc się nawzajem, bo nie są Polakami.

*) oczywiście mówię o tych grupach skinheadów, którzy są agresywni, gdyż pod pojęciem "skinhead" kryje się wiele subkultur, a nie wszystkie były agresywne (vide Wikipedia).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 19 Lip 2007, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeaaaa skinheads do gazu jeeeaaaaaaa
Powrt do gry
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 21 Lip 2007, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
A ja nie mogę znaleźć w tych przemówieniach Rydzyka nic złego.


Rydzyk jest pod lupa za swoj caloksztalt, za to ze uprawia polityke, czego ksieza nie moga robic (hehehehehehheeeeeeeeeee). Za to ze jego telewizja KATOLICKA i radio KAtolickie zamiast byc KATOLICKIE - zajmowac sie szerzeniem ewangelii (w wielu wymiarach) i dobrego slowa-, sa na maxa polityczne i zajmuja sie pluciem jadem na prawo i lewo (a zwlaszcza na lewo Smile ) oraz propaganda i praniem mozgu moherowym beretom.
Te tasmy to tylko ostatnia kropla w kielichu goryczy. Ksieza nie powinni publicznie szkalowac ludzi i udawac wszechwiedzacych. Nie powinni sie tez oodawac samouwielbieniu, w czym O Rydzyk osiaga mistrzowski poziom. Jego obowiazuje przysiega powsciagliwosci i skromnosci, ale o tym dawno juz zapomnial.

No i teraz albo mu przypomna albo zapomna jego ;p
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 21 Lip 2007, 21:20    Temat postu: Media kłamią Odpowiedz z cytatem

Froskur napisa:
Rydzyk jest pod lupa za swoj caloksztalt, za to ze uprawia polityke, czego ksieza nie moga robic
Po pierwsze: Rydzyk nie uprawia polityki. Tak się tylko wydaje. Zgodnie z definicją, polityka to w skrócie walka o władzę.
A jedyną walkę jaką Rydzyk prowadzi jest walka o dusze Smile

Rydzyk ma prawo a nawet obowiązek mówić co jest złe a co dobre. Jeśli jakaś partia polityczna chce wypełniać obowiązki chrześcijańskie, to każdy katolik MUSI popierać tę właśnie partię. Jeśli jest kilka partii katolickich, to katolik sam wybiera np. na podstawie programu gospodarczego.


Cytat:
Za to ze jego telewizja KATOLICKA i radio KAtolickie zamiast byc KATOLICKIE - zajmowac sie szerzeniem ewangelii (w wielu wymiarach) i dobrego slowa-, sa na maxa polityczne i zajmuja sie pluciem jadem na prawo i lewo (a zwlaszcza na lewo Smile ) oraz propaganda i praniem mozgu moherowym beretom.
To co Ty uważasz za propagandę, ktoś inny może właśnie uważać za szerzenie ewangelii.
Czy Ty jesteś katoliczką?
Wezwanie zbawcze musi obejmować każdy zakątek życia. Nie można udawać bycia katolikiem, a głosować na partie, które chcą odejść od ideałów katolickich.
Prawdziwy wierzący katolik powinien głosować na PiS (choć teraz już nie), PR, LPR itp.

Natomiast istnieje taka klasa pseudo-katolików; są to ludzie, którzy luźno podchodzą do spraw wiary. Z grubsza wierzą, ale tam gdzie im to pasuje, sami zmieniają sobie kanony wiary. I wtedy głosują na partie liberalne, które zajmują się tylko uszczęśliwianiem doczesnego ciała człowieka, bez spoglądania na moralność i zasady wiary.
Liberalnym ateistom, każda partia katolicka, będzie się wydawać staroświecka staroświecka i niepostępowa, a więc dla "głupich wieśniaków i starych babć (mohery)".
Ateista ma oczywiście prawo nie zgadzać się z poglądami katolików, ale ponoć mamy demokrację, o którą ponoć tak walczą liberałowie.
Ale okazuje się, że demokracja pasuje demokratom tylko wtedy, gdy rządzą ludzie, których oni popierają. Gdy lud wybierze antydemokratów lub prawicę, to nagle się okazuje, że lud jest głupi i ciemny (co zresztą jest prawdą).



Cytat:
Te tasmy to tylko ostatnia kropla w kielichu goryczy.
Przesadzasz. Na tych tasmach nie ma nic strasznego. To media rozdmuchują to jako superaferę.
Rydzyk miał absolutną rację, gdy źle mówił o prezydencie, gdyż to prezydent częściowo oszukał swoich wyborców.
Dla katolika aborcja to jak przyzwolenie prawne na gwałty. Gdybyśmy żyli w czasach, gdzie gwałt na kobiecie nie jest przestępstwem i nagle kandydat na prezydenta (popierany przez kościół) chciałby wprowadzić zakaz gwałtów, to jeśli nagle po wyborach, prezydent próbuje się wymigać, to ludzie moralnie zaangażowani w walkę ze złem, mają prawo użyć mocne słowa.
Rydzyk nie użył tych słów, by zdobyć władzę, ale by tę władzę upomnieć i skierować na tory moralności.


Cytat:
Ksieza nie powinni publicznie szkalowac ludzi i udawac
Skalować to nie, ale mówić prawdę tak. Rydzyk nie powinien był mówić "czarownica" o prezydentowej, ale powinien ją zbesztać za jej antykatolickie zachowanie.


Cytat:
Nie powinni sie tez oodawac samouwielbieniu
Nie mają już takiego obowiązku, ale oczywiście jak wszyscy ludzie powinni dbać o pokorę.

Cytat:
w czym O Rydzyk osiaga mistrzowski poziom.
To raczej chyba już ks. Jankowski? Rydzyk jakoś sam siebie nie wychwala (chyba).

Cytat:
Jego obowiazuje przysiega powsciagliwosci i skromnosci, ale o tym dawno juz zapomnial.
Jesteś pewna, że go obowiązuje?
A jeśli nawet, to nie my będziemy go oceniać. Na szczęście kościół jest na tyle mądrą instytucją, że nie ulega wpływom głupiej gawiedzi, lecz sam w swojej mądrości rozstrzyga wszelkie problemy.
Oczywiście kościół też popełnia błędy, ale są one prawie zerowe w porównaniu z błędami głupiego ludu.

Jeszcze raz przypomnę, że dla Rydzyka, to on walczy o coś najcenniejszego: ludzkie życie. Dla takiej walki nie ma kompromisów. Ten cel uświęca niektóre środki (choć nie wszystkie).

Osobiście nie jestem przeciwko aborcji, ale rozumiem tych, którzy mają wiarę i wypełniają jej przykazania.

Większość z Was wierzy komercyjnym i liberalnym mediom, że Rydzyk jest naciągaczem. Przez ten pryzmat patrząc rzeczywiście każdy jego krok można widzieć jako utwierdzanie swojej władzy.
Ale wysilcie się czasem na zerwanie z narkotykiem wiary mediom. Włączcie własny rozum, dostrzeżcie inne możliwości. Wiem, że to trudne, ale można i warto Smile
Ja nie znam Rydzyka i nie wiem czy kłamie, czy też jest gorliwym katolikiem. Ale patrząc na jednostronną wizję jaką malują media, wiem, że te media kłamią.
Dlaczego kłamią? Bynajmniej nie z powodu spisku. Po prostu media żyją z liberalnego konsumpcjonizmu, więc walczą ze wszystkim co nakazuje skromne i uczciwe katolickie życie. Martwienie się o dusze nie przynosi mediom zysków. Seks, przemoc, pieniądze, luksus, sensacja - to wszystko na czym zarabiają media. A bardziej sensacyjne jest stwierdzenie, że Rydzyk to wariat opętany chęcią władzy. To uspokaja sumienia tych, którzy mogliby wyłączyć te media by oddać się modlitwie.
A gdy sumienie jest uspokojone, to można obejrzeć serial i reklamy i pomarzyć o kupnie na kredyt kolejnego samochodu... w końcu życie jest takie krótkie... Smile

Dodam również (co już mówiłem), że media Rydzyka również czasem kłamią, ale jeśli robią to w dobej sprawie, to przynajmniej można im to częściowo wybaczyć (choć ja tego nie popieram).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 23 Lip 2007, 23:43    Temat postu: Kaczogrod - PRL ? Odpowiedz z cytatem

hi

Nie zdążymy z Euro 2012?

RMF FM dotarł do projektu ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - w nim znajduje się rozdział 16a i tytuł "Podejmowanie przez obywateli polskich pracy przy organizacji EURO 2012".

Każdy obywatel polski w wieku od 18 do 60 lat w przypadku kobiet i od 18 do 65 roku życia w przypadku mężczyzn zobowiązany jest do przepracowania w ramach przygotowań do organizacji EURO 2012 dwóch dni w każdym roku kalendarzowym począwszy od roku 2008 - czytamy w ustawie.

Projekt wprowadza również wiele zmian w innych obowiązujących ustawach np. ustawie lustracyjnej - sankcje za złożenie nieprawdziwego oświadczenia mogą zostać skrócone poprzez przepracowanie w ramach przygotowań do organizacji EURO 2012 dodatkowych 20 dni w każdym kolejnym roku kalendarzowym aż do roku 2012 roku. Co jeszcze ukryto w ustawie? Kontrowersyjnym projektem zajmuje się reporter RMF FM Tomasz Skory:


RMF FM postanowił odpowiedzieć na projekt, sprawdzając gotowość Polaków do wzięcia udziału w takim przymusowym EURO-czynie społecznym. Dlatego dziś na Stadionie Śląskim RMF FM postanowił posprzątać, oczywiście w czynie społecznym. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc, albo przekonać się jak wygląda czyn społeczny, lub też przypomnieć sobie dawne czasy. Mamy kilkadziesiąt mocnych mioteł. Potrzebne są tylko ręce do pracy. Czekamy.

Projekt ustawy o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz o zmianie niektórych innych ustaw.

Nowelizacja wprowadza nowy rozdział 16a zatytułowany: „Podejmowanie przez obywateli polskich pracy przy organizacji EURO 2012”.

Wg dodanych przepisów:
W celu obrony dobrego imienia Ojczyzny oraz w celu kształtowania jedynie słusznych postaw moralnych i obywatelskich, obywatele polscy oraz osoby fizyczne przebywające czasowo na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zobowiązani są do pracy społecznej w ramach przygotowań do organizacji EURO 2012.

Dalej projekt przewiduje zasady wykonywania pracy społecznej przy EURO 2012. W projekcie czytamy m.in.:
Każdy obywatel polski w wieku od 18 do 60 roku życia (kobiety) i 65 roku życia (mężczyźni) zobowiązany jest do przepracowania w ramach przygotowań do organizacji EURO 2012 dwóch dni w każdym roku kalendarzowym począwszy od roku 2008.

Młodociani zobowiązani są do przepracowania w ramach przygotowań do organizacji EURO 2012 jednego dnia w każdym roku kalendarzowym począwszy od roku 2008.

Osoby fizyczne przebywające czasowo na terytorium Polski zobowiązane będą do pracy społecznej proporcjonalnie do czasu przebywania na terytorium Polski.

Projekt ustawy wprowadza również wiele zmian w innych obowiązujących ustawach np.:

w ustawie lustracyjnej sankcje za złożenie nieprawdziwego oświadczenia lustracyjnego (tzw. kłamstwa lustracyjnego) mogą zostać skrócone poprzez przepracowanie w ramach przygotowań do organizacji EURO 2012 dodatkowych 20 dni w każdym kolejnym roku kalendarzowym aż do roku 2012. Prace te wykonywane będą po uzyskaniu pisemnej zgody Ministra Koordynatora ds. Służb Specjalnych oraz Prezesa IPN na wniosek kłamcy lustracyjnego. Dodatkowe prace wykonywane będą w miejscu wskazanym przez szefa biura organizacyjnego EURO 2012.

Zmiany nie ominęły również ustawy „Karta Nauczyciela”. Tam wśród kar dyscyplinarnych pojawiła się dodatkowa kara: praca w ramach przygotowań do organizacji EURO 2012 w określone przez komisję dyscyplinarną soboty lub niedziele.

Sankcje za uchylanie się od robót wpisane zostały do nowelizacji Kodeksu Wykroczeń:

Kto nie dopełnia obowiązków wynikających z rozdziału 16a ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy albo odmawia pracy w ramach przygotowań do organizacji EURO 2012:
- uważany będzie za niedojrzałego społecznie i będzie musiał przejść jednodniowe szkolenie patriotyczne w najbliższym Urzędzie Gminy. Następnie ma odpracować przewidziany limit w miejscu wskazanym przez szefa biura organizacyjnego EURO 2012.

Nowelizacja przewiduje, że osoba, która bez należytego usprawiedliwienia nie stawiła się na szkolenie, może zostać doprowadzona siłą do najbliższego Urzędu Gminy celem odbycia szkolenia lub obciążona karą pieniężną w wysokości do 10 000 złotych.

Projekt ustawy nowelizuje również przepisy ustawy „Prawo o ruchu drogowym”, zobowiązując Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do zmian w rozporządzeniu w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego, poprzez wprowadzenie nowego taryfikatora, który będzie przewidywał za niektóre wykroczenia zamiast punktów karnych obowiązek prac przy organizacji EURO 2012.

żródło>
RMF FM fakty 22 lipca "nie zdążymy z Euro 2012?"

oh0 0jam zaraz

smierc polskim politykom !!!!! i tumanom ,ktorzy wybrali ten chlam
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 24 Lip 2007, 3:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba (a raczej na pewno) żart Smile

Chyba, że chodzi o bezrobotnych pobierających zasiłki. Ich rząd ma prawo zagonić do pracy, bo im płaci Smile

Ktoś pomylił prima aprilis z sezonem ogórkowym. Ja myślę, że tę ustawę zawetuje potwór z Loch Ness Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 24 Lip 2007, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze i tak ale i tak śmierc Polskim politykom !!!!!!! Twisted Evil
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron