reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Lepsze "duże miasto" czy "mieścinka"?
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
OOOlaa

Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 13
PostWysany: 16 Lip 2007, 18:31    Temat postu: Lepsze "duże miasto" czy "mieścinka"? Odpowiedz z cytatem

Witam, zastanawia mnie co jest korzystniejsze - życie w większym mieście czy małym miasteczku. Dla miast na pewno przemawiają większe możliwości jeśli chodzi o pracę, za miasteczkami z pewnościa "klimat" i spokój... A wy jak wolicie? Ja chyba wolałabym mieszkać w mieście...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 17 Lip 2007, 7:26    Temat postu: Re: Lepsze "duże miasto" czy "mieścinka" Odpowiedz z cytatem

OOOlaa napisa:
Dla miast na pewno przemawiają większe możliwości jeśli chodzi o pracę, za miasteczkami z pewnościa "klimat" i spokój.


I chyba sama sobie odpowiedziałaś. Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Urodzony_13_w_piatek

Doczy: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skd: nibylandia
PostWysany: 17 Lip 2007, 7:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdecydowanie miasteczko..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 17 Lip 2007, 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najchetniej przenioslabym sie do malego miasteczka, ale moja praca jest wybitnie "miejska" - nie mam wiec wyboru.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 17 Lip 2007, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie za bardzo rozumiem pytanie. Na Islandii nie ma duzych miast, nawet jak cala Islandie "polaczyc" to na polskie warunki te 300.000 to jest srednie miasto. Na szczescie jest cudzyslow w zapytaniu, ale pytanie powinno byc takie: Lepsza "miescinka" czy "wiocha"?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWysany: 17 Lip 2007, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie wieś :-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 17 Lip 2007, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W I O C H A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Lip 2007, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
Na Islandii nie ma duzych miast, nawet jak cala Islandie "polaczyc" to na polskie warunki te 300.000 to jest srednie miasto.
FilipieR79, na Islandii są inne warunki i inaczej się przelicza ilość ludności.
Polecam Ci przeczytanie artykułu: http://www.iceland.pl/artyk/040106artyk1.html

Proponuje on bardzo ciekawy przelicznik, który łatwiej pozwala klasyfikować jakąś miejscowość do grupy miast lub wsi.

Myślę, że są jakieś parametry liczbowe, które dla Reykjaviku są wyższe niż dla Warszawy i to w formie bezwzględnej, a nie tylko w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

A drugie co do wielkości miasto Islandii (satelitów stołecznych nie liczę) czyli Akureyri bardzo mi przypomina połączenie Gdańska z Krakowem (jeśli chodzi o atmosferę) Smile

Jednego czego jest mało na Islandii to zabytków architektonicznych.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
OOOlaa

Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 13
PostWysany: 17 Lip 2007, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze czy tu się nie da nic napisać żeby się ktoś nie doczepił i podogryzał?! No normalne, że pisząc "większe miasto" nie mam na myśli miasta wielkości Nowego Yorku tylko miasta typu Reykjavik które w porównaniu do "miasteczek" mogą sprawiaj wrażenie AGLOMERACJI MIEJSKIEJ... Zamiast tak dedukować i wskazywać nieliczące się szczegóły wystarczy odpowiedzieć gdzie WOLAŁOBY się mieszkać. Czy to takie skomplikowane? Ehh...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
OOOlaa

Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 13
PostWysany: 17 Lip 2007, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AAaaaa i jeszcze do Basi Very Happy Bardzo mnie zastanawia jaka to praca "wybitnie miejska" Very Happy Możesz się podzielić z nami tą wiadomością czy to sekret?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 17 Lip 2007, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia napisa:
Najchetniej przenioslabym sie do malego miasteczka, ale moja praca jest wybitnie "miejska" - nie mam wiec wyboru.


Basiu rozwin czemu? bo ja w malym miasteczku i chyba zaczynam tesknic za miastem.....tylko przerazaja mnie ceny nieruchomosci i kredyty z tymi dziwnymi dodatkowymi % ...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Lip 2007, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OOOlaa napisa:
AAaaaa i jeszcze do Basi Very Happy Bardzo mnie zastanawia jaka to praca "wybitnie miejska" Very Happy Możesz się podzielić z nami tą wiadomością czy to sekret?

OOOlaa'u z grzeczności wypada sprawdzic, czy może Basia nie napisała już kiedyś jaki ma zawód. Tak się akurat składa, że chyba nam tu dokładnie napisała Smile

A postami ludzi złośliwych się nie przejmuj, oni muszą gdzieś wyładować swoje emocje, bo na codzień muszą być ekstra kulturalni i grzeczni, by wszyscy mieli dobre zdanie o Polakach. Na forum jest się anonimowym, więc stąd i większa śmiałość do wtykania kija w mrowisko Smile

Ja nie mieszkam na Islandii, ale gdybym miał wybrać, to osobiście wolałbym pojedynczą farmę gdzieś na bezludziu Smile
Nie lubię tłoku Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 17 Lip 2007, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wole "miasto" tylko rejkiavik jak już.
Przynajmniej wtedy, chodz na troche moge czuć ,że jestem w z deka cywilizowanym świecie Wink reszta to śmierdzące xxxx.
Moim zdaniem ocywiście , miało być na początku.

alivederci
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Lip 2007, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cywilizowany świat jest tam, gdzie są cywilizowani ludzie Smile
Śmierdzące to rzeczywiście są niektóre miejsca na Islandii, ale nienazywałbym ich xxxx. W ciągu pół godziny można z takiego miejsca dolecieć samolotem do stolicy Smile
To czasem szybciej niż autobusem przejechać przez Wrocław Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 17 Lip 2007, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Cywilizowany świat jest tam, gdzie są cywilizowani ludzie Smile
Śmierdzące to rzeczywiście są niektóre miejsca na Islandii, ale nienazywałbym ich xxxx. W ciągu pół godziny można z takiego miejsca dolecieć samolotem do stolicy Smile
To czasem szybciej niż autobusem przejechać przez Wrocław Smile


Odżajer w niektórych postach piszesz ,ze nie mozna porównywać Islandii do Polski ,ale juz jak chcesz komuś coś dowieść, to juz możesz porównywać....

Ja mysle ,że Islandii nie mozna porównywac z zadnym innym panstwem na swiecie.
Za offtopa dobrowolnie poddaje się karze i deklaruje,że wplace dodatkowo 5 polskich nowych zlotych na rzecz przyszlego silnika forum.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 18 Lip 2007, 3:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisa:
Odżajer w niektórych postach piszesz ,ze nie mozna porównywać Islandii do Polski ,ale juz jak chcesz komuś coś dowieść, to juz możesz porównywać....
Po pierwsze nie cytuj tekstu, do którego się nie odnosisz bezpośrednio Smile
Po drugie: nie wiem, gdzie pisałem o nieporównywaniu Islandii i Polski, ale dotyczyło to pewnie innego kontekstu.
W pewnych sprawach można porównywać Polskę i Islandię, co jest oczywiste.
Natomiast w pewnych aspektach trzeba zastosować przeliczniki lub wziąć poprawkę na nieco inną kulturę i zwyczaje.
Mam nadzieję, że nie muszę Ci tego tłumaczyc, bo wydaje się to oczywiste.


Cytat:
Ja mysle ,że Islandii nie mozna porównywac z zadnym innym panstwem na swiecie.
A dlaczego nie można porównywać? Co stoi temu na przeszkodzie? I w jakich kwestiach odradzasz porównania?


Cytat:
deklaruje,że wplace dodatkowo 5 polskich nowych zlotych na rzecz przyszlego silnika forum.
Każda wpłata jest mile widziana. Niech Cię za to bóg w dzieciach wynagrodzi. Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 18 Lip 2007, 7:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja w wielkim mieście czuję ononimowo, nie lubie tego pośpiechu smrodu spalin itd. Może dlatego ,że pochodzę z dużego miasta i nikt z rodziny mamy i taty nie pochodził ze wsi. Pamiętam ja zazdrościłam dzieciakom , że mają babcie na wsi i mogą do niej pojechać. Może teraz gdy mogę realizować swoje marzenia jest bardzo szczęsliwa mieszkając z daleka od cywilizacji. Chociaż ciągle u siebie poznaję nowych ludzi . Teraz mieszkam i pracuję przy przepięknym kompleksie hotelowym, gdzie zawsze coś się dzieje. Jedynie jeden miesiąc w roku pozostałam sama ze swoją rodziną w tej miejscowości i też było cudnie. Mogłam robić na co mi moja wyobraznia tylko podpowiedziała. W żadnym wypadku nie zamieniłabym się na mieszkanie w wielkim mieście. W sumie każdy ma samochód i może sie wybrać wszędzie i zawsze gdzie mu sie chce. Mój syn bardzo lubi wracać do domu z Reykiawiku i cieszyć się ,że może odpocząć od codziennych obowiązków i tych samych widoków. Ale rozumiem także ludzi , którzy bardzo by się nudzili w takiej dziurze. A ja wychodze z założenia, że to ode mnie zależy czy się nudze w danym miejscu czy nie. Kiedyś mieszkałam w dużym mieście i bym skłamała , żebym powiedziała,że często chodziłam do teatru czy kina. Teraz kiedy przylatuje do Polski to nadrabiam zaległości i chodzę tam jak tylko mam okazję.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 18 Lip 2007, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak, mialam wyjasnic co to jest praca typowo miejska... W moim przypadku jest to projektowanie linii wysokiego napiecia. Praca wymaga siedzenia w Reykjaviku, bo tu jest zespol, z ktorym sie pracuje, glowni klienci, tu sa spotkania i tu zapadaja wszystkie decyzje.
Ale moze to byc makler gieldowy, wykladowca akademicki, czy ktos kto ma jakis specjalistyczny zawod i na jego wiedze nie ma zapotrzebowania w malej miejscowosci, po prostu.
Grazyno, zazdroszcze ci:)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 18 Lip 2007, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chyba wg.standardów islandzkich mieszkam w mieście(średnim????). W każdym razie w Polsce mieszkałam w mieście liczącym ok.300 000 mieszkańców...więc dla mnie to jest tu oaza spokoju...i wszystko co potrzeba sklepy, szkoła, boisko, hala sportowa, basen, siłownia na miejscu co mnie cieszy ze względu na dzieci. No i nawet jedna knajpka z dyskoteką lol A do Reykjaviku mam 46 km....To dla mnie też wielka zaleta. Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
OOOlaa

Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 13
PostWysany: 18 Lip 2007, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
więc dla mnie to jest tu oaza spokoju...i wszystko co potrzeba sklepy, szkoła, boisko, hala sportowa, basen, siłownia na miejscu co mnie cieszy ze względu na dzieci. No i nawet jedna knajpka z dyskoteką lol A do Reykjaviku mam 46 km....To dla mnie też wielka zaleta. Smile



Dla mnie takze ;]
Pozdrowienia dla sąsiadki!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron