reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Czy w ogole macie zamiar wracac do IV RP !!
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KrzynioPL

Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWysłany: 5 Lip 2007, 19:26    Temat postu: Czy w ogole macie zamiar wracac do IV RP !! Odpowiedz z cytatem

Pytanie standardowe jak na dzisiejsze czasy, czy zamierzacie w ogole wracac do kraju - na stale oczywiscie. Mnie tu sie bardzo podoba ... mam swietna prace, dobrych pracodawcow, extra kase, za 3 tygodnie przylatuje do mnie moja dziewczyna do mnie i zamieszka ze mna

Tu o nic nie musze sie martwic a w kochanej IV RP o wszystko. Poki co nie zamierzam wracac na stale, ciekawi mnie co mysli reszta. Wiec jak wracacie Very Happy Question Question Question Question Question Question Question Question
_________________
dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 5 Lip 2007, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dzien dzisiejszy moja odpowiedz brzmi: NIE WRACAM!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 5 Lip 2007, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozatym ze Zla_kobieta planujemy wesele takze Cie serdecznie Krzyniu zapraszamy. 5% wartosci prezentow zobowiazujemy sie przekazac na konto forum. OE, nie musisz dziekowac Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 5 Lip 2007, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja może odpowiem tak, raczej nie z lenistwa tylko z faktu ze własnie to chce powiedziec:
Mnie tu sie bardzo podoba ... mam swietna prace, dobrych pracodawcow, dobra kase, za 2 tygodnie przylatuje do mnie moja narzeczona do mnie i zamieszka ze mna. Na dzien dzisiejszy moja odpowiedz brzmi: NIE WRACAM!!!

lol
pozdrawim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 5 Lip 2007, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urodzony, tez Cie serdecznie zapraszamy wspolnie z dziewczyna na slub i wesele.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 5 Lip 2007, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no fakt.. wracamy w lipcu przyłego roku.. na nasze wesele..
zwróc uwage kiedy sie zarejestrowałem, dwa lata dzień w dzień czekałem by pisać to z islandii, a nie z pokładu statku który szedł na dno...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 5 Lip 2007, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dziekujemy dziekujemy Smile a w jakim dziale to wesele się odbędzie lol może wpadne lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zla_kobieta
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 96
Skąd: KaszĂŤbĂŤ/Gdańsk/od 28.06.07 Reykjavik
PostWysłany: 5 Lip 2007, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojej...
_________________
Have you ever been mellow?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bartqw

Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 50
Skąd: Akranes
PostWysłany: 5 Lip 2007, 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na razie uwazam jeszcze, ze wroce do Polski. Nie wiem kiedy, moze za rok, dwa, piec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mdarek21

Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 38
Skąd: Polska-Borgarnes
PostWysłany: 5 Lip 2007, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będąc w Waszej sytuacji,czyli ludzi bez założonych rodzin,bez dzieci i bez jakiegoś tam majątku typu domu,działki,mieszkania(choć to jest najmniejszy problem ze sprzedażą) na 100% bym raczej nie wracał.Sądzę,żę bardzo szybko można się tu zagospodarować i ułożyć swoje życie.W naszej ukochanej ojczyźnie nie mają młodzi ludzie,szczególnie po ślubie takich możliwości "startowych" na nowej drodze.Ułożyłbym tu sobie swoje "klocki",a Polskę zostawił na urlop czasami i odwiedzenie rodziny na święta.
Sytuacja zmienia się w przypadku moim i ludzi w pewnym wieku,którzy zostawili w ojczyźnie rodziny i coś tam jeszcze.Myślę,że nie mamy innego wyjścia jak powroty.Ja wracam i to mimo dobrej kasy,którą zarabiam,kończy mi się paszport,zezwolenie na pobyt równo za roczek i to już dość pobytu na wyspie.Chyba już nic mne nie przekona,cztery lata wystarczy.
Pozostaje mi tylko życzyć superanckiego rozłożenia Waszych "klocków" na nowej drodze.Pozdrowionka.
_________________
mdarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
zyzak
Gość
PostWysłany: 5 Lip 2007, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wracam wraz ze Swoją ukochaną dziewczyna. Mam nadzieje jak najszybciej.
Jestesmy tu aby pozyskac kapitał i wracam do Swojego kochanego kraju, gdzie bedę żył i bawił się wśród Swoich, jezdził super furą, pływał 200 konną motorówką i będe mieszkał normalnie, a nie w szopie pokrytej blachodachówką.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
fanka_franka

Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 141
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 5 Lip 2007, 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisał:
będe mieszkał normalnie, a nie w szopie pokrytej blachodachówką.

to juz przynajmniej wiemy skad ta frustracja Smile
_________________
Zmieszana, nie wstrzasnieta!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 5 Lip 2007, 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mdarek zaliczam sie do pierwszej grupy, i tak jak napisałes, zaczynam tutaj układąć klocki..
w polsce nie mielismy mieszkania, mieszkalismy osobno u rodziców, myslelismy o weselu ale nie stac nas było na to, i pytanie co dalej ? gdzie a przedewszystkim za co to mieszkanie..
niestety nie mam motorówki, nie miałem nawet fiata 126 p nawet, a 1000 zł to miałem na koncie w dniu wypłaty, potem raty, kredyt rodziców i po puieniądzach.. tutaj ktos dał mi lepsze klocki, instrukcje obsługi mam w głowie, podstawy, fundamenty juz mam .. po tak krótkim czasie.. a to BARDZO dużo !!
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 6 Lip 2007, 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a 2 sprawa.. nie mówiąc juz o pieniadzach.. bardzo podoba mi sie system pracy Smile w polsce zapier####łem w pocie czoła, tu pracuje swoim tempem i to bardziej efektywnie, kocham ten spokuj, brak tłoku itp.. no i najwarzniejsze.. zyzak zapomniałes co napisałes wczoraj ?
"k00rwica mnie trafia jak czytam codziennie wiadomości o moim kraju."
już niebawem bedziesz miał to na codzień lol
mi wystarczą jak narazie wakacje w polsce lol

pozdrawiam pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zyzak
Gość
PostWysłany: 6 Lip 2007, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urodzony_13_w_piatek napisał:
a 2 sprawa.. nie mówiąc juz o pieniadzach.. bardzo podoba mi sie system pracy Smile w polsce zapier####łem w pocie czoła, tu pracuje swoim tempem i to bardziej efektywnie, kocham ten spokuj, brak tłoku itp.. no i najwarzniejsze.. zyzak zapomniałes co napisałes wczoraj ?
"k00rwica mnie trafia jak czytam codziennie wiadomości o moim kraju."
już niebawem bedziesz miał to na codzień lol
mi wystarczą jak narazie wakacje w polsce lol

pozdrawiam pozdrawiam


Gdybym byl na Twoim miejscu nie wnikalbyl co dzieje sie w moim kraju Smile
Powrót do góry
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Lip 2007, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wroce, to juz pewnie nie bedzie IV tylko V RP.

Tak serio, to jestem juz jedna noga w PL, wiec pozostaje tylko zabrac druga noge z IS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 6 Lip 2007, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To robisz niezły rozkrok Very Happy

IV RP to zła nazwa, bo tak jak PRL nie jest zaliczana do czasów republiki, tak samo trudno nazwać pierwsze 15 lat po PRL republiką.
Ale ogólnie rzecz biorąc, jeśli te pierwsze 15 lat to III RP, to teraz z pewnością mamy IV. Jest istotna różnica między poprzednimi rządami a teraźniejszy. Co nie oznacza, że bronię ten rząd, bo robi on wiele złych rzeczy (jak to mają w zwyczaju rządy demokratyczne na całym świecie).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
KrzynioPL

Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWysłany: 6 Lip 2007, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe widze ze szybko watek sie rozwija ... jak widze polacy najbardaiej sa zjednoczeni poza granicami swego kraju ... bedac na litwie spotkalem litewskich polakow, tych co sie tam urodzili i mieszkaja, pomagaja sobie i zyja ze soba w zgodzie (wiadomo wszedzie sie trafi jakas czarna owca nawet tam) potrafia walczyc o swoje

a poza tym ja tez mysle posiedziec tu troche - kupic jakas fure i popatrzec w wybaluszone galy tych prostakow co zawisc ich zawsze strzela Very Happy
_________________
dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 6 Lip 2007, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urodzony_13_w_piatek napisał:
mdarek zaliczam sie do pierwszej grupy, i tak jak napisałes, zaczynam tutaj układąć klocki..
w polsce nie mielismy mieszkania, mieszkalismy osobno u rodziców, myslelismy o weselu ale nie stac nas było na to, i pytanie co dalej ? gdzie a przedewszystkim za co to mieszkanie..
niestety nie mam motorówki, nie miałem nawet fiata 126 p nawet, a 1000 zł to miałem na koncie w dniu wypłaty, potem raty, kredyt rodziców i po puieniądzach.. tutaj ktos dał mi lepsze klocki, instrukcje obsługi mam w głowie, podstawy, fundamenty juz mam .. po tak krótkim czasie.. a to BARDZO dużo !!
pozdrawiam


Wdłg. mojej skromnej osoby, na Islandii zostaną Ci, którzy w Polsce nie mieli nic i nagle oszaleli na widok OGROMNEJ ILOŚCI pieniędzy Smile

Niestety, kilka tysięcy Euro lub $ w obecnej Europie to tak naprawdę nic, a nowoczesny świat ograniczony tylko do kamiennej wysepki z niezbyt mądrym narodem, ale za to wyjątkowo szowinistycznym, może się na dłuższą metę podobać tylko tym, którzy odważyli się wykonać "pierwszy krok" - szkoda tylko, że ostatni.

Ja zdecydowanie wracam, nie dzisiaj ani nie jutro - ale wracam na pewno.

Wdzięczny jestem Islandii, za to, że po takiej szkole życia - mogę na luzie pracować wszędzie, gdzie mi tylko do głowy przyjdzie, wspaniale podszlifowałem angielski no i kilka nowych umiejętności zawodowych zdobyłem...

A tych, którzy do końca życia zdecydowali się skrobać rybę, to ....... serdecznie pozdrawiam Smile

Old Star
_________________
Kto pisze prawdę, ten nie jest kochany.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fanka_franka

Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 141
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 6 Lip 2007, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Star napisał:

Wdłg. mojej skromnej osoby, na Islandii zostaną Ci, którzy w Polsce nie mieli nic i nagle oszaleli na widok OGROMNEJ ILOŚCI pieniędzy Smile



nie tylko Old Star, nie tylko ... Smile ja zostaje, ale bynajmniej nie dla pieniedzy!
_________________
Zmieszana, nie wstrzasnieta!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron