reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Polski pub/bar?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Arysta

Doczy: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysany: 12 Lip 2007, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gacek czy chciałbyś wyrównać porachunki;)? Wydaje mi się że najwięcej burd wszczynają faceci ( bo głównie im adrenalinka skacze) pod wpływem alkoholu. I niektórzy faceci zwyczajnie w świecie są uczuleni na alkohol i takie zachowanie jest tego objawem Takie jest moje zdanie;)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grom
Go
PostWysany: 12 Lip 2007, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uuuuuuuuaaaaaaaaaa No to się naklikałeś lol
Odżajer Egzegeta napisa:
Stwierdzenie, na podstawie jednego błędu, że jestem nieukiem lub analfabetą

Stwierdzenie na podstawie jednej informacji o bójce, że zaczęli ją Polacy i wyzywanie ich od chuliganów jest nie tylko chamstwem. Jest przede wszystkim znamienne względem narodowości tych ludzi. To taka cecha narodowa "Polańskich", by ... we własne gniazdo i na własną nację.

Nie masz prawa nikogo osądzać. Jak to powiedział kiedyś pewien syn człowieka "pierwszy, który jest bez grzechu niech podniesie kamień i rzuci".
Odżajer Egzegeta napisa:
Gdybym natomiast popełniał całe tabuny byków, to miałbyś prawo nazwać mnie analfabetą.

Gdyby chciało mi się ich poszukać Panie wszystko wiedzący to napewno znalazłbym. I tak jak Tobie przytrafiają się byki, innym mogą przytrafiać bójki.
Odżajer Egzegeta napisa:
Dbanie o poprawność w pisaniu jest szalenie dobrą cechą i dowodem na kulturę osobistą.

O czyżby ?
Esmerka31 czytałaś ? Nie dbasz o poprawność pisowni w związku z tym można stwierdzić, iż nie posiadasz jakiejkolwiek kultury osobistej. Brawo admin lol Brylantowa myśl.
Odżajer Egzegeta napisa:
Gdybyś był bardziej inteligentny to wiedziałbyś o ortografii alternatywnej.

Z coraz większym trudem potrafię dostrzec tą cechę w Tobie Panie Kolego, chociażby dlatego, że posługujesz się tak spłyconymi argumentami bez poparcia oraz posuwasz do jazd personalnych. Nie ma żadnej dyskusji na temat ortografii alternatywnej. Polecam "Słownik Poprawnej Polszczyzny", a nie "Nauki Manipulacją". Jeśli sądzisz innych powienieneś wiedzieć, że i Ciebie inni będą sądzić, to stara maksyma troszkę odwrócona, ale sprawdzalna.

Odżajer Egzegeta napisa:
To najgłupsze stwierdzenie jakie można tu przeczytać.
Po pierwsze dlatego, że właśnie sam mnie skrytykowałeś, czyli nie stosujesz się do zasad, które tu przedstawiasz (widocznie sam podświadomie wiesz, że są głupie).

Umknęło Twojej uwadze, że przedstawiłem 3 możliwe wyjścia. Oczywiście to, tak ostro skrytykowane i nazwane per "głupie" jak najbardziej oddaje Twoje podejście do tematów, lub raczej powiedziałbym "użytkowników", czyli równych i równiejszych. I wcale się temu nie dziwię w końcu mieszkasz w Polsce i w takiej rzeczywistości się obracasz. czyli czym skorupka za młodu.
Odżajer Egzegeta napisa:
Jeśli np. prostytucja jest zła, to prostytutka MA PRAWO o tym mówić. Nie ważne, że sama robi coś złego, ważne że o tym wie i chce przed tym złem ochronić innych.

Dokładnie.
I tutaj tkwi taka mała różnica, której w swojej błyskotliwej inteligencji nie zauważyłeś. Co innego o czymś mówić, a co innego kogoś za coś osądzać. I za to właśnie ja zaatakowałem osądy innych ludzi wydane przez Ciebie(bo nie osobę oczywiście), za to samo również zaatakowałem i skrytykowałem hipokryzję esmerki31. Tylko dlatego, żeby pokazać, iż nie macie żadnego moralnego prawa kogoś osądzać ponieważ sami nie jesteście idealni. Oczywiście, że ja osobiście nie popieram rozwiązywania problemów przez pięść. Tylko pod przemocą zazwyczaj kryje się powód i on tutaj jest ważny. Dlatego też w odróżnieniu od większości tutaj nie uzurpuję sobie prawa do osądzania postępowania innych. Dla mnie osobiście jest to bardzo odrażające w wielu Polakach.
Odżajer Egzegeta napisa:
Skoro napisałeś, to takie sztuczne "cofanie" jest znów dowodem na twoją przewrotność i dwulicowość. Z jednej strony chcesz wyglądać na miłego i uczciwego, ale zarazem chcesz komuś dowalić. Nieładnie.

Sprawdziłem w słowniku po tym jak już napisałem odruchowo i wysłałem tekst. Gdyby Wasza superintelignetna administracja nie zwróciła uwagi to nie można z jakichś powodów edytować własnych postów. Przy okazji mam taką dwulicową cechę, która nazywa się "umiejętność przyznawania do winy", której Ty nie posiadasz. Skoro jednak przyznałem się do błędu omyłkowo, również należało się z niego wycofać. To odróżnia moją argumentację od Twojej, którą wypracowałeś sobie jako umiejętność manipulacji przykładami w taki sposób by pasowało na opisywanej historii. Wink Więc pisząc o dwulicowości innych tak właściwie piszesz o sobie, bo masz bardzo wykrzywione pojęcie dwulicowości i przewrotności. Ja należę do gatunku, który co w sercu to na ustach i w umyśle. Dlatego właśnie robię sobie wrogów z takich ludzi jak Ty. Link o chulianach prowadzi do angielskiej wersji językowej, poza tym jest to wikipedia, gdzie każdy może napisać w artykule cokolwiek chce i jak mu wygodniej Wink
P.S. Ciekawe kiedy mi założysz bana by pokazać jak mało masz argumentów niesiłowych Wink
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 12 Lip 2007, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grom napisa:
Stwierdzenie na podstawie jednej informacji o bójce, że zaczęli ją Polacy i wyzywanie ich od chuliganów jest nie tylko chamstwem.
Naucz się czytać ze zrozumieniem, bo błędne rozumienie tekstu prowadzi do tego, że bezpodstawnie kogoś obrażasz.
Ja nie rozstrzygałem kwestii kto kogo pobił. Ja tylko prosiłem, by nie nazywać osób demolujących jakiekolwiek bary "Polakami". Bo ludzie, którzy demolują bary, nie są Polakami, tylko (c)huliganami. I nie mówię tego w tej konkretnej sprawie, tylko ogólnie.
Zdaję sobie sprawę, że jakby właściciel baru porwał córkę jakiegoś Polaka, a potem ten polak z kolegami w celu uratowania córki, zniszczyłby bar, to nie byłaby to demolka. Bo definicja demolowania i wandalizmu nie zawiera w sobie celu o wysokiej wartości moralnej.
Natomiast jeśli ktoś demoluje bar, bo ktoś się na niego krzywo popatrzył, to z pewnością zasługuje na miano (c)huligana, natomiast nie można o takim czlowieku mówić w tym kontekście "Polak".



Cytat:
Jest przede wszystkim znamienne względem narodowości tych ludzi. To taka cecha narodowa "Polańskich", by ... we własne gniazdo i na własną nację.
To jest śmieszne, bo sam właśnie uprawiasz coś takiego. Ja do Polaków nic nie mam. Ja jestem tylko przeciwnikiem (c)huligaństwa...


Cytat:
Nie masz prawa nikogo osądzać. Jak to powiedział kiedyś pewien syn człowieka "pierwszy, który jest bez grzechu niech podniesie kamień i rzuci".
Jeśli nie rozumiesz Biblii to jej nie cytuj. Jeśli Jezus miałby na myśli dokładnie to co powiedział, oznaczałoby to wielką pomyłkę. Bo zło wolno pokazywać i odróżniać od dobra. Nie wolni jednak było zabijać nierządnicy. Wystarczyło tylko próbować sprowadzić ją na dobre tory.
Jezus najprawdopodobniej chciał uratować tę kobietę przed głupotą ludu. Posłużył się więc trikiem.
Jeśli ktoś popełnia grzechy to ma prawo wytykać to również innym. To, że ja popełniam jakieś grzechy nie może oznaczać, że nie mam prawa upominać innych. Jeśli nie "zbawię" swej duszy, to może chociaż pomogę innym.
Jednak to upominanie innych nie może wynikać z agresji, tylko z miłości do bliźnich.



Cytat:
Gdyby chciało mi się ich poszukać Panie wszystko wiedzący to napewno znalazłbym. I tak jak Tobie przytrafiają się byki, innym mogą przytrafiać bójki.
Nie wiem czy mogą... Byki nie są groźne dla innych. Bójką można zrobić krzywdę innemu człowiekowi.


Cytat:
Esmerka31 czytałaś ? Nie dbasz o poprawność pisowni w związku z tym można stwierdzić, iż nie posiadasz jakiejkolwiek kultury osobistej.
Widzisz Grom - właśnie chyba dałeś dowód albo swojej głupoty albo swojej złośliwości. To, że ktoś się nie stara, nie znaczy że nie ma ŻADNEJ kultury osobistej. Esmerka może mieć olbrzymią kulturę osobistą, ale akurat może nie przykładać się do pisania. Warto Jej powiedzieć, że warto się wysilić by tekst był poprawny (tak jest grzecznie i z szacunkiem dla czytających).
Więc twój wniosek wynikający z moich słów, można tylko nazwać niezrozumieniem lub złośliwością. Pewnie to drugie...

Cytat:
Z coraz większym trudem potrafię dostrzec tą cechę w Tobie Panie Kolego, chociażby dlatego, że posługujesz się tak spłyconymi argumentami bez poparcia oraz posuwasz do jazd personalnych.
Nigdzie się nie posuwam, a moje wnioski co do twej inteligencji można jedynie zamienić na wnioski co do twej agresji względem innych.
Masz chyba jednak rację, że się mylę mówiąc o twym braku inteligencji. Myślę, że jesteś bardzo inteligentny, ale niestety strasznie złośliwy i okrutny.
Jazdy personalne nie są dobrą sprawą i należy ich unikać, ale gdy ktoś mówi, że 2+2=8 i nie ma na to żadnych argumentów, to określenie głupi (bez złośliwości) jest poprostu oceną sytuacji. Niestety przyzwyczajeni jesteśmy do jazd personalnych wynikających ze złych intencji i teraz każdy kto powie "głupi" wygląda na złego człowieka...


Cytat:
Polecam "Słownik Poprawnej Polszczyzny"
A dlaczego polecasz? Skąd wiesz, że ten słownik jest poprawny?



Cytat:
Jeśli sądzisz innych powienieneś wiedzieć, że i Ciebie inni będą sądzić, to stara maksyma troszkę odwrócona, ale sprawdzalna.
Człowieku! Takie mądre rzeczy tu przytaczasz, a sam się tego nie posłuchasz! Jak chcesz jeszcze mądrzejszej rady, to poczytaj moja sygnaturkę...
Ja się nie boję oceniania przez innych, dlatego sam oceniam każdego wedle tego co tenże tu zakomunikuje. Choć muszę brac pod uwagę ważną rzecz: nie zawsze to co komunikują słowa, było w mózgu piszącego. Komunikacja słowna jest bardzo ubogą formą komunikacji i przez to powstają przekłamania.



Cytat:
Umknęło Twojej uwadze, że przedstawiłem 3 możliwe wyjścia.
Wiesz, ja już nie wiem o czym mówisz. Albo ja się pogubiłem (co jest możliwe), albo twoje komunikacja szwankuje (co też jest możliwe).
Mój komentarz odnosił się do twego stwierdzenia o tym, że nie powinno się krytykować. A to jest bez sensu, bo krytykować trzeba, nawet jeśli samemu na krytykę się zasługuje. Ty masz prawo krytykować jeśli nawet sam jesteś nie w porządku.



Cytat:
Oczywiście to, tak ostro skrytykowane i nazwane per "głupie" jak najbardziej oddaje Twoje podejście do tematów, lub raczej powiedziałbym "użytkowników", czyli równych i równiejszych.
Już kiedyś powiedziałem i podtrzymuje, że na tym Forum, tak jak i w życiu nie ma równych (a tym bardziej równiejszych). Są ludzie ważniejsi, ważni i mniej ważni... Akurat tak się ciekawie (dla mnie) składa, że ja decyduję tutaj kto jest ważniejszy. W życiu inne gremia o tym decydują. Nie oznacza to, że nie popełniam błędów. Ale staram się...



Cytat:
I wcale się temu nie dziwię w końcu mieszkasz w Polsce i w takiej rzeczywistości się obracasz. czyli czym skorupka za młodu.
A co Ci się nie podoba w Polsce? I co możesz wiedzieć o tym gdzie ja mieszkam i z kim przebywam.
Twoja konkluzja jest raczej bezsensowna. To jaki jestem i jak myślę, nie jest zasługą kraju, w którym mieszkam (a nie muszę mieszkać wcale w Polsce). Smile
Myślę, że jestem zupełnym przeciwieństwem standardowego Polaka...


Cytat:
I tutaj tkwi taka mała różnica, której w swojej błyskotliwej inteligencji nie zauważyłeś. Co innego o czymś mówić, a co innego kogoś za coś osądzać.
Nieprawda! Prostytutka ma prawo osądzać siebie jak i inne prostytutki. Ma prawo powiedzieć: "koleżanki, robicie źle, jesteście złymi ludźmi!". MA PRAWO OSĄDZAĆ, o ile tylko kieruje się dobrymi intencjami. Jeśli chce pomóc wyjść tym prostytutkom z grzechu (jest to grzech wedle katolików), to bardzo dobrze. A jeśli jej jedyną intencją jest dokopać koleżankom, zrobić im na złość, to nie jest to żaden osąd, tylko zwykła złośliwość.

A Ty pewnie właśnie mylisz złośliwość z osądzaniem. Wydaje Ci się, że ja chcę komuś dokopać.
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że taka nieufność do rodaków to właśnie "polska" specjalność i to sam mógłbyś sobie powiedzieć, że skorupka za młodu nasiąkła...
Ja się wyzbyłem tej nieufności. Traktuję ludzi jako z gruntu dobrych. Bo większość ludzi to ludzie dobrzy. Niestety głupota powoduje, że żyją w strachu. A strach jest powodem tego, że czasem dobrzy ludzie robią złe rzeczy (to tak w skrócie).


Cytat:
I za to właśnie ja zaatakowałem osądy innych ludzi wydane przez Ciebie
Ale nie możesz atakować dla samego atakowania. Nie podałeś żadnych argumentów, że osądy są złe. Przyjąłeś a priori, że kieruje mną zło i że moje osądy są formą ataku na kogoś, by zrobić mu krzywdę. Myliłeś się.



Cytat:
bo nie osobę oczywiście
Może nie chciałeś atakować mnie personalnie, ale Ci nie wyszło.


Cytat:
dlatego, żeby pokazać, iż nie macie żadnego moralnego prawa kogoś osądzać ponieważ sami nie jesteście idealni.
Zauważ sobie (szkoda, że zaglądasz tu rzadko), że już dawno napisałem, że nie jestem idealny. Ale to nie zwalnia mnie z obowiązku pomocy innym. A tą pomocą może być właśnie osądzenie kogoś i pokazanie mu, że czyni zło. Nie ważne jest wtedy, że ja czynię podobnie. Ważne by tamta osoba zdała sobie sprawę, że robi źle.
Poza tym, cała sprawa to jedno wielkie nieporozumienie, bo jak napisałem na początku, źle przeczytałeś mój post. Ja w nim bronię Polaków. po prostu nie jesteś stałym dyskutantem i przez to wypadłeś z kontekstu. Od wielu miesięcy nawołuję, by wszelkie wybryki ludzi, którzy urodzili się w Polsce, przedstawiać jako wybryki ludzi ({c}huliganów), a nie Polaków, za których inni Polacy mają się wstydzić.
Jeśli Polak popełnia zło, to niech nas nie interesuje jego narodowość. W chwili, gdy popełnia zło, jest złym człowiekiem (łobuzem), a nie Polakiem.
Dlatego wstydzenie się za Polaków jest skrajną głupotą, bo przecież jeśli sami staramy się być dobrymi ludźmi, to dajemy sobą przykład, że Polacy to dobrzy ludzie (tak samo jak inne narodowości).
Po prostu podział na narody jest błędem, gdy mowa o złych ludziach. Nie dzielmy się na łysych, rudych, brunetów, mieszkańców Bełchatowa, mieszkańców Śląska. Jedyny słuszny podział, to podział na dobrych i złych. Przynajmniej jeśli chodzi o popełnianie zła. Bo jeśli mówimy o polskiej kulturze, ortografii itp. to jest sens dzielenia na Polaków i Niemców.
Zresztą pisałem już o tym chyba z pięć razy...


Cytat:
Tylko pod przemocą zazwyczaj kryje się powód i on tutaj jest ważny.
Zgadza się.

Cytat:
Dlatego też w odróżnieniu od większości tutaj nie uzurpuję sobie prawa do osądzania postępowania innych.
Osądziłeś mnie tylko na podstawie moich postów. Choć jak widać właśnie na twoim przykładzie, popełniłeś błąd w zrozumieniu mojego pierwszego posta...



Cytat:
Sprawdziłem w słowniku po tym jak już napisałem odruchowo i wysłałem tekst.
Jeśli wysłałeś tekst, a nie ma możliwości edycji, to jak mogłeś dodać ten zwrot że wycofujesz się z czegoś?
A jeśli napisałeś to przed wysłaniem, to mogłeś po prostu usunąć to co Ci nie pasowało.

Cytat:
Przy okazji mam taką dwulicową cechę, która nazywa się "umiejętność przyznawania do winy", której Ty nie posiadasz.
O! To mnie zaskoczyłeś! Bo jak na razie nigdzie się nie przyznałeś do winy, a ja już wielokrotnie język


Cytat:
Skoro jednak przyznałem się do błędu omyłkowo, również należało się z niego wycofać.
Nie wiem jak inni, ale ja nie rozumiem już o czym piszesz. Może z ortografią u Ciebie jest w porządku (to dobrze świadczy o Tobie), ale staraj się również, by zdania miały sens, bo inaczej nie wiadomo o czym mówisz. No chyba, że tak kręcisz, bo zostałeś złapany na złym uczynku Smile


Cytat:
To odróżnia moją argumentację od Twojej, którą wypracowałeś sobie jako umiejętność manipulacji przykładami w taki sposób by pasowało na opisywanej historii.
Znów oskarżenie bez pokrycia i w dodatku pasujące do Ciebie. Smile
Czyżbyś rozmowy ze mną traktował jako rozmowy do lustra? A może to sprawka twej podświadomości? Smile


Cytat:
Ja należę do gatunku, który co w sercu to na ustach i w umyśle.
No własnei sam dowiodłeś, że coś kręcisz. Niby nie mogłeś edytować, a niby dodałeś ten ostatni akapit... Cuda chyba...


Cytat:
Dlatego właśnie robię sobie wrogów z takich ludzi jak Ty.
Tak, ja jestem wrogiem wszystkich kosmitów o zielonym kolorze skóry i błonie pławnej między palcami. Smile
Może przeniesiemy ten wątek do działu beletrystyki? Bo już zaczynasz pisać jakieś niestworzone historie o wrogach. Rozumiem, że należę do spisku przeciw Tobie, tak tajnego, że sam nawet o tym nie wiem...



Cytat:
Link o chulianach prowadzi do angielskiej wersji językowej, poza tym jest to wikipedia, gdzie każdy może napisać w artykule cokolwiek chce i jak mu wygodniej
Oczywiście, że do angielskiej, bo polska wersja jest dużo uboższa i z błędem Smile
Rozumiem, że uważasz, że spisek twoich wrogów już wiele lat temu stworzył hasło Hooliganism, by po paru latach można Ci było wcisnąć kit, że to prawidłowe słowo. Brawo. Gratuluję podejścia do życia Smile
Spisek musi być naprawdę na szeroką skalę, bo to hasło tworzyło wielu użytkowników i było sprawdzane przez wielu adminów Wikipedii. No ale może wszyscy ludzie na Ziemi są twymi wrogami? Smile

Cytat:
Ciekawe kiedy mi założysz bana by pokazać jak mało masz argumentów niesiłowych Wink
Wtedy, gdy naruszysz regulamin. Tak więc Ty będziesz się teraz starał łamać regulamin, a po zbanowaniu, zostaniesz męczennikiem walki o wolność i demokrację Smile
I wszystko będzie idealnie pasować w twojej teorii spiskowej. Bo wróg nie śpi.... Wink
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Arysta

Doczy: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysany: 12 Lip 2007, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta ty to masz gadane;)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 12 Lip 2007, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arysta napisa:
Odżajer Egzegeta ty to masz gadane;)
Masz rację. Very Happy
Ale ja poprostu jestem dobry dla moich kontrdyskutantów. Dzięki takim postom, zawsze mogą napisać, że im się nie chce czytać i dlatego nie będą dalej prowadzić dyskusji. Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 12 Lip 2007, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arysta napisa:
Gacek czy chciałbyś wyrównać porachunki;)? Wydaje mi się że najwięcej burd wszczynają faceci ( bo głównie im adrenalinka skacze) pod wpływem alkoholu. I niektórzy faceci zwyczajnie w świecie są uczuleni na alkohol i takie zachowanie jest tego objawem Takie jest moje zdanie;)


Ja....wyrownywac rachunki...za miekki jestem...zamiast "wscieklej piesci'' uzywam mozgu w momencie ewentualnego zagrozenia...przynajmniej na poczatku..no i przyznaje racje co do uczulenia na alkohol...sytuacja jaka mnie spotkala w Reyu miala mocny odor alkoholowy..i nie z mojej strony...

no i wiadomo... PIC TO TRZEBA UMIC... Very Happy
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Grom
Go
PostWysany: 13 Lip 2007, 7:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Naucz się czytać ze zrozumieniem, bo błędne rozumienie tekstu prowadzi do tego, że bezpodstawnie kogoś obrażasz.

To ty się naucz pisać jasno i prosto tak by czytelnik nie miał problemów ze zrozumieniem intencji. Skoro tego nie potrafisz zwyczajnie piszesz tak jak sam rozumiesz. To tak jakby autor książki miał pretensje do czytelnika, że ten nie rozumie. Niezły bezsens lol
Cytat:
Ja tylko prosiłem, by nie nazywać osób demolujących jakiekolwiek bary "Polakami"

Nie, Ty nie prosiłeś. Stwierdziłeś i wydałeś autokratywna opinię i za to skrytykowałem Twoją wypowiedź.
Cytat:
To jest śmieszne, bo sam właśnie uprawiasz coś takiego.

To Ci ciekawe. Ja faciu kupuje eksponaty za własne fundusze do Polski, i wspomagam polskie muzea za wałsne pieniążki. No chyba, że chcesz nazwać moje piniądze "gównem". Wówczas zgodzę się, że sram we własne gniazdo. lol
Cytat:
Jeśli nie rozumiesz Biblii to jej nie cytuj.

Tak wszystko wiedzący Panie Teologu, Ty ja rozumiesz. Jak zwykle znów na swój sposób by podeprzeć argumenty.
Cytat:
Jezus najprawdopodobniej chciał uratować tę kobietę przed głupotą ludu

Naorawdę Shocked W życiu bym nie zgadł lol Tylko w jakim celu Question Czy nie dlatego, że sam jej nie osądzał, a inni nie powinni byli gdyż sami byli grzeszni ? Poza tym jako znawca teolog powinieneś wiedzieć, ze to ni była "ta kobieta".
Cytat:
Bójką można zrobić krzywdę innemu człowiekowi.

Z całą pewnością. Pytanie tylko czy wiesz kto ta bójkę wywołał i kto jest winny takiej sytuacji ?
Cytat:
Widzisz Grom - właśnie chyba dałeś dowód albo swojej głupoty albo swojej złośliwości.

To tylko świadczy, że nie przemyślałeś do końca tego co napisałeś wcześniej.
Cytat:
To, że ktoś się nie stara, nie znaczy że nie ma ŻADNEJ kultury osobistej.

W poprzednim poście napisałeś to jednoznacznie, że jeśli ktoś nie pisze poprawnie to świadczy to braku kultury. Nie odkręcaj teraz bo zostałes przyłapany na autokratywnym stwierdzeniu.
Cytat:
Więc twój wniosek wynikający z moich słów, można tylko nazwać niezrozumieniem lub złośliwością.

whatever Wink
Cytat:
Nigdzie się nie posuwam, a moje wnioski co do twej inteligencji można jedynie zamienić na wnioski co do twej agresji względem innych.

O właśnie, a sam krytykujesz innych za agresję. Co raz ciekawiej lol
Cytat:
Myślę, że jesteś bardzo inteligentny, ale niestety strasznie złośliwy i okrutny.

Wolę pozostać nieinteligentnym z głupimi wnioskami. Jakoś mi się nie przytrafiło posuwać do takich stwierdzeń w stosunku do ciebie. Wiesz dlaczego ?
Cytat:
Jazdy personalne nie są dobrą sprawą i należy ich unikać, ale gdy ktoś mówi, że 2+2=8 i nie ma na to żadnych argumentów, to określenie głupi (bez złośliwości) jest poprostu oceną sytuacji

Pisząc 2+2=8 masz na myśli osądzenie osądzającego zapewne ? No cóż może nalezy kogoś nakarmić tym czym innych karmi by conieco zrozumiał ?
Cytat:
Takie mądre rzeczy tu przytaczasz, a sam się tego nie posłuchasz! Jak chcesz jeszcze mądrzejszej rady, to poczytaj moja sygnaturkę...

Chciałeś naisać, że sam się do tego nie stosuję Wink Oczywiście, że się stosuję. Gdybym tego nie robił nie wytknął bym takiego postępowania Tobie i esmerce31. Z tej rady skorzystałem 3 lata temu i od tego dnia codzienni dziękuję wszytkiemu (Bogu, losowi, opatrzności, cokolwiek), że wyjechałem do cywilizacji i w cywilizowanym i normalnym kraju mieszkam.
Cytat:
Ja się nie boję oceniania przez innych, dlatego sam oceniam każdego wedle tego co tenże tu zakomunikuje.

Skoro oceniasz innych według własnego systemu wartości nie powinieneś się dziwić, że tacy jak ja oceniają Ciebie według własnego. Wówczas wdajesz się dywagacje i udawadniasz lub starasz udowodnić, że miałeś rację. Choć jej nie masz.
Cytat:
Albo ja się pogubiłem (

stawaiam na tą opcję. Lub raczej na brak zrozumienia tekstu. Wink
Cytat:
Ty masz prawo krytykować jeśli nawet sam jesteś nie w porządku.

Nie uzurpuję sobie takiego prawa, chociażby dlatego, że mnie w danej sytuacji nie było i nie znam jej w całości.
Cytat:
Twoja konkluzja jest raczej bezsensowna.

Wpływ otoczenia na jednostkę.
Cytat:
Myślę, że jestem zupełnym przeciwieństwem standardowego Polaka...

Myślę, że jesteś przeciwieństwie "standardowego Polaka" w Twoim rozumieniu, a obiektwynie patrząc to "standardowy Polak" nie musi być taki sam. lub jak wolisz każdy ma swój własny obraz "standardowego Polaka".
Cytat:
Ale nie możesz atakować dla samego atakowania. Nie podałeś żadnych argumentów, że osądy są złe. Przyjąłeś a priori, że kieruje mną zło i że moje osądy są formą ataku na kogoś, by zrobić mu krzywdę. Myliłeś się.

Zdania od "ale" się nie zaczyna. Świeć przykładem dobrej kultury , o której wspominałeś.
W ani jednym słowie nie wspomniałem na temat zła lub chęci wyrządzenia krzywdy. Wnioski są nadinterpretowane. Skoro nie rozumiesz argumentów nie możesz stwierdić, że ich brak.
Cytat:
Może nie chciałeś atakować mnie personalnie, ale Ci nie wyszło

Piszesz o sobie ? Z całą pewnością jak dla typowego Polaka nie odróżniasz "dyskusji" od "kłótni".
Cytat:
No własnei sam dowiodłeś, że coś kręcisz. Niby nie mogłeś edytować, a niby dodałeś ten ostatni akapit... Cuda chyba..

Żadnego akapitu nie dodawałem. Napisałem posta, sparwdziłem w słowniku i wówczas napisaełm drugiego ponieważ nie ma możliwości edycji własnych postów. Jeśli nie rozumiesz tekstu nie wyciągaj pochopnych wniosków.
Cytat:
Tak, ja jestem wrogiem wszystkich kosmitów o zielonym kolorze skóry i błonie pławnej między palcami.
Może przeniesiemy ten wątek do działu beletrystyki?

Whatever.
Cytat:
Oczywiście, że do angielskiej, bo polska wersja jest dużo uboższa i z błędem

Więc ją popraw.
Cytat:
Wtedy, gdy naruszysz regulamin. Tak więc Ty będziesz się teraz starał łamać regulamin, a po zbanowaniu, zostaniesz męczennikiem walki o wolność i demokrację

Jak narazie to nie ja tylko Ty naruszasz jeśli nie napisany przez siebie regulamin.
Obrażania użytkowników (np. poprzez bezpośrednie inwektywy).

Cytat:
I wszystko będzie idealnie pasować w twojej teorii spiskowej. Bo wróg nie śpi....

heheheh niezła wyobraźnia lol
Powrt do gry
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 13 Lip 2007, 7:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trafiła kosa na kamień Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 13 Lip 2007, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chlopaki przestancie sie klocic, prosze, to wycinanie kawalkow postow i komentowanie zaczyna sie robic irytujace. Zachowujecie sie jak para tokujaych pawi, ktore chca jedynie wykazac czyj ogon jest wiekszy i bardziej kolorowy.

Faktem jest, ze dzieki zwracaniu przez innych uwagi na moja pisownie zaczolem dbac o ortografie:)

Faktem jest rowniez, ze zjechalo sie tutaj duzo chamstwa, ktore pozwala sobie na wiecej niz w Poslce. W kraju ograniczalo ich troche otoczenie, a na Islandii chulaj dusza... Niestety to wlasnie z ich powodu mozna miec problemy wchodzac do knajpy z door selection(zazwyczaj po okazaniu dowodu tozsamosci ze znaczkiem PL).

>Kapitanie Gromie
Oczywiscie powinno znac sie powod dla ktorego podobne wybryki sa wszczynane, niestety zazwyczaj nie jest to powod, a pretekst!
Piszesz o nasiaknietych skorupkach i tym podobnych rzeczach jakbys sam nie wychowal sie w Polsce, a za granica. Moze nie znasz realiow panujacych w kraju. Ja wyroslem w niewielkim miasteczku(raczej hardcoreowym;), chodzac do baru z ladnymi przyjaciolkami bardzo czesto musialem "sklepac miche" jakiemus burakowi za wyjatkowo nieprzyjemne inwektywy, czy jawna agresje. Teraz jest za to bardzo spokojnie-cale chamstwo pociagnelo za granice;)
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 13 Lip 2007, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grom napisa:
To ty się naucz pisać jasno i prosto tak by czytelnik nie miał problemów ze zrozumieniem intencji. Skoro tego nie potrafisz zwyczajnie piszesz tak jak sam rozumiesz.
Widzisz, tu trwa ciągła dyskusja. Jeśli wpadasz raz na rok to się nie dziw, że nie rozumiesz. Ja i tak co parę postów muszę wszystko tłumaczyć od nowa, bo ludzie nie czytają Forum od początku.


Cytat:
Nie, Ty nie prosiłeś. Stwierdziłeś i wydałeś autokratywna opinię i za to skrytykowałem Twoją wypowiedź.
Po prostu nie rozumiesz, bo nie czytasz moich postów.

Cytat:
To Ci ciekawe. Ja faciu kupuje eksponaty za własne fundusze do Polski, i wspomagam polskie muzea za wałsne pieniążki. No chyba, że chcesz nazwać moje piniądze "gównem". Wówczas zgodzę się, że sram we własne gniazdo.
A przepraszam, po co to mówisz?
To że dajesz na muzea to dobrze, ale to że popełniasz błędy, które chcesz na siłę znaleźć u innych to inna śpiewka.


Cytat:
Tak wszystko wiedzący Panie Teologu, Ty ja rozumiesz.
Ja nie wiem, czy ją rozumiem. Staram się zrozumieć. To nie jest prosty kawałek tekstu.

Cytat:
Tylko w jakim celu Question Czy nie dlatego, że sam jej nie osądzał, a inni nie powinni byli gdyż sami byli grzeszni ?
On ją osądził, tak samo jak osądził tych, którzy chcieli ją ukamienować. Ale osądzając ich nie chciał ich karać tylko edukować. To różnica.

Cytat:
Z całą pewnością. Pytanie tylko czy wiesz kto ta bójkę wywołał i kto jest winny takiej sytuacji ?
Ja nie pisze kto jest winny. Ja tylko mówię o osobach, które demolowały jakiś lokal. Samoobrona nie jest demolowaniem.

Cytat:
To tylko świadczy, że nie przemyślałeś do końca tego co napisałeś wcześniej.
Możliwe. Albo po prostu nie miałem wszystkich faktów.

Cytat:
W poprzednim poście napisałeś to jednoznacznie, że jeśli ktoś nie pisze poprawnie to świadczy to braku kultury.
Braku kultury w pisaniu. Czy Tobie wszystko trzeba prawniczo i pełnym zdaniem. Przedszkolak by zrozumiał.
Wiesz, jesteś tak złośliwy, że nawet nie zaglądniesz do mojego postu, gdzie pisałem o poprawnym pisaniu. Przypomnę więc:
Odżajer Egzegeta napisa:
Dbanie o poprawność w pisaniu jest szalenie dobrą cechą i dowodem na kulturę osobistą.



Cytat:
Nie odkręcaj teraz bo zostałes przyłapany na autokratywnym stwierdzeniu.
Odkręcać to możesz Ty. Bo kłamliwe oskarżanie innych użytkowników o jakieś słowa, które nie padły, mogą Cię dyskwalifikować do zbanowania, a tego bym nie chciał skoro niby jesteś takim zacnym człowiekiem jak piszesz.
Po prostu wyzbądź się nienawiści i agresji. Przeczytaj moja sygnaturkę.



Cytat:
O właśnie, a sam krytykujesz innych za agresję. Co raz ciekawiej
Nie rozumiesz. Ja mówię, że wniosek o twoje inteligencji można zamienić na wniosek o twojej złośliwości.
Jeśli napisałem niezrozumiale to przepraszam (może to być dowód na moją niską inteligencję). Smile


Cytat:
Wolę pozostać nieinteligentnym z głupimi wnioskami. Jakoś mi się nie przytrafiło posuwać do takich stwierdzeń w stosunku do ciebie.
Oj, Ty cały czas o coś mnie oskarżasz. Tylko nie mówisz wprost.
Ja walę prosto z mostu to co myślę.
Jeśli twierdzisz, że osądzanie innych jest złe, to znaczy, że de facto mnie oskarżasz o zło. Osądzasz mnie Smile


Cytat:
Pisząc 2+2=8 masz na myśli osądzenie osądzającego zapewne?
Mam na myśli osądzenie osoby, która twierdzi i upiera się, że 2+2=8 a nie podaje żadnych faktów i dowodów, które uwiarygodniłyby tę sprawę; a dodatkowo sposób dyskusji takiej osoby wskazuje, że nie jest ona inteligentna. Gdyby jakiś profesor matematyki napisał, że 2+2=8, ale nie może na razie podać dowodów. To z niecierpliwością oczekiwalibyśmy na te fakty, wierząc, że nie jest o to żart ani głupota.
Niekoniecznie musi to być oczywiście profesor. Osoba znająca matematykę również może wypowiadać autorytatywnie.

Cytat:
Chciałeś naisać, że sam się do tego nie stosuję Wink Oczywiście, że się stosuję.
A ja Ci mówię, że się nie stosujesz. Przeczytaj na spokojnie moje i swoje posty a zobaczysz, że często stosujesz to co sam ganisz. Czyli oceniasz mnie i osądzasz, a często na podstawie błędnie wyczytanych treści.
Nawet jeśli ewentualnie ja jestem winien temu, że nie zrozumiałeś mojego posta, to jednak, powinieneś był wziąć to pod uwagę, bo ponoć od wszystkich oczekujesz sprawiedliwego traktowania.
Pytałeś się mnie czemu oceniam tych od bijatyki w barze, bez znajomości faktów. Ty też bez znajomości faktów zaatakowałeś mnie.

A mój post dotyczył tylko i wyłącznie ogólnego stwierdzania, że ludzie robiący awantury w barach to awanturnicy. To zdanie zawsze będzie prawdziwe.


Cytat:
Gdybym tego nie robił nie wytknął bym takiego postępowania Tobie i esmerce31.
Masz prawo wytykać błędy innym, jednak bierz pod uwagę, że Ty możesz się mylić. A taka pomyłka właśnie zaszła.


Cytat:
wyjechałem do cywilizacji i w cywilizowanym i normalnym kraju mieszkam.
Co nazywasz cywilizacją? Bo według norm humanistycznych, większa cywilizacja jest w Polsce niż na zachodzie.


Cytat:
Skoro oceniasz innych według własnego systemu wartości nie powinieneś się dziwić, że tacy jak ja oceniają Ciebie według własnego.
Ale ja się nie dziwię. Ja tylko pokazuję, że nawet według twojego wzorca popełniasz błędy.

Cytat:
Wówczas wdajesz się dywagacje i udawadniasz lub starasz udowodnić, że miałeś rację. Choć jej nie masz.
Na razie to wychodzi na to, że ja mam rację, a Ty nie, bo się pomyliłeś...

Cytat:
stawaiam na tą opcję. Lub raczej na brak zrozumienia tekstu.
To zamiast to mówić, napisz zrozumiale, bo ja nadal nie rozumiem, a podstawówkę skończyłem. Napisz raz jeszcze o co Ci chodziło i tyle.


Cytat:
Nie uzurpuję sobie takiego prawa, chociażby dlatego, że mnie w danej sytuacji nie było i nie znam jej w całości.
A byłeś w mojej głowie, by mieć pewność, że to co wyczytałeś z mojego tekstu to prawda, którą chciałem przekazać?

Cytat:
Zdania od "ale" się nie zaczyna.
Wedle moich zasad się zaczyna. Język polski również zna taką konstrukcję. Nie jest ona zalecana, ale jest poprawna.

Cytat:
Świeć przykładem dobrej kultury , o której wspominałeś.
Może nie potrafię...

Cytat:
Skoro nie rozumiesz argumentów nie możesz stwierdić, że ich brak.
To jest prawdziwe stwierdzenie i bardzo mądre. Szkoda, że nie zauważyłeś, że ono może działać w obie strony.

Cytat:
Piszesz o sobie ? Z całą pewnością jak dla typowego Polaka nie odróżniasz "dyskusji" od "kłótni".
Odróżniam. Dyskusja to podawanie faktów oraz wniosków z nich wynikających.
Ty się pomyliłeś lub czasem kłamiesz wkładając w mój tekst znaczenia jakich tam nie było (np. z tą ortografią Esmerki i kulturą).
Gdy ktoś zaczyna pisać nieprawdę, to druga strona o tym pisze nazywając kogoś kłamcą lub głupcem lub złym człowiekiem. Wtedy ta pierwsza osoba czuje się urażona i zaczyna traktować dyskusję jak kłótnię.
Gdybym ja traktował to jak kłótnię, to skasowałbym te posty i zbanował kłótliwego Forumowicza. Skoro jednak widzę, że masz w sobie trochę inteligencji (a może nawet sporo), to staram się wskazać Ci drogę, by inteligencja nie była tłamszona przez złość i agresję (co właśnie ponoć jest typowe dla Polaków).




Cytat:
Żadnego akapitu nie dodawałem. Napisałem posta, sparwdziłem w słowniku i wówczas napisaełm drugiego ponieważ nie ma możliwości edycji własnych postów.
Znów nie doczytałeś co pisałem. Ja skomentowałem twój ostatni akapit w tym pierwszym długim poście.
Napisałeś tam na koniec, że właściwie wycofujesz się z jakichś oskarżeń dotyczących byków...
Jeśli chciałeś się z nich wycofać, to trzeba było je wykreślić w tym poście, zamiast pisać coś na końcu. Takie działanie wskazuje na dwulicowość.
To tak jakbym kogoś zwyzywał a na końcu postu dopisał, że właściwie to przepraszam i się wycofuję...


Cytat:
Jeśli nie rozumiesz tekstu nie wyciągaj pochopnych wniosków.
Lustro Smile

Cytat:
Więc ją popraw.
Dziękuję za tak ciekawą propozycję. Nie wiem czemu ona ma służyć w tej dyskusji. Czy ma tuszować wydźwięk mego tekstu, bo nie znalazłeś już innego komentarza?
Czy też tak bardzo martwisz się o rozwój Wikipedii.

Cytat:
Jak narazie to nie ja tylko Ty naruszasz jeśli nie napisany przez siebie regulamin.
Obrażania użytkowników (np. poprzez bezpośrednie inwektywy).
Ja się staram nikogo nie obrażać. Ja tylko wyciągam wnioski z cudzego tekstu. Jeśli zdarzyło mi się kogoś źle ocenić zawsze przepraszałem.
Inwektywy są wtedy, gdy zamiast trzeźwej oceny tekstu i osoby, są jakieś agresywne zachowania. Powiedzenie o kimś, że jest głupi nie jest inwektywą, dopóki jest to prawdą. Natomiast użycie tego słowa jako formy ataku jest zabronione.
Tak samo jak możemy porozmawiać o wulgarnych wyrazach islandzkich lub polskich. Gdy rozmawiamy na ich temat naukowo i spokojnie, to nie ma powodów do interwencji. Ale jeśli ktoś użyje brzydkiego słowa w dyskusji by uwolnić swoje złe emocje, to wtedy jest powód do działania admina.

Ty łamiesz regulamin, bo krytykujesz admina na forum publicznym. Każdy kto uważa, że gdzieś popełniam błąd, powinien napisać do mnie na priva. Takie rozwiązanie jest gwarancją, że ktoś nie będzie się popisywał przed innymi swymi atakami na admina. W rozmowie prywatnej ludzie są spokojniejsi i bardziej rzeczowi. A dzięki takiemu postępowaniu wielu Forumowiczów załatwiło swoje sprawy, gdy zauważyli, że gdzieś zrobiłem błąd na ich niekorzyść.
A gdyby admin był już tak totalnie debilny i niesprawiedliwy, to ludzie by o tym trąbili na całego. Jak na razie jest tylko paru malkontentów, których drażni władza absolutna admina, a przez to bardzo chętnie chcą takiemu adminowi dokopać (czyż to nie jest właśnie cecha przypisywana Polakom? - oczywiście nie mówmy o nich Polacy, bo w chwili bycia złym, człowiek powinien być nazywany po prostu złym człowiekiem a nie akurat Polakiem, łysym, czy mieszkańcem Ostrudy; informacje o miejscu urodzenia, religii i wyglądzie nie mają w takim przypadku żadnego znaczenia).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 13 Lip 2007, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narsiltm napisa:
Chlopaki przestancie sie klocic, prosze, to wycinanie kawalkow postow i komentowanie zaczyna sie robic irytujace.
Jak słusznie zauważył Grom, nie zawsze ostra dyskusja to od razu kłótnia. Smile



Cytat:
Zachowujecie sie jak para tokujaych pawi, ktore chca jedynie wykazac czyj ogon jest wiekszy i bardziej kolorowy.
Poniekąd masz rację. Ale tu nie chodzi o ogon, tylko o wytłumaczenie pewnych spraw. Zarówno mi jak i Gromowi chodzi o to, by kogoś poprawić na lepsze (mam taką nadzieję, że o to). Smile
Czasem jednak taki misjonarz się zapędzi i zamiast nauczać słowem bozym zaczyna używać miecza, bo tak jest wygodniej. Jest to prawdą nie tylko do postów Groma, ale oczywiście stosuje się też do mnie.


Cytat:
Faktem jest, ze dzieki zwracaniu przez innych uwagi na moja pisownie zaczolem dbac o ortografie
Brawo! Super. Przynajmniej ta godzina pisania każdego posta nie idzie na marne Smile


Cytat:
Faktem jest rowniez, ze zjechalo sie tutaj duzo chamstwa, ktore pozwala sobie na wiecej niz w Poslce. W kraju ograniczalo ich troche otoczenie, a na Islandii chulaj dusza... Niestety to wlasnie z ich powodu mozna miec problemy wchodzac do knajpy z door selection(zazwyczaj po okazaniu dowodu tozsamosci ze znaczkiem PL).
Segregacja na podstawie statystyki mówiącej, że ludzie narodowości polskiej częściej robią rozróby lub że łysi częściej gwałcą - to są prymitywne środki radzenia sobie z problemem.
Dlatego właśnie zachęcam wszystkich, by nie myślieli o (c)huliganach jako o Polakach. Jak ktoś wybrał bycie przestępcą to jego narodowść przestaje być ważna.
gdyby natomiast jakiś człowiek grał na instrumentach ludowych, to jego narodowość byłaby bardzo ważna.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 13 Lip 2007, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no chlopaki...
piekna krasomowcza dyskusja..
ale dalej daleko w tej dyskusji do glownego tematu zawartego w tym watku...
sa dwa rozwiazania...
1. albo zmienic temat watku....
2. albo zalegalizowac nowa narodowosc pod nazwa (C)HULIGANII...

to drugie moze okazac sie latwiejsze... =)

pozdrowienia identyczne z naturalnymi...

dla naszych dyskusantow..

a.....racja dla Egzegety...
''Dbanie o poprawność w pisaniu jest szalenie dobrą cechą i dowodem na kulturę osobistą.''

ps. to nie jest podlizywanie sie... ;p
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 13 Lip 2007, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odzajerze zaczynam miec juz watpliwosci, czy chodziu tutaj o przekonanie drugiego do swoich racji, czy raczej udowodnienie samemu sobie, ze sie ta racje ma.

Cytat:
Segregacja na podstawie statystyki mówiącej, że ludzie narodowości polskiej częściej robią rozróby lub że łysi częściej gwałcą - to są prymitywne środki radzenia sobie z problemem.
Dlatego właśnie zachęcam wszystkich, by nie myślieli o (c)huliganach jako o Polakach. Jak ktoś wybrał bycie przestępcą to jego narodowść przestaje być ważna.
gdyby natomiast jakiś człowiek grał na instrumentach ludowych, to jego narodowość byłaby bardzo ważna.


NIGDY nie segreguje ludzi ze wzgledu na narodowsc.
Uwazam sie za kulturalnego czlowieka, a tak, czy inaczej cierpie za tlumokow ktorzy nie potrafia sie zachowac. I gdzie tu sprawiedliwosc?Wink
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 13 Lip 2007, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narsiltm napisa:
chodzac do baru z ladnymi przyjaciolkami bardzo czesto musialem "sklepac miche" jakiemus burakowi za wyjatkowo nieprzyjemne inwektywy, czy jawna agresje. Teraz jest za to bardzo spokojnie-cale chamstwo pociagnelo za granice;)


Co to znaczy: "bardzo często musiałem komuś sklepać michę"???
Czy on (ten burak) ją gwałcił??
Nie można było wyjść???
Może zrozumiałbym , że miałeś taką sytuację raz ale Ty piszesz że taka sytuacja była" bardzo często".
Czy raczej przyznaj , trzeba było pokazać pannie kto tu rządzi. Nie łatwiej było powiedzieć dziewczynie np. "nie zniżę się do poziomu tego prostaka", niż z pokrwawionym ryjem, w podartej kurtce mówić jej "nikt nam nie podskoczy". Na pewno była zachwycona. (Czekam na opinię pań w tym względzie).


Wg mnie, pisząc o chamstwie, które pociągnęło za granicę piszesz o sobie tylko nie zdajesz sobie z tego sprawy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 14 Lip 2007, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narsiltm napisa:
NIGDY nie segreguje ludzi ze wzgledu na narodowsc.
Uwazam sie za kulturalnego czlowieka, a tak, czy inaczej cierpie za tlumokow ktorzy nie potrafia sie zachowac. I gdzie tu sprawiedliwosc?Wink
Ty nie segregujesz, ale skoro cierpisz, to znaczy, że ktoś inny segreguje. I to jest dowód wtedy, że ten ktoś jest prymitywny. Bo nie widzi w Tobie człowieka, tylko Polaka tożsamego w jego głowie z bandytami.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 14 Lip 2007, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gacek napisa:
a.....racja dla Egzegety...
''Dbanie o poprawność w pisaniu jest szalenie dobrą cechą i dowodem na kulturę osobistą.''
Myślę, że Grom również zgodziłby się, że dbałość o pisanie jest czymś dobrym, bo przecież sam zwracał innym uwagę na błędy ortograficzne.
W tej części naszej dyskusji chodziło raczej o to czy ja napisałem, że ludzie popełniający błędy ortograficzne są całkowicie pozbawieni kultury. A ja nic takiego nie powiedziałem Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 14 Lip 2007, 2:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Tely

Faktycznie cale chamstwo to ja, zapomnialem, ze to wlasnie JA! Bardzo za to przepraszam;)

Tak bylo naprawde i powiem Ci szczerze, ze nie zaluje. Nie miewam zadnych samczych zapedow, nie potrzebuje tez zaznaczac krwia przeciwnika swojego terytorium. Poprostu zapomnialem, ze jesli ktos chce mnie ponizyc powinienem nadstawiac drugi policzek, ze na bezczelne zaczepki kazdy normalny Tely zadziera nosek do gory, a jak ktos obrazi jego zone prycha z wywyzszeniem...

Niepotrzebnie pisalem o "klepaniu misek", bo nie znajac realiow nie potrafisz tego zrozumiec, ja z kolei nie chce sie usprawiedliwiac bo: po pierwsze i tak tego nie zrozumiesz, a po drugie ksiazke by o tym mozna napisac!
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 14 Lip 2007, 2:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Odzajerze

Zdaje sie, ze ten ktos wcale nie musi byc prymitywny, najzwyczajniej dba o swoje interesy. Taka segregacja jest niestety najprostszym i NAJSKUTECZNIEJSZYM sposobem na unikniecie klopotow. Co bys zaproponowal wlascicielowi dobrego lokalu, ktory stara sie dbac o swoja renome? Przeprowadzic wywiad z kazdym chetnym do wejscia?

Cytat:
Ty nie segregujesz, ale skoro cierpisz, to znaczy, że ktoś inny segreguje. I to jest dowód wtedy, że ten ktoś jest prymitywny. Bo nie widzi w Tobie człowieka, tylko Polaka tożsamego w jego głowie z bandytami.

Generalnie wlasciciel lokalu patrzy na kazdego raczej jak na potencjalny profit;)

W zyciu tylko raz nie zostalem wpuszczony do jakiegos lokalu,bylo to z powodu braku dowodu osobistego,a nieistniejacy juz klub nazywal sie Le Madame.
Z tym"cierpieniem" troche przesadzilem;)Chcialem tylko zaznaczyc wplyw jaki wywieraja na nas zachowania innych Polakow, paradoksalnie laczy on nas jako nacje...My jedynie mozemy starac sie poprawic ta opinie in plus wlasnym zachowaniem.
Prawda Tely?

Dobrej nocy zycze,
Narsiltm.
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 14 Lip 2007, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cholera czipsy mi się skończyły pepsi
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gacek

Doczy: 28 Maj 2006
Posty: 119
Skd: elblag,pl
PostWysany: 14 Lip 2007, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Cholera czipsy mi się skończyły pepsi


viking...brawooooo...
chciales rozluznic sytuacje???
dobre...

hmmmmm...
"bardzo często musiałem komuś sklepać michę"???
no ....narsiltm...
ja raz tylko ''klepalem sie po michach''...
tez nie pozwolilem na to by ''ktos tam'' naduzywal swoich pretensji do pani mi towarzyszacej...i dalej na to nie pozwalam lecz w o wiele madrzejszy sposob... i nie wyszedlem z tego zadowolony...
i przegralem podwojnie...bo sie poobijalem z tym kims,(niestety jestem slabego zdrowia),i moja towarzyszka miala mi za zle ze zachowuje sie tak samo jak ten ''prostak''....choc nie powiem ze pozniejsza jej delikatna opieka nade mna byla nieprzyjemna....=)
i rozumiem ze ciezko jest byc w takiej sytuacji... ale mozna zachowac godnosc i cala twarz...
brzydze sie przemoca, mimo ze wiem ze swiat sie od niej przelewa...
powinienem chyba sie wyniesc na ksiezyc..=)

jak pisalem wczesniej...
zamiast "wscieklej piesci'' uzywam mozgu
_________________
How to disappear completely and never be found
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron