reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Wybory parlamentarne 2007
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 9 Wrz 2007, 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisa:
"Nie będzie w Polsce dobrze, dopóki się nie rozstrzela 70 tysięcy łajdaków"

czyj to cytat ? i o kim mowi ?
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 9 Wrz 2007, 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisa:
"Nie będzie w Polsce dobrze, dopóki się nie rozstrzela 70 tysięcy łajdaków"


tylko tylu urzedasow mamy? ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Wrz 2007, 3:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
Problem polega na tym, ze metody rzadzenia PiSu (reczne sterowanie, pragnienie kontrolowania wszystkiego, wietrzenie spisku i wrogow) do zludzenia przypomina mi dzialnosc PZPR, o ktorym uczylam sie na lekcjach historii.
A nie myślałaś nad takim wariantem rzeczywistości, który zakłada, że te spiski (mniejsze lub większe) są?

Przecież dawna esbecja oraz kombinatorzy post-PZPRowscy, mają sporo kasy, nieczyste układy, wpływy itd.
Gdybym ja był takim człowiekiem, robiłbym wszystko by nie dać sobie zabrać kasy i wpływów.
Najgorsze jest to, że ta banda jest rozsiana prawie po każdym urzędzie i w wielu ważnych gałęziach przemysłu.
Gdyby u nas demokrację wprowadzało USA, to bardzo szybko wykryliby tych, co bogacą się nieuczciwie.
Gdy robi to ktoś od środka, to cały ten system ciężko pracuje by robić koło tyłka takiego rządu.

Ja uczciwie przyznam, że nie wiem co jest prawdą. Jest też możliwe, że PiS rzeczywiście widzi wrogów tam, gdzie ich nie ma.

Ale popatrz na tę sławną wypowiedź Kornatowskiego (byłego szefa policji); on wprost pytał o "płatników". Brzmi to jak gadka kogoś kto jest wkręcony w odpowiednie spirale korupcji. I to niekoniecznie już korupcji przez agentów SB. Tu już wystarczy czysta biznesowa korupcja.


Cytat:
Jaki rak? Chyba Ty, naukowiec, nie wierzysz w UKLAD?
Jako naukowiec w nic nie wierzę.
Natomiast powiem Ci, że gdybym ja rządził Polską w końcówce lat 80-tych, to zrobiłbym wszystko by się ustawić, gdy zmienią się rządy.
Cała transformacja ustrojowa wyglądała trochę tak, że jedni oddali stery pozornej władzy, ale zachowali kasę, wpływy i nietykalność.
Jak myślisz Ireth, gdzie podziali się następujący ludzie, którzy byli beneficjentami PRLu:
- członkowie KC PZPR
- sekretarze partii w województwach, większych miastach
- dyrektorzy fabryk (z nadania partyjnego)
- urzędnicy wyższych szczebli
- pracownicy SB
- policja
- oficerowie wojska
- oficerowie wywiadu wojskowego (WSI)
- prokuratorzy
- sędziowie
- notariusze
- profesorowie wyższych uczelni
- dyrektorzy szpitali
- ważniejsi lekarze
Czy myślisz, że oni w czasie PRL byli grzecznymi obywatelami z pensją paru tysięcy złotych (ówczesnych)?
Przecież w tamtych czasach wszystko załatwiało się na lewo. Kwitła korupcja.
Zmienił się system i nagle ci ludzie zniknęli?

Nie uważam, by tworzyli oni zwarty "układ". Pewnie często rywalizują ze sobą, gdy robią jakieś mniej lub bardziej podejrzane interesy. Wielu się pewnie ustatkowało, bo korzystają z tego co nakradli, gdy można było.
Czy geje i lesbijki tworzą jeden układ? Nie. Ale gdy ktoś zaproponuje ustawę, która takie preferencje seksualne karze więzieniem, to wtedy geje i lesbijki będą się jednoczyć w walce z takim projektem.

Podobnie jest z PiSem, nie walczy on z jedną mafią, ale z całym tabunem drobnych "gangów", które czasem potrafią się zjednoczyć, gdy ich interesy są zagrożone.

Cytat:
Gruba kreske mozna roznie oceniac, to prawda, ale ja wierze, ze madrzy ludzie, jak Tadeusz Mazowiecki, w swoim czasie uznali to za najlepsze, co mozna bylo zrobic, by zmiany byly pokojowe.
To dobrze, że masz wiarę.
Ja wolę to widzieć bardziej po ludzku i myślę, że dogadano się. Wydaje mi się, że to dogadanie się nie było zgodne z prawem, ani z interesem narodu. Nie po to opozycja walczyła, by w chwili gdy PZPR osłabła, sprzedać tak drogo wolność.
Poza tym, przez wiele lat od 89-go roku władza była tylko pozorna, bo w tych wszystkich ważnych miejscach byli wciąż ludzie z poprzedniego systemu. Czuli oni, że ich czas dobiegnie końca, więc rozkradali przedsiębiorstwa, sprzedawali za bezcen, byle tylko nachapać się przed kolejną zmianą rządów.
To tak jakby na odchodnym naród jeszcze zapłacił PZPR daninę za czasy PRLu.
Być może warto było zapłacić ten okup. Być może niektórzy ludzie będący u sterów wybrali mniejsze zło.
Szkoda jednak, że nie potrafią dziś powiedzieć tej prawdy, a tylko mamią wszystkich bajkami.


Cytat:
To moze byc blad, ale grzebiac sie ciagle w przeszlosci, zyjac przeszloscia, tracimy terazniejszosc.
OK. Ktoś Cię napadnie i okradnie; policja złapie gagatka, ale okaże się synem jakiegoś ważniaka.
Ważniak przyjdzie i powie Ci: nie patrzmy w przeszłość, co się stało to się nie odstanie.
Owszem, masz prawo wybaczyć takiemu "synalkowi". Ale nie wybieraj za innych. Bo najpierw trzeba złapać tych synalków, a potem decydować, czy im darować.
Ty może chętnie oddałaś 5 mln złotych, które ukradł i przepił ten synalek. Ale ja osobiście chcę by zwrócono mi to co mi ukradziono. Choćby część.

Jak można wybaczyć komuś, kto czuje się nietykalny i jeszcze śmieje się z frajerów, którzy dali się okraść.




Cytat:
Marzy mi sie rzad, ktory bedzie patrzyl w przod, nie w tyl.
Czasem gdy pochopnie wybaczysz każdemu przestępcy, może to być sygnał dla innych, że zbrodnia nie wiąże się z karą i napiętnowaniem.
Są pewne zasady, których rząd musi się trzymać ZAWSZE:
a) sprawiedliwość
b) nienegocjowanie z porywaczami
c) ściganie przestępców
itp.

Te zasady, mimo wszystko budują właśnie bezpieczną przyszłość.
Jeden wyjątek od tej zasady, a ludzie czują się oszukani.
Co powiesz emerytowi, który kradnie, bo ma niską emeryturę? Skoro przebaczyłaś tym co ukradli miliardy PLN, to wsadzisz do ciupy emeryta??
Łatwiej jest wytłumaczyć ludziom, że mimo biedy muszą pozostać uczciwi, gdy wszystkich tych najbogatszych złodziei wsadzi się do więzienia.

Cytat:
Natomiast nie jest tak, ze wiedza o przeszlosci jest ukryta.
Nieprawda. Wiesz o tym co było oficjalnie. Kto był premierem, generałem, I-wszym sekretarzem itd.
Ale nie wiesz, kto ukradł 600 ton cementu z cementowni. Albo za co dyrektor PGR-u kupił sobie śmigłowiec.


Cytat:
Wiadomo, kto i kiedy za jakie sznurki pociagal. I poniewaz tylu ma cos na sumieniu, drazni mnie niemozebnie kreowanie sie na swietych przez coponiektorych.
Właśnie to jest nasze przekleństwo. Jest tak dużo winnych, że gdyby każda taka duża wina wiązała się z trafieniem pioruna, to chyba 10% naszego społeczeństwa leżałaby martwa.


Cytat:
Tyle ze to, co robi z prawem PiS, to karykatura zarowno prawa, jak i sprawiedliwosci, w mojej ocenie.
Właśnie. Taka jest twoja ocena. A swoją ocenę, tak jak większość, budujesz na przekazach mediów. Gdy pytam przeciwników PiS co konkretnie mogą zarzucić PiSowie w porównaniu do wszystkich innych rządów, to okazuje się, że nie ma takich konkretów. PiS korzysta z oficjalnego i legalnego prawa uchwalonego przez demokratyczny Sejm.
Robi to co każdy rząd robi na świecie (chyba, że czegoś nie wiem).
A te epitety typu "ręczne sterowanie" to są slogany konkurencji a nie wynik analizy sytuacji.
Ale może wiesz coś więcej ode mnie. W takim przypadku napisz, co wiesz i jakie konkretne masz zarzuty.
Sprawdź jednak, czy poprzednie rządy, a nawet PO lub LiD nie mają na sumieniu gorszych.
Bo to, że rząd PiSu jest niedoskonały, to sam wiem, ale mimo wszystko wydaje się najlepszy z tych wszystkich partii populistycznych (PO, LiD, SO).
PiS też jest partią populistyczną (nie bardziej niż inne partie), więc często korzysta z oręża jakim jest kłamstwo. Oczywiście złości mnie to bardzo, bo tego nie lubię. Ale wszystkie te partie kłamią, manipulują, kręcą, a jeśli PiS ma coś zrobić dobrego, to można mu wybaczyć.
Chodzi mi o chwalenie się dobrą sytuacją gospodarczą, która nie wynika z działań PiSu, bo ten nic nie wprowadził nowego (najwyżej nie przeszkadzał). Dobra koniunktura to zasługa emigracji i tyle.
Żaden rząd od 89-go roku nie zrobił wiele dla rozwoju gospodarki.
Ciągle jest wiele wad prawnych i systemowych, które przeszkadzają.
Dlatego nie spodziewam się, by ktoś się tym zajął teraz lub w przyszłości.
Natomiast PiS chce walczyć z tymi układami, które są jak rak na naszym kraju.
Przykre jest jednak to, że przez 2 lata PiS nie posunął się zbytnio do przodu. Nawet ustawa lustracyjna została niestety wycofana Sad
W PiSie jest też wielu karierowiczów, którzy nie przedstawiają żadnej wartości dla narodu.
Większość partii jako zbiorowiska polityków, a więc ludzi garnących się do władzy, są zdemoralizowane. Tak jest i w PiSie. Niby są katolikami, a nie głosowali przeciwko aborcji. Działają tak by zyskać popularność, a nie być w zgodzie z jakimś sumieniem (bo sami swojego nie mają).
Oczywiście, myślę, że w PiSie jest też paru dobrych facetów, ale oni muszą sobie zdawać sprawę, że muszą liczyć się ze zdaniem całej reszty bandy. Tak jak Mazowiecki musiał się liczyć z tym, że jego władza jest iluzoryczna.

Najlepszą i chyba najuczciwszą partią jest UPR, jak nie masz na kogo głosować, to glosuj na nich - przynajmniej będą się cieszyć, że ktos o nich pamięta. Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 9 Wrz 2007, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OE przekonales mnie Smile

ja pojde i oddam glos na PIS, serio mowie.


pozdro
Powrt do gry
police55
Go
PostWysany: 9 Wrz 2007, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisa:
police55 napisa:
"Nie będzie w Polsce dobrze, dopóki się nie rozstrzela 70 tysięcy łajdaków"

czyj to cytat ? i o kim mowi ?


Zacytowałem Jana Pietrzaka, który cytował Franca Fiszera. W oryginale mówi się o 20 tysiącach łajdaków. Tyle, że Franc Fiszer powiedział to przed wojną (II światową). Myślę, że pan Jan Pietrzak dodał od siebie te 50 tysięcy, mówiąc to w latach 70-tych. "Historyczny eksperyment zmiany narodu na złodziei powiódł się nadspodziewanie dobrze". Gdy zapytano Franca, co będzie jak się nie znajdzie tylu, odpowiedział - to się dobierze z uczciwych. "Teraz nie byłoby z kogo dobierać" - to już Pietrzaka.

Swoją drogą dziwię się, że nie wiedzieliście. Tylko ja taki stary jestem?

OE mówi o zastępach ludzi z poprzedniej epoki, uwikłanych w partyjne interesy. OK, ludzi w partiach komunistycznych było ok. 2 mln. A co z normalnymi ludkami, którzy wynosili różne potrzebne sobie rzeczy ze swoich zakładów pracy? Oni tłumaczyli sobie, że to nie kradzież, bo to przecież państwowe, czyli biorę swoją cześć. Komuna wmówiła zwykłym obywatelom, że wspólne, znaczy niczyje. I to tkwi w umysłach milionów Polaków, którzy przekazują to swoim dzieciom. Układy, rządy, afery - to wszystko jest tematem zastępczym. Prawdziwy problem stanowią ludzie i ich komunistyczna mentalność.
Ja powiedziałbym - nie będzie w Polsce dobrze, dopóki nie umrze ostatni człowiek, urodzony przed 1989 rokiem. Ale ja juz tego nie zobaczę.

I dlatego nigdy nie pójdę na żadne wybory w Polsce.
Powrt do gry
zyzak
Go
PostWysany: 9 Wrz 2007, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisa:
"
Ja powiedziałbym - nie będzie w Polsce dobrze, dopóki nie umrze ostatni człowiek, urodzony przed 1989 rokiem. Ale ja juz tego nie zobaczę.

I dlatego nigdy nie pójdę na żadne wybory w Polsce.


ja jestem z sierpnia '80 , wiem co to komuna, nie raz stalem po kilo cukru,czy ocet w kilometrowej kolejce. Pamietam tez jak śp. moja babcia przychodzila do sklepu miesnego i stawala w kolejce 2 dni przed dostawą.
Brala od nas kocyk i nocowala w kolejce ! zmieniajac sie z moja mama.
Mam tez wpojone ,ze co nie moje to nie moje - poprostu

Prosilbym nie wrzucac wszystkich do jegnego worka!

P.S

chodz zaglosuj na PIS,tylko dlatego co by rozjebac to o czym pisal OE.
Przyloz sie proszę.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Wrz 2007, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisa:
A co z normalnymi ludkami, którzy wynosili różne potrzebne sobie rzeczy ze swoich zakładów pracy? Oni tłumaczyli sobie, że to nie kradzież, bo to przecież państwowe, czyli biorę swoją cześć. Komuna wmówiła zwykłym obywatelom, że wspólne, znaczy niczyje. I to tkwi w umysłach milionów Polaków, którzy przekazują to swoim dzieciom.

Ale jest też opcja, że ludzie mogą się zmienić. Łatwiej jest karać tych co wynosza papier toaletowy z firmy, gdzie pracują, gdy grubych złodziei wsadzi się za kraty.
Tak jak za PRL tak i teraz wielu ludzi kradnie, bo nie doczekali się sprawiedliwości. To wygodny argument.
Rozliczając tychco okradli naród, wytrącimy z rąk argument tym drobnym zagubionym duszyczkom.
Bo ci "złodzieje" papieru toaletowego, są ofiarami tych wielkich przestępców.
Osobiście karałbym ich jak przestępstwa przecim ludzkości i wygasiłbym przedawnienie.
Jeśli każdy Polak (niezamieszany w ten proceder) stracił np. kilka milionów nowych złotych, to skala kradzieży jest gigantyczna!
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 9 Wrz 2007, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie afery "konstytucyjnej" mam ciekawe wypowiedzi:

1) Najpierw pan Rzepliński, ekspert od prawa konstytucyjnego:

Prof. Andrzej Rzepliński, który na wniosek Rokity przedstawił swą ekspertyzę konstytucyjną, podkreślił, że Platforma miała prawo wnosić do Sejmu o odwołanie nawet wszystkich ministrów rządu Jarosława Kaczyńskiego, nie wnosząc konstruktywnego wotum nieufności, czyli nie proponując innego rządu z nowym premierem (premier Kaczyński uznaje takie działanie PO za obejście konstytucji).

Według Rzeplińskiego, konstytucyjny przepis mówiący o kontroli Sejmu nad władzą wykonawczym, uprawnia parlamentarną większość do takich kroków. - Słowo "kontrola" jest bardzo mocnym uprawnieniem i jest tu kluczowe. (...) Funkcja kontrolna parlamentu jest nawet ważniejsza od ustawodawczej. Są systemy demokracji parlamentarnej, w których rząd może wydawać dekrety o mocy ustawy, ale nie ma takich systemów, w których ten parlament nie kontroluje rządu - zaznaczył.

Ponadto - zwracał uwagę prof. Rzepliński - konstytucja RP mówi nie tylko o indywidualnej, ale także solidarnej odpowiedzialności członków rządu. Z tego właśnie profesor wywodzi dopuszczalność domagania się dymisji nawet tych ministrów, którzy są oceniani względnie dobrze.

Oceniając działanie Jarosława Kaczyńskiego, Rzepliński uznał, że premier odwołując ministrów przed rozpatrzeniem w Sejmie wniosków PO o udzielenie im wotów nieufności, w istocie rzeczy wykonał te wnioski opozycji, czyli "podzielił stanowisko wnioskodawcy".

Jego zdaniem, premier pogwałcił konstytucję wnosząc o przywracanie tych samych osób na stanowiska, z których zostały odwołane; stało się tak już z szefową MSZ Anną Fotygą i ministrem transportu Jerzym Polaczkiem. - Premier w tym momencie jakby samowolnie uchylił ten konstytucyjny przepis (o parlamentarnej kontroli), nie uzasadniając tej decyzji w żaden sposób - mówił Rzepliński dziennikarzom.

W jego opinii także prezydent Lech Kaczyński złamał konstytucję, bo jako najwyższy strażnik jej przestrzegania, zaaprobował nielegalną praktykę proponowaną przez premiera. - Niestety, nikt tego nie mówi z przyjemnością, ale to bardzo jaskrawe, że prezydent pogwałcił konstytucję - oświadczył Rzepliński.



2) użytkownik o nazwie Dementi (forum Onetu):

"Premier w tym momencie jakby samowolnie uchylił ten konstytucyjny przepis (o parlamentarnej kontroli), nie uzasadniając tej decyzji w żaden sposób - mówił Rzepliński dziennikarzom." - TO KŁAMSTWO!
Otóż Premier wcześniej uzasadniał pisemnie swoją prośbę do PO i następnie kilkakrotnie powtarzał uzasadnienie publicznie na konferencjach - jeśli na kłamstwie opiera się sam ekspert to kto tu na jakiej i czego straży stoi...? Prezydent po prostu wyraził swoje stanowisko, do czego ma prawo, uznając, że destabilizowanie Rządu bardziej by zaszkodziło bezpieczeństwu Państwa niż pozostawienie go do końca kampanii...

Konstytucja to ustawa zasadnicza, która nie przewiduje wszystkich sytuacji i okoliczności (np. tego, ze odwołanie ministrów w danej sytuacji może godzić w interesy i bezpieczeństwo kraju) - czy w imię formalnej obrony zgodności z konstytucją Prezydent i Premier mają poświęcać bezpieczeństwo i interes Państwa, czyli wszystkich Polaków!? - wtedy to dopiero powinni odpowiadać przed samym Trybunałem Stanu! Sądy na czele z TK tym się różnią od władzy wykonawczej, że ta ostatnia nie działa formalistycznie i bezwzględnie na straży tekstu normatywnego. Władza wykonawcza uwzględnia w działaniu inne racje i dostosowuje prawo do sytuacji, bo to ona STOSUJE PRAWO w imieniu RP, TK i Sądy wydaja wyroki. Tak więc niech sądy robią swoje, a Prezydent, Premier i Marszałek Sejmu swoje... Demokracja w Polsce ma się jak widać BDB, trójpodział władzy jest widoczny na każdym kroku chociażby w postaci konfliktów i spięć na linii 3 władz... Natomiast prawdomówność Rzeplińskiego (zakładając, że ten przekaz medialny jest rzetelny) jest dość wątpliwa delikatnie mówiąc... Wartość eksperta opiera się na jego rzetelności i bezstronności, w przeciwnym razie sam siebie pozbawia wartości i autorytetu...


---------------
Trudno powiedzieć kto ma rację, ale zwolennicy prof. Rzeplińskiego dają takie argumenty: "Tymczasem Prof. Rzepliński ma rację. Ma, bo jest wybitnym ekspertem prawa konstytucyjnego, szanowanym również za granicą."
No jeśli to ma być jedyny argument, to użytkownik Dementi ma rację krytykując nieprecyzyjne lub fałszywe słowa prof. Rzeplińskiego.
Ale jeśli ktoś zna się na prawie konstytucyjnym, to może nam tu napisze, czy złamano konstytucje, czy tylko wykorzystano luki w niej zawarte?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
police55
Go
PostWysany: 9 Wrz 2007, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:

Ale jest też opcja, że ludzie mogą się zmienić. Łatwiej jest karać tych co wynosza papier toaletowy z firmy, gdzie pracują, gdy grubych złodziei wsadzi się za kraty.
Tak jak za PRL tak i teraz wielu ludzi kradnie, bo nie doczekali się sprawiedliwości. To wygodny argument.
Rozliczając tychco okradli naród, wytrącimy z rąk argument tym drobnym zagubionym duszyczkom.
Bo ci "złodzieje" papieru toaletowego, są ofiarami tych wielkich przestępców.


Zgadzam się, że ludzie mogą się zmieniać. I przepraszam, jeśli kogoś uraziłem. Szczególnie kolegę Zyzaka. Z pewnością są uczciwi ludzie, dla których co nie moje jest święte.

Nie chodziło mi o wynoszenie papieru toaletowego. Chodziło mi o ludzką mentalność. O coś, co ktoś nazwał Homo Sovieticus (zdaje się ksiądz Tischner, ale nie jestem pewien). Coś, co tkwi w większości Polaków.
Codziennie obserwuję zachowanie Polaków. Różnie się to objawia, ale ludzie to mają. Choćby w tym, że jak nikt nie patrzy (czytaj szef) to tylko udają, że pracują.

Złodzieje papieru toaletowego nie są niczyimi ofiarami. Są złodziejami i kropka.

Uprzedzając zarzuty - wiem, że to wszystkich nie dotyczy. Ale jestem pewien że jakieś 90% obecnej polskiej populacji jest zarażona tym syndromem.

Pewnie, trzeba ukarać złodziei. Tych małych i tych dużych. Ale to nie jest problem polityczny. To jest problem prokuratorów i sędziów. Ja wiem, powiecie - sądy i prokuratura są skorumpowane. To trzeba zmienić ludzi. Itd, itd., I można tak ciągnąć do samej góry. Tylko kto skontroluje kontrolujących?

Nie można być uczciwym, dobrym człowiekiem i politykiem jednocześnie. Polityka to bagno i każdy kto w nie wejdzie, nigdy już nie będzie miał czystych rąk. To wiedza ogólnie znana.

Tylko dlaczego ja mam brać w tym udział, choćby poprzez akt wyborczy?
Nie, dziękuję.

Wy, młodzi ludzie, macie jeszcze wiarę, że można coś zmienić. I dobrze.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Wrz 2007, 5:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisa:
Złodzieje papieru toaletowego nie są niczyimi ofiarami. Są złodziejami i kropka.
Złodziejami są, ale ktoś sprawił, że tacy są. Często są to słabi ludzie.
Gdybyś Ty był synem złych ludzi lub był zmuszony przez życie do złych zachowań, to sam zostałbyś takim człowiekiem.
Choć człowiek nie rodzi się "tabula rasa" to jednak wiele zalezy od wychowania.

A bardzo niewychowawcze są te wszystkie afery, gdzie rozrkadziono biliony PLN.

Wśród słabych ludzi jest wielu, którzy chcą się wyrwać tej słabości. Potrzebują jakiegoś sygnału, jakiejś zmiany.
Nie jestem taki naiwny, by wierzyć, że wszyscy staną się uczciwi. Ale dla narodu ważne jest, gdy chocby 5% ludzi stało się lepszymi. Dobro rodzi dobro i te 5% zamieni się po jakimś czasie w 15%...


Cytat:
Uprzedzając zarzuty - wiem, że to wszystkich nie dotyczy. Ale jestem pewien że jakieś 90% obecnej polskiej populacji jest zarażona tym syndromem.
Też mi się tak wydaje.

Cytat:
Ale to nie jest problem polityczny.
Poniekąd jest to problem polityczny. Jeśli jakieś partie są powiązane z "układem" (nawet jesli nie wszyscy członkowie), to trudno jest zrobić cokolwiek "politycznego".
Nie dziwię się nieufności Kaczyńskiego, skoro nawet rząd Buzka raczej szedł w stronę układania się ze złodziejami niż ich ścigania.
Ludzie wywodzący się z Solidarności mają syndrom weterana, czyli "skoro ja walczyłem za naród, to teraz mi się coś należy od narodu".
W ten sposób można "prywatyzować" majątek państwowy w sposób złodziejski.


Cytat:
To jest problem prokuratorów i sędziów. Ja wiem, powiecie - sądy i prokuratura są skorumpowane. To trzeba zmienić ludzi. Itd, itd., I można tak ciągnąć do samej góry. Tylko kto skontroluje kontrolujących?
Nikt. Ci, którzy mają sumienie, będą kontrolowani przez ten wewnętrzny organ kontroli Smile
Kaczyński chce dużo spraw kontrolować i jest to spójne z tym, że nie ma zaufania do zbyt wielu ludzi. I ma rację, bo pod płaszczykiem uprzejmości i lojalności wszędzie czają się ludzie, którzy do polityki trafili z chciwości.
To samo dotyczy policjantów, sędziów, prokuratorów, lekarzy, notariuszy itd.
Tylko niewielka ich część wybrała swój zawód z powołania. Reszta poszła tam dla szmalu.


Cytat:
Nie można być uczciwym, dobrym człowiekiem i politykiem jednocześnie.
Dodałbym "rządzącym politykiem" Smile
Kiedyś przedstawiłem dowód, że właściwie każdy polityk, który rządzi w demokracji jest chociaż częściowo zły.
Dobrzy ludzie nie mają szans, bo nie kłamią.


Cytat:
Tylko dlaczego ja mam brać w tym udział, choćby poprzez akt wyborczy?
Nie, dziękuję.
O! Wreszcie chyba pierwsza osoba, kótra popiera mój apel jaki napisałem 2 lata temu (jest na Forum w off-topiku). Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 10 Wrz 2007, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak UPR nie tak madra, jak to glosiles, Odzajerze...
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,4473962.html
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Wrz 2007, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UPR nie jest oczywiście partią idealną, bo jak juz mówiłem, demokracja promuje gorszcyh polityków.
To jest znane prawo Kopernika, że lepszy pieniądz jest wypierany przez słabszy.
Jednak na razie podtrzmuję swoją diagnozę, że z tego co można wybrać UPR jest najlepsza (programowo). Ale oczywiście za ludzi ręczyć nie mogę. Często mówią jedno a robią drugie.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 11 Wrz 2007, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem taki oto artykuł: http://wiadomosci.onet.pl/1436911,2677,1,kioskart.html
i jestem wstrząśnięty jego stronniczością.
Oczywiście część danych jest prawdziwa, ale ja np. znam kilka osób, które chcą głosować na PiS a nie są "szarą zmanipulowaną masą".
Tak się teraz zastanawiam do kogo należy czasopismo Przegląd.

Zwykle media były anty-pisowskie w sposób bardziej zawoalowany, a tutaj gościu wprost oskarża PiS o przestępstwa.

Najciekawsze jest jednak zdanie (niezbyt chyba inteligentnego autora), w którym zarzuca PiSowi, że dla niego cel jest ważniejszy niż środki. Trochę mi to pachnie twierdzeniem, że demokracja jest wartością samą w sobie i aby tylko istniała to ludzie mogą nawet cierpieć.
Najciekawsze jest to, że PiS mimo wszystko jest partią demokratyczną i działa w państwie demokratycznym.
A to, że wynik i sposób rządzenia się komuś nie podoba, to nie można od razu mówić o braku demokracji.
Gdy rządziło SLD, to nie mówiło się o braku demokracji, choć wtedy metody rządzenia były IDENTYCZNE, ale skutki dla Polski gorsze.

Ale przebojem tego głupiego artykułu jest końcówka, w której autor (i pseudoeksperci) piszą, że dla PiSu nie ma żadnej alternatywy. Że inne partie same nie wiedzą czego chcą.
No to skoro nie ma to znaczy, że PiS jest najlepsze i trzeba na niego głosować Very Happy
Gdy się jakiś debil rozpędzi w zarzutach, to czasem z rozpędu nawet jakąś zaletę poda jako kolejny zarzut...
Szkoda słów...

Oczywiście, znów to przypominam, nie mamy pewności, czy PiS nie tworzy własnej mafii rządzącej krajem. Jest to możliwe. Ale dopóki się tego nie dowiedzie, to nie może to być zarzut (pomiąwszy incydentalne przypadki, bo nikt nie upilnuje wszystkich swoich polityków).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
ansswis

Doczy: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysany: 12 Wrz 2007, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok pytanie z innej beczki aczkolwiek odnosnie tematu watku. Wybory juz niedlugo a ja bym chcial spelnic swoj obywatelski obowiazek. Kto sie orientuje co nalezy zrobic aby zaglosowac na Islandii.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 12 Wrz 2007, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zglosic sie do konsula & wyrazic chec wziecia udzialu w wyborach.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ansswis

Doczy: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysany: 12 Wrz 2007, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok dzieki a orientujecie sie ile procentowo osob z islandzkiej polonii glosuje w wyborach wiem ze cholernie ciezko to ustalic tak jak zreszta sama liczbe tej polonii ale moze ktos cos wie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
police55
Go
PostWysany: 12 Wrz 2007, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
zglosic sie do konsula & wyrazic chec wziecia udzialu w wyborach.


Znaczy się, do konsula w Oslo?
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 13 Wrz 2007, 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisa:
Znaczy się, do konsula w Oslo?


nom. ale mozna z nim pogadac tu na miejscu, 23-24 wrzesnia w ahusie. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
KrzynioPL

Doczy: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWysany: 15 Wrz 2007, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie jak mozna u zaglosowac - jesli bede musial dymac 300 km do reykjaviku do ahus to pojade Very Happy

czy ktos wie ??
_________________
dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 17 Wrz 2007, 2:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzynioPL napisa:
wlasnie jak mozna u zaglosowac - jesli bede musial dymac 300 km do reykjaviku do ahus to pojade Very Happy

czy ktos wie ??


raczej (chyba) bedziesz musial dymac. i to 2 razy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron