reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Gorący temat: WULKANY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Islandologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy czekasz niecierpliwie na wybuch jakiegoś wulkanu na Islandii?
Tak, choć mam nadzieję, że obędzie się bez tragedii
63%
 63%  [ 105 ]
Nie, bo to mimo wszystko zawsze jakieś zagrożenie
36%
 36%  [ 60 ]
Wszystkich Głosów : 165

Autor Wiadomość
Snipper

Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 61
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 26 Sty 2006, 6:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jola
ja co prawda tez nie bylem przy ostatniej erupcji hekli ale akurat bylem w reykjaviku i rozmawialem z ludzmi.wszysko bylo ok do czasu gdy przez opady sniegu i wichure nie zostala zamknieta droga dojazdowa.zrobil sie okropny korek i galimatjas. ponoc do jednej kobiety musieli zciagnac helikopter bo zaczela rodzic w samochodzie. tak ze wiec my sobie mozemy planowac spotkanuie przy wulkanie w czasie erupcji ale czy na to pozwoli pogoda islandzka to sie jeszcze okaze Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 26 Mar 2006, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przez ostatnie 2 dni prowadzone byly cwieczenia "co robic w razie erupcji Katli".Czy moze ktos z forumoiczow mieszkajacych w poblizu bral w nich udzial i zechcialby opisac na czym polegaly?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hubercik

Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 27 Mar 2006, 8:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktos z was oglada moze serie filmow dokumentalnych "Wspanialosci przyrodnicze Europy" na Pulsie?wczoraj byl odcinek o wulkanach.pokazano Surtsey,Heimaey i inne europejskie,w poprzednich zas odcinkach byla mowa np. o lodowcach i gejzerach.nagrywal ktos to moze.wnerwiaja mnie gazety telewizyjne,ktore podaja zupelnie inne godziny emisji, stad mi nagraly sie tylko szczatkowe informacje...
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I WschĂłd, i ZachĂłd-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
daga
Gość
PostWysłany: 29 Mar 2006, 14:17    Temat postu: o wulkanach Odpowiedz z cytatem

wiecie co ja obejżałam chyba z setki filmów o wulkanach(przedtem je lubiłam)i zdecydowałam że wcale nie są takie fajne... bla
Powrót do góry
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 29 Mar 2006, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O wlasnie, chcialam zapytac o film. Przeczytalam w moim przewodniku, ze jest do obejrzenia w Reykjaviku cos, co sie nazywa Volcano Show. Ktos byl i moze polecic lub odradzic?
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 1 Maj 2006, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie odpowiedzial, a ja bylam. Film jest przecietny, moze trzy sceny naprawde robia wrazenie, ale za to tworca filmow jest osoba tak nietuzinkowa, ze dla niego samego warto tam isc. Nazywa sie Villi Knudsen, jest Dunczykiem -- on i jego ojciec filmuja wulkany od 1947 roku, maja utrwalone na tasmach wszystkie wybuchy od tamtego czasu. Jest starszym panem, nieco niedoslyszacym, mowiacym biegle w kilku jezykach. I kazdego, kto do niego wchodzi, przepytuje: skad jestes, co robisz, gdzie mieszkasz itp., do kazdej z odpowiedzi dodajac cos od siebie, z reguly sarkastycznego lub zlosliwego. Co kto lubi, mnie urzekla jego autoironia i poczucie humoru, a takze to, ze na wiesc o tym, ze jestem z Polski pobiegl na zaplecze, przyniosl statuetke i pyta: poznajesz? Ja mowie: tak, to smok wawelski. Na co on: uhm, dostalem w Krakowie nagrode za jeden z filmow i to wlasnie ona. Sympatycznie sie zrobilo Smile .
Seans jednogodzinny kosztuje 900 ISK, gdyby ktos byl zainteresowany.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ilona

Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 67
Skąd: Frankfurt
PostWysłany: 1 Maj 2006, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bylabym bardzo zainteresowana tym Vulcano Show, moze ktos zna dokladny adres i godziny kiedy sie to odbywa?? Bylabym wdzieczna za jakiekolwiek informacje Smile
_________________
Nie wiem dokąd iść, dokąd zmierzać mam,
Wiem tylko tyle, Ĺźe znĂłw jestem sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 1 Maj 2006, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sluze uprzejmie: Hellusund 6a (malenkie kino po prawej stronie ulicy, jest znak do niego kierujacy). Seans jest o 20.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ilona

Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 67
Skąd: Frankfurt
PostWysłany: 1 Maj 2006, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za informacje, mam jeszcze jedno male pytanko, w jakie dni odbywa sie ten seans, a moze jest codziennie? Jesli tak to moze jeszcze dzisiaj sie mi uda zobaczyc Vulcano show.
_________________
Nie wiem dokąd iść, dokąd zmierzać mam,
Wiem tylko tyle, Ĺźe znĂłw jestem sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 1 Maj 2006, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Codziennie, a w sezonie turystycznym nawet dwa razy dziennie, ale nie pamietam godzin.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzys

Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 94
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 2 Maj 2006, 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ilona napisał:
Dziekuje za informacje, mam jeszcze jedno male pytanko, w jakie dni odbywa sie ten seans, a moze jest codziennie? Jesli tak to moze jeszcze dzisiaj sie mi uda zobaczyc Vulcano show.

Pokazy w jezyku angielskim w okresie V-IX codziennie o 15 i 20 (X-IV tylko o 20). Pokaz jednogodzinny 750 ISK, pokaz dwugodzinny 950 ISK. Godzinny pokaz to filmy dokumentalne ze wszystkich erupcji od 1947 r., natomiast dwugodzinny szczegolowo pokazuje historie powstania wyspy Surtsey w 1963 r. i wybuch wulkanu Heimaeyw 1973 r.
_________________
Fyrir þĂŠr er einn dagur sem þĂşsund ĂĄr, og þĂşsund ĂĄr dagur, ei meir...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 2 Maj 2006, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzys napisał:
Pokazy w jezyku angielskim w okresie V-IX codziennie o 15 i 20 (X-IV tylko o 20). Pokaz jednogodzinny 750 ISK, pokaz dwugodzinny 950 ISK.

Wlasnie ceny sie zmienily Smile.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzys

Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 94
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 2 Maj 2006, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisał:
krzys napisał:
Pokazy w jezyku angielskim w okresie V-IX codziennie o 15 i 20 (X-IV tylko o 20). Pokaz jednogodzinny 750 ISK, pokaz dwugodzinny 950 ISK.

Wlasnie ceny sie zmienily Smile.

No to przepraszam za pomylke... Wink Ale mam nadzieje, ze godziny pozostaly bez zmian?
_________________
Fyrir þĂŠr er einn dagur sem þĂşsund ĂĄr, og þĂşsund ĂĄr dagur, ei meir...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ilona

Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 67
Skąd: Frankfurt
PostWysłany: 5 Maj 2006, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juz bylam, zobaczylam i sie mi podobalo. Godziny zostaly bez zmian. Co do cen, to za godzinny film placi sie 900 kr. a za dwugodzinny 1150, dla dzieci i studentow jest znizka Smile
_________________
Nie wiem dokąd iść, dokąd zmierzać mam,
Wiem tylko tyle, Ĺźe znĂłw jestem sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 1 Wrz 2006, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sluchajcie ,wczoraj w tv RUV podano ze 3 glowne wulkany islandii tz Hekla,Katla oraz Grimsvotn sa gotowe do erupcji.Wg badan wulkanologow zebrala sie juz w nich odpowiednia ilosc magmy by spowodowac erupcje.Natomist Askja i Krafla ...ochladzaja sie i nastepuje wycofywanie magmy .Co wy na to? w sumie fajnie by bylo ...ale chyba jednak nie 3 naraz.... Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 1 Wrz 2006, 21:02    Temat postu: Wulkany na Islandii Odpowiedz z cytatem

A kiedy erupcja? Czy są jakieś przewidywania co do ewentualnego terminu?
Pewnie jak wystrzeli pierwszy to dwa pozostałe trochę się odchudzą, bo pewnie mają gdzieś wspólne źródło.

Oby tylko nikomu nic się nie stało, ale widowisko będzie ciekawe.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 1 Wrz 2006, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie w tym sek ze nie wiadomo ktory .Przyszedl juz czas na Hekle,ale chyba najbardziej boja sie Katli.Przeprowadzano w tym roku nawet cwieczenie jak sie ewakuowac z czyms nazywanym bomba dzwiekowa(?).Katla wzbudza starch ze wzgledu na to ze jest polozona pod lodowcem i po jej erupcji spodziwaja sie zalania obszarow znajdujacyh sie wokolo,chodzi szczegolnie o farmy.Pozatym Grimsvotn tez sie "nadyma" i nie wiadomo dokladnie co z Bardarbunga-jest pod obserwacja.Nie powiem ze przeszedl mnie dresczyk emocji jak uslyszlam te wiadomosci ale z drugiej strony ..w razie erupcji ...oby wialo na poludnie .Bylo juz kilka erupcji w historii ktore oprocz tego zenapewno byly widowiskowe -byly tez zaglada dla sporej czesci populacji tej wyspy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Wrz 2006, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karuta więcej optymizmu proszę...
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yazhubal

Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 88
Skąd: Katmandu
PostWysłany: 30 Wrz 2006, 4:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ty mnie nie strasz bo ja mieszkam przy samej Katli.. owszem były szkolenia ale doswiedziałem się o tym po fakcie , w każdym razie z tego co wiem mamy byc z dala od oceanu ponieważ fala wody po wybuchu może być ogromna i wpdając do oceanu wywoła falę powrotną i inne atrakcje ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 22 Paź 2006, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkolenie co robic w razie wybuchu Katli

Szkolenie odbywalo sie na terenie miejscowosci Vík í Mýrdal w sali gimnastycznej miejscowej szkoły.
Zebrani byli wszyscy mieszkancy Vík a także mieszkańcy farm, które objęte są zagrożeniem.
Plan ewakuacji jest następujący. Kilka/kilkanaście godzin przed wybuchem będzie wiadomo o tym, że do niego dojdzie. Samochody ze służb ratowniczych będą jeździć po całej okolicy i informować mieszkańców o zagrożeniu. Wszyscy mieszkańćy znajdujący się w wiosce powinni udać się do domu gościnnego Ársalir i tam wpisać sie na listę osób przebywających na terenie w trakcie wybuchu. Mieszkańcy farm zostana ewakuowani, zaś w Vík osoby, ktore mieszkają w dole doliny przenoszą się do osób w wyżej położonych domach.
PO wybuchu natychmiast będzie udzielona pomoc w postaci dostaw wody, żywności i czego tam jescze chcecie. Obszar objęty bedzie specjalną opieką - o ile dojdzie wogole do spustoszenia na tym terenie.
Zagrożeniem są przede wszystkim woda uwolniona z lodowca, oraz w znacznie mniejszym stopniu popioły (miejscowi twierdzą, że powinny one zostać zaabsorbowane przez lodowiec). Woda natomiast ma 4 ścieżki ujścia i którą akurat wybierze trudno szacować.[/code][/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Islandologia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron