reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

wakacje 2007

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Lip 2007, 14:09    Temat postu: wakacje 2007 Odpowiedz z cytatem

dokad sie wybieracie w tym roku?
ja jade jutro dookola islandii i w pare fajnych miejsc. interesuja mnie te stare domki islandzkie. mam nadzieje ze w koncu uda mi sie zobaczyc lodowiec bo 2 lata temu jak jechalam to byla taka straszna mgla ze musialam sobie widokowki kupic.. hehehehe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mona

Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 1
Skąd: wielkopolska
PostWysłany: 31 Lip 2007, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie!!!

jestem na wyspie na czas wakacji (do połowy września), oczywiście w celu uzupełnienia studenckiego budżetu...i PODRÓŻY Smile w zeszłego lata też pracowałam w Islandii no i troszkę pozwiedzłam tą niesamowitą wyspę Very Happy
ale jak wiecie apetyt rośnie w miarę jedzenia i w tym roku mam ochotę na dalsze voyages więc jeśli ktoś by się gdzieś wybierał i miał wolne miejsce/2miejsca w samochodzie to ja bardzo chętnie się dorzucę do benzyny i wyruszę gdzieś poza Reykjavik. Marzy mi się Jokulsarlon Glacial Lagoon, Hekla i Myvatn... no i wschodnie fiordy...zachodnie zresztą też - jednym słowem gdziekolwiek będziecie się wybierać - piszcie!

pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 31 Lip 2007, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na heimaey sie wybierz. swietne miejsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Sie 2007, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wlasnie dzis w nocy wrocilam bo wygnal mnie wiatr i deszcz ale to juz bylo za egilsstadir cale szczescie. hehe.
ogolnie bylo fajnie i pogod tez byla swietna.
do asbyrgi nei dojechalismy bo zwilneli asfalt i nie moglam sie przebic przez to cos so bylo droga, a wracac do glownej nie bylo sensu.
ae to nic bo juz tam bylam wczesniej. Smile pozniej super bylo na jokulsalron. tego nie widzialam wczesniej przez mgle wiec tym razem mi sie udalo!
wogole to zapomnialam wziasc mape ta w ksiazce ktora jest dokladna i bylo troche smiesznie. Gora Ăśxi pozostawila niezapomniane wrazenia hehehe.... ( spadek 17%)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 7 Sie 2007, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wlasnie jestem na wakacjach swojego zycia, mam nadzieje ze beda w pelni udanei jak narazie bawie sie swietnie. Trzymajcie sie, niedlugo wroce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
behemot

Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 8
PostWysłany: 11 Sie 2007, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wlasnie jestem na wyspie. Skonczylem "prace" (badania terenowe w Thorsmork/Godaland). I wybieram sie "tam gdzie nie bylem" czyli Wschod...najpierw Lonsoaerefi..a jesli sie uda plw. Melrakkasletta. Na stopa. W sumie przydaloby sie towarzystwo, ktos chetny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bouncingTEAMnarsiltm

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 42
Skąd: GDAŃSK dumnie POLSKA mniej
PostWysłany: 10 Wrz 2007, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narsiltm opowiemy cos o naszych wakacjach tutaj ? Smile
moze zeszla wyprawa na lodowiec Smile W adidasach ! hahaha zakryla lodowiec wielka chmura podczas gdy my bylismy prawie na szczycie..... :/ nie ma jak isc dalej nie ma jak wrocic.........ehhhh a wszystko na sniegu w gorze a na dole piekna ogoda ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
narsiltm

Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skąd: Skądinąd.
PostWysłany: 10 Wrz 2007, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byl to spontan niesamowity! Wycienczeni po sobotnim klubowaniu przespalismy sie jakies 4h i orka na Snaefellsjokull. Po 150km dotarlismy na skraj drogi dostepnej naszemu autku, odzialismy sie troszke cieplej i zaczelismy wspinaczke. Team byl calkowicie nieprzygotowany, w siatkowych butach sportowych parl z nami twardo na gore. Po pokonaniu ok 1/3 wysokosci lodowca musielismy zostawic plecaki, bo nie mielismy juz sil ich dzwigac.

Cale zbocze kamieniste, sypkie i bardzo strome, nie obeszlo sie bez przejscia na 4x4(do nog dolaczyly rece), drapalismy niestabilne podloze nie zwalniajac nawet na chwilke(poza tymi 5cioma przystankami Wink ). Niestety z powodu zlego ogumienia, bardzo silnego wiatru i potwornej mgly Przemus musial sie poddac(ale byl juz naprawde blisko, choc o tym nie wiedzial!). Na szczyt wdrapalismy sie z Gangesem, blyskawicznie postawilismy UWAGA! pierwszy i jedyny na samej gorze kurchanik z kamieni!

Droga powrotna to juz bajka, poprostu zbieglismy z tej tysiacczterystametrowej gorki Very Happy
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorĂłw,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
bouncingTEAMnarsiltm

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 42
Skąd: GDAŃSK dumnie POLSKA mniej
PostWysłany: 11 Wrz 2007, 0:08    Temat postu: mmmmmm Odpowiedz z cytatem

no masz racje niestety. nie widzialem poniewaz nie bylo widac MOICH STÓP nawet ! a co dopiero was gdzies z przodu. krzyczalem lecz wiatr wial mi prosto w uszy. ja caly mokry w dresikach pffff zamarzalem powoli tak jak spadala temperatura Sad no nie powiem balem sie. ani w ta ani nazad nic nie widac zimno mokro glowy podniesc nie moglem tak wialo o powstaniu nie bylo mowy na stromym zboczu ! wiaterek by mnie zepchnal...... po okolo pol godz (nie wzielismy telefonow zeby bylo straszniej ;] nie ma ograniczenia czasu ) uslyszeli mnie a ja ich. niestety nie moge zacytowac co wtedy krzyczalem :/ Very Happy język cos w stylu czemu mnie zostawiliscie, zimno mi, ja schodze nie czekam Very Happy no i biegiem uciec od chmury na leb na szyje na dol sie turlalem walalem spadalem po kolano w szczeline jakas, to trafilem na fragment lodowca ;] w rzeczy samej lód heh wtedy zle ogomienie dalo sie we znaki i niczym piorun !! na piecie sunalem w dol po lodzie !! Very Happy podpierajac sie rekoma tylko. zero sterownosci. okolo 300metrow zaoszczedzilem nogom Smile nie moglem sie zatrzymac. w koncu wyladowalem na kamieniach z podartymi rekawiczkami, przedarta kurtka i poobijane nogi i rece Cool
trzeba miec naprawde na#$%#$ane zeby odwalic taki numer Very Happy

a moze kilka fotek Nari cio ? Very Happy pokazemy o co chodzilo Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
bouncingTEAMnarsiltm

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 42
Skąd: GDAŃSK dumnie POLSKA mniej
PostWysłany: 13 Wrz 2007, 21:33    Temat postu: FOTKI Odpowiedz z cytatem

http://picasaweb.google.com/SARCASTikona/LODOWIEC foteczki z wyprawy Narsiltm, bouncingTEAMnarsiltm, Ganges Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 13 Wrz 2007, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale który jest który? Bo widzę trzech facetów - powinniście może mieć jakieś napisy na koszulkach czy co... Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
bouncingTEAMnarsiltm

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 42
Skąd: GDAŃSK dumnie POLSKA mniej
PostWysłany: 14 Wrz 2007, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heheheh OE sorki za maly blad Wink

Na zdjeciu na tle lodowca 3 osoby - od lewej > Ganges, Narsiltm, i ja Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
police55
Gość
PostWysłany: 14 Wrz 2007, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracujecie jako malarze? Fajne kombinezony.
Powrót do góry
Maracuja

Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 2
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W te wakacje mieliśmy jechać z grupą znajomych gdzieś w Polskę na parę tygodni w ramach odpoczynku (mieszkam w Polsce ale także w UK (praca);p ) jednak zrezygnowaliśmy :-) Skorzystaliśmy z biura podróży, które zamieściło swoje ogłoszenie w internecie. Zawsze jak się gdzieś wybieraliśmy ze znajomymi to były to przeważnie sprawdzone oferty z biur podroży- ale nigdy z internetu. Ktoś powiedział, żeby nie powielać schematu:P Zaryzykowaliśmy w ciemno: Wylądowaliśmy w Islandii na 1 mies. Nie było to błędem bowiem nic nie straciliśmy a wakacje należą do bardzo udanych nawet zawaham się powiedzieć, iż najlepszych:P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron