reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kursy prawa jazdy na Islandii
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

W jakie dni tygodnia, według ciebie, powinien odbywać się kurs prawa jazdy kat. B w j. polskim?
W dni robocze
18%
 18%  [ 36 ]
W weekendy
81%
 81%  [ 154 ]
Wszystkich Głosów : 190

Autor Wiadomość
kasijaa

Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 8
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 22 Sie 2007, 21:43    Temat postu: Kursy prawa jazdy na Islandii Odpowiedz z cytatem

mam pytanie kto sie zapisał na prawko na Mjódd do szkoły i zaczyna nauke w poniedziałek ?

niiech mi ktos wie jak tu sie zdaje , z tego co wiem to kurs teoretyczny trwa 5 dni a we własnym zakresie musze sobie znalesc instruktora jazdy jak ja mam to zrobic ?moze ma ktos znajomego kto prowadzi jazdy i jaki jest tego koszt ?
z tego co słyszałam jest 20 godzin jazdy ale mozna mniej wykupic , cyz to prawda ?
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 22 Sie 2007, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zalezy od tego jak jezdzisz autem to wtedy istnieje mozliwosc wykupienia ciut mniej godzin.
slyszalam ze jest polski instruktor ale ponoc dolicza sobie jakies 20 000 wiecej za tlumaczenie.
znam jednego bardzo milego pana tylko musiala bym poszukac numer tel do niego.
znasz angielski?
napisz mi na prv co i jak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 23 Sie 2007, 0:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=1775

tutaj masz niektore te sprawy poruszone wczesniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aguska27

Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 85
Skąd: Polska
PostWysłany: 23 Sie 2007, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka
Ja tez mam zamiar zapisac sie na kurs prawa jazdy po polsku ale niestety pracuje w godzinach zajec. Zostaja tylko weekendy moze ktos wie czy da sie uczeszczac na zajecia w soboty i niedziele??
Ciekawe jak jest z egzaminem teoretycznym i kiedy sie odbywa??
Jezeli chodzi o praktyczny to na wlasna reke trzeba kogos znalesc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 23 Sie 2007, 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to kiedy odbywa sie teoria to zalezy od czsu w jakim sa wyklady. np na Mjoddzie byly od 18 bodajze do 22 od poniedzialku do piatku. trwaly 1 tydzien. 20 godzin. a co do praktycznego to ja mam sporo czasu wieczorem i jak masz problem to moge ci pomoc z dogadaniem sie z instruktorem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bartek

Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 129
Skąd: Dąbrowa GĂłrnicza
PostWysłany: 24 Sie 2007, 1:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam małe pytanka Smile

Musze miec kurs ukonczony zeby isc na egzamin prawa jazdy ?

Słyszałem że można jezdzic bez prawka z osoba posiadajaca prawo jazdy - na jakich to zasadach i kiedy moge tak jezdzic ?
Trzeba miec wtedy odpowiednia naklejke ?
Gdzie moge ja uzyskac ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 24 Sie 2007, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uzyskasz ja u swojego nauczyciela. trzeba miec tez wyjezdzone iles godzin zeby nauczyciel ci na to pozwolil.
Osoba z ktora bedziesz uczyl sie jezdzic musi miec skonczone 25 lat i conajmniej 2 lata prawo jazdy.
Dodatkowo musisz tez wykupiuc specjalne ubeziecznie w firmie gdzie masz ubezpieczone auto. Z naklejka na aucie mozna jezdzic tylko rok poczym idziesz na egzamin albo jezcze jazde z nauczycielem, bo to on ci powie kiedy i gzdie sa egzaminy a jak bedziesz gototwy po np 3 miesiacach to tylko do niego dzwonisz i sie umawiasz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aguska27

Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 85
Skąd: Polska
PostWysłany: 24 Sie 2007, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka
Ja tez mam takie pytanie musze chodzic koniecznie na kurs teoretyczny zeby przystapic do egzaminu??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 24 Sie 2007, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak dla mnie to wydaje mi sie ze musisz isc na kilka jazd a o tym czy juz mozesz przystapic do egzaminu zadecyduje twoj nauczyciel.
napewno jesli jezdzisz peewnie i orientujesz sie w przepisach pozwoli isc na egzaminy wczesniej jak ktos kto nigdy nie siedzial za kierownica i potrzebuje czasu zeby zrozumiec o co chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 25 Sie 2007, 6:13    Temat postu: Re: Kurs Prawa Jazdy ''B'' Odpowiedz z cytatem

kasijaa napisał:
...jaki jest tego koszt ?
z tego co słyszałam jest 20 godzin jazdy ale mozna mniej wykupic , cyz to prawda ?


Koszt jednej godziny jazdy (godzina lekcyjna czyli 45 min) waha się od 5-7 tys. ISK. Kursanci muszą obowiązkowo "wyjeździć" 16 godzin lekcyjnych z instruktorem jazdy. Po 10, jeśli instruktor tak zadecyduje, można dostać pozwolenie na naukę pod nadzorem innej osoby spełniającej pewne warunki. Nie potrzeba kupować żadnego specjalnego ubezpieczenia. Jest przy tym tylko kilka papierków do wypełnienia i podstemplowania.

aguska27 napisał:
Ja tez mam zamiar zapisac sie na kurs prawa jazdy po polsku ale niestety pracuje w godzinach zajec. Zostaja tylko weekendy moze ktos wie czy da sie uczeszczac na zajecia w soboty i niedziele??


Nic mi narazie nie wiadomo o kursach weekendowych. Jednak można zgłaszać chęć wzięcia udziału w takim kursie w sekretariacie Ökuskólinn í Mjódd i myślę, że jak będzie więcej chętnych to zorganizujemy i taki kurs.

lovisa napisał:
to kiedy odbywa sie teoria to zalezy od czsu w jakim sa wyklady. np na Mjoddzie byly od 18 bodajze do 22 od poniedzialku do piatku. trwaly 1 tydzien. 20 godzin. a co do praktycznego to ja mam sporo czasu wieczorem i jak masz problem to moge ci pomoc z dogadaniem sie z instruktorem.


W Islandii sprawa zajęć wygląda zupełnie inaczej niż w Polsce. Tutaj można zacząć najpierw jeździć z instruktorem jazdy a potem pójść na kurs teoretyczny. Zaznaczam, że zajęcia, o których teraz dyskutujemy, to tylko teoria. Ośrodek nie organizuje jazd tak jak w Polsce, a więc kursanci muszą to załatwić we własnym zakresie.

bartek napisał:
Mam małe pytanka
Musze miec kurs ukonczony zeby isc na egzamin prawa jazdy ?
Słyszałem że można jezdzic bez prawka z osoba posiadajaca prawo jazdy - na jakich to zasadach i kiedy moge tak jezdzic ?
Trzeba miec wtedy odpowiednia naklejke ?
Gdzie moge ja uzyskac ?


"Naklejkę" tzw. "jazdy treningowej" kursanci otrzymują od swojego instruktora jazdy jednak w momencie kiedy zadecyduje on o tym, że dana osoba może praktykować pod okiem innego kierowcy. Kandydat na kierowcę musi jednak "wyjeździć" przedtem minimalnie 10 godzin z instruktorem (ani grama mniej według prawa o ruchu drogowym). Ubiegać się o to można w wydziale komunikacji np. w Reykjaviku lub Kópavogur. Kandydat na kierowcę, w specjalnej książce, którą otrzymuje od instruktora jazdy wypełnia odpowiednie rubryki, instruktor również. Ośrodek szkolenia wydaje zaświadczenie ukończenia kursu teoretycznego (stawia pieczątkę w odpowiednim miejscu w książce). Z tą książką należy udać się do zakładu ubezpieczeniowego, w którym ubezpieczony jest samochód, na którym będziesz "trenował". Pani poklika w komputerku i jak wszystko jest ok dostajesz kolejną pieczątkę. Tak uzbrojony przemieszczasz się do wydziału komunikacji no i tu mały zonk, ponieważ pierwsze dwie instytucje można załatwić w ciągu 2 godzin a tę trzecią do dwóch dni. Jeśli WK zgodzi się wydać ci pozwolenie na "trening" to ma ono ważność max. 15 miesięcy. Jeżeli w tym czasie zdasz wszystkie egzaminy to to pozwolenie traci ważność automatycznie. Cała operacja nie kosztuje cię ani penia.

aguska27 napisał:
Ja tez mam takie pytanie musze chodzic koniecznie na kurs teoretyczny zeby przystapic do egzaminu??


Tak. Koniecznie.

aguska27 napisał:
tak jak dla mnie to wydaje mi sie ze musisz isc na kilka jazd a o tym czy juz mozesz przystapic do egzaminu zadecyduje twoj nauczyciel.
napewno jesli jezdzisz peewnie i orientujesz sie w przepisach pozwoli isc na egzaminy wczesniej jak ktos kto nigdy nie siedzial za kierownica i potrzebuje czasu zeby zrozumiec o co chodzi.


25 godzin teorii i minimalnie 16 godzin praktyki przewidują przepisy. Jeśli instruktorzy robią inaczej to tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność i odpowiedzialność kandydata na kierowcę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 25 Sie 2007, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja nie chodzilam na teorie haha!

nawet ksiazki nie dostalam


ahhh to byly czasy,co?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kuba_wojc

Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 2
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 25 Sie 2007, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś wie gdzie można zrobić prawo jazdy kategorii C lub D ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 25 Sie 2007, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym poszukala w ksiazce tel Ökukennsla skólinn i sie dowiedzial gdzie. Jeszcze tak szkola jest w Frumherji na 110 r-vik ale szczerze to mysle trzeba poszukac i podzwonic.
Koniec jezyka za przewodnika!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 25 Sie 2007, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lovisa napisał:
a ja nie chodzilam na teorie haha!

nawet ksiazki nie dostalam


ahhh to byly czasy,co?


a ja zrobilem prawo jazdy kat.C za 500zl wyjeździwszy tylko 4h cieżarówką przed egazminem.
Ale to w Polsce bylo i sposobem hehe Smile
Powrót do góry
police55
Gość
PostWysłany: 25 Sie 2007, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoria teorią, a życie życiem. Z własnego doświadczenia wiem, że nie trzeba chodzić na żadne kursy, nie trzeba jeździć 16 godzin. Trzeba za to znać przepisy i potrafić prowadzić samochód. No i oczywiście zdać egzaminy, testy, ustny egzamin i praktyczny egzamin. Jest dużo łatwiej niż w Polsce. Nie trzeba kręcić pętli po placu manewrowym, jeździ sie wyłącznie po mieście. A pytania są proste. Jeśli potrafisz odpowiedzieć na polskie testy, zdasz na pewno.
Zresztą, jeśli ktoś ma polskie prawo jazdy to może z powodzeniem się nim posługiwać lub wymienić je na islandzkie.
Powrót do góry
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 25 Sie 2007, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak zgadzam sie pytania sa proste i testy tez.
testy byly dla nie bardziej na logike bo z 3 zdjec bylo widac ze 2 nie pasuja. znaki to trzeba rzecz jasna znac i je opisac. tramwajow tu nei ma wiec juz jest udogodnienie.
mi zadali takie pytania:
co oznaczaja kontrolki na pulpicie,
jak sie sprawdza pasy bezpieczenstwa czy sa dobre,
i jak nalezy zostawic auto gdy z niego wychodzimy, chodzi tu o zaciagniecie recznego, wylaczenie swiatel itp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 27 Sie 2007, 2:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, na język polski zostały przetłumaczone tylko 3 z 8 testów. Tłumaczenie jest bardzo dziwne i niezrozumiałe, a więc trzeba je uważnie czytać. Do tego pytania są często podchwytliwe. Tematy przytoczone przez Lovis'e to zagadnienia z egzaminu praktycznego, na którym kandydat jest sprawdzany z wiedzy dotyczącej pojazdu np. zmiana koła, kontrolki na desce rozdzielczej itd. Te zagadnienia będą poruszane na kursie teoretycznym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 27 Sie 2007, 2:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że nie dostanę bana lub ostrzeżenia od amina. Jeśli szukacie informacji na temat kursu, kosztów itp. rzeczy to zapraszam na stronę ośrodka Ökuskólinn í Mjódd.
_________________
Były wykładowca w ośrodku szkolenia kandydatów na kierowców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 27 Sie 2007, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co dokładnie mam rozumieć pod pojęciem wymienić polskie prawo jazdy na islandzkie? I jak tego dokonać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Sie 2007, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pojsc na policje i poprosoc o wymiane. zapewne trzeba miec zdjecie ale nie wiem. biura policju znajduja sie przy ul: borgartĂşn bodajze 7. polska jet na liscvie krajow ktore nie musza juz wymieniac prawa jazdy tak jak o bylo kiedys.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron