reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zamykanie konta (rachunku) bankowego na Islandii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzezik79

Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 7
PostWysłany: 13 Lip 2007, 18:37    Temat postu: Zamykanie konta (rachunku) bankowego na Islandii Odpowiedz z cytatem

Witam
Mieszkając w Islandii miałem konto w banku Landsbankinn, jakąś chwile temu wróciłem do Polski z planem powrotu na wyspę , jednak plany się zmieniły i zostaje w Polsce. Chwilę temu z czystej ciekawości zalogowałem się na konto internetowe, i zauważyłem że bank nalicza za prowadzenie konta, więc salo mam na minusie z uwagi na brak środków na koncie. Zwracam się do Was z pytaniem, czy mieliście taki przypadek, czy tez o jakimś rozwiązaniu słyszeliście?. Mam tu na mysli rozwiązanie umowy z bankiem (drogą listowną / mailową) z Polski. Ta w nawiasie mówiąc to przed powrotem do Polski złożyłem rozliczenie podatkowe. Z góry dziękuje za jakakolwiek pomoc, pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fuzjat

Dołączył: 03 Sie 2007
Posty: 14
PostWysłany: 3 Sie 2007, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponawiam pytanie poprzednika, mam podobna sytuacje, wracam do Polski jednak nie zamykam konta bo jeszcze przez miesiac splynie na nie ostatnia wyplata, lecz potem chce je zamknac, Jak to uczynic??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcinmj

Dołączył: 19 Sie 2006
Posty: 28
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 3 Sie 2007, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz iść do banku i poinformować że wracasz do Polski, a konto chciałbyś zamknąć automatycznie po otrzymaniu ostatniej wypłaty. Podajesz przybliżoną date kiedy pieniądze wpłyną. Bank czasami, ale nie zawsze, wymaga podania swojego e-maila z którego później będąc już w Polsce musisz wysłać dodatkowe potwierdzenie że zamykasz konto. Trzeba pamiętać, że musi to być ten sam e-mail jaki poda się w banku. Raczej nie ma z tym większych problemów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 4 Sie 2007, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zadzwon do nich. nie jest wymagana pisemna deklaracja rezygnacji z uslug.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 4 Sie 2007, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzezik nie wiem jak w Twojej firmie był gromadzony Orlof.
Musisz pamiętać że jak zamkniesz konto to w maju nie będzie gdzie przelać tych pieniędzy i prawdopodobnie je stracisz.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron