reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Praca w przetw贸rniach rybnych: wra偶enia, wnioski

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Jak wygl膮da praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
owieczka.23

Do潮czy: 02 Cze 2007
Posty: 94
Sk眃: Krak贸w --> Reykjavik
PostWys砤ny: 19 Lip 2007, 1:34    Temat postu: Praca w przetw贸rniach rybnych: wra偶enia, wnioski Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
Poszukuje ludzi, kt贸rzy pracuj膮 na Islandii w przetw贸rstwie rybnym. Nie mam na my艣li statk贸w, tylko Fishk贸rnie (nie jestem pewny jak to si臋 piesze). Chcia艂by aby艣cie udzielili mi pomocy w zakresie tego jak wam si臋 w danych firmach pracuje. Czy warto si臋 stara膰 o prace tam? Czy da si臋 wy偶y膰 z tego? Prosz臋 o otwart膮 dyskusje, lub informacje na PW.
Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
siewa26
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Sk眃: pUstka
PostWys砤ny: 19 Lip 2007, 1:56    Temat postu: Re: Praca w przetw贸rniach rybnych – wra偶enie, wnio Odpowiedz z cytatem

owieczka.23 napisa:

Czy warto si臋 stara膰 o prace tam?


Zale偶y jakie masz ambicje, wykszta艂cenie. Dla mnie by艂a to pierwsza praca na wyspie i nie by艂a taka z艂a. Tylko ja mia艂em do艣膰 fajne stanowisko, wa偶enie wyfiletowanej r臋cznie ryby, nie musia艂em wi臋c sta膰 przez 8-10 godzin w jednym miejscu i np. obcina膰 g艂owy lub podawa膰 ryb臋 do BADER-a , to jest monotonne. Zbiera艂em j膮 od 8-10 fileciarzy, wi臋c by艂o mi na tyle ciep艂o 偶e pod fartuchem mia艂em zazwyczaj bluz臋 pomimo, 偶e pracownicy kt贸rzy stali w jednym miejscu narzekali na zimno i byli du偶o cieplej ubrani.

owieczka.23 napisa:
Czy da si臋 wy偶y膰 z tego?


Nie licz na zawrotne kwoty, ale jak jest du偶o pracy, nadgodziny itd. to mo偶na od艂o偶y膰 troch臋, plusy pracy w fabryce w ma艂ym mie艣cie to b臋dzie niedrogi hotel, albo mieszkanie. Minusy to niska p艂aca, atmosfera ze wzgl臋du na p艂ace zale偶n膮 od nadgodzin (w normalnym czasie pracy masz tak nisk膮 pensj臋 偶e ci臋偶ko za to wy偶y膰 w Islandii) i co za tym idzie szerz膮ce si臋 "w艂xxxx" + czysta ludzka zawi艣膰 jak dobrze Ci idzie Smile.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG Tlen
kaszub

Do潮czy: 13 Mar 2007
Posty: 58
PostWys砤ny: 24 Lip 2007, 20:12    Temat postu: szkoda Odpowiedz z cytatem

Slyszalem 偶e z tym wazeliniarstwem to si臋 kicha na wyspie zrobi艂a.
Ale jak kto艣 lubi ryb臋 to robota do zniesienia
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Bartqw

Do潮czy: 21 Sty 2007
Posty: 50
Sk眃: Akranes
PostWys砤ny: 26 Lip 2007, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siewa26 napisa:
w normalnym czasie pracy masz tak nisk膮 pensj臋 偶e ci臋偶ko za to wy偶y膰 w Islandii


No nie przesadzajmy. Wyzyc da sie bez problemu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
FilipR79
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWys砤ny: 26 Lip 2007, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siewa26 ma racje. Bez nadgodzin ciezko wyzyc,oczywiscie mowie o w miare godnym zyciu czyli pojscie na impreze od czasu do czasu, zwiedzeniu czegos, kupnie ubrania czy tez wizyty u stomatologa od czasu do czasu. Bez nadgodzin sie nie da.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
siewa26
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Sk眃: pUstka
PostWys砤ny: 27 Lip 2007, 2:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartqw napisa:
No nie przesadzajmy. Wyzyc da sie bez problemu.


No nie wiem czy za 120tys ISK mo偶na lepiej 偶y膰 ni偶 w Polsce za 700zl,

P.S. Oczywi艣cie zale偶y to od wymaga艅 jakie masz od 偶ycia. Je艣li wystarczy Tobie codziennie rybka na obiad (o ile pracodawca pozwali ja tobie podarowa膰), sam sobie upieczesz chleb za m膮k臋 kupion膮 w Bonusie, nie masz samochodu i nic nie zamierzasz zwiedza膰 to faktycznie wy偶y膰 si臋 da.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG Tlen
Bartqw

Do潮czy: 21 Sty 2007
Posty: 50
Sk眃: Akranes
PostWys砤ny: 27 Lip 2007, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siewa26 napisa:
No nie wiem czy za 120tys ISK mo偶na lepiej 偶y膰 ni偶 w Polsce za 700zl,

P.S. Oczywi艣cie zale偶y to od wymaga艅 jakie masz od 偶ycia. Je艣li wystarczy Tobie codziennie rybka na obiad (o ile pracodawca pozwali ja tobie podarowa膰), sam sobie upieczesz chleb za m膮k臋 kupion膮 w Bonusie, nie masz samochodu i nic nie zamierzasz zwiedza膰 to faktycznie wy偶y膰 si臋 da.


Zabawne. Zarabiajac 120tys mozna zyc na pewno lepiej niz za 700zl w Polsce. Mala rozpiska:

30tys - mieszkanie
30tys - wyzywienie
30tys - wydatki na samochod
30-tys - imprezy

Oczywiscie nie wszyscy maja samochod, wiec 30tys mozna przeznaczyc na cos innego np wspomniane wczesniej ciuchy. Natomiast porownywanie tego z zyciem za 700zl w Polsce potraktuje jako zart, bo to smieszne bylo Smile

W gwoli scislosci, nie pracuje przy rybach.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
FilipR79
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWys砤ny: 27 Lip 2007, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartqw napisa:

30tys - mieszkanie
30tys - wyzywienie
30tys - wydatki na samochod
30-tys - imprezy


30 tys to juz za sam pokoj o wiecej trzeba dac wiec nie pisz mieszkanie, no chyba za mieszkanie juz posiadasz i nie splacasz kredytu to tylko pogratulowac. Pozatym rozpiska prawidlowa ale nic nie odlozysz a jak jakis wiekszy wydatek typu stomatolog kilkanascie tys koron to juz kredyt bierzesz z banku? Jesli ktos przyjezdza tutaj sam bez zobowiazan i bez planow to rzeczywiscie moze byc z tego zadowolony. Ja jestem zdania ze te 120 tys to byz malo zeby zyc godnie na Islandii. Oczywiswcie zgadzam sie takze ze 700 zl to zbyt malo zeby zyc godnie w Polsce.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lovisa
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 27 Lip 2007, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mysle ze w sumie w pewnym sensie to mozna niezle zyc za 120 000. znam takie miejsce gdzie tyke sie zarabia a polacy mieszkaja w hotelu robotniczym i placa 10 000 od osoby za miesiac. to by nawet jeszcze na dentyste cos zostatlo lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
FilipR79
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWys砤ny: 27 Lip 2007, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lovisa napisa:
a polacy mieszkaja w hotelu robotniczym i placa 10 000 od osoby za miesiac. :


Jesli hotel robotniczy to jest godne zycie to jestem innego zdania a gdzie rodzina a gdzie przyjaciele ( nie mowie o kolagach z hotelu zawsze chetnych na wizyte w Vin-budzie) etc
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Bartqw

Do潮czy: 21 Sty 2007
Posty: 50
Sk眃: Akranes
PostWys砤ny: 27 Lip 2007, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:


30 tys to juz za sam pokoj o wiecej trzeba dac wiec nie pisz mieszkanie, no chyba za mieszkanie juz posiadasz i nie splacasz kredytu to tylko pogratulowac. Pozatym rozpiska prawidlowa ale nic nie odlozysz a jak jakis wiekszy wydatek typu stomatolog kilkanascie tys koron to juz kredyt bierzesz z banku? Jesli ktos przyjezdza tutaj sam bez zobowiazan i bez planow to rzeczywiscie moze byc z tego zadowolony. Ja jestem zdania ze te 120 tys to byz malo zeby zyc godnie na Islandii. Oczywiswcie zgadzam sie takze ze 700 zl to zbyt malo zeby zyc godnie w Polsce.


To przeciez logiczne. Piszac mieszkanie mialem na mysli to, ze wynajmujesz z kims na spole, lub wynajmujesz pokoj.

Mowilismy o godnym zyciu, a nie odkladaniu. Jesli chodzi o wizyty u dentysty, to przeciez nie chodzisz do niego co miesiac. Ja mimo tego iz zarabiam wiecej niz 120 tysiecy, to uwazam, ze ta kwota spokojnie starcza na "godne zycie". No chyba, ze ktos chce wozic swoja szanowna d... co Bonusa po kurczaka z grilla i cole, to wtedy moze byc problem. Lecz wedlug mnie, samochod nie jest wyznacznikiem godnosci zycia.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Jak wygl膮da praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron