reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

kot
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy lubisz koty
A co to za pytanie? Kotów nie da się nie lubić...
60%
 60%  [ 37 ]
Co za różnica? Ważne czy kot mnie lubi...
39%
 39%  [ 24 ]
Wszystkich Gosw : 61

Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 25 Lut 2006, 17:51    Temat postu: Cena kwarantanny Odpowiedz z cytatem

Gdzieś kiedyś słyszałem (ale nie wiem czy to prawda), że cena za zwierzaka to ok. 20 tys. zł (!!)
Ale był też news o przeniesieniu tej kwarantanny z Hrisey do Reykjaviku, więc może będzie taniej. Było też coś o tym, że prywatna firma zajmie się tym (be)zbożnym celem.

Pewnie lepiej zorientowani są tu ludzie, którzy mieszkają na Islandii i coś wiedzą...
Bardziej to pasuje do topicu "RÓŻNE" w dziale Islandia, bo off-topic to nie jest Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Peterans

Doczy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skd: Warszawa
PostWysany: 25 Lut 2006, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
A co to ma wlaściwie do rzeczy? :wink:
Ja jestem też uczulony na sierśc a mam psa, dwa koty i nieokresloną ilość w drodze...
Jak się już ma kota dłużej to alergia przechodzi. No czasem całkowicie wraz z alergikiem ale no risk no fun :wink:

Właśnie.. ! Einar Wink miałes wtedy ŚWIĘTĄ racje Very Happy Smile
Bo cóż.. od kilku miesięcy mam kotke i z tym moim wielkim uczuleniem jakoś żyje Smile
"Jakoś" - oznak uczulenia nie ma w ogóle. Na początku chyba (i jeżeli to było przyczyną) - 6, 7 dni troszkę kichałem... Rolling Eyes Wink

Mogłem się wtedy zdecydować.. ale - teraz poszukuję KOTA dla KOTKI Smile

Pzdr. Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 25 Lut 2006, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rybak podaje ci link gdzie była mowa o przywożeniu zwierzaków.

http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=595&start=15
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Rybak

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 12
Skd: ŚWINOUJŚCIE
PostWysany: 25 Lut 2006, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

użyłem funkcji szukaj Very Happy
ale tam jest mowa o psie z cena za kwaranntanę ,koszty przewozu i klatki mozna dowiedzieć sie u przewożnika ,ale w Polsce weterynarz był w stanie podac mi tylko przepisy ogólne natomiast co do kosztów kwaranntanny kota nie znalazłem do tej pory nic przepraszam ale skoro jest tu temacik mily memu sercu bo mam w tej chwili 3 koty: Mimoza kotka norweska leśna ,Kiluś kot brytyjski krótkowłosy i Mrówka dachowiec przygarniety z ulicy to miałem nadzieje że jeden z miłosników tych cudownych zwierząt jest zorientowany jakie są to koszty
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 25 Lut 2006, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
miałem nadzieje że jeden z miłosników tych cudownych zwierząt jest zorientowany jakie są to koszty


Za kota a tym bardziej koty nie wiem jakie będą koszty.
Myśle że z transportem i kwarantanną możesz lekko liczyć 130-150 tyś. kr. Jak nie więcej.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 27 Lut 2006, 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłbym w stanie wydać dowolną kwotę, żeby mieć swojego kota ze sobą. Ale myśl, że ma spędzić ileś tygodni na jakiejś kwarantannie mnie przeraża. Mój kot w klatce w jakimś ośrodku czy nie wiadomo gdzie?? U obcych ludzi???
Co innego jeśli ja sam zrobiłbym wszelkie niezbędne badania tutaj, mogę następnie przetłumaczyć książeczkę zdrowia kota na angielski i islandzki, poświadczyć notaralnie, przybić pieczątke od księdza proboszcza, zrobić wszystko. Kot zupełnie inaczej zniesie szczepienia, badania jeśli będę przy tym i potem będzie mógł się położyć na swoim posłaniu (nowo zakupiona kanapa) niż jak obce osoby będą go męczyć a potem będzie musiał siedzieć w obcym dla siebie miejscu. To samo tyczy się mojego psa. Przecież nie dopuściłbym do tego, żeby był chory? Jakoś nie wymagają od turystów zaświadczeń zdrowotnych - każdy może wjechać i przywlec dowolną chorobę, łacznie z ebolą jak się postara. Nie ma przepisów wymagających ode mnie zaświadczenia, że jestem zdrowy psychicznie, czy zaświadczenia o niekaralności. A kto bardziej zagrozi Islandii? Zadbany kot, czy niesprawdzony kryminalista?
Rozumiem zabezpieczenia ale przepisy muszą być mądre i logiczne. Oczywiście. że np. wścieklizna jest niebezpieczna. Ale czy znacie jakiekolwiek normalnego właściciela kota, czy psa, który by dopuścił do tego by jego zwierze zachorowało?


Ostatnio zmieniony przez einar dnia 27 Lut 2006, 1:32, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 27 Lut 2006, 1:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jakoś nie wymagają od turystów zaświadczeń zdrowotnych - każdy może wjechać i przywlec dowolną chorobę, łacznie z ebolą jak się postara. Nie ma przepisów wymagających ode mnie zaświadczenia, że jestem zdrowy psychicznie,


Już widze te wszystkie wypowiedzi że jesteśmy traktowani jak zwierzęta /troche nie fortunne porównanie Wink /
Że wszyscy turyści są dyskryminowani, że zamiast zachęcać do przyjazdu na Islandie to się turystów zniechęca etc etc.
Wystarczy poczytać posty w których mowa o dyskryminowaniu tych co chca zamieszkać na Islandii. Muszą mieć badania.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 27 Lut 2006, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Islandia jest krajem dosc oddalonym od reszty swiata. Moze boja sie tego co stalo sie w Australi i wola dmuchac na zimne. A swoja droga tam przepisy sa jeszcze bardziej zaostrzone. I nikt sie ich nie czepia.
Te badania byly nieco uciazliwe dla mojej rodziny, bo mieszkamy daleko od stolicy, ale z drugiej strony ja traktowalam to jako badania profilaktyczne.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
monellina
Go
PostWysany: 8 Kwi 2006, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troche z innej beczki, ale jak najbardziej o kotach... poszukuje kotka abisynskiego albo main coona, (rzecz jasna - niekoniecznie z rodowodem). czy ktos ma moze takie male kicie (np. krzyzowki z dachowcami:) do wydania (za symboliczna oplata)?
zapewniam cieply dom, pyszne jedzonko i milosci wiele. pingwinek
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 8 Kwi 2006, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, że można mieć jakąś wymarzoną rasę ale może lepiej wziąć jakiegoś szukającego domu kociego biedaka?
wejdź na wspaniałą stronę www.miau.pl czy www.koty.pl tam jest dział adopcje. Jest tam mnóstwo cudnych, pięknych kotków szukających właściciela.
Można też podjechać do schroniska i wyrwać stamtąd jakiegoś nieszczęśnika.
Bardzo dobra strona poznańskiego schroniska:


Jak weźmiesz takiego pięknego kocurka jak np. na miau.pl itp. stronach, czy w ze schroniska, to spełnisz dobry uczynek i zyskasz wspaniałego przyjaciela, który będzie Ci mruczał i patrzył w oczy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
monellina
Go
PostWysany: 8 Kwi 2006, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem... ja mam juz dwa kotki ze schroniska. a one mrucza i kochaja. Smile
Powrt do gry
artur12

Doczy: 28 Kwi 2009
Posty: 2
PostWysany: 13 Gru 2009, 13:50    Temat postu: kupie kotka Odpowiedz z cytatem

kupie mlodego kotka Very Happy jakies odpowiedzi Question Exclamation Cool
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
artur12

Doczy: 28 Kwi 2009
Posty: 2
PostWysany: 13 Gru 2009, 13:53    Temat postu: schronisko Odpowiedz z cytatem

ktos wie gdzie jest schronisko dla kotuw Very Happy Question Exclamation Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 13 Gru 2009, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na ulicy Nethylur lub nastepnej Stangarholt, niedaleko Artuna. Ale to dla kotow a nie kotuw Very Happy Very Happy
Powrt do gry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 13 Gru 2009, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
Na ulicy Nethylur lub nastepnej Stangarholt, niedaleko Artuna. Ale to dla kotow a nie kotuw Very Happy Very Happy


Na kotuw trzeba mieć specjalne rządowe pozwolenie na które się czeka przynajmniej 3 lata.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Helenka_Komandos

Doczy: 15 Lip 2009
Posty: 8
PostWysany: 14 Gru 2009, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i podobno jeszcze nikt nie spełnił wystarczających warunków i nie dostał owego pozwolenia. zyczę powodzenia Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skd: z tamtąd
PostWysany: 16 Gru 2009, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.joemonster.org/gry/14445/Kitty_Throw
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
bozena640

Doczy: 04 Cze 2009
Posty: 14
PostWysany: 5 Lip 2010, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie w Reykjaviku znajduje się hotel dla zwierząt?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Artur1982

Doczy: 22 Pa 2009
Posty: 7
Skd: hafnarfjord
PostWysany: 1 Lis 2010, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Chciałabym w skrócie przedstawić smutną historię, która spotkała mnie w związku z posiadaniem kotka. Być może ktoś z Was miał podobne doświadczenia i mógłby mi poradzić co zrobić w takiej sytuacji. Otóż zakupiłam mieszkanie na parterze z ogródkiem (czyli mam osobne wejście dla kota) i dostałam zapewnienie od REMAX, iż posiadając własne wyjście nie będę mieć problemu z posiadaniem mruczka. Moje wielkie marzenie spełniło się i moja skromna rodzinka powiększyła się o małą kruszynkę. Niestety kilka miesięcy później sąsiadka poinformowała mnie, iż mam się pozbyć kotka, ponieważ dostaje ataków astmy, gdyż uczulona jest na sierść. Czy ktoś z Was wie jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Kot nie korzysta z korytarza a sąsiadka nie ma kontaktu z moim maleństwem. Bardzo kocham koty i nie wyobrażam sobie ją tak poprostu oddać. Jest ona członkiem mojej rodziny, a mieszkanie zakupiliśmy specjalnie, by móc mieć taka mała pocieszkę.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 1 Lis 2010, 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapoznaj ją z jakims kolesiem pewnie samotna jest
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron