reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Polski pub/bar?
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 9 Lip 2007, 1:50    Temat postu: Polski pub/bar? Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś był? widział?
Dziś się dowiedziałam, że w Hafnarfjordur otworzyli polski bar. Ponoć na otwarciu już były zadymy. Ciekawe jak długo się utrzyma?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 9 Lip 2007, 12:02    Temat postu: bar Odpowiedz z cytatem

Tez slyszalam ....ale od islandczykow. Ponoc polakom nie spodobalo sie to ze przyszli islandczycy do baru....Ale jakos islandczykom nie przeszkadza polak w barze islandskim...Powiem tak kiedys czlowiek sie nie bal wychodzic do barow..ale bylo malo polakow ..Teraz no coz...czasem wstyd sie przyznac ze sie jest polakiem:( Smutne to
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Lip 2007, 12:17    Temat postu: Re: bar Odpowiedz z cytatem

esmerka31 napisa:
Tez slyszalam ....ale od islandczykow. Ponoc polakom nie spodobalo sie to ze przyszli islandczycy do baru....Ale jakos islandczykom nie przeszkadza polak w barze islandskim...Powiem tak kiedys czlowiek sie nie bal wychodzic do barow..ale bylo malo polakow ..Teraz no coz...czasem wstyd sie przyznac ze sie jest polakiem:( Smutne to
I znowu!!
No kurde, ile Was trzeba edukować!!
Awanturnicy w barach TO NIE POLACY. To huligani!
Ja sobie wypraszam nazywanie takich popaprańców Polakami.

Takie mówienie obraża uczciwych ludzi, którzy uważają się za Polaków.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 9 Lip 2007, 13:44    Temat postu: ber Odpowiedz z cytatem

Obywatele polscy...jesli ci tak odpowiada.Narodowosci im nie zmienisz... A edukowac trzeba wlasnie ich...a nie nas:)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Arysta

Doczy: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysany: 9 Lip 2007, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i w tej kwestii zgadzam się z Odżajer Egzegeta Wydaje mi sie że czasem "lekka reka" podkreslamy jak ktos sie źle się zachowuje to Polak. Jeżeli ktos niewałaściwie się zachowuje to narodowośc nie ma znaczenia. Każdy odpowiada sam za siebie. Z takim nastawieniem sami sobie kopiemy dołek. Nie zapominajmy o tym że jesteśmy Polakami.Nie patrzmy na siebie z pogardą ceńmy to co mamy. Brakuje nam pewności siebie i moze czasem "kultury osobistej"( tzn. chodzi mi dokładniej o częstrze uśmiechanie się do siebie mówienie dziekuję, przepraszam) a widać te braki szczególnie kiedy jestesmy poza granicami Polski
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 9 Lip 2007, 16:19    Temat postu: Re: bar Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Awanturnicy w barach TO NIE POLACY. To huligani!
Ja sobie wypraszam nazywanie takich popaprańców Polakami.

Takie mówienie obraża uczciwych ludzi, którzy uważają się za Polaków.


Mimo, że nie chcesz aby ich nazywać Polakami, to jednak taką mają narodowość. A że przy okazji chuligani, to już nic na to nie poradzimy. Chcemy czy nie, bardzo psują oni ogólną opinię Polaków, ale to niestety nasi rodacy. I to jednak o burdach spowodowanych właśnie przez nich słyszy się najczęściej Sad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grom
Go
PostWysany: 9 Lip 2007, 16:33    Temat postu: Re: bar Odpowiedz z cytatem

esmerka31 napisa:
A edukowac trzeba wlasnie ich...a nie nas:)

Shocked
esmerka31 napisa:
Tez slyszalam ....ale od islandczykow. Ponoc polakom nie spodobalo sie to ze przyszli islandczycy do baru....Ale jakos islandczykom nie przeszkadza polak w barze islandskim...Powiem tak kiedys czlowiek sie nie bal wychodzic do barow..ale bylo malo polakow ..Teraz no coz...czasem wstyd sie przyznac ze sie jest polakiem[/color]Sad Smutne to

Nardowość: Polak, Islandczyk, Angli, Rosjanin, Niemiec - zawsze piszemy z dużej litery
Zdania od "ale" nie zaczynamy
Poprawnie pisze się "islandzkim", a nie islandskim

Tylko tyle chciałem napisać w kwestii edukacji innych. Zawsze porządki najlepiej zacząć od samego siebie. lol
Powrt do gry
Bartek

Doczy: 06 Lip 2007
Posty: 129
Skd: Dąbrowa Górnicza
PostWysany: 9 Lip 2007, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej czasami popisać parę błędów inter i ort niż robić zadymę w lokalu Very Happy
Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Arysta

Doczy: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysany: 9 Lip 2007, 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grom piszesz nie na temat kijem go Nie mogłam się powstrzymać ale musiałam to zrobic tak A propos chuliganówWink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 9 Lip 2007, 18:09    Temat postu: Grom Odpowiedz z cytatem

Tak grom wstyd mi ze nie wiem co powiedziec...hm nie pomyslales o tym ze male litery byly zamierzone? a w pisaniu czasem wkradaja sie bledy...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Arysta

Doczy: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysany: 9 Lip 2007, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esmerka juz dostał ode mnie klapsy;)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 9 Lip 2007, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy polski ....ale nazywa sie tak jakos znajomo
http://www.kerti.is/
pöbbin na zdrowie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grom
Go
PostWysany: 10 Lip 2007, 7:42    Temat postu: Re: Grom Odpowiedz z cytatem

esmerka31 napisa:
Tak grom wstyd mi ze nie wiem co powiedziec

Nie spodziewałem się, że będzie Ci wstyd.
Co za różnica czy kaleczy się obyczaje prostackim zachowaniem czy też robi to w stosunku do języka ojczystego. Szczytem hipokryzji jest mowa o edukacji lub doedukowaniu przez osobę piszącą z kardynalnymi błędami ortograficznymi. Wink
Arysta napisa:
Grom piszesz nie na temat Nie mogłam się powstrzymać ale musiałam to zrobic tak A propos chuliganów

Absoltunie na temat. Takie kaleczenie i błędy to chuligaństwo wobec mowy ojczystej. Dlatego zawsze najlepiej od siebie zacząć robić porządki, a nie osądzać innych. Wink
Powrt do gry
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 10 Lip 2007, 9:11    Temat postu: grom Odpowiedz z cytatem

Strach sie odezwac.....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Arysta

Doczy: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysany: 10 Lip 2007, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem, wiem Grom owieczka owieczka owieczka ale tu jest dużo fajnych ikonek;)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grom
Go
PostWysany: 10 Lip 2007, 19:15    Temat postu: Re: grom Odpowiedz z cytatem

esmerka31 napisa:
Strach sie odezwac.....


Nie strach. Wystarczy poprostu mieć coś do powiedzenia zamiast "Pieśni pochwalnych o tubylcach", oraz przypowieści "O zachowaniu się przy stole" i poddawaniu ocenie moralnej zachowań innych osób tej samej narodowości. Może zamiast pisać Polacy należy spojżeć na problem od strony osobowości, a nie narodowości ? Chyba nawet tak należy. Czy agresja nie była przypadkiem wywołana tym, iż w pub'ach w Reykjaviku sforumowanie "helvitis utlendingur" jest wyrażane głośno i przy społecznym milczącym poparciu ? Takie zachowania w wielu krajach podlegają prawu karnemu i są społecznie nieakceptowalne. Czy przypadkiem agresja nie zrodziła się z czegoś ? Czy nie jest to przypadkiem reakcja na akcję ? Tego chyba nie wiecie, ale łatwo wydajecie sądy o zachowaniach innych. Jak widać mnie też się przydażyło zrobić byka szybko pisząc. Jednak od Ciebie jak i większości z Was odróżnia mnie to, że nie osądzam i nie potępiam postępowania innych. Przy tym szczególnie nie poszukuję wpadek "Made in Poland" tylko po to by się samemu dowartościować. Właśnie dlatego, że codziennie rano jadąc autostradą dziękuje za to, że już nie mieszkam na tej ... wyspie. Wink
Arytsa napisa:
wiem, wiem Grom ale tu jest dużo fajnych ikonek;)

I know ingnorance is bliss, it is the domain of shallow slags. Wink
Powrt do gry
Grom
Go
PostWysany: 10 Lip 2007, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzeta napisa:
Awanturnicy w barach TO NIE POLACY. To huligani!

Czy przyjmując Twój system oceniania innych zasłużyłeś na miano:

1. "ANALFABETY" ?
2. "NIEUKA" ?

Bo z całą pewnością nie Polaka. Polacy potrafią posługiwać się swoim językiem i znają zasady ortografii.
Czy też raczej należy unikać takich sformuowań bo nikt nie jest ideałem i każdy popełnia błędy.
Istnieje też opcja unikania, wytykania błędów tylko niektórym, a wszyscy pozostali zasługują na krytykę. Wówczas sięgniemy dna hipokryzji i dobrze znanej z Polski zasady "równych i równiejszych".

P.S. Cofam to co napisałem o byku w mojej wypowiedzi.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Lip 2007, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grom napisa:
Odżajer Egzeta napisa:
Awanturnicy w barach TO NIE POLACY. To huligani!

Czy przyjmując Twój system oceniania innych zasłużyłeś na miano:

1. "ANALFABETY" ?
2. "NIEUKA" ?

Bo z całą pewnością nie Polaka.
Jeśli popełniłbym błąd, to oczywiście miałbyś prawo powiedzieć, że popełniłem błąd. Błędy ortograficzne w tekstach pisanych zdarzają się nawet wybitnie uzdolnionym ortograficznie ludziom.
Ja akurat błędu nie popełniłem (o czym niżej).

Stwierdzenie, na podstawie jednego błędu, że jestem nieukiem lub analfabetą, jest dowodem na chamstwo i tyle. Z pewnością więc, nie powiem, że jesteś Polakiem, bo w tej kwestii nie ma to znaczenia.

Gdybym natomiast popełniał całe tabuny byków, to miałbyś prawo nazwać mnie analfabetą.
Dbanie o poprawność w pisaniu jest szalenie dobrą cechą i dowodem na kulturę osobistą. Jest to dziś tym bardziej łatwe, że pasek Googla ma opcję sprawdzania pisowni w formularzach internetowych (np. na forach).
Więc rażąca ilość byków jest ewidentnie dowodem niechlujstwa.
Ale sam często przyłapuję się na banalnie prostackich błędach, więc wybaczam je innym (choć nakłaniam do odrobiny samozaparcia i staranności).



Cytat:
Polacy potrafią posługiwać się swoim językiem i znają zasady ortografii.
Gdybyś był bardziej inteligentny to wiedziałbyś o ortografii alternatywnej. W tej kwestii popieram Janusza Korwina-Mikke.
Słowo "huligani" wywodzi się z angielskiego nazwiska pisanego przez "h". Gdybyś o tym wiedział, nie atakowałbyś mnie, bo dowodzi to tylko twojej prymitywnej chęci rewanżu i jednocześnie małej wiedzy z zakresu historii słownictwa:)
Np. alternatywna ortografia wcale nie gani słowa islandski, bo jest na taką pisownię uzasadnienie. Ale alternatywna ortografia nie może być wymówką dla każdego błędu. Wszystko zależy od tego czy ktoś błąd popełnił z niewiedzy, czy celowo, gdyż jest zwolennikiem innej pisowni.



Cytat:
Istnieje też opcja unikania, wytykania błędów tylko niektórym, a wszyscy pozostali zasługują na krytykę. Wówczas sięgniemy dna hipokryzji i dobrze znanej z Polski zasady "równych i równiejszych".
To najgłupsze stwierdzenie jakie można tu przeczytać.
Po pierwsze dlatego, że właśnie sam mnie skrytykowałeś, czyli nie stosujesz się do zasad, które tu przedstawiasz (widocznie sam podświadomie wiesz, że są głupie).
Po drugie, ja wielokrotnie mówiłem, że grzeszę, ale grzeszenie nie jest przyczyną, by innych nie namawiać do porzucenia grzechu. Ja oczywiście nie mogę być do końca przykładem, ale kierunek mogę wyznaczać, bo wiem co jest dobre a co złe.

Jeśli np. prostytucja jest zła, to prostytutka MA PRAWO o tym mówić. Nie ważne, że sama robi coś złego, ważne że o tym wie i chce przed tym złem ochronić innych.
Często się zdarza, że prasa dyskredytuje jakąś prawdę pokazując, że głoszący ją człowiek jest grzeszny. Jest to bardzo zła praktyka. Nieważne, że jakiś koznodzieja uprawia często seks. Ważne jest to, czy ma rację nakłaniając innych do wstrzemięźliwości.
Trzeba odróżnić prawdę od przykładów i wzorów do naśladowania.

Cytat:
Cofam to co napisałem o byku w mojej wypowiedzi.
Nie wiem po co pisałeś o byku. Nie wiem też po co to cofasz. Wystarczyło tego nie pisać. Skoro napisałeś, to takie sztuczne "cofanie" jest znów dowodem na twoją przewrotność i dwulicowość. Z jednej strony chcesz wyglądać na miłego i uczciwego, ale zarazem chcesz komuś dowalić. Nieładnie.


P.S.
Więcej o huliganizmie można poczytać tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Hooliganism
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 12 Lip 2007, 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy powazny problem dotyczacy polskiej spolecznosci na Islandii a czlonkowie forum zabawiaja sie w a'la sprawdzanie wypracowan z drugiej klasy podstawowki... To nie jest dyktando...
To naprawde jest o wiele mniej wazne kto i jakie bledy popelnil piszac niz problem do jakiego jest nawiaznaie w temacie...
A moze nieuzywanie polskich znakow tez jest oznaka analfabetyzmu...
I wiem ze w tym teskcie sa i beda bledy...

''Ja sobie wypraszam nazywanie takich popaprańców Polakami''
Tutaj zmienilbym jedno slowo, panie Egzegeto... Zamiast slowa ''popaprańców'' ja bym uzyl slowa ''burakow''...
I choc nie wypraszam sobie nazywania moich rodakow takimi okresleniami to dla mnie takie zachowanie to jedne wielkie ''buractwo''...A doznalem tutaj juz podobnego zachowania ze strony moich kochanych ''ziomali''...
I od takich sytuacji wlasnie odechciewa mi sie zyc w Polsce...Bo juz mialem dosyc sytuacji gdzie jakis nabuzowany ''ziomal'' chce mi normalnie w swiecie ''spuscic xxxxxxx'' bo mam np. na kurtce naszywke Sigur Ros i o wiele dluzsze wlosy niz on...Co mi niestety zdazylo 4 lata temu... A moze ta sytuacja miala miejsce dlatego ze zylem w Elblagu...???

A tak poza tym...to gdzie dokladnie jest ten bar..Z checia bym tam sie przeszedl...moze jakis ''burak'' bedzie chcial mnie edukowac swoja piescia...
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 12 Lip 2007, 0:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam za przeklenstwo...
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron